0:1 (0:1)
Błękitni Stargard
Niedziela 29.07.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 2. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:03:09)

Pierwsze punkty w sezonie powędrowały na konto Błękitnych Stargard. Podopieczni Adama Topolskiego zwyciężyli 1:0 na stadionie Olimpii Elbląg. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po stałym fragmencie w 13. minucie. Jej autorem był Wiktor Patrzykąt. Po zmianie rezultatu obie drużyny miały podobną liczbę sytuacji podbramkowych, ale klarowniejsze stwarzali stargardzianie. Dlatego ich skromne zwycięstwo można nazwać zasłużonym. Olimpia jeszcze bez punktu i bez gola w rozgrywkach.

90+4

90+3
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Ogrodowski, na boisku pojawia się Ostrowski.

90+1
    W doliczonym czasie znakomita szansa na drugiego gola dla Błękitnych po wymianie podań Grzegorza Rogali z Mateuszem Kwiatkowskim. Ten drugi razi nieskutecznością w tym spotkaniu. Z bliska trafił w defensora i w efekcie nie trafił w bramkę!

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi A. Kwiatkowski, na boisku pojawia się Orłowski.

87
    Skurcze łapią stargardzian, którzy włożyli sporo energii w walkę na nasiąkniętej wodą murawie. Obecnie kompletnie nie spieszy się Błękitnym.

85
    Balewski próbował zerwać się do ataku na lewym skrzydle, jednak piłka uciekła mu poza boisko. W efekcie akcję Błękitnych rozpędzali Adrian i Mateusz Kwiatkowscy.

84
    Korliniewski dostał żółtą kartkę za przerwanie ostrym faulem kontrataku Błękitnych.

83
    Rzut wolny dla Błękitnych po przewinieniu na Michale Cywińskim. Piłka przerzucona przez całe pole karne i przyjezdnym nic nie udało się wywalczyć.

81
    Coraz groźniejsza drużyna z Elbląga, ale siła jej ataków nadal nie jest zadowalająca dla kibiców. Obecni na trybunach zerwali się dopingu w końcówce spotkania.

79
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Bogdanowicz, na boisku pojawia się Kołosow.

77
    Mateusz Ogrodowski doszedł do siebie po problemach mięśniowych i wyczyścił sytuację w polu karnym Błękitnych po dośrodkowaniu Kiełtyki.

76
    Zdecydowane pojedynki w parterze. Bronią z zaangażowaniem Cywiński i Adrian Kwiatkowski.

74
    Tomasz Persona przejął bezpańską piłkę na połowie Błękitnych Stargard i miał dużo miejsca na oddanie uderzenia! Piłkarz Olimpii huknął płasko nieznacznie obok słupka bramki Mariusza Rzepeckiego. Najlepsza szansa elblążan po przerwie.

73
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Brzeziański, na boisku pojawia się Cywiński.

71
    Mateusz Ogrodowski ma już problemy mięśniowe, ale pokazuje w kierunku ławki rezerwowych, że zamierza pozostać na murawie.

70
    Nie ma rzutu karnego, choć przyjezdni są przekonani, że Korkliniewski zatrzymał nieprzepisowo zawodnika składającego się do strzału.

67
    Uderzenie Mateusza Kwiatkowskiego zostało zablokowane. Futbolówka wylądowała jeszcze pod nogami zmiennika Gawrona, którego strzał po ziemi wylądował w koszyczku Krzysztofa Pilarza. Nie mógł się pomylić weteran!

65
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Gawron.

64
    Na zaprzeczenie tych słów podanie w pole karne Olimpii do Brzeziańskiego. Z napastnikiem Błękitnych poradzili sobie Krzysztof Pilarz oraz Tomasz Lewandowski.

63
    Zarysowała się przewaga podopiecznych Adama Borosa. Olimpia angażuje coraz większe siły liczebne do ataku, a Błękitnych jest coraz mniej na połowie gospodarzy.

61
    Karmański dostał żółtą kartkę za przewinienie na skrzydle na Wengerze.

60
    Za mocne podanie Bojasa w kierunku Szmydta i futbolówka wylądowała w rękawicach czujnego bramkarza Błękitnych.

58
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kuczałek, na boisku pojawia się Ressel.

56
    W pierwszej połowie Olimpijczycy stwarzali zagrożenie swoim dośrodkowaniami z rzutów wolnych. Tym razem Mariusz Rzepecki wyszedł umiejętnie na przedpole i popisał się chwytem.

54
    Michał Kiełtyka popisał się indywidualnym rajdem między stargardzianami i powinien zakończyć go uderzeniem. Skrzydłowy zdecydował się na dośrodkowanie, które trafiło do przeciwników.

52
    Shimmura wywalczył futbolówkę przed polem karnym przeciwnika. Po agresywnym odbiorze Japończyka uderzył Adrian Kwiatkowski niecelnie zza pola karnego.

50
    Karmański próbował powiększyć przewagę Błękitnych uderzeniem po ziemi z rzutu wolnego. Zobaczyli co się święci gospodarze i nie pozwolili piłce przedostać się za mur.

49
    Lewandowski napomniany żółtą kartką za ostry wślizg w nogi Mateusza Kwiatkowskiego.

46
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Sedlewski, na boisku pojawia się Szmydt.

46

Miały być cztery doliczone minuty, a były dwie. Najwidoczniej sędziemu popsuła się tablica świetlna. Na pewno wiadomo, że po pierwszej połowie prowadzą 1:0 Błękitni, którzy prezentują się nadspodziewanie dobrze. Rozczarowuje Olimpia Elbląg, w której szatni na pewno musi powstać więcej pomysłów na poprawienie gry.

45+2

45+1
    Shimmura napomniany żółtą kartką za brutalne przewinienie w środku pola.

45

44
    Przemysław Brzeziański upadł z głodu. Przy okazji zrobił sobie krzywdę napastnik Błękitnych, ale to nie jest poważna kontuzja.

43
    Mateusz Ogrodowski główkował nieznacznie obok bramki Krzysztofa Pilarza! Stoper był najbardziej wysuniętym zawodnikiem Błękitnych i wykorzystał swój wzrost po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Mieli szczęście zawodnicy Olimpii.

42
    Korner dla zespołu z Pomorza Zachodniego po rajdzie Adriana Kwiatkowskiego na lewym skrzydle.

41
    Po dośrodkowaniu Wengera główkował w kierunku bramki przyjezdnych jeden z elblążan. Futbolówka wylądowała na górnej siatce i Mariusz Rzepecki nie musiał interweniować.

40
    Wrócili do równowagi podopieczni Adama Topolskiego i ponownie imponują odbiorami na połowie przeciwnika.

39
    Rzut wolny dla Olimpii Elbląg. Jeden z najmniej efektywnych stałych fragmentów w porównaniu z wcześniejszymi.

38
    Mają prawo być rozbici przyjezdni, ponieważ ich ostatni kontratak klasowa drużyna musi wykorzystać. Olimpia Elbląg wzięła głęboki oddech i atakuje.

36
    To powinna być druga bramka dla Błękitnych Stargard! Nie wykorzystali fenomenalnej szansy. Przyjezdni wybiegli dwóch na jednego. Po podaniu Przemysława Brzeziańskiego strzelał Mateusz Kwiatkowski i w sytuacji sam na sam interweniował Krzysztof Pilarz.

35
    Gra wznowiona wykopem przez Mariusza Rzepeckiego, a do końca pierwszej połowy spotkania pozostało kilkanaście minut.

33
    Niebezpieczne zderzenie odczuli obaj zawodnicy. Podnosi się już piłkarz Błękitnych, a jeden z gospodarzy potrzebuje pomocy medyka.

32
    Bogdanowicz wpadł w szesnastkę Błękitnych i został tam powalony przez Starzyckiego. Zdaniem sędziego nie było podstaw do odgwizdania faulu młodzieżowca.

31
    Patrzykąt uruchomił na lewym skrzydle Starzyckiego, który ładnie wyprowadził przeciwnika w pole, po czym nie wiadomo czy lobował, czy centrował, ale to już zrobił beznadziejnie.

30
    Dwa kwadranse pojedynku za kibicami. Na prowadzeniu Błękitni Stargard, do których należał początek spotkania. Później inicjatywę przejęli gospodarze, jednak stwarzają zagrożenie jedynie po stałych fragmentach.

28
    Starzycki pognał w kierunku Pilarza i zmusił doświadczonego bramkarza Olimpii Elbląg do panicznego wybicia futbolówki poza boisko.

27
    Po zdobyciu gola Błękitni Stargard starają się od czasu do czasu atakować, ale nie stworzyli sobie sytuacji podbramkowej, która mogła skończyć się drugim trafieniem.

25
    Ucierpiał w jednym ze starć blisko koła środkowego Tomasz Persona.

24
    Miękka wrzutka w pole karne zespołu ze Stargardu została wybita w ostatnim momencie przez Wiktora Patrzykąta. Jeszcze szarżował Mateusz Boganowicz, jednak nie znalazł miejsca do strzału między ciasno ustawionymi Błękitnycmi.

23
    Kombinacja Błękitnych na połowie przeciwnika przerwana w ostatnim momencie. Będący pod presją Krzysztof Pilarz poradził sobie i wyekspediował futbolówkę.

21
    Ponownie niebezpiecznie po rzucie wolnym Olimpii. Futbolówka ominęła wszystkich centralnie ustawionych w polu karnym zawodników, ale dopadł do niej jeszcze na drugim słupku Kamil Wenger i strącił w boczną siatkę Błękitnych.

20
    Sędzia jest pobłażliwy dla stargardzian, którzy bardzo ostro traktują zawodników Olimpii. Marcin Liana mógłby już śmiało pokazać kartonik.

19
    Bardzo dobra wrzutka z rzutu wolnego i mocno zapachniało wyrównaniem! Mariusz Rzepecki nie wiedział, czy wyjść z bramki, czy zostać na linii i dopuścił do uderzenia. Piłka ominęła minimalnie słupek.

18
    Kolejne przewinienie ostro grających Błękitnych na połowie gospodarzy. Szansa na wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

16
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Grzegorza Rogali. Podekscytowani kibice niewybrednie skłaniają kapitana Błękitnych do podniesienia się z boiska.

15
    Rozjuszona Olimpia Elbląg rusza do ataku. Prostopadłe podanie w kierunku Balewskiego zostało w ostatnim momencie zatrzymane przez Ogrodowskiego.

13
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki WIKTOR PATRZYKĄT.

Błękitni Stargard na prowadzeniu w Elblągu! Po dośrodkowaniu Grzegorza Rogali totalnie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej zachował się w tym zamieszaniu Wiktor Patrzykąt i główkował do siatki. Lepiej rozpoczęli to spotkanie przyjezdni i nagrodzili się golem po stałym fragmencie.

12
    Pierwsze celne uderzenie zawodnika Błękitnych! Poprawka po wcześniejszej, zablokowanej próbie i musiał interweniować na linii Krzysztof Pilarz.

11
    Faul blisko koła środkowego, po którym sędzia upomina słownie Mateusza Kwiatkowskiego. Jeszcze jedno takie zagranie pomocnika i będzie kartka.

10
    Dotychczas wyłącznie zablokowane uderzenia. Na nasiąkniętej wodą murawie nie wychodzi obu zespołom dojście do czystych pozycji strzeleckich.

8
    Zatańczył w polu karnym elblążan Brzeziański i szukał miejsca do oddania strzału. W ostatnim momencie zablokowali gospodarze napastnika Błękitnych.

7
    Po podaniu Kiełtyki uderzenie w kierunku bramki Błękitnych zablokowane ręką. Sędzia nie zdecydował się w tej sytuacji na podyktowanie rzutu karnego dla Olimpii.

6
    Na bardziej zestresowanych wyglądają o dziwo gospodarze. Błękitni pobudzeni starają się dostać w pole karne Olimpii.

5
    W rozegraniu Błękitni Stargard. Po kilkunastu podaniach zirytował się Mateusz Bogdanowicz i sprowadził do parteru rozpędzającego się Błażeja Starzyckiego.

4
    Ponownie gospodarze od rzutu wolnego. Wysoko zawieszona w polu karnym Błękitnych futbolówka padła łupem Mariusza Rzepeckiego, który opanował przestrzeń powietrzną.

3
    Beznadziejne wznowienie Olimpii Elbląg od rzutu wolnego. To miało być crossowe podanie na prawe skrzydło, a wyszło zagranie poza boisko. W tej sytuacji od autu stargardzianie.

2
    Marcin Liana odgwizdał przewinienie Filipa Karmańskiego na Korkliniewskim. Ten, który faulował, czyli pomocnik Błękitnych zwija się z bólu po boisku.

1

Piłkarze zameldowali się na murawie. Olimpia Elbląg w żółtych koszulkach i białych spodenkach, natomiast przyjezdni ze Stargardu w białych koszulkach oraz granatowych spodenkach.

Olimpia Elbląg: Pilarz – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Bogdanowicz – Korkliniewski, Persona – Sedlewski, Bojas, Kuczałek – Balewski.

Rezerwowi: Kapłon – Kołosow, Ressel, Szmydt, Krasa, Filipczyk, Bucio.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala – Karmański, Shimmura – Starzycki, M. Kwiatkowski, A. Kwiatkowski – Brzeziański.

Rezerwowi: Brzozowski – Zdunek, Cywiński, Gawron, Prawucki, Orłowski, Ostrowski.

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu klubów, które przegrały na inaugurację sezonu. Olimpia Elbląg podejmie Błękitnych Stargard. Pierwszy gwizdek Marcina Liany w niedzielę o godzinie 18.

Olimpia Elbląg była pierwszym przeciwnikiem Widzewa Łódź po jego powrocie na szczebel centralny. Podopieczni Adama Borosa nie poradzili sobie z mocarnym beniaminkiem i przegrali 0:1. Przed meczem na własnym stadionie są uznawani przez bukmacherów za faworytów.
    Olimpia przegrała poprzedni mecz.

Olimpijczycy tak samo jak Błękitni są w dolnej połowie tabeli i w niedzielę spróbują załapać się do pociągu sunącego w górę stawki. Ciekawe, że w okresie przygotowań drużyna z Elbląga odniosła tylko jedno zwycięstwo, ale z teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem KGHM Zagłębiem Lubin. To pokazuje potencjał Olimpii.

Totalnie przebudowani Błękitni Stargard starają się stworzyć dobrze funkcjonującą drużynę. Nawet w tygodniu po inauguracji sezonu klub zgłaszał zawodników do rozgrywek. Stargardzianie spróbują odnieść w Elblągu pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Adama Topolskiego.

Podopieczni Adama Topolskiego nie popisali się w pierwszym meczu sezonu. Porażka 1:2 z Olimpią Grudziądz nie jest wynikiem wstydliwym, ale trzeba pamiętać o jej okolicznościach. Biało-zieloni zdobyli obie bramki w dziesięciu, a kończyli spotkanie w Stargardzie w dziewięciu. Mimo to pokonali Błękitnych.

Gole: 13. Patrzykąt

Kartki:   49. Lewandowski (OLE), 84. Korkliniewski (OLE) – 45+1. Shimmura (BSS), 61. Karmański (BSS)

Olimpia Elbląg: Pilarz – Balewski, Lewandowski, Bogdanowicz (79. Kołosow), Wenger – Persona, Korkliniewski – Kiełtyka, Kuczałek (58. Ressel), Sedlewski (46. Szmydt) – Bojas.

Zmiany: Kapłon – Kołosow, Ressel, Szmydt, Krasa, Filipczyk, Bucio.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski (90. Ostrowski), Rogala – Karmański (65. Gawron), Shimmura – Starzycki, M. Kwiatkowski, A. Kwiatkowski (88. Orłowski) – Brzeziański (73. Cywiński).

Zmiany: Brzozowski – Zdunek, Cywiński, Gawron, Prawucki, Orłowski, Ostrowski.

Sędziowie: Marcin Liana (Bydgoszcz)