Śląsk – Lech P. 0:1 (koniec) | Jagiellonia – Wisła K. 1:0 (koniec) | Miedź – Górnik Z. 1:3 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:1 (0:0)
Lech Poznań
Niedziela 05.08.2018, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 3. runda
    Dziękujemy. Do usłyszenia!

Spotkanie kończy się jednobramkowym zwycięstwem poznańskiego Lecha. Jedyne trafienie w tym spotkaniu zainkasował w 82. minucie Pedro Tiba. Śląsk nie grał źle, ale przede wszystkim miał problem z unikaniem pozycji spalonych. Aż cztery trafienia gospodarzy nie zostały uznane ze względu na ofsajdy! (17:25:59)

90+6

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Augusto (Śląsk Wrocław).

90+4
    Lech raz jeszcze w natarciu. Do zakończenia spotkania nieco ponad 60 sekund.

90+3
    I znów zrobiło się gorąco. Tym razem jednak skutecznie interweniował golkiper Śląska.

90+2
    Spotkanie zostało przedłużone o przynajmniej pięć minut.

90+2
    Kolejny ofsajd. Oczywiście po stronie Śląska.
    90+1. Żarty na ten temat trochę jeszcze potrwają.

89
    Zakotłowało się w polu karnym Śląska Wrocław. Kolejna ładna akcja Jóźwiaka. Wydawało się, że futbolówka znajdzie drogę do siatki, jednak ostatecznie jakimś cudem wybił ją Słowik.
    88. Obecnie w lepszych nastrojach są sympatycy gości.

87
    Jeszcze kilka minut i gospodarze dobiją do dwudziestu spalonych. Niebywałe problemy sprawia im dziś ustawianie się w ataku.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Radecki (Śląsk Wrocław).

86
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Mateusz Radecki.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Christian Gytkjaer (Lech Poznań).
    83. Deja vu?

83
    Tradycja podtrzymana. Robak wpakował piłkę do bramki Kolejorza, ale trafienie nie zostało uznane. Spalony.
    82. Pedro TIBA - 0:1

82
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki PEDRO TIBA. Jóźwiak umiejętnie odegrał do Tiby, który oddał mocne uderzenie pod poprzeczkę. Nie popisali się defensorzy oraz golkiper Śląska. Nareszcie mamy trafienie!

81
    Niespełna dziesięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry, a na tablicy wyników nadal bezbramkowy remis.

80
    Kolejny ofsajd po stronie Śląska... Tutaj dodatkowy komentarz jest zbędny. Napiszemy jednak, że pojawiają się coraz głośniejsze gwizdy kibiców.

79
    Posiadanie piłki: 51-49%.

78
    Tomczyk rzucił się w kierunku piłki, a tam był już Słowik. Bramkarz Śląska odważnie wyszedł z bramki i wyłapał futbolówkę. Zagrożenie zneutralizowane.

77
    Piłkarze Śląska Wrocław znowu złapani na ofsajdzie. To już powoli zaczyna być nudne.

76
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Joao Amaral, na boisku pojawia się Paweł Tomczyk.

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 17 926 widzów.

74
    Druga połowa jest chyba jeszcze gorsza od pierwszej. A wydawało się, że gorzej już być nie może... Dużo niedokładności, sporo chaosu i zagrań na pamięć.

73
    Koszmarnie wykonany stały fragment gry przez Śląska.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka (Lech Poznań).

71
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Damian Gąska.

70
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Klupś, na boisku pojawia się Kamil Jóźwiak.

69
    Lech próbuje przyspieszyć, lecz nadal nic z tego nie wynika. Mało efektywna jest gra ekipy ze stolicy Wielkopolski.
    68. Sporo pułapek w wykonaniu zawodników Lecha.

68
    Robak trafił do siatki gości, ale gol ponownie nie został uznany. Kolejny ofsajd!

67
    Faule: 17-18.

66
    Doskonale bawią się kibice obu ekip. Raczej jednak mecz nie wprawił ich w tak dobre nastroje. Kiepsko to wygląda, niestety...

65
    Zawodnik Śląska znów na spalonym.

63
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Arkadiusz Piech, na boisku pojawia się Marcin Robak.

62
    Statystyki mówią same za siebie. Tylko jedno celne uderzenie przez ponad godzinę gry. Nie tak to powinno wyglądać, kiedy mierzą się ekipy walczące o jak najwyższe cele.

61
    Strzały: 5-3.
    Strzały celne: 1-0.
    60. Dobry mecz tego zawodnika.

59
    Kiepskie dośrodkowanie Tomasika. Żaden z jego partnerów nie zdołał do niej dobiec. Inicjatywa wróciła w posiadanie wrocławskiego Śląska.

58
    Czekamy, nadal czekamy, aż wynik tego spotkania zostanie otwarty.

55
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mihai Radut, na boisku pojawia się Tomasz Cywka.

54
    Słabo zachował się Radut. Nic nie daje drużynie ze stolicy Wielkopolski. Prawdopodobnie niebawem zostanie zmieniony. Do wejścia na plac gry szykuje się Cywka.

53
    Od początku drugiej połowy częściej nacierają zawodnicy szkoleni przez trenera Pawłowskiego. Poznaniacy próbują, starają się podejść wyżej, ale bez większych efektów.

52
    Piech wprowadził futbolówkę do bramki, ale gol nie został uznany, bo zawodnik przebywał na pozycji spalonej. Słuszna decyzja arbitra.

51
    Lechici próbują przyspieszyć i przejąć inicjatywę. Rywal stawia jednak twarde warunki. Wrocławianie robią wszystko, by nie dopuścić do stworzenia zagrożenia w okolicach swojej bramki.

50
    Nakładka Tomasika. Gra momentalnie została przerwana. Dość dobrze sędziowane jest to dzisiejsze spotkanie. Arbitrzy szybko podejmują decyzje.

49
    Próbują nacierać wrocławianie. Od początku tej drugiej połowy prezentują bojowe nastawienie. Na razie jednak tylko straszą gości ze stolicy Wielkopolski.
    48. Strzał Piecha.

48
    Mocno przymierzył teraz Piech! Gdyby futbolówka zmierzała w światło bramki, to najprawdopodobniej mielibyśmy piękne trafienie.

47
    De Marco pomysłowo dogrywał do Klupsia, który nie zdołał opanować futbolówki. Podanie było znakomite, ale zabrakło odpowiedniego przyjęcia. Być może zawodnika oślepiło słońce.

46
    Pora na drugą odsłonę dzisiejszego starcia we Wrocławiu. W obu ekipach nie doszło do żadnych zmian personalnych. Zobaczymy, jak drużyny będą wyglądać po przerwie.

46

Premierowa odsłona tego spotkania była dość przeciętna. Fajerwerków nie mieliśmy. Czas na przerwę. Miejmy nadzieję, że druga partia będzie znacznie ciekawsza. Zostańcie z nami!

45+1

45
    Rzut rożny dla Lecha. To raczej jedna z ostatnich akcji tej pierwszej połowy. Sędzia przedłużył ją o zaledwie 60 sekund.

44
    Spore zamieszanie nieopodal pola karnego poznańskiego Lecha. Ostatecznie jednak Śląsk nie zdołał na tym skorzystać.
    42.

41
    Bez rewelacji. Brakuje niebezpiecznych ataków. Generalnie to obecnie w ogóle mamy mało akcji. Siadł nam poziom tego pojedynku. Brakuje błysku.

39
    Kolejny nieudany atak Śląska.

38
    A jednak strzał. Strzał, który w żaden sposób nie mógł zaskoczyć Putnockiego. Piłka nawet nie zmierzała w światło bramki.

36
    Trałka sfaulował Piecha. Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Najprawdopodobniej będziemy mieli dośrodkowanie w pole karne poznańskiego Kolejorza. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

35
    Za około dziesięć minut premierowa odsłona dzisiejszego spotkania we Wrocławiu zostanie zakończona. W dalszym ciągu czekamy na pierwszego gola.

34
    Jeden z zawodników Śląska znów na pozycji spalonej.

33
    Kibice nadal nie przerywają dopingu. A zawodnicy? Zawodnicy prezentują się nieźle, ale nadal brakuje nam celnych uderzeń.

32
    Tomasik dośrodkowywał w kierunku Amarala, który nie sięgnął futbolówki. Pomysł był całkiem niezły, jednak wykonanie pozostawiło już trochę do życzenia.

32
    Strzały: 3-1.
    31. Śląsk na fali.

30
    Augusto ładnie dośrodkował w pole karne. Wbiegał tam Piech, ale minął się z futbolówką. Nawet, gdyby w nią trafił i wpadłaby do siatki, to trafienie nie zostałoby uznane. Spalony.

29
    Faul Amarala.

29
    Sędzia Stefański znów musiał użyć gwizdka, bo jeden z gospodarzy został przyłapany na pozycji spalonej.

28
    W całkiem niezłą strefę zagrał piłkę Radut. Ostatecznie jednak wylądowała ona w objęciach dobrze ustawionego Słowika.

27
    Lech jest coraz bliżej bramki Słowika. Przed momentem sfaulowany został Trałka. Kolejny rzut wolny dla gości, tym razem jego egzekutorem Radut.

26
    Gytkjaer groźnie starł się z Gollą. Sędzia Daniel Stefański użył gwizdka i podyktował rzut wolny dla Lecha Poznań. Futbolówkę ustawia sobie Tomasik.

25
    Tempo gry troszeczkę siadło. Aktualnie poznaniacy klepią piłkę na swojej połowie.

23
    Na szczęście delikwent został usunięty z murawy i mecz może być kontynuowany.

22
    Gra przerwana, bo na murawę wbiegł pseudokibic. Dziwna sprawa, bo służby porządkowe za szybko nie działają.

21
    Piłka wpakowana do bramki Lecha, ale trafienie nie zostało uznane, bo na pozycji spalonej złapany został Cholewiak. Właściwa sygnalizacja sędziego liniowego.

21
    Posiadanie piłki: 50-50%.

20
    Kibice nawet przez moment nie szczędzą gardeł. Zarówno Śląsk, jak i Lech mogą liczyć na świetne wsparcie ze strony swoich fanów.

18
    Śląsk znów zaatakował, jednak absolutnie nic z tego nie wynikło.

17
    Wydaje się, że lepszą kulturę gry prezentują aktualnie podopieczni Ivana Djurdjevica. Gospodarze dość chaotycznie.

16
    Są akcje, jednak brakuje celnych uderzeń. Oby wkrótce się to zmieniło. Teraz Lech przeszedł na własną połowę, gdzie wymienia się podaniami. Chyba goście chcą nieco uspokoić swe poczynania.

15
    Kwadrans gry już za nami. Na tablicy wyników na razie bezbramkowy remis.
    14. We Wrocławiu jest parno i gorąco.

13
    Początek spotkania dość interesujący. Zarówno jedni, jak i drudzy nie boją się atakować. Czekamy na otwarcie wyniku.

12
    Tiba dośrodkowywał z rzutu wolnego. Centra może i była niezła, ale gra została przerwana, bo jeden z zawodników Kolejorza przekroczył wyznaczone przepisy.

11
    Teraz do ofensywy przedarli się zawodnicy Lecha Poznań.

9
    Kiepskie uderzenie Golli. Bez najmniejszego kłopotu interweniował dobrze ustawiony Putnocky.

8
    Obecnie lepiej sprawują się zawodnicy Śląska. Gospodarze, po niemrawym wejściu w mecz, zaczynają się rozkręcać i coraz śmielej nacierają na bramkę gości.

7
    Seria rzutów rożnych w wykonaniu wrocławskiego Śląska. Doszło do małego zamieszania w polu karnym przyjezdnych, jednak miejscowi nie zdołali odnotować celnego uderzenia.

6
    Piłkarze Śląska wywalczyli wznowienie z narożnika boiska. Za moment futbolówkę do gry wprowadzi Celeban. Może być niebezpiecznie.

5
    Pięć minut gry już za nami. Na razie bez groźniejszych sytuacji z obu stron.

4
    Augusto ostro walczył o futbolówkę. Ostatecznie nie trafił w piłkę, ale w Amarala. Na szczęście zawodnik Kolejorza nie doznał żadnej kontuzji. Gra szybko została wznowiona.

3
    Póki co częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się reprezentanci ekipy ze stolicy Wielkopolski. Wrocławianie mają kłopot z przejęciem piłki.

2
    Na trybunach panuje rewelacyjna atmosfera. Zgromadzeni kibice od początku prowadzą głośny doping.

1
    Ruszył pojedynek, na który sympatycy obu ekip czekali z niecierpliwością! Lech na biało, a gospodarze w zielonych strojach. Zanosi się na spore emocje.

1

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Śląsk Wrocław – Lech Poznań. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 15:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Lech ma szansę na przełamanie.
    Czy poznaniacy zainkasują trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu?
    Pieczołowite przygotowania wrocławian.

Śląsk Wrocław ma natomiast cztery punkty. Do wicelidera Lecha Poznań traci zatem dwa "oczka". "Wojskowi" w pierwszym meczu nowego sezonu pokonali Cracovię 3:1. Następnie, po zaciętym spotkaniu, zremisowali na wyjeździe 1:1 z ekipą gdańskiej Lechii. Czy dziś podtrzymają status niepokonanej drużyny? Czas pokaże. Lech na pewno tanio skóry nie sprzeda.

Lech Poznań dobrze wszedł w ten sezon. Podopieczni Ivana Djurdjevica mają na swoim koncie komplet sześciu punktów. Na inaugurację rozgrywek drużyna ze stolicy Wielkopolski pokonała Wisłę Płock 2:1, a następnie rozprawiła się z Cracovią 2:0. W czwartek natomiast poznaniacy awansowali do kolejnej fazy eliminacyjnej Ligi Europy, pokonując po dogrywce 3:1 Shakhtyor.
    Tak obecnie prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy.

Ligowa karuzela nabiera rozpędu. Pora na 3. kolejkę naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy arcyciekawie zapowiadającą się konfrontacje z udziałem Śląska Wrocław i Lecha Poznań. Emocji na pewno nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.