Odra O. – Wigry 2:2 (koniec) | Chojniczanka – Raków 2:1 (koniec) | GKS K. – GKS T. 1:1 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
2:1 (1:0)
Raków Częstochowa
Piątek 03.08.2018, 20:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Raków Częstochowa przez praktycznie całą drugą część spotkania kreował akcje i wymieniał podania na połowie Chojniczanki, ale to gospodarze odnoszą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! "Chojna" grała bardzo konsekwentnie w defensywie, a dwójka Michalski – Wołąkiewicz wygrywała praktycznie każdy pojedynek główkowy. Goście pokazali to, z czego słyną – bardzo ofensywną grę i walkę o każdą piłkę. Jednak to na Chojniczankę nie wystarczyło! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do naszego serwisu! (21:58:31)

90+4

90+3
    Michalski wygrał pojedynek główkowy i wybił futbolówkę na rzut rożny. Kika sekund później podanie do Lewickiego, który był na spalonym.

90+2
    Deleu wybił dośrodkowanie Malinowskiego. Raków cała jedenastką na połowie Chojniczanki.

90+1
    Schwarz głową podał do Gliwy po zagraniu Zawistowskiego do Mikołajczaka.

90
    Sędzia doliczył do spotkania minimum cztery minuty.

90
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Surdykowski, na boisku pojawia się Mikołajczak.

89
    Raków musi wychodzić z atakiem spod bramki Gliwy po wybiciu Surdykowskiego.

87
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Trochim, na boisku pojawia się Danielewicz.

86
    Techniczne uderzenie Domańskiego poleciało wysoko nad poprzeczką.

84
    Próba dośrodkowania Pyłypczuka kompletnie nieudana. Raków wyprowadza kolejny kontratak.

83
    Pietruszka mógł strzelić bramkę samobójczą po niefortunnym zablokowaniu centry! Janukiewicz z trudem sparował piłkę!

82
    Pyłypczuk minął się z piłką, ale na jego szczęście Kasperkiewicz nie dobiegł do dośrodkowania.

81
    Trochim faulował Malinowskiego na skrzydle. Rzut wolny dla Rakowa w głębi pola.

79
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Mondek, na boisku pojawia się Bartl.

78
    Gol dla Chojniczanki!
    HUBERT WOŁĄKIEWICZ zmylił Gliwę i płaskim uderzeniem w dolny róg daje gospodarzom prowadzenie!

78
    Kasperkiewicz ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

77
    Rzut karny dla Chojniczanki! Trochim faulowany w polu karnym! Później Zawistowski został powalony na murawę przez Gliwę!

76
    Surdykowski upadł na murawę po starciu z rywalem, jednak arbiter nie wskazuje na rzut karny. Gramy dalej.

74
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Foszmańczyk, na boisku pojawia się Pyłypczuk.

73
    Lewicki wykorzystał centrę ze stałego fragmentu gry i pokonał Janukiewicza! Jednak sędzia dopatrzył się spalonego!

72
    Rzut wolny dla Rakowa po faulu Piotrowskiego na dwudziestym piątym metrze.

70
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Musiolik, na boisku pojawia się Lewicki.

69
    Gol dla Rakowa!
    Goście doprowadzają do wyrównania! Mondek urwał się prawą flanką i bardzo dobrze zagrał na piąty metr! W polu karnym świetnie odnalazł się PIOTR MALINOWSKI i tym samym daje gościom remis!

68
    Wołąkiewicz po raz kolejny wygrywa pojedynek w powietrzu po dośrodkowaniu Domańskiego.

67
    Michalski w ostatniej chwili uprzedził Musiolika i wybił piłkę na aut. Zawodnik gości wychodził sam na sam z Janukiewiczem!

65
    Niedokładne rozciągnięcie gry na skrzydło do Malinowskiego. Jednak od drugiej połowy to Raków dominuje na boisku.

63
    Chwila przerwy w grze. Wołąkiewicz ucierpiał w starciu z rywalem. Piłkarze wykorzystują ten moment na uzupełnienie płynów.

61
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Figiel, na boisku pojawia się Malinowski.

60
    Mocne uderzenie Mondka z ostrego kąta poszybowało tuż obok bramki Janukiewicza!

59
    Taktyczny faul na Surdykowskim na połowie Chojniczanki. Gospodarze próbują wyjść z atakiem. Płaskie dogranie do Trochima, ale piłkę złapał Gliwa.

57
    Chojniczanki broni całą jedenastką na własnej połowie. Raków konstruuje ataki pozycyjne. Strzał Musiolika z dwunastego metra zatrzymany przez obrońców Chojniczanki.

55
    Janukiewicz wyszedł z bramki i wychwycił prostopadłe podanie do Musiolika z głębi pola.

54
    Rzut rożny dla Rakowa po zablokowanej centrze Radwańskiego. Centrę spod chorągiewki wybił Wołąkiewicz.

53
    Mondek szybko wbiegł w pole karne i podał do Domańskiego. Płaską wrzutkę zawodnika gości złapał Janukiewicz.

51
    Efektowny strzał piętą w wykonaniu Michalskiego leciał w okienko bramki! Gliwa znakomicie interweniował!

50
    Dośrodkowanie Pietruszki zablokował Mondek. Rzut rożny dla Chojniczanki.

48
    Płaskie uderzenie Domańskiego zza pola karnego obok lewego słupka.

47
    Niecelny przerzut gry Trochima do Foszmańczyka. Raków rusza z atakiem pozycyjnym.

46

Do przerwy Chojniczanka Chojnice wygrywa z Rakowem Częstochowa 1:0 po trafieniu Wojciecha Trochima. Mimo to, optyczną przewagę na murawie mają piłkarze z Częstochowy. Akcje wyprowadzane są bocznymi strefami boiska, jednak centry nie są skuteczne. Podopieczni marka Papszuna grają bardzo wysoko, dlatego Chojniczanka szuka swoich okazji głównie w kontratakach. Na murawie dzieje się naprawdę sporo. Mamy nadzieję, że po przerwie to się nie zmieni. Za kilka minut wracamy do Chojnic.

45

44
    Formella uderzył bez przyjęcia po wybiciu Wołąkiewicza. Futbolówka poleciała nad poprzeczką.

43
    Wysokie dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Pietruszki do Surdykowskiego. Napastnik Chojniczanki znajdował się na spalonym.

41
    Strzał Domańskiego trafił w Wołąkiewicza. Obrońca Chojniczanki za moment powinien wrócić do gry.

39
    Pietruszka daleko wybił dośrodkowanie Domańskiego w pole karne. Chojniczanka chce wyjść z kontratakiem.

38
    Wołąkiewicz przeciął wślizgiem podanie do Musiolika. Rzut rożny dla zawodników Rakowa.

36
    Płaskie podanie Piotrowskiego do środka w kierunku Trochima. Gliwa odbija piłkę na rzut rożny.

34
    Góra usiłował zaskoczyć Janukiewicza miękkim strzałem z ostrego kąta. Futbolówka poszybowała nad bramką.

33
    Niedokładne prostopadłe podanie z głębi pola do Musiolika. Raków prowadzi grę, ale nie może sforsować defensywy "Chojny".

31
    Moment gry w środkowej strefie boiska. Piłkarze walczą o piłki zagrywane z autu.

30
    Figiel szukał głębokiej wrzutki na dalszy słupek, ale zagrał zdecydowanie za mocno. Od bramki Janukiewicz.

28
    Kolejny zawodnik Chojniczanki ukarany żółtym kartonikiem. Tym razem otrzymał go Foszmańczyk za przewinienie na Radwańskim.

26
    Podanie na szesnasty metr do Formelli. Napastnika gości uprzedził Michalski. Chwilę później ręką zagrywał Musiolik.

24
    Dwa strzały Domańskiego i Kasperkiewicza zablokowane przez defensywę Chojniczanki. Nadal to Raków wyraźnie przeważa na murawie, wbrew wynikowi.

22
    Raków próbuje zamknąć Chojniczankę na jej połowie. Wszelkie dośrodkowania trafiają jednak w zawodników gospodarzy.

20
    Piotrowski wypuszczony przez Zawistowskiego na lewej flance. Centra skrzydłowego zablokowana. Rzut rożny dla gospodarzy. Centra wybita przez Górę.

19
    Michalski wślizgiem zatrzymał szarżującego Domańskiego. W dodatku zawodnik Rakowa zagrywał piłkę ręką.

17
    Goście znów atakują prawą stroną. Wysoka centra do Musiolika, ale ten został uprzedzony przez bramkarza Chojniczanki.

16
    Znów w roli głównej Figiel. Pomocnik Rakowa zbiegł do środka i oddał strzał zza pola karnego. Piłkę pewnie złapał Janukiewicz.

14
    Figiel faulowany przez Zawistowskiego w środku pola. Kapitan Chojniczanki został ukarany żółtą kartką.

12
    Paprzycki próbował wyprowadzić kontrę mocnym zagraniem na lewe skrzydło do Piotrowskiego. Byłego piłkarza Wisły Płock uprzedził bramkarz Rakowa.

11
    Raków przeważał na początku spotkania, ale to "Chojna" otwiera wynik! Dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu rożnego w kierunku WOJCIECHA TROCHIMA! Pomocnik gospodarzy wybiegł przed rywali i strzałem głową pokonał Gliwę!

10
    Bardzo dobre podanie Zawistowskiego do Surdykowskiego na wolne pole. Kolejne uderzenie napastnika Chojniczanki zablokowane.

9
    Foszmańczyk zbiegł na skrzydło i wywalczył rzut rożny dla gospodarzy. Centra do Surdykowskiego, jego strzał świetnie obronił Gliwa!

8
    Znów było groźnie pod bramką "Chojny"! Wrzutka z prawej flanki do Radwańskiego na piąty metr, ale ten minął się z futbolówką!

7
    Chojniczanka dała się zepchnąć do defensywy i czeka na kontry. Górne podanie na lewą stronę, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

5
    Janukiewicz uprzedził Niewulisa i wyłapał piłkę po centrze z lewej strony.

4
    Głębokie dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy. Wołąkiewicz głową wybił piłkę na rzut rożny.

2
    Prostopadłe podanie w kierunku Domańskiego. Piłkarz Rakowa nie dobiegł do futbolówki.

1
    Raków w ciągu paru chwil wywalczył trzy rzuty wolne, jednak goście nie zdołali przedostać się pod pole karne Janukiewicza.

1

Zawodnicy Chojniczanki i Rakowa właśnie wychodzą na murawę.

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach. Przed nami rywalizacja miejscowej Chojniczanki z Rakowem Częstochowa. Oba zespoły już się rozgrzewają, a kibice pomału wypełniają trybuny.
    Kilka statystyk przed dzisiejszym spotkaniem.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Deleu, Wołąkiewicz, Michalski, Pietruszka – Zawistowski, Paprzycki – Piotrowski, Trochim, Foszmańczyk – Surdykowski.

Rezerwowi: Wnuk – Sylwestrzak, Danielewicz, Pyłypczuk, Przybecki, Mikołajczak, Kobryń

Raków Częstochowa: Gliwa – Niewulis, Figiel, Radwański, Domański, Formella, Schwarz, Mondek, Góra, Kasperkiewicz, Musiolik.

Rezerwowi: Szumski – Petrasek, Malinowski, Sapała, Bartl, Szczepański, Lewicki

Sędziowie: Wojciech Krztoń – Piotr Kurt – Krystian Mucha – Marcin Szczerbowicz.

Obie ekipy w poprzednim sezonie grały bardzo ofensywnie, pewnie nie inaczej będzie tym razem. Chojniczanka i Raków mają ten sam cel – awans do ekstraklasy. Jednak jak mówi znane przysłowie: "wszystko zweryfikuje boisko". Spotkanie na Pomorzu rozpocznie się o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Chojniczanka do tej pory mierzyła się z Rakowem ośmiokrotnie. Bilans to trzy zwycięstwa "Chojny", trzy remisy i dwie wygrane zespołu ze Śląska. Jednak w Chojnicach gospodarze czekają na komplet punktów od 2011 roku!

Raków Częstochowa:
    Z kolei zawodnicy Marka Papszuna potwierdzili, że umieją grać bardzo ofensywnie. Po wygranej z Puszczą Niepołomice 3:0 Raków zmierzył się z GKS-em Jastrzębie. Podobnie jak Chojniczanka klub spod Jasnej Góry nie zdołał dowieźć wygranej do końca. Przy prowadzeniu 2:0 goście z Jastrzębia-Zdroju w 88. minucie strzelili gola na wyrównanie. Ekipa z Częstochowy chce znów namieszać w czołówce, nieśmiało mówi się o awansie do ekstraklasy.

Chojniczanka Chojnice:
    "Chojna" po remisie 3:3 z Sandecją (jeszcze w 84. minucie klub z Pomorza prowadził 3:1), udała się na spotkanie z Wigrami w Suwałkach. Goście dobrze rozpoczęli rywalizację po trafieniu Janusza Surdykowskiego, w pierwszej połowie mogło paść jeszcze więcej bramek, ale do przerwy utrzymało się 1:0. W drugiej połowie Wigry zaczęły przeważać na murawie i znów udało się strzelić gola w doliczonym czasie po bramce Martina Adamca. W szeregach Chojniczanki frustracja jest duża, drugi raz zwycięstwo ucieka z rąk w ostatniej chwili.

W najbliższy piątek rusza 3. kolejka Fortuna 1. Ligi. W tej relacji skupimy się na rywalizacji Chojniczanki Chojnice z Rakowem Częstochowa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.