Jastrzębie – Puszcza 0:2 (koniec) | Termalica – ŁKS 1:1 (koniec) | Warta – Stal M. 1:0 (koniec)
Chrobry – Sandecja 0:0 (koniec) | Podbeskidzie – Stomil 1:3 (koniec)
Chrobry Głogów
0:0 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 04.08.2018, 17:45 • Stadion Chrobry, Głogów • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

W ramach 3. kolejki Fortuna 1. Ligi, Chrobry Głogów przed własną publiką podejmie gości z Nowego Sącza. Zarówno Chrobry, jak i Sandecja po dwóch pierwszych rundach zaplecza LOTTO Ekstraklasy mają w dorobku po jednym punkcie.

Chrobry na otwarcie nowego sezonu zagrał z ŁKS-em Łódź. Spotkanie w Głogowie zakończyło się porażką miejscowych 0:1. W drugiej rundzie głogowianie udali się do Tych, gdzie zremisowali 1:1 z tamtejszym GKS-em. Gola w ostatniej minucie z rzutu karnego zdobył Przemysław Trytko.

Sandecja sezon 2018/19 rozpoczęła od remisu 3:3 w Chojnicach. Chojniczanka do 85 minuty prowadziła 3:1, ale po golach Gabrycha (85 minuta) i Korzyma (90 minuta) oraz wcześniejszym trafieniu Klichowicza goście ostatecznie wywieźli punkt. W drugiej kolejce Sandecja przegrała 0:1 w Opolu z tamtejszą Odrą.

Kto okaże się lepszy w sobotę? Chroby, który na poziomie zaplecza LOTTO Ekstraklasy występuje już od sezonu 2014/15, czy Sandecja, która po sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej wraca tam, gdzie w ostatnim czasie zadomowiła się na nieco dłużej?

Chrobry Głogów: Abramowicz – Ratajczak, Wasiluk, Stolc, Ilków-Gołąb – Mandrysz, Kona, Nowicki, Borecki, Machaj – Kowalczyk.
    Rezerwowi: Janicki, Michalec, Wajsak, Pawlik, Napolov, Sędziak, Trytko.

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł – Szufryn, Piter-Bućko, Flis – Chmiel, Baran, Małkowski, Flaszka, Kałahur – Klichowicz, Gabrych.
    Rezerwowi: Kapsa – Nowak, Basta, Korzym, Manovan, Dudzic, Smoleń..

Obie ekipy wychodzą na murawę!

1

1
    Od środka rozpoczęli goście z Nowego Sącza.

1
    Piter-Bućko zagotował się już na początku meczu. Brutalne zagranie przy linii bocznej, atak na nogi Nowickiego i żółta kartka.

2
    Ciekawe wykonanie rzutu wolnego, ale nie udało się sfinalizować wszystkiego strzałem.

4
    Ofensywnie od początku spotkania gospodarze. Ładna akcja na skrzydle Nowickiego, wystawienie na 18. metr do Mandrysza, który uderza nad poprzeczką.

8
    Od kilku chwil gra utknęła w środku pola. Mieliśmy też przerwę, gdyż pomocy potrzebował jeden z graczy Sandecji.

8
    Nowicki nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Wajsak. Atak Pitera-Bućko z pierwszej minuty zakończył udział gracza Chrobrego w dzisiejszym spotkaniu.

10
    Przewinienie Chrobrego w ofensywie. Grę wznowi Kozioł.

12
    Dośrodkowanie Małkowskiego wyjaśnione przy bliższym słupku przez Wasiluka.

14
    Rzut rożny biła Sandecja. Dośrodkowanie wylądowało w rękach Abramowicza.

17
    Po dobrym początku spotkania w wykonaniu Chrobrego, od dobrych kilku minut to Sandecja w inicjatywie.

19
    Ładna kontra Chrobrego. Szarżował na prawym skrzydle Machaj i w ostatniej chwili powstrzymał go Flis.

20
    Korner dla gospodarzy. Niezła centra Ratajczaka i goście ratują się kolejnym wybiciem poza linię końcową.

21
    I jeszcze raz Ratajczak i trzeci róg – tym razem z przeciwległej strony boiska.

21
    Tym razem kombinacyjne rozwiązanie. Wrzutka Mandrysza w drugie tempo, ale piłka ląduje w rękach Kozioła.

22
    Dobry okres w wykonaniu Chrobrego. Zobaczymy, czy przełoży się to na sytuacje podbramkowe.

23
    Klichowicz faulowany w okolicach 40. metra. Za moment dośrodkowanie pod bramkę Abramowicza.

24
    Za głęboko posłana futbolówka i poradził sobie bramkarz miejscowych.

27
    Od kilku minut sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

31
    Stolc opatrywany poza linią boczną. Przez chwilę gospodarze w "10".

31
    Rozrzucenie Mandrysza na prawą stronę do Boreckiego, który ładnie kropnął z 14. metra, ale Kozioł zdołał przenieść piłkę na rzut rożny!

32
    Sandecja wybija na uwolnienie po rzucie rożnym Chrobrego.

35
    W środek bramki sprzed pola karnego kropnął Machaj. Nie sprawiło to kłopotów golkiperowi Sandecji.

37
    Zaskakujące uderzenie Mandrysza z okolic 25. metra, niewiele brakowało, by zaskoczył Kozioła. Ostatecznie futbolówka powędrowała obok bramki.

38
    Świetna dwójkowa akcja Chrobrego i wystawienie piłki przez Machaja przed samą bramkę, gdzie centymetrów zabrakło Kowalczykowi, by dołożyć stopę i wpakować piłkę do siatki!

40
    Odpowiedź Sandecji. Za krótkie dośrodkowanie Flaszki.

41
    Rzut wolny dla Chrobrego, nieopodal linii bocznej. Za moment w pole karne dorzuci Ratajczak.

41
    Jednak to Machaj, ale w same rękawice Kozioła.

42
    Trójkowa akcja Sandecji. Flaszka – Chmiel – Małkowski. Ten ostatni zabrał się z futbolówką w pole karne i z ostrego kąta skierował ją nad poprzeczką. Dobra decyzja, ale zabrakło nieco precyzji.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w pierwszej odsłonie meczu.

45
    Gabrych wyłuskał piłkę na lewym skrzydle, jednak fatalnie dośrodkował w pole karne do wychodzącego na czystą pozycję Klichowicza.

45
    Rzut wolny dla Sandecji na 30. metrze. W międzyczasie dwie minuty dolicza arbiter.

45+1
    Miękkie dośrodkowanie Małkowskiego i po główce Szufryna piłka spada tylko na górną siatkę.

45+1
    Indywidualna akcja Gabrycha na prawym skrzydle i w ostatniej chwili na rzut rożny wybija doświadczony Wasiluk.

45+2
    Na raty na przedpolu interweniuje Abramowicz. Za głęboko dośrodkował Małkowski.

45+2

W Głogowie do przerwy bez bramek. Mecz póki co nie zachwyca, a brakuje przede wszystkim tego, co jest solą futbolu – bramek. Sytuacji bramkowych, jak na razie na lekarstwo. Zapraszamy za kwadrans na drugą, miejmy nadzieję ciekawszą odsłonę meczu.

46

46
    Spóźniona interwencja Wasiluka i po faulu na Małkowskim ogląda żółtą kartkę.

48
    Mimo sporej odległości na uderzenie zdecydował się Piter-Bućko – bardzo niecelnie.

52
    Nieporozumienie Boreckiego z partnerami. Nieźle zapowiadała się ta akcja dla Chrobrego.

53
    Niewiele ciekawego, póki co dzieje się w drugiej połowie...

55
    Ależ zamieszanie w polu karnym Chrobrego! Najpierw Flaszka zablokowany na 11. metrze, a po chwili poprawka i zablokowane uderzenie Gabrycha! Tylko korner dla gości.

55
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi ., na boisku pojawia się Napolov.

56
    Pierwsza akcja Napolova i zablokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła.

56
    Kolejna wrzutka przed bramkę Kozioła i niecelny strzał głową Kony.

58
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Trytko.

59
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Szufryn, na boisku pojawia się Basta.

63
    Rzut karny dla Sandecji! Fatalny błąd Kozioła na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wypluł piłkę przed siebie i Chmiel ratował sytuację faulem.

65
    Trytko uderza z wapna w sam środek bramki, zostawił nogi Kozioł i odbija piłkę! Zmarnowana okazja na gola dla gości!

65
    Przydusiła Sandecja. Teraz rzut rożny dla przyjezdnych z Nowego Sącza.

66
    Nic nie wynika z tego stałego fragmentu.

70
    20 minut do końca spotkania. Przez moment w dziesiątkę grała Sandecja – za linią boczną opatrywany był Baran.

70
    Wajsak ratował się faulem, przerywając indywidualną akcję Małkowskiego. Zdecydowanie lepiej od kilkunastu minut poczyna sobie Sandecja. Chrobry jakby złapał zadyszkę.

71
    Zakotłowało się w polu karnym miejscowych. Trzykrotnie próbowali uderzać na bramkę Abramowicza goście, aż w końcu arbiter po próbie przewrotki zasygnalizował pozycję spaloną Gabrycha.

74
    Kolejny raz zagotowało się w szesnastce Chrobrego. Abramowicz fatalnie interweniował na przedpolu i o mały włos, a goście nie skierowali by piłki do pustej bramki. Ostatecznie odgwizdany faul zdaje się że Klichowicza.

75
    Dobra decyzja o strzale z dystansu Ilkowa-Gołąba, ale zabrakło precyzji.

78
    Rzut rożny dla Chrobrego i dobra interwencja Kozioła na przedpolu, który był jeszcze faulowany.

80
    Kontratak miejscowych, przez moment byli 3 na 3 na połowie rywali, ale zabrakło precyzji w zagraniu Machaja.

82
    Częściej teraz atakują gracze Chrobrego. Póki co nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

83
    Dobre dośrodkowanie Ratajczaka na bliższy słupek, gdzie wbiegał Ilków-Gołąb, lecz został uprzedzony przez defensora Sandecji.

84
    Korner dla Chrobrego. Piłka spada przed pole karnego, gdzie mamy zablokowane uderzenie Napolova.

85
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Dudzic.

86
    Ofensywny faul Trytki na Dudzicu. Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry i niewiele wskazuje, by któraś z drużyn otworzyła wynik spotkania.

87
    Dobra centra Małkowskiego, do której nie dopadł żaden z jego partnerów. W odpowiedzi nieudany kontratak głogowian.

89
    Rozpędzającego się Dudzica sfaulował Ratajczak. Żółta kartka za spóźniony wślizg dla defensora gospodarzy.

90
    Dobra interwencja Abramowicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W odpowiedzi próba szybkiego wznowienia i uruchomienia szarżującego Trytki, ale ten uprzedzony przez Kozioła.

90+1
    Gabrych po dobrej wrzutce Małkowskiego uderza wprost w Abramowicza!

90+1
    W międzyczasie trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry przez sędziego.

90+3
    Małkowski przejął bezpańską piłkę na 18. metrze i prostopadle podał do Gabrycha, lecz ten znalazł się na ofsajdzie.

90+3
    Jeszcze żółta kartka dla Trytki.

90+3

Chrobry Głogów remisuje bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz. Wynik z przebiegu spotkania wydaje się sprawiedliwy, choć gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Trytki obronił Kozioł. Dziękujemy za wspólne emocje! (19:41:08)