Hertha – Bayern 2:0 (koniec)
Hertha Berlin
2:0 (2:0)
Bayern Monachium
Piątek 28.09.2018, 20:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga • Runda 6

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:33:29)

Faule: 14:10.

Pierwsza wygrana Herthy z Bayernem od lutego 2009 roku stała się faktem. Berlińczycy zwyciężyli 2:0 dzięki bramkom Vedada Ibisevicia oraz Ondreja Dudy. Po przerwie gospodarze już niemal wyłącznie się bronili, nie można powiedzieć że zamurowali bramkę, ale wskutek nieskuteczności faworyta, utrzymali prowadzenie. Cieszy się ekipa ze stolicy Niemiec, która potwierdza, że w tym sezonie będzie groźna dla każdego. Bayern poniósł pierwszą porażkę w Bundeslidze, a w ostatnich dwóch kolejkach wywalczył zaledwie jeden z możliwych sześciu punktów. Robert Lewandowski zagrał przeciętnie. Miał jedną szansę na zdobycie gola, ale trafił w nogę bramkarza.

90+4

90+4
    Duda napomniany żółtą kartką za brutalny atak w nogi przeciwnika po stracie.

90+1
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Javairo Dilrosun, na boisku pojawia się Dennis Jastrzembski.

90+1
    Dilrosun upomniany żółtym kartonikiem za niesportowe zachowanie na początku czasu doliczonego.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

89
    Nie pierwsze tego wieczoru nieudane podanie crossowe Jerome'a Boatenga. Futbolówka wylądowała poza boiskiem, a na trybunach rozpoczyna się fetowanie zwycięstwa z mistrzem Niemiec.

88
    Skjelbred sfaulowany blisko linii bocznej boiska przez Francka Ribery'ego. Hertha zyskała kilka cennych sekund.

86
    Hertha Berlin oddaliła grę od własnego pola karnego. Druga połowa w wykonaniu gospodarzy jest bardzo daleka od ideału, ale cel uświęca środki.

85
    Niklas Suele oddał uderzenie rozpaczy zza pola karnego. Futbolówka poszybowała kilka metrów ponad poprzeczką bramki Herthy Berlin.

84
    Niko Kovac spogląda z niedowierzaniem w kierunku boiska. 21 strzałów jego podopiecznych, a na zapunktowanie się nie zanosi.

83
    Hertha Berlin koncentruje się na jak najdłuższym utrzymaniu w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

81
    Mają prawo być rozgoryczeni piłkarze z Monachium. Zmarnowali ogromną liczbę sytuacji podbramkowych.

79
    Najlepsza w tym meczu sytuacja podbramkowa Roberta Lewandowskiego. Polak wzbił się w powietrze i główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę zatrzymał nogami centymetry przed linią bramkową golkiper Herthy!

78
    Piłka przeturlała się pół metra obok bramki po uderzeniu Francka Ribery'ego. Po drodze rykoszet i będzie jeszcze korner dla Bayernu Monachium.

77
    Futbolówka przy piłkarzach z Bawarii. Wymieniają podania na obrzeżach pola karnego. Wreszcie wrzutka Jerome'a Boatenga w kierunku Thomasa Muellera, po której nie udało się oddać strzału.

75
    Pudło! Po dośrodkowaniu Francka Ribery'ego zamknął akcję Serge Gnabry, ale nie potrafił wpakować piłki z ostrego kąta między słupki. Koszmarnie nieskuteczni są przyjezdni.

74
    Trener Bayernu Monachium wykorzystał komplet zmian. Jeszcze jednego zawodnika może wprowadzić z ławki rezerwowych szkoleniowiec Herthy.

73

72
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi James Rodríguez, na boisku pojawia się Sandro Wagner.

71
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Salomon Kalou, na boisku pojawia się Mathew Leckie.

70
    Tym razem szansa na zdobycie gola kontaktowego z rzutu wolnego. Kompletnie nie idzie Bayernowi Monachium. David Alaba uderzył w totalnie niezrozumiałym kierunku.

69
    Nieudane podanie Thomasa Muellera. Jego kompani z Bayernu Monachium bezradnie rozkładają dłonie w kierunku jednego z najbardziej doświadczonych zawodników.

67
    Rozpędził się na lewej stronie boiska David Alaba. Efektem rajdu Austriaka jest rzut rożny. Po nim ogromne zamieszanie w polu bramkowym. Nie zdobyli gola Robert Lewandowski, James Rodriguez, a po chwili bramkarz poradził sobie z uderzeniem Serge'a Gnabry'ego.

66
    Jeszcze dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym zmobilizowani w obronie gospodarze nie pozwolili Bawarczykom na oddanie strzału.

64
    James Rodriguez zaplątał się w polu karnym przeciwnika. Nie udało się południowcowi ani podać, ani strzelić. Ostatecznie futbolówka przyznana gospodarzom po zagraniu ręką Gnabry'ego.

63
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Renato Sanches, na boisku pojawia się Serge Gnabry.

61
    James Rodriguez postanowił coś głośno wyjaśnić sędziemu. Marco Fritz jest wyrozumiały w stosunku do Kolumbijczyka i nie pokazał mu kartki za to protestowanie.

60
    Uciekł kwadrans po przerwie Bayernowi Monachium i nadal nie potrafi skierować piłki do bramki przeciwnika. Stworzył kilka sytuacji podbramkowych, ale koncertowo je zmarnował.

59
    Wreszcie próba przeprowadzenia kontrataku przez ekipę z Berlina. Jerome Boateng wbiegł przed osamotnionego przeciwnika i nie pozwolił na stoczenie pojedynku sam na sam z Manuelem Neuerem.

58
    Piłka niemal wyłącznie na połowie gospodarzy. Pilnują momentami rozpaczliwie dwubramkowej przewagi zawodnicy ze stolicy Niemiec.

56
    Rośnie przewaga uczestnika Ligi Mistrzów. Po dośrodkowaniu Francka Ribery'ego z rzutu rożnego uderzył ponad bramką Thomas Mueller.

54
    Kolejna szansa dla Bayernu Monachium i ponownie nie ma gola. Dwaj piłkarze mogli wpakować piłkę do bramki po miękkim dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha, ale zadanie przerosło Thomasa Muellera i Roberta Lewandowskiego.

53
    Przed zmianami dokonanymi przez szkoleniowców było jedno groźne uderzenie. Po zejściu ze skrzydła w okolice narożnika pola karnego nie przymierzył Franck Ribery.

53
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Vedad Ibišević, na boisku pojawia się Davie Selke.

52
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Thomas Müller.

50
    Trener Bayernu przygotowuje do wejścia na boisko pierwszego zmiennika. Będzie nim Thomas Mueller.

48
    Renato Sanches próbował zaskoczyć golkipera Herthy uderzeniem z dystansu. Priorytetem dla Portugalczyka powinno być jednak przymierzenie w światło bramki, ponieważ i z tym jest problem.

47
    Kimmich przerwał brzydkim faulem dobrze zapowiadający się atak Herthy. Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Bayernu.

47
    Trwa ostrzał pola karnego Herthy Berlin. Wmieszał się w to wszystko bramkarz gospodarzy i ugasił pożar.

47
    Przekonamy się, co wymyślili w szatni Niko Kovac i jego podopieczni. Na razie ekipa z Monachium wymienia podania w centrum boiska.

46

Piłkarze zjeżdżają już ruchomymi schodami w kierunku boiska. Skoncentrowani są gospodarze, ponieważ ich wielkie zwycięstwo jest bardzo realne.
    Bayern musi gonić przeciwnika.

Hertha kroczy ku zwycięstwu.

Nic nie wydarzyło się w minutach doliczonych do pierwszej połowy, ale wcześniej na brak wrażeń absolutnie nie można było narzekać. Hertha Berlin prowadzi z mistrzem Niemiec po nieco ponad 45 minutach 2:0. Do siatki Bawarczyków trafili Vedad Ibisević oraz Ondrej Duda. Berlińczycy grali rozsądnie i byli zdecydowanie skuteczniejsi od swojego przeciwnika. Robert Lewandowski dotychczas nie potrafił mocno zagrozić Herthcie.

45+2

45
    Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.
    44. Ondrej Duda (HER) - 2:0

44
    Gol dla Herthy!
    Strzelcem bramki ONDREJ DUDA.

Idzie za ciosem Hertha Berlin! Jej pierwsze od lat zwycięstwo z Bayernem Monachium jest coraz bardziej realne. Ondrej Duda zdobył kolejnego gola w tym sezonie Bundesligi. Słowak wpakował piłkę z bliska do bramki po rajdzie oraz podaniu Valentina Lazaro! Szał radości w stolicy Niemiec.

43
    Minutę, może dwie doliczy sędzia do regulaminowego czasu. Były dwie przerwy w grze spowodowane urazami. Pomocy medycznej potrzebował między innymi Ondrej Duda.

42
    Jeszcze kilka minut zostało Bawarczykom na wyrównanie w pierwszej połowie. Zakotłowało się po wrzutce z rzutu wolnego, ale przyjezdnym nie udało się w tym zamieszaniu oddać strzału.

40
    Ibisević napomniany pierwszą żółtą kartką za przewinienie na Alcantarze.

39
    To powinno być wyrównanie! Skiksował Arjen Robben po dośrodkowaniu Davida Alaby. Holender powinien wpakować piłkę z pięciu metrów do siatki, tymczasem wystrzelił ją na wiwat. Odetchnęli po chyba ostatnim ostrzeżeniu gospodarze.

38
    Wrzutka z prawego skrzydła w kierunku Roberta Lewandowskiego. Najlepszemu napastnikowi Bayernu Monachium nie udało się oddać strzału.

37
    Karim Rekik poradził sobie z Franckiem Riberym w polu karnym Herthy Berlin. Ekipa z Monachium nie wywalczyła dla siebie nawet rzutu rożnego.

36
    David Alaba wstrzelił piłkę z lewej strony pola karnego prosto pod nogi przeciwnika. Bayern Monachium nadal bez celnego strzału na Stadionie Olimpijskim.

35
    Ondrej Duda powraca na murawę. Pod jego nieobecność nie wydarzyło się nic przełomowego. Piłka zmieniała właściciela w centrum boiska.

33
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Ondreja Dudy. Słowak ucierpiał, kiedy chciał odebrać futbolówkę przeciwnikowi.

32
    Szansa na podwojenie przewagi dla Herthy Berlin. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Niklas Stark oderwał się od obrońców Bayernu i główkował z kilkunastu metrów ponad bramką.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa przewinienie na Jamesie Rodriguezie w centrum boiska. Szybko wznowił grę Bayern Monachium, ale pośpiech nie był dobrym doradcą.

29
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joshuy Kimmicha doszedł do piłki Robert Lewandowski. Nieudane było zagranie kapitana reprezentacji Polski i Hertha ponownie zażegnała niebezpieczeństwo.

28
    Po zmianie wyniku piłka niemal wyłącznie na połowie berlińczyków, ale ataki Bayernu nie skutkują wyrównaniem.

27
    Akcja Renato Sanchesa na lewym skrzydle zatrzymana przez Herthę. Poprawka w postaci dośrodkowania Francka Ribery'ego prosto na głowę defensora.

25
    Bayern musi organizować się do jeszcze bardziej żwawych ataków. Uderzenie Joshuy Kimmicha, jeszcze rykoszet od Francka Ribery'ego i mieli sporo szczęścia zawodnicy z Berlina, że futbolówka trafiła wyłącznie w boczną siatkę.

23
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa VEDAD IBIŠEVIĆ.

Hertha na prowadzeniu! Vedad Ibisević nie pozwolił sobie na błąd i po uprzednim zmyleniu Manuela Neuera skierował piłkę z rzutu karnego do bramki. Kapitan Bayernu Monachium musiał wyciągnąć piłkę z siatki.
    23. Faul Jerome'a Boatenga na Solomonie Kalou.
    23. Vedad Ibišević (HER) - 1:0

22
    Rzut karny dla Herthy Berlin! Sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy po faulu Jerome'a Boatenga na Solomonie Kalou. Niemiec zachował się nieodpowiedzialnie po interwencji Manuela Neuera.

21
    Dobra interwencja bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Joshuy Kimmicha. Dotychczas bezbłędnie obaj golkiperzy, ale nie są poddawani trudnym egzaminom.

20
    Odgryzła się Hertha Berlin również atakiem na lewym skrzydle. Nie udało się oddać strzału z ostrego kąta Skjelbredowi.

19
    Franck Ribery poradził sobie z Valentinem Lazaro na lewym skrzydle. Po rajdzie i dośrodkowaniu doświadczonego skrzydłowego główkował niecelnie Robert Lewandowski. Kwaśny uśmiech kapitana reprezentacji Polski.

18
    Coraz bardziej płynne są ataki Bayernu Monachium. Drużyna Niko Kovaca nie pozwala zaprzyjaźnić się z piłką swojemu przeciwnikowi.

16
    Crossowe podanie w kierunku Renato Sanchesa. Portugalczyk nie opanował piłki blisko linii bocznej i ta została przyznana gospodarzom.

14
    Pierwsza w tym meczu sytuacja podbramkowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Nie poradzili sobie z Jeromem Boatengiem dwaj piłkarze Solomon Kalou oraz Niklas Stark, więc defensor Bayernu Monachium oddał uderzenie głową. Futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki Herthy!

13
    Dłuższe rozegranie Bayernu Monachium zakończone płaskim dośrodkowaniem. Futbolówkę wybił wślizgiem z własnego pola karnego Niklas Stark.

13
    Płaskie wstrzelenie w pole karne Bayernu Monachium. Nie ma uderzenia, ale jest gwizdek sędziego po przewinieniu. Piłka dla zespołu z Bawarii.

11
    Faul Karima Rekika na Robercie Lewandowskim. Zawodnik Herthy Berlin szybko zniknął z pola widzenia sędziego Marco Fritza, żeby ten przypadkiem nie zdecydował się za moment na pokazanie kartki za sponiewieranie Polaka.

10
    Pojedynek rodaków. David Alaba nie pozwolił piłce polecieć daleko po dośrodkowaniu Valentina Lazaro. Hertha Berlin pozostaje jednak na połowie faworyta.

9
    Robert Lewandowski uruchomił będącego na skraju pola karnego Francka Ribery'ego. Po wrzutce Francuza nie udało się żadnemu z przyjezdnych wpakować piłki do bramki Kraefta.

8
    Rozpędził się Salomon Kalou, wymienił podania z Vedadem Ibiseviciem. Już szykował się do oddania strzału, kiedy wmieszał się to wszystko defensor Bayernu Monachium.

6
    Próba uruchomienia Roberta Lewandowskiego podaniem z drugiej linii. Efektem tego ataku przyjezdnych jest wyłącznie rzut rożny. Po stałym fragmencie również bez zagrożenia dla Herthy.

4
    W posiadaniu piłki Bayern Monachium, ale to nie było na pewno składne rozegranie. Bawarczycy stracili futbolówkę i sprowokowali do przeprowadzenia kontrataku Valentina Lazaro.

3
    Przedzierał się zawodnik Herthy przez defensywę mistrza Niemiec. Zorientował się w ostatnim momencie Jerome Boateng i nie pozwolił na stoczenie pojedynku sam na sam z Manuelem Neuerem.

2
    Hertha Berlin w granatowych strojach z białymi pasami. Bayern Monachium w błękitnych koszulkach oraz białych spodenkach.

1

Na trybunach przeważają oczywiście kibice stołecznego klubu, ale jest również delegacja z Monachium. Stadion Olimpijski wypełnił się publicznością.
    Rozmowa trenerów.

Bayern gotowy do boju.

Wybrańcy trenera Herthy Berlin.

Hertha Berlin: Kraft – Lazaro, Stark, Rekik, Mittelstädt – Skjelbred, Maier – Kalou, Duda, Dilrosun – Ibišević (C).

Rezerwowi: Klinsmann – Dárdai, Plattenhardt, Lustenberger, Selke, Leckie, Jastrzembski.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – James Rodríguez, Alcántara, Sanches – Robben, Lewandowski, Ribéry.

Rezerwowi: Ulreich – Müller, Hummels, Gnabry, Wagner, Javi Martínez.

Sędzia: Marco Fritz.
    Robert Lewandowski w jedenastce Bayernu.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu klubu Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium zamierza wrócić do wygrywania na stadionie Herthy Berlin. Marco Fritz da sygnał do rozpoczęcia spotkania w piątek o godzinie 20.30.

Hertha chce w tym sezonie zadomowić się na górze tabeli Bundesligi. Rozpoczęła kampanię od trzech zwycięstw oraz remisu. Dopiero w poprzedniej kolejce stołeczna drużyna została powstrzymana i przegrała 1:3 z Werderem Brema.
    Hertha przed meczem z mistrzem Niemiec.

Na własnym stadionie ekipa z Berlina zdobyła dotychczas komplet sześciu punktów. Zamierza na Stadionie Olimpijskim postawić opór również mistrzowi Niemiec. Wcześniej rozprawiła się w stolicy z 1. FC Nurnberg oraz Borussią Moenchengladbach.
    James Rodriguez chce błysnąć w Berlinie.

Po czterech zwycięstwach z rzędu Bayern Monachium zremisował poprzedni mecz 1:1 z FC Augsburg. W Berlinie drużyna z Bawarii zamierza wrócić do zwyciężania i umocnić się na pozycji lidera Bundesligi. Zarazem podbudować przed spotkaniem z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów.
    Bayern w drodze do Berlina.

Bayern jest uznawany za zdecydowanego faworyta meczu w Berlinie. Po raz ostatni mistrz Niemiec przegrał na wyjeździe z Herthą w lutym 2009 roku. To już blisko dekada udanych wypraw Bawarczyków do stolicy kraju.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 23. Ibišević (kar.), 44. Duda

Kartki:   40. Ibišević (HER), 90+1. Dilrosun (HER), 90+4. Duda (HER) – 47. Kimmich (BAY)

Posiadanie piłki: 30 % : 70 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 2:12. Rzuty rożne: 1:14. Spalone: 2:2. Foule: 14:10.
    Hertha Berlin: Kraft – Lazaro, Stark, Rekik, Mittelstädt – Skjelbred, Maier – Kalou (71. Leckie), Duda, Dilrosun (90+1. Jastrzembski) – Ibišević (C) (53. Selke).
    Zmiany: Klinsmann – Dárdai, Plattenhardt, Lustenberger, Selke, Leckie, Jastrzembski.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – James Rodríguez (72. Wagner), Alcántara, Sanches (63. Gnabry) – Robben (52. Müller), Lewandowski, Ribéry.
    Zmiany: Ulreich – Müller, Hummels, Gnabry, Wagner, Javi Martínez, Meier.

Sędziowie: Marco Fritz