Udinese – Lazio 1:2 (koniec) | AS Roma – Frosinone 4:0 (koniec) | Atalanta – Torino 0:0 (koniec)
Cagliari – Sampdoria 0:0 (koniec) | Genoa – Chievo 2:0 (koniec) | Juventus – Bologna 2:0 (koniec)
Napoli – Parma 3:0 (koniec)
Genoa CFC
2:0 (1:0)
Chievo Verona
Środa 26.09.2018, 21:00 • Luigi Ferraris, Genua • Włoska Serie A • Runda 6

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 6. kolejki włoskiej Serie A. Na Luigi Ferraris w Genui miejscowa Genoa CFC podejmie Chievo Veroną. Liczymy na dobry futbol!

Polska kolonia we Włoszech:

Od jakiegoś czasu nasi rodacy dobrze radzą sobie w Serie A i jest ich tam coraz więcej. W Genui również nie zabraknie polskiego akcentu. W barwach Genoi występuje Piątek, który zbiera niezwykle wysokie recenzje. Po drugiej strony barykady jest z kolei Stępiński oraz Jaroszyński. Kto będzie miał po meczu więcej powodów do radości?

Genoa CFC:

Gospodarze rozegrali dotychczas cztery spotkania. Genoa dwa meczu wygrała, a dwa przegrała. Miejscowi zajmują obecnie jedenastą lokatę w tabeli. W poprzedniej serii gier ekipa z Genui przegrała w Rzymie z Lazio 1:4.
    Krzysztof Piątek w pierwszych czterech ligowych meczach strzelił pięć goli. Jutro będzie miał okazję powiększyć dorobek:

Chievo Verona:

Dużo gorzej wiedzie się przyjezdnym. Drużyna z Werony nie dość, że otrzymała na starcie minus trzy punkty, to jeszcze w pięciu meczach uzbierała zaledwie dwa oczka. W ostatniej kolejce Chievo uległo w meczu z Udinese na własnym terenie 0:2.
    Jaroszyński i Stępiński znaleźli się w kadrze na środowy mecz:

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Fabrizio Pasqua
    Asystenci: Alessio Tolfo, Oreste Muto
    Sędzia techniczny: Gianluca Aureliano.

Początek spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 21:00. Składy obydwu zespołów poznamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Genoa CFC:
    Radu – Pereira, Spolli, Biraschi, Criscito – Lazović, Romulo, Hiljemark – Piątek, Pandev, Kouame

Rezerwowi:
    Marchetti, Vodisek – Bessa, Sandro, Dalmonte, Favilli, Gunter, Lakicević, Mazzitelli, Medeiros, Rolon, Zukanović

Sorrentino – Cacciatore, Tomović, Rossettini, Barba – Hetemaj, Radovanović, Rigoni – Leris, Stępiński, Giaccherini

Rezerwowi:
    Seculin, Semper – Birsa, Burruchaga, Depaoli, Djordjević, Jaroszyński, Kiyine, Meggiorini, Pellissier, Pucciarelli, Tanasijević

Przed momentem zakończyła się rozgrzewka:

1

2
    Przy piłce utrzymują obecnie gospodarze. Zawodnicy Chievo czekają na rywali na własnej połowie.

4
    Spóźniona interwencja Lerisa i arbiter już w czwartej minucie sięga po kartkę.

5
    Miejscowi wywalczyli korner, ale po dośrodkowaniu z narożnika boiska wybijają piłkę defensorzy drużyny z Werony.

6
    Z linii pola karnego uderzał Lazović, jednak posłał piłkę ponad poprzeczkę bramki Chievo!

8
    Szarżował przed momentem Pereira, nie udało mu się jednak minąć gęsto ustawionych rywali.

10
    Dziesięć minut gry w Genui już za nami. Póki co wyraźnie przeważają miejscowi. Zobaczymy jednak, czy przełoży się to na wynik.

11
    Pierwsza okazja gości i już było gorąco! Z bliska próbował skierować piłkę do bramki Giaccherini, jednak chybił!

12
    Dośrodkowanie Pereiry, ale przechwytują futbolówkę przyjezdni.

13
    Kolejny raz arbiter wymierza indywidualną kare. Tym razem do notesu sędziego wpisany został Criscito (Chievo).

15
    Żółtym kartonikiem upomniany został także Kouame.

15
    Dwa kornery pod rząd dla gospodarzy. Czy drugi rzut rożny przyniesie jakąś okazję strzelecką?

16
    Bez większych kłopotów defensorzy Chievo oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

17
    Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne gości, ale piłka ponownie nie trafia do żadnego z ofensywnych zawodników Genoi.

19
    W dalszym ciągu dużo częściej przy piłce znajdują się miejscowi. Długo wymieniają podania zawodnicy gospodarzy.

21
    W nieprzepisowy sposób walczył o piłkę Pereira. Goście od rzutu wolnego.

22
    Tym razem dośrodkowywał Rigoni, ale po raz kolejny bez większego zagrożenia pod bramką Chievo.

24
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gości i miejscowi rozpoczną od rzutu rożnego.

25
    Głową uderzał przed momentem Krzysztof Piątek, jednak zdecydowanie zabrakło skuteczności.

27
    Ewidentnie faulował Romulo i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

28
    Walczył o piłkę Mariusz Stępiński, ale niestety faulował przy tym jednego z rywali. Gospodarze od rzutu wolnego.

29
    Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry jeden z zawodników Chievo głową wybija piłkę poza linię końcową. Jeszcze jeden korner dla Genoi.

30
    Właśnie mija trzydziesta minuta gry, a arbiter już po raz czwarty sięga po żółtą kartkę. Tym razem upomniany zostaje pomocnik drużyny gości, Hetemaj.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Goran Pandev (Genoa CFC).

33
    Słupek ratuje gości przed utratą bramki po uderzenie Piątka! Ależ niewiele brakowało, aby Polak w kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców!

36
    Ponownie dał o sobie znać Polak, jednak tym razem w zupełnie odmienny sposób. Piątek upomniany żółtym kartonikiem za próbę wymuszenia jedenastki.
    36. Znakomity strzał Piątka:

37
    Niespełna dziesięć minut pozostało do końca pierwszej odsłony spotkania. Wyraźnie przeważają gospodarze, jednak wynik wciąż pozostaje bezbramkowy.

39
    Jedna z nielicznych akcji Chievo. Goście wywalczyli korner, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie zdołali oddać strzału na bramkę rywali.

40
    Kolejny korner dla gości. Po wrzutce z narożnika boiska ładnie do strzału głową złożył się Stępiński, ale piłka przeleciała jednak obok bramki!

42
    Gol dla Genoi!
    Ten gość jest niemożliwy! Kolejny mecz i kolejna bramka Polaka! KRZYSZTOF PIĄTEK otrzymał piłkę w szesnastce rywali i mocnym strzałem w kierunku dłuższego słupka umieścić futbolówkę w bramce!
    42. Krzysztof Piątek (JAN) - 1:0

44
    Spokojnie wyczekują końca pierwszej połowy gospodarze. Ich prowadzenie z całą pewnością jest zasłużone.

45
    Szansę na kolejną bramkę miał Piątek, jednak po jego uderzeniu głową piłka poszybowała obok bramki!

45+1

Do przerwy Genoa prowadzi z Chievo 1:0. Bramka padła tuż przed przerwą, ale zanosiło się na nią niemal od samego początku. Bardzo dobre zawody po raz kolejny rozgrywa Piątek, który mógł mieć nawet dwa gole, ale w pierwszej sytuacji ostemplował słupek. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

46

48
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Nenad Tomović, na boisku pojawia się Fabio Depaoli.

49
    Ostre wejście Rigoniego, jednak tym razem arbiter nie sięgnął po kartkę.

51
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Dużo częściej utrzymują się przy piłce miejscowi. Zawodnicy Verony mają kłopot z odebraniem futbolówki.

54

Podwyższają prowadzenie miejscowi! Znalazł miejsce w polu karnym rywali GORAN PANDEV i mocnym uderzeniem pokonał golkipera rywali!
    54. Goran Pandev (JAN) - 2:0

55
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Përparim Hetemaj, na boisku pojawia się Valter Birsa.

56
    W nieprzepisowy sposób powstrzymywał jednego z rywali Depaoli i arbiter słusznie upomniał go żółtym kartonikiem.

57
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Goran Pandev, na boisku pojawia się Daniel Bessa.

59
    Kąśliwe dośrodkowanie w pole karne Chievo, ale radzą sobie z wybiciem piłki defensorzy drużyny z Werony.

61
    Prostopadłe zagranie Kouame zostało przecięte przed rywali.

62
    Przewinienie Rossettiniego i arbiter dyktuje rzut wolny dla Genoi.

64
    Na dłużej utrzymują się teraz przy piłce przyjezdni, ale niewiele z tego wynika. Goście mają mało czasu na odrobienie strat.

65
    Przechwycili futbolówkę gospodarze i po chwili zdołali wywalczyć rzut rożny.

66
    Jeszcze jeden korner dla drużyny z Genui.

68
    Nieco ponad dwadzieścia minut pozostało do końcowego gwizdka arbitra. Gospodarze bliscy są końcowego triumfu.

70
    Senne tempo gry obserwujemy obecnie w Genui. Wszystko wskazuje na to, że Chievo po sześciu kolejkach nadal będzie miało ujemny bilans punktowy.

72
    Mocne dośrodkowanie Pereiry, ale wybijają piłkę defensorzy Chievo.

73
    Jakiegoś urazu doznał Depaoli i mamy krótka przerwę w grze.

74
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Ivan Lakićević, na boisku pojawia się Ervin Zukanović.

75
    Wszystko wskazuje na to, że Depaoli będzie w stanie kontynuować grę. Rezerwowy zawodnik Genoi doszedł już do siebie.

77
    Nieprzepisowe zagranie Criscito i od rzutu wolnego rozpoczną grę przyjezdni.

78
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Oscar Hiljemark, na boisku pojawia się Luca Mazzitelli.

79
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Mehdi Léris, na boisku pojawia się Sergio Pellissier.

80
    Kolejny raz w dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Piątek, jednak tym razem Polakowi zabrakło skuteczności!

82
    Spokojnie utrzymują się przy piłce gospodarze, zyskując kolejne sekundy. Raczej niewiele się tu jeszcze wydarzy.

83
    Ponownie jakieś problemy zdrowotne dopadły Depaoliego. Miejmy nadzieję, że i tym włoski zawodnik szybko dojdzie do siebie.

85
    Groźna centra Hiljemarka ze skrzydła, ale dobrze blokują to defensorzy Chievo.

86
    Jeszcze raz po kartkę sięga arbiter. Tym razem podpadł mu Rossettini (Chievo Verona).

88
    Tym razem w pole karne Chievo centrował Criscito, ale i jemu nie udało się dostarczyć futbolówki do kolegów z ofensywy.

89
    Za moment rozpocznie się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Chyba tylko kataklizm mógłby odebrać gospodarzom trzy punkty w tym spotkaniu.

90
    Aż o sześć minut przedłuża arbiter drugą połowę spotkania!

90+1
    Nie poddają się jeszcze w walce o kontaktowego gola goście, jednak w ich grze ofensywnej zdecydowanie brakuje konkretów.

90+3
    Nieudane długie przerzucenie piłki przez Birsę. Futbolówkę przechwytują gospodarze.

90+5
    Ładnie odnalazł się w polu karnym rywali Stępiński, jednak nie zdołał oddać strzału w światło bramki.

Faule: 13:17.

Genoa CFC zwycięża z Chievo 2:0, a duży wpływ na końcowy triumf po raz kolejny miał Krzysztof Piątek! Polak strzelił swojego szóstego gola w Serie A i w dalszym ciągu jest liderem klasyfikacji strzelców. Dziękuję za uwagę! (22:57:52)

Gole: 42. K. Piątek, 54. Pandev

Kartki:   13. Criscito (JAN), 15. Kouamé (JAN), 31. Pandev (JAN), 36. K. Piątek (JAN) – 4. Léris (CHV), 30. P. Hetemaj (CHV), 56. Depaoli (CHV), 86. Rossettini (CHV)

Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 9:7. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 0:2. Foule: 13:17.
    Genoa CFC: Radu – Criscito, Biraschi, Spolli, P. Pereira – Hiljemark (78. L. Mazzitelli), Rômulo Rômulo, Lazović – Kouamé, Pandev (57. Bessa), K. Piątek.
    Zmiany:

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Tomović (48. Depaoli), Rossettini, Barba – P. Hetemaj (55. Birsa), Radovanović, N. Rigoni – Léris (79. Pellissier), Stępiński, Giaccherini.