Parma – Cagliari 2:0 (koniec) | Fiorentina – Spal 3:0 (koniec) | Sampdoria – Inter 0:1 (koniec)
UC Sampdoria
0:1 (0:0)
Inter Mediolan
Sobota 22.09.2018, 20:30 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 5

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

O meczu:

Bardzo ciekawie zapowiada się sobotnie stracie w Genui. Miejscowa Sampdoria zmierzy się z Interem Mediolan. Liczymy na wielkie emocje i dobry występ polskich reprezentantów!

UC Sampdoria:

Miejscowi udanie rozpoczęli nowy sezon. Sampdoria po czterech spotkaniach ma siedem punktów i zajmuje czwartą lokatę. Gospodarze parę dni temu rozegrali zaległy mecz z Fiorentiną. Na stadionie Luigi Ferraris w Genoi padł remis 1:1.
    Liczymy, że w starciu z Interem pełnię umiejętności zaprezentuje Karol Linetty:

Inter Mediolan:

Zdecydowanie gorzej bieżące rozgrywki Serie A rozpoczęli przyjezdni. Mediolańczycy uzbierali cztery oczka i plasują się w dolnej połowie tabeli. Inter jest jednak podbudowany świetnym wtorkowym meczem w Lidze Mistrzów – Nerazzurri wygrali z Tottenhamem 2:1, choć jeszcze w 84. minucie przegrywali.
    Kilka ujęć z czwartkowego treningu przyjezdnych:

Bezpośrednie starcia:

Ostatni raz obie ekipy mierzyły się ze sobą w marcu bieżącego roku. Inter przyjechał wtedy do Genui i rozbił Sampdorię aż 5:0. Mecz rundy jesiennej, który rozgrywany był w Mediolanie, Inter zwyciężył 3:2.

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Marco Guida
    Asystenci: Filippo Meli, Giacomo Paganessi
    Sędzia techniczny: Marco Piccinini.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Poznaliśmy składy wyjściowe!

Audero – Andersen, Bereszyński, Defrel, Ekdal, Linetty, Murru, Praet, Quagliarella (C), Ramirez, Tonelli

Handanović – Asamoah, Brozović, Candreva, D'Ambrosio, Icardi (C), Miranda, Nainggolan, Politano, Skriniar, Vecino.

1

1
    Już było groźnie pod bramką Sampdorii! Quagliarella złożył się do strzału z przewrotki, ale jego strzał wybronił Handanović!

2
    Sampdoria od autu na wysokości pola karnego rywali. Piłkę do wrzutu szykuje Bereszyński.

4
    Niewiele czasu póki co spędzili przy piłce mediolańczycy. Jak na razie to gospodarze dużo częściej są przy futbolówce.

5
    Nieprzepisowo atakowany przez Tonelliego w środku pola był Icardi i arbiter dyktuje rzut wolny dla Interu.

6
    Błyskawicznie żółtą kartkę wyłapuje Karol Linetty. Spóźniony wślizg reprezentanta Polski i zrozumiała decyzja arbitra.

8
    Ożywili się przyjezdni, jednak póki co nie stworzyli oni jeszcze żadnej sytuacji strzeleckiej.

9
    Po rzucie rożnym na bramkę rywali uderzał Icardi, jednak zabrakło precyzji.

10
    Bardzo wysoko ustawieni są obecnie mediolańczycy. Gospodarze mają kłopot z wyprowadzeniem futbolówki.

11
    To powinien być gol! Najpierw strzał Quagliarelli z jedenastu metrów zablokował jeden z rywali. Po chwili z linii pola karnego uderzał Linetty, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę!

12
    Zupełnie nieudanie wykonany korner przez gospodarzy. Od bramki wznowi grę Handanović.

13
    Golkiper Interu nie miał kłopotów z uderzeniem jednego z rywali w sam środek bramki.

15
    Radzą sobie mediolańczycy z wyekspediowaniem futbolówki po dośrodkowaniu Sampdorii z lewej flanki.

15
    Jeszcze jedno uderzenie Quagliarelii z dystansu, ale nie udało się sprawić Handanoviciowi większych problemów.

17
    Niemrawe są ataki Interu. Póki co dużo więcej pod bramką rywali potrafią zdziałać miejscowi.

19
    Nareszcie ruszyli jakoś do przodu przyjezdni. Czekamy na jakieś klarowne sytuacje.

20
    Miranda wspomagał się łokciem w walce o górną piłkę w środkowej strefie boiska i arbiter sięga po kartkę.

22
    Nieporozumienie gospodarzy blisko pola karnego Interu, ale Sampdoria utrzymuje się przy piłce.

23
    Przyjezdni spokojnie wymieniają się obecnie podaniami na własnej połowie boiska.

24
    Senne tempo gry obserwujemy od dłuższego czasu na murawie stadionu w Genui. Zdecydowanie liczymy na dużo więcej.

26
    Proste błędy w niektórych momentach popełniają goście. Tym razem udało im się uniknąć konsekwencji.

27
    Vecino zbyt ostro potraktował Quagliarellę na wysokości linii środkowej boiska i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

29
    Sporo fauli prezentują nam dziś zawodnicy obu drużyn. Przed chwilą atakował Nainggolan. Domagali się kartki miejscowi, ale obyło się bez tego.

30
    Pół godziny gry za nami. Jak na razie nie oglądamy porywającego widowiska. Częściej przy piłce są miejscowi, to oni częściej atakują, jednak nic z tego nie wynika.

32
    Bardzo powoli wymieniali piłkę między sobą mediolańczycy. Nawet to nie uchroniło ich przed prostą stratą. Od autu Sampdoria.

33
    Była okazja dla Interu! Po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzał jeden z zawodników gości, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką.

35
    Zablokowane uderzenie Candrevy na bramkę Sampdorii, ale Nerazzurri będą mieli jeszcze rzut rożny.

36
    Krótko rozegrany rzut rożny. Po wrzutce ze skrzydła nieudanie uderzał D'Ambrosio.

38
    Gospodarze wyruszyli z kontratakiem, ale Quagliarella był osamotniony i musiał poczekać na kolegów.

39
    Nieco ponad pięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Zobaczymy, czy zdecyduje się coś doliczyć arbiter.

40
    Ostre starcie Nainggolana z jednym z defensorów. Ucierpiał zawodnik Interu, ale arbiter i tak zakwalifikował to jako jego faul.

42
    Utrzymują teraz piłkę na własnej połowie boiska gospodarze. Coraz wyżej zaczynają podchodzić mediolańczycy.
    42.

43
    Obejmują prowadzenie przyjezdni! RADJA NAINGGOLAN popisuje się świetnym uderzenie z woleja z szesnastego metra i posyła piłkę tuż przy słupku do bramki!

45
    Bardzo długo zwlekał ze wznowieniem gry arbiter! Sędzia konsultował sytuację bramkową z wozem VAR i ostatecznie gola anulował ze względu na ofsajd!

45+1
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa.

45+2
    Mocne uderzenie z dystansu Brozovicia, jednak piłka szybuje ponad poprzeczką bramki Sampdorii.

45+3

Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem, chociaż goście mieli swoją chwilę radości. Gol Naingollana ostatecznie nie został jednak uznany i do przerwy mamy remis. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Do samego końca walczył przy linii końcowej o piłkę Icardi i jego drużyna będzie miała rzut rożny.

50
    Cóż to był za strzał! Z ostrego kąta uderzał Candreva, a piłka zatrzymała się na słupku! Dobitka zablokowana, ale mają jeszcze rzut rożny przyjezdni.

52
    Po rzucie rożnym nie udało się mediolańczykom stworzyć takiego zagrożenia, jak kilka chwil wcześniej.

53
    Jeszcze jeden korner wywalczyli Nerazzurri.

54
    Ponownie bez większego zagrożenia pod bramką Sampdorii po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

56
    Jak to nie wpadło?! Icardi znakomicie złożył się do strzału głową, ale zabrakło centymetrów, aby skierować piłkę do bramki!

57
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska. Niewiele są w stanie zdziałać po zmianie stron gospodarze.

59
    Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Za Linetty'ego i Praeta na murawie meldują się Jankto i Barreto.

60
    Ziana także w drużynie Interu. Perisić wchodzi za Politano.

61
    Politano murawę opuścił najprawdopodobniej z powodu urazu. Jest teraz w asyście masażysty.

63
    Pewnie łapie piłkę Audero po zbyt mocnym zagraniu w szesnastkę Sampdorii.

65
    Cały czas czekamy na jakieś konkrety pod którąś z bramek. Na ten moment wydaje się, że bliżej strzelenia gola są przyjezdni.

67
    Kolejne przewinienie w środku pola. Od rzutu wolnego Inter.

68
    Kąśliwe zagranie w pole karne Sampdorii. Piłka zeszła w kierunku bramki i Audero musiał przerzucić ją ponad poprzeczkę.

69
    Potężne uderzenie Candrevy, ale znakomicie interweniuje golkiper drużyny gospodarzy!

71
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez przyjezdnych z piątego metra wznawia grę Audero.

72
    Znów było bardzo gorąco pod bramką gospodarzy! Głową uderzał Icardi, ale ponad bramką. Napastnik Interu ucierpiał też w tej sytuacji.
    72.

73
    Zdecydowanie przeważają mediolańczycy. Zawodnicy Interu kreują grę i wykazują większe zaangażowane w walce o komplet punktów.

75
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie w pole karne Sampdorii. Od bramki golkiper miejscowych.

76
    Quagliarella jeszcze raz zdecydował się na uderzenie z większej odległości. Tym razem była to niecelna próba.

77
    Ogromne kłopoty z utrzymaniem się przy piłce na dłużej mają gospodarze. Jeśli kogoś ucieszy dziś remis, to z pewnością właśnie ich.

78
    Ucierpiał w jednym ze starć Quagliarella. Jakiejś pomocy od masażysty potrzebował także Perisić.

79
    Quagliarella zmuszony został na moment opuścić murawę. Kto wie, może szkoleniowiec Sampdorii zdecyduje się wpuścić na ostatnie minuty Kownackiego?

81
    Defensorzy Interu bez kłopotów radzą sobie wybiciem piłki po rzucie rożnym. Z dystansu uderzał jeszcze Jankto, ale bardzo niecelnie.

82
    Jeszcze jeden korner dla zawodników z Genui.

83
    Zmiana w Interze Mediolan. Valero zastępuje Nainggolana.

84
    Przebudzili się w ostatnich minutach gospodarze. Teraz to Sampdoria częściej stara się atakować. Rzut wolny dla miejscowych.

85
    Z dość ostrego kąta uderzał Quagliarella. Znów zabrakło precyzji, choć sytuacja naprawdę nie należała do łatwych.

87
    Gol dla Interu, jednak ponownie nieuznany! Piłka kilka chwil przed strzałem wyszła poza linię końcową boiska!
    87.

88
    Po raz kolejny arbiter wspomógł się VARem i po raz kolejny wideo weryfikacja okazała się skuteczna. Tym razem "okradziony" z gola został Asamoah.

89
    To jest niesamowite! Teraz bramkę zdobyli gospodarze, ale ze spalonego i gol również nie zostaje uznany!

90
    Defrel ściągnął koszulkę w porywie radości po zdobyciu gola i został upomniany żółtą kartką. Szkoda tylko, że ten gol ostatecznie nie padł...

90+1
    Aż o pięć minut przedłużone zostało spotkanie w Genui.

90+2
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Ramirez zostaje zastąpiony przez Salę.
    90+4. Marcelo Brozović (INM) - 0:1

90+4
    Gol dla Interu!

Tym razem już nie ma wątpliwości! MARCELO BROZOVIĆ popisuje się precyzyjnym uderzeniem z woleja po rzucie rożnym i wyprowadza Inter na prowadzenie!

90+6
    Żółtą kartkę otrzymuje Borja Valero (Inter Mediolan).

90+6

Koniec zwariowanego meczu w Genui! Gole padły cztery, ale tylko jedna bramka została uznana. Inter zwycięża 1:0 i inkasuje komplet punktów. Dziękuję za uwagę! (22:29:32)

Gole: 90+4. Brozović

Kartki:   6. Linetty (SMD), 90. Defrel (SMD) – 20. Miranda (INM), 90+6. Valero (INM)

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, Linetty – G. Ramírez – Defrel, Quagliarella (C).
    Zmiany: Belec, Rafael – Colley, A. Ferrari, Leverbe, É. Barreto, Jankto, Sala, Stijepović, Vieira, Rolando.

Inter Mediolan: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Asamoah – Vecino, Brozović – Nainggolan, Candreva, Politano – Icardi (C).
    Zmiany: D. Padelli – Dalbert, de Vrij, Gagliardini, Baldé, Perišić, Lautaro Martínez, Mário, Valero, Ranocchia.

Sędzia techniczny: Marco Piccinini