FC Toruń – Red Dragons 3:1 (koniec) | Jelcz-Laskowice – Rekord 1:5 (koniec)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
1:5 (1:3)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 29.09.2018, 20:00 • Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach • FOGO Futsal Ekstraklasa • 2. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:54:40)

Rekord Bielsko-Biała zdobył drugim w sezonie komplet punktów. Mistrz Polski nie miał większych problemów z pokonaniem beniaminka na jego terenie. Ciekawsza była pierwsza połowa, z fragmentami wyrównanego futsalu. Po przerwie Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice szybko złapał pięć przewinień, przez co trudno było później o agresywną walkę z przyjezdnymi. Rekord zdobył pięć bramek, a miał jeszcze szansę na poprawienie wyniku z przedłużonych rzutów karnych.

40:00

39:10
    Próby gospodarzy z wycofanym bramkarzem bez efektu. Za moment sędzia zakończy spotkanie.

38:02
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki MICHAŁ MAREK.

Nie mógł się wstrzelić Michał Marek, ale każdy impas ma swój koniec. Tym razem piłka po zagraniu futsalisty Rekordu Bielsko-Biała wylądowała między słupkami.

37:50
    Ostatnie minuty spotkania. Rekord Bielsko-Biała wznowił grę zza linii bocznej, ale nie była to spektakularna akcja. Zakończyła się wycofaniem aż do Bartłomieja Nawrata.

35:08
    Jeszcze jedna przerwa na żądanie. Okazja do zobaczenia pokazów tanecznych w Jelczu-Laskowicach.

34:20
    Oddali piłkę przeciwnikom Rekordziści. Atak pozycyjny Orła Futsal Jelcz-Laskowice pozostawiał jednak dużo do życzenia.

32:20
    Prowadzi jednoosobowy ostrzał bramki przeciwnika Michał Marek. Po uderzeniu zawodnika Rekordu Bielsko-Biała interweniował Maciej Foltyn. Przyjezdni wywalczyli w ten sposób kolejny korner.

31:50
    Rykoszet po strzale Michała Marka zza pola karnego. Rekord Bielsko-Biała miał kolejną szansę na zaskoczenie Macieja Foltyna z rzutu rożnego.

30:50
    Dopiero pierwsze przewinienie na koncie Rekordu Bielsko-Biała.

30:20
    Znikają wątpliwości, czy drużyna spod Kliczoka wywalczy kolejny komplet punktów w sobotni wieczór. Do końca meczu pozostało 10 minut efektywnego czasu gry.

29:50
    Sprytne rozegranie rzutu rożnego, ale wybronili się przyjezdni. Ci obecni na ławce rezerwowych Rekordziści byli zachwyceni.

28:30
    Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Zadowolony z siebie jest autor już drugiego gola w tym spotkaniu. Poprawili skuteczność przyjezdni i sprawiają, że wynik jest coraz bardziej efektowny z ich punktu widzenia.

27:30
    Rekord Bielsko-Biała nie zamknął tego spotkania golami z przedłużonych rzutów karnych, ale nie zraził się tym i nadal atakuje obciążonego pięcioma faulami przeciwnika.

26:30
    Po raz drugi mistrz Polski nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Kapitalne szanse na zdobycie czwartego gola marnuje ekipa z południa Polski.

26:15
    Przedłużony rzut karny numer jeden dla Rekordu Bielsko-Biała i nie ma gola!

25:45
    Akcja dwójkowa z udziałem biegającego po prawej stronie boiska Michała Kubika. Po podaniu byłego zawodnika Pogoni 04 Szczecin został zablokowany strzelec.

25:05
    Już pięć fauli po stronie Orła Futsal Jelcz-Laskowice, a minęło zaledwie pięć minut gry po przerwie.

Gole: 15. Andrade – 5. Junior, 8. Popławski, 19. Budniak, 29. Popławski, 39. Marek

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Charrier, Goliński) – Luchena Solano, Amantes, Barbosa, Andrade – Kucharski, Pastars, Morozow, Hatakeyama, Wojciechowski, Kędra.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Mura, Surmiak, Dudek, Gąsior, Popławski, Budniak, Silveira Junior, Łasak, Bondar, Marek, Kubik, Janovsky.

Sędziowie: Neśnera, Kresta – Grabowski, Orliński