Ruda Śląska – Pyskowice 4:1 (koniec) | Opole – Rzeszów 4:2 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
4:1 (1:1)
FC Remedium Hybryd Pyskowice
Niedziela 23.09.2018, 16:00 • Hala Sportowa, Ruda Śląska • I liga futsalu - gr. południowa • 1. runda

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:34:21)

To już koniec tego dobrego futsalowego widowiska. Ostatecznie Gwiazda Ruda Śląska wygrywa na własnym obiekcie 4:1 z FC Remedium Pyskowice. Pierwszą bramkę w meczu zdobył gracz gości Kucza. Później do siatki trafiali już tylko rudzianie, a mianowicie Mrowiec (dwa razy), Siadul oraz Barański. Tym samym miejscowi piłkarze podkreślili swoje wysokie aspiracje. Z kolei goście wydają się być solidną ekipą i z pewnością w obecnym sezonie namieszają jeszcze w niejednym spotkaniu.

39:10
    Rozpoczynamy ostatnią minutę tej rywalizacji. Jeszcze grę od autu na połowie rywali wznowią Mamuty.

38:36
    W ostatnich minutach duet trenerski z Rudy Śląskiej wprowadził na boisko młodszych zawodników.

38:00
    Dwie minuty pozostały do zakończenia tego spotkania. Obie ekipy mają na chwilę obecną po cztery faule akumulowane.

37:29
    Timeout dla gospodarzy.

36:54
    Gol dla Gwiazdy!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC.

Aut na wysokości linii środkowej boiska wywalczyli gospodarze i zdecydowali się szybko wznowić grę. Piłkę opanował Mateusz Mrowiec i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości!

36:20
    Mamuty nadal szukają sobie pozycji strzeleckich. Dobrze ustawiona rudzka defensywa kasuje jednak ataki w zalążku.

35:44
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej zaciętej rywalizacji. W ostatnich minutach coraz więcej szans mają gospodarze, ale seryjnie je marnują! Tym razem swoich szans nie wykorzystali Mrowiec oraz Hiszpański!

34:52
    Odważnie wyjście z bramki Michalika ratuje ekipę gości! Golkiper wygrał tym samym pojedynek z Hiszpańskim!

34:24
    Paweł Barański popełnił wyraźny faul taktyczny, jednak sędzia oszczędził byłego zawodnika Piasta Gliwice.

34:00
    W chwili obecnej gospodarze mają na koncie trzy akumulowane przewinienia, a ich rywale o jedno więcej.

33:44
    Nakręcają kolejne akcje przyjezdni piłkarze. Ewentualne trafienie kontaktowe może im jeszcze przywrócić nadzieję.

33:06
    Bartosz Siadul miał idealną okazję na podwyższenie prowadzenia! Jego potężny strzał po indywidualnym rajdzie sparował na korner Michalik!

32:54
    Żółtą kartkę otrzymuje Piasecki (Gwiazda Ruda Śląska).

32:32
    Strzelcem bramki PAWEŁ BARAŃSKI. Asysta Małek.

Gospodarze podwyższają prowadzenie! Maciej Małek najpierw świetnie przyjął piłkę przy linii końcowej boiska i wyłożył ją do idealnie wbiegającego partnera. Paweł Barański mocnym strzałem na wślizgu nie dał szans bramkarzowi gości!

32:03
    Próbował umiejętnie przyblokować rywala Adrian Dziedzic, ale później piłka uciekła mu już za boisko.

31:24
    Potężnie z rzutu wolnego przymierzył Dawid Mucha i musiał ostatecznie sparować futbolówkę na korner Barteczka!

31:06
    Grzegorz Gawron zgłasza potrzebę zmiany. Już na boisku oglądamy w jego miejscu Dawida Muchę.

30:14
    Już cztery przewinienia na koncie mają gracze przyjezdnego teamu. Po przerwie zawodnicy Gwiazdy nie przekroczyli przepisów gry jeszcze ani razu.

30:00
    Za nami już pół godziny tego spotkania. Gwiazda Ruda Śląska wydaje się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, ale prowadzi zaledwie jednym trafieniem.

29:09
    Zbyt mocne podanie otrzymał na prawym skrzydle Mateusz Mrowiec i nie miał szans opanować futbolówki.

28:35
    Paweł Barański został nieco wygoniony podaniem pod linię boczną boiska. Zdołał jednak ugrać aut. Po chwili chytrze przymierzył Piasecki, i piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

28:04
    Nieco spokojniej wygląda teraz gra rudzkiego teamu. Goście z kolei szukają swoich szans w uderzeniach z dystansu.

27:41
    Żółtą kartkę otrzymuje Adamczyk (FC Remedium Hybryd Pyskowice).

27:24
    Pyskowiczanie ruszają do odważniejszych ataków. Rafał Adamczyk nieźle przymierzył zza pola karnego, ale nieznacznie chybił.

26:59
    Gol dla Gwiazdy Ruda Śląska!
    Strzelcem bramki BARTOSZ SIADUL.

W końcu ataki rudzian przyniosły zamierzony efekt! Bartosz Siadul zdecydował się na płaskie uderzenie zza pola karnego, a piłka przeleciała między nogami interweniującego Michalika i wpadła do siatki!

26:08
    Piasecki idealnie znalazł podaniem w polu karnym Macieja Małka, ale ten niecelnie uderzył z pierwszej piłki!

25:47
    Znowu sporo miejsca miał na środku boiska Barteczka. Jego strzał zablokowali jednak rywale. Późniejszy wolej Małka przeleciał nieznacznie obok słupka.

25:27
    Na boisku zameldował się również Sylwester Gładkowski. Gracz ten w ubiegłym sezonie występował w ekipie Mamutów.

25:00
    Drugie przewinienie w tej odsłonie rywalizacji zapisują na swoim koncie piłkarze FC Remedium Hybryd Pyskowice.

24:29
    Bez większych problemów Gawron zatrzymał na skrzydle szarżującego rywala. Okazji na kontrę nie wykorzystali rywale.

24:05
    Rudzianie od dłuższego czasu utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywali. Błąd przytrafił się jednak Haase i piłka uciekła mu za linię boczną.

23:15
    Po przerwie w dalszym ciągu mamy niezwykle wyrównany mecz i obie ekipy szukają swoich szans na objęcie prowadzenia.

23:04
    Niecelnie zagrywał w tej sytuacji Grzegorz Gawron. W efekcie grę od autu na własnej połowie wznowią miejscowi piłkarze.

22:19
    Dość dobrze pokazał się po wejściu na boisko Maciej Małek. Jego mocne uderzenie z ostrego kąta na raty wybronił Michalik.

21:43
    Po dłuższym czasie mieliśmy kolejną okazję strzelecką Kamila Kmiecika. Zawodnik ten przymierzył jednak tylko w boczną siatkę.

21:27
    Rafał Adamczyk spróbował wyprowadzić kontrę lewym skrzydłem, ale futbolówka uciekła mu za linię boczną boiska.

21:04
    Świetnie kapitan rudzkiej ekipy wywalczył piłkę przy linii bocznej boiska, a później ugrał aut dla swojej ekipy.

20:40
    Ładną kontrę wyprowadzał Piasecki, będąc przy tym jeszcze ściągany za koszulkę. Później sędzia wrócił do tego przewinienia.

20:13
    Za moment będzie pierwszy w drugiej odsłonie rzut rożny. Wykonywać go będzie kapitan ekipy gości Wołongiewicz.

20:06
    Startujemy już z drugą połową tej rywalizacji. Mamy spięcie między Adamczykiem i Barańskim. Sędzia musi uspokoić nieco tego pierwszego.

21

To już koniec pierwszej odsłony tej niezwykle ciekawej rywalizacji w rudzkiej Halembie. Miejscowa Gwiazda póki co tylko remisuje 1:1 z FC Remedium Pyskowice i trzeba przyznać, że jest to wynik sprawiedliwy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze dowodzeni przez Rafała Adamczyka. Na listę strzeleców wpisał się Rafał Kucza. Po chwili do wyrównania doprowadził Mateusz Mrowiec po dograniu Jakuba Naleśnika. Liczymy, że również po przerwie będziemy oglądać zacięte, wyrównane i emocjonujące piłkarskie widowisko!

20

19:36
    Trzecie przewinienie trafia na konto Mamutów. Zespół ten wznowi jeszcze grę od autu na połowie rywali.

19:07
    Czwarty faul w końcówce pierwszej odsłony tej rywalizacji załapali piłkarze Gwiazdy Ruda Śląska.

18:47
    Tym razem po szybkim dryblingu płasko przymierzył Bartosz Siadul. Pewnie piłkę wyłapał golkiper Mamutów.

18:20
    Piekielnie mocne uderzenie z linii środkowej boiska oddał Dawid Barteczka, ale piłka z hukiem trafiła w poprzeczkę!

18:03
    Trzecie przewinienie popełniają zawodnicy miejscowego teamu. Po chwili idealną pozycję strzelecką miał Barański, ale jego strzał głową obronił Michalik!

17:56
    Timeout dla gości.

17:32
    Marek Chojnacki początkowo świetnie opanował podanie w polu karnym, ale później niepotrzebnie próbował wymusić rzut karny.

17:00
    To już ostatnie fragmenty pierwszej odsłony tej rywalizacji. Wiatr w żaglach poczuli teraz wyraźnie miejscowi piłkarze.

16:41
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC. Asysta Naleśnik.

Momentalnie odpowiadają zawodnicy miejscowego zespołu! Naleśnik pięknie przedarł się środkiem pola i dograł do kompletnie nieobstawionego Mateusza Mrowca. Ten musiał już tylko spokojnym strzałem dopełnić formalności!

15:30
    Gol dla FC Remedium Pyskowice!
    Strzelcem bramki RAFAŁ KUCZA.

Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnili zawodnicy Gwiazdy Ruda Śląska i momentalnie wykorzystali to goście. Rafał Kucza popisał się indywidualną akcją, po której płaskim uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał bezradnego Dawida Barteczkę!

14:50
    Nie zrozumieli się w tej sytuacji piłkarze FC Remedium Pyskowice. Dalekie zagranie trafiło wprost do rąk Barteczki.

14:02
    Momentalnie indentyczną pozycję strzelecką miał Mucha, ale piłkarz popularnych Mamutów znowu spudłował!

13:37
    Z dwójkową kontrą wyszli szybko pyskowiczanie, ale Mucha finalizuje wszystko bardzo niecelnym uderzeniem.

13:05
    Obecnie obie ekipy mają na koncie po dwa przewinienia. Kibice zgromadzeni na hali sportowej w Halembie oglądają czysty, wyrównany piłkarski spektakl!

12:48
    Znowu spróbowali rozegrać dwójkową akcję Piasecki oraz Siadul, ale bez większego powodzenia.

12:00
    Upływają kolejne minuty tego stracia. W dalszym ciągu ciężko wskazać wyraźniego faworyta. Teraz fatalnie spudłował w dogodnej sytuacji Rafał Adamczyk!

11:29
    Trzeba przyznać, że ten mecz wygląda zupełnie inaczej niż ostatnie starcie tych ekip w poprzednich rozgrywkach (16:1).

10:31
    Świetnie interweniuje w tej sytuacji Michalik przy strzale z linii pola karnego, a dobijający Mrowiec chybił o centymetr!

10:22
    Dwa w krótkim odstępie czasu strzały z dalszej odległości oddaje Dawid Barteczka, ale oba zdołał zablokować Rafał Górny.

10:05
    Niezwykle szybka kontra Gwiazdy trzech na jednego! Haase zagrywa na prawe skrzydło do wbiegającego Mrowca, a ten niedokładnie oddaje w kierunku Hiszpańskiego!

9:49
    Mamy chwilową przerwę w grze. Na boisku leży kontuzjowany Grzegorz Gawron, ale wydaje się, że będzie w stanie kontynuować grę.

9:24
    Z szybkim kontratakiem dwóch na jednego wyszli goście z Pyskowic. Po zagraniu Gawrona niezbyt dobrze przyjmował piłkę Dziedzic i ostatecznie wybił mu ją spod nóg Barteczka.

8:34
    Sporo ryzykował w tej sytuacji dryblując Rafał Kucza, ale finalnie był on faulowany przez Hiszpańskiego.

8:09
    Na chwilę obecną gospodarze nie mają na koncie żadnego przewinienia, z kolei goście uzbierali już dwa faule akumulowane.

7:34
    Znowu ładnie na skrzydło dograł kapitan rudzkiego zespołu, ale Bartosz Siadul nie zdołał w porę odegrać do żadnego partnera.

7:00
    Chojnacki ładnie pokazał się do uderzenia z woleja i potężnie kropnął z dystansu. Piłka finalnie przeleciała tuż obok słupka.

6:41
    Piasecki idealnym podaniem z autu znalazł w polu karnym wbiegającego Siadula, ale ten nie trafił czysto w piłkę na piątym metrze!

6:06
    Sporo niedokładności mamy teraz w grze obu drużyn. Starają się uspokoić sytuację goście i wymieniali większą liczbę podań, skończoną niecelnym zagraniem Marka Chojnackiego.

5:52
    Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Michalika! Golkiper gości musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności przy próbie Bartosza Siadula!

5:30
    Spróbował swoich sił w tej sytuacji Dawid Mucha. Jego potężny strzał z dystansu przeleciał jednak wysoko nad poprzeczką.

5:22
    Świetnie przedzierał się w tej sytuacji środkiem pola Grzegorz Gawron. Nie zdążył jednak ostatecznie oddać strzału zza pola karnego.

5:07
    To dopiero pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Adrian Dziedzic fauluje na dziesiątym metrze Mrowca.

4:46
    Świetnie z rywalami na lewej stronie poradził sobie Piotr Hiszpański. Ostatecznie jednak jego uderzenie z linii pola karnego zostało zablokowane.

4:11
    Dwójkową akcję na prawym skrzydle wyprowadzili Mrowiec z Haase. Ten drugi zdecydował się finalnie na strzał z pierwszej piłki, ale wyraźnie chybił celu.

3:42
    Długo wymieniali między sobą kolejne podania gospodarze, jednak wszystko zakończyło się niecelnym zagraniem Naleśnika.

3:01
    Druga czwórka pojawiła się na boisku w obu drużynach. Próbował coś zdziałać indywidualną akcją Haase, ale bez powodzenia.

2:46
    Pyskowiczanie umiejętnie poradzili sobie z wyższym pressingiem rywali i wywalczyli aut na własnej połowie boiska.

2:06
    Nie układają się akcje Gwiazdy na początku tej rywalizacji. To goście stwarzają sobie lepsze okazje strzeleckie.

1:47
    Goście w natarciu! Na indywidualny rajd zdecydował się Rafał Adamczyk i jego uderzenie z prostego podbicia nogami wybronił golkiper gospodarzy!

1:36
    Bardzo szybką kontrę wyprowadzili z własnej połowy przyjezdni piłkarze. Piłkę na wolnym polu otrzymał Dawid Mucha, ale z jego strzałem poradził sobie Barteczka!

1:17
    Nie popisał się w tej sytuacji Rafał Adamczyk. Jego niedokładne zagranie ląduje za linią boczną boiska.

0:42
    Piasecki z Siadulem starają się wyprowadzić piłkę na połowę rywali. Do ofensywnej akcji podłączył się Dawid Barteczka.

0:05
    Spotkanie od środka boiska rozpoczęli miejscowi piłkarze. Szybko Barański dogrywa piłkę w pole karne do Kamila Kmiecika, ale strzał byłego zawodnika AZS UŚ Katowice wybronił bramkarz.

1

Składy obu ekip:

Gwiazda Ruda Śląska: Barteczka (Biskup) – Piasecki, Siadul, Kmiecik, Barański – Widuch, Naleśnik, Węgrzyn, Mrowiec, Hiszpański, Małek, Haase, Gładkowski.

FC Remedium Hybryd Pyskowice: Michalik (Płaczek) – Wołongiewicz, Mucha, Chojnacki, Adamczyk – Kucza, Bladycz, Dziedzic, Gawron, Pazdej, Górny, Mierzowski.

Główny I: Andrzej Śliwa (Pińczów)
    Główny II: Tomasz Kondrak (Kielce)
    Czasowy: Marcin Stoń (Tychy).

Na to bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 do naszej relacji!
    W poprzednim sezonie w pyskowickiej ekipie zawodziła skuteczność:

FC Remedium Hybryd Pyskowice:

Drużyna z Pyskowic w obecnym sezonie nie może pozwolić sobie na tak słaby start w rozgrywkach. Finalnie pyskowiczanie wykorzystali wycofanie się z rozgrywek Solnego Miasta oraz przeniesienie do grupy północnej ekipy Malwee Łódź. W drużynie dowodzonej przez Rafała Adamczyka nie brakuje doświadczonych i ogranych zawodników, takich jak Marcin KrzywkaGrzegorz Gawron oraz Rafał Górny. W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2018/19 FC Remedium Hybryd Pyskowice ulegli nieznacznie Odrze Opole 2:3. Obie bramki dla graczy Adamczyka zdobył Dawid Mucha.
    W ubiegłych rozgrywkach Gwiazda często miała powody do zadowolenia po końcowym gwizdku:

Gwiazda Ruda Śląska:

Rudzki team w poprzednim sezonie był niezwykle bliski awansu do Futsal Ekstraklasy. Po niezłym meczu na własnym obiekcie podopieczni Bartłomieja Nogi i Rafała Kujawy polegli w Gdańsku z tamtejszym AZS UG i ostatecznie zostali w I Lidze. W tym sezonie będziemy mieli okazję oglądać w żółto-niebieskich barwach Pawła Barańskiego. Były zawodnik Piasta Gliwice i AZS UŚ Katowice przybył do rudzkiego zespołu, aby pomóc ekipie wywalczyć upragniony awans do elity.
    Gwiazda Ruda Śląska była w poprzednim sezonie bliska awansu do elity:

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 czeka nas ciekawe spotkanie, które zostanie rozegrane w rudzkiej hali sportowej. Miejscowa Gwiazda zmierzy się z FC Remedium Hybryd Pyskowice. Miejscowy zespół będzie w obecnym sezonie jednym z głównych kandydatów do awansu. Goście z kolei nie będą chcieli powtórzyć sytuacji z poprzedniego sezonu, kiedy to ostatecznie zakończyli sezon na miejscu spadkowym. Nowa kampania jest jednak dobiero na linie startu i pierwsza kolejka może sypnąć wieloma niespodziankami. Z całą pewnością w rudzkiej Halembie zobaczymy emocjonujący futsalowy spektakl!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Patrycja Prucia

Gole: 17. Mrowiec (Naleśnik), 27. Siadul, 33. Barański (Małek), 37. Mrowiec – 16. Kucza

Kartki:   33. Piasecki (RDS) – 28. Adamczyk (PYS)

Czasowy: Marcin Stoń (Tychy)