Hertha – Bayern 2:0 (koniec)
Hertha Berlin
2:0 (2:0)
Bayern Monachium
Piątek 28.09.2018, 20:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga • Runda 6

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:33:29)

Faule: 14:10.

Pierwsza wygrana Herthy z Bayernem od lutego 2009 roku stała się faktem. Berlińczycy zwyciężyli 2:0 dzięki bramkom Vedada Ibisevicia oraz Ondreja Dudy. Po przerwie gospodarze już niemal wyłącznie się bronili, nie można powiedzieć że zamurowali bramkę, ale wskutek nieskuteczności faworyta, utrzymali prowadzenie. Cieszy się ekipa ze stolicy Niemiec, która potwierdza, że w tym sezonie będzie groźna dla każdego. Bayern poniósł pierwszą porażkę w Bundeslidze, a w ostatnich dwóch kolejkach wywalczył zaledwie jeden z możliwych sześciu punktów. Robert Lewandowski zagrał przeciętnie. Miał jedną szansę na zdobycie gola, ale trafił w nogę bramkarza.

90+4

90+4
    Duda napomniany żółtą kartką za brutalny atak w nogi przeciwnika po stracie.

90+1
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Javairo Dilrosun, na boisku pojawia się Dennis Jastrzembski.

90+1
    Dilrosun upomniany żółtym kartonikiem za niesportowe zachowanie na początku czasu doliczonego.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

89
    Nie pierwsze tego wieczoru nieudane podanie crossowe Jerome'a Boatenga. Futbolówka wylądowała poza boiskiem, a na trybunach rozpoczyna się fetowanie zwycięstwa z mistrzem Niemiec.

88
    Skjelbred sfaulowany blisko linii bocznej boiska przez Francka Ribery'ego. Hertha zyskała kilka cennych sekund.

86
    Hertha Berlin oddaliła grę od własnego pola karnego. Druga połowa w wykonaniu gospodarzy jest bardzo daleka od ideału, ale cel uświęca środki.

85
    Niklas Suele oddał uderzenie rozpaczy zza pola karnego. Futbolówka poszybowała kilka metrów ponad poprzeczką bramki Herthy Berlin.

84
    Niko Kovac spogląda z niedowierzaniem w kierunku boiska. 21 strzałów jego podopiecznych, a na zapunktowanie się nie zanosi.

83
    Hertha Berlin koncentruje się na jak najdłuższym utrzymaniu w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

81
    Mają prawo być rozgoryczeni piłkarze z Monachium. Zmarnowali ogromną liczbę sytuacji podbramkowych.

79
    Najlepsza w tym meczu sytuacja podbramkowa Roberta Lewandowskiego. Polak wzbił się w powietrze i główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę zatrzymał nogami centymetry przed linią bramkową golkiper Herthy!

Gole: 23. Ibišević (kar.), 44. Duda

Kartki:   40. Ibišević (HER), 90+1. Dilrosun (HER), 90+4. Duda (HER) – 47. Kimmich (BAY)

Posiadanie piłki: 30 % : 70 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 2:12. Rzuty rożne: 1:14. Spalone: 2:2. Foule: 14:10.
    Hertha Berlin: Kraft – Lazaro, Stark, Rekik, Mittelstädt – Skjelbred, Maier – Kalou (71. Leckie), Duda, Dilrosun (90+1. Jastrzembski) – Ibišević (C) (53. Selke).
    Zmiany: Klinsmann – Dárdai, Plattenhardt, Lustenberger, Selke, Leckie, Jastrzembski.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – James Rodríguez (72. Wagner), Alcántara, Sanches (63. Gnabry) – Robben (52. Müller), Lewandowski, Ribéry.
    Zmiany: Ulreich – Müller, Hummels, Gnabry, Wagner, Javi Martínez, Meier.

Sędziowie: Marco Fritz