Gryf – GKS Bełchatów 0:1 (koniec) | Toruń – Radomiak 2:1 (koniec) | ROW Rybnik – Ruch 1:0 (koniec)
Górnik Ł. – Rozwój 2:2 (koniec)
Elana Toruń
2:1 (0:0)
Radomiak Radom
Niedziela 30.09.2018, 15:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • 2. Liga • 12. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z hitowego meczu 12. kolejki polskiej drugiej ligi! Na Stadionie Miejskim w Toruniu miejscowa Elana zmierzy się z Radomiakiem Radom. Będzie ciekawie!

Elana Toruń:

Beniaminek jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni Rafała Góraka zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze. W minionym tygodniu Elana odpadła z Pucharu Polski po porażce 1:3 z Bytovią.

Radomiak Radom:

Przyjezdni również spisują się przyzwoicie. Radomianie zajmują lokatę tuż za plecami Elany. Goście również jednak już pożegnali się z krajowym pucharem. Radomiak przegrał 3:4 z Polonią Środa Wielkopolska.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 15:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Nowak – Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski, Górka – Kościelniak, Stefanowicz, Kryszak, Stryjewski, Wołkowicz – Kozłowski

Rezerwowi:
    Mrozek – Lenartowski, Felsch, Lenkiewicz, Aleksandrowicz, Banach, Zagórski

Trener: Rafał Górak

Haluch – Jakubik, Klabnik, Grudniewski, Świdzikowski, Wawszczyk – Kaput, Makowski, Szuprytowski – Leandro, Mikita

Rezerwowi:
    Kochalski – Winsztal, Filipowicz, Suchanek, Rolinc, Karwot, Luz

Trener: Dariusz Banasik

Łukasz Kuźma (Białystok).

1

1
    Faulowany w środkowej strefie boiska Kościelniak. Od rzutu wolnego torunianie.

2
    Przewinienie Szuprytowskiego, choć wydaje się, że w tej sytuacji to zawodnik Radomiaka był faulowany.

3
    Kąśliwa centra Jakubika z prawego skrzydła, ale nie zdołał sięgnąć piłki jeden z jego kolegów. Od bramki rozpocznie Nowak.

4
    Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale po dośrodkowaniu arbiter odgwizdał faul jednego z piłkarzy Elany.

6
    Wysoko wyszli teraz radomianie próbując wywrzeć presję na Nowaku. Golkiper torunian skutecznie jednak wyekspediował futbolówkę.

7
    Dobra akcje miejscowych! Stefanowicz popisał się bardzo dobrym przechwytem na połowie rywali. Zagrał następnie do Stryjewskiego, który został zablokowany w ostatniej chwili! Korner dla Elany.

8
    Ogromne nieporozumienie w defensywnych szeregach Radomiaka, ale ostatecznie goście wyszli z opresji.

9
    Jeszcze jeden rzut rożny dla torunian, ale Elanowcom nie udało się zagrozić bramce rywali.

10
    Radomianie rozpoczną od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

11
    Jakubik ostro zaatakował przy linii bocznej Górkę. Domagali się kartki torunianie, ale skończyło się jedynie na rzucie wolnym.

12
    Zablokowana centra Leandro z prawej strony boiska. Podopieczni Dariusza Banasika wznowią grę od rzutu rożnego.

13
    Wawszczyk dopadł do piłki na trzydziestym metrze, ale fatalnie uderzył. Piłka poszybowała mocno w górę i daleko od bramki.

15
    Kwadrans gry w Toruniu za nami. Póki co niewiele dzieje się na boisku. Nieco ciekawiej jest na trybunach, ale cały czas czekamy na wpuszczenie kibiców gości na stadion.

16
    Bardzo ładnie uderzył przed momentem z dystansu Leandro, jednak piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

17
    Po akcji gospodarzy lewym skrzydłem Elana wywalczyła korner.

19
    Ależ łatwo gubią piłkę na własnej połowie przyjezdni. Sporo niedokładności daje się zauważyć w poczynaniach Radomiaka.

20
    Torunianie ładnie przerwali akcję rywali i szykują się do ruszenia z kontratakiem.

21
    Jakiegoś urazu musiał doznał Kryszak. Kapitan Elany zostaje zmieniony już w 21. minucie przez Lenartowskiego.

22
    Bardzo ostra przepychanka między zawodnikami obu drużyn w środku pola!

23
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakubik (Radomiak Radom).

23
    Żółtą kartkę otrzymuje Kołodziejski (Elana Toruń).

23
    Obaj zawodnicy zostali upomniani za udział w przepychance i słowne dyskusje kilka chwil wcześniej.

25
    Znakomitą interwencją po strzale z ostrego kąta popisał się Nowak!

26
    Mamy teraz przerwę w grze związaną z jakimś urazem odniesionym przez golkipera drużyny gospodarzy.

28
    Fenomenalne uderzenie z dystansu oddał Stefanowicz, ale jego strzał świetnie wybronił Haluch! Tylko korner dla gospodarzy.

29
    Bliski wpakowania piłki głową do bramki rywali po rzucie rożnym był Lenartowski, jednak piłka poszybowała ponad bramką!

30
    Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Szuprytowskiego. Od autu rozpoczną miejscowi.

31
    W sytuacji sam na sam z Leandro wyśmienicie broni Nowak! Rozkręca nam się ten pojedynek!

32
    Kolejny raz bardzo ryzykownie w obronie zagrali radomianie. I tym razem udało im się jednak uniknąć przykrych konsekwencji.

34
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła bliski strzelenia gola był Kościelniak, jednak przeniósł piłkę ponad bramką!

36
    Kontratak torunian. Stryjewski urwał się z piłką, a następnie uderzył z siedemnastego metra, jednak pewnie jego strzał wybronił Haluch.

37
    Elanowcy wznawiają grę od autu na wysokości linii środkowej boiska.

38
    Coraz mniej czasu pozostało do końca pierwszej odsłony tego pojedynku. Obecnie gra nieco się uspokoiła.

40
    Przekombinowali w ofensywie torunianie. Elana miała ciekawą okazje, ale gospodarze zbyt długo zwlekali z oddaniem uderzenia.

41
    Kolejny raz bardzo dobrze interweniował Nowak! Bliscy strzelenia bramki byli radomianie.

42
    Zagranie ręką jednego z zawodników gości niemal na linii pola karnego. Może być za moment groźnie pod bramką Radomiaka.

43
    Patryk Urbański bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego i niewiele brakowało, aby zaskoczył Haliucha!

45
    Domagali się rzutu karnego goście, ale arbiter nakazuje grać dalej!

45+1
    Ładnie ruszyli z kontratakiem gospodarze, ale skutecznie przerwał akcję jeden z rywali.

45+2

Do przerwy bez goli w meczu na szczycie drugiej ligi. Początkowo mecz był nudnawy, ale później zaczęła się dużo ciekawsza gra. Miejmy nadzieję, że po przerwie doczekamy się również goli. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46
    Gramy dalej!

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Bardzo dobra okazja gości, ale kończący akcję zawodnik Radomiaka posłał piłkę obok słupka.

51
    Spokojny początek drugiej połowy spotkania. Gra toczy się obecnie w środkowym sektorze boiska.

52
    Torunianie od autu na połowie swoich rywali.

52
    Kościelniak upomniany żółtym kartonikiem za przeszkadzanie rywalom we wznowieniu gry.

53
    Zablokowane zagranie Kozłowskiego po dobrze zapowiadającej się kontrze gospodarzy.

55
    Okazja Radomiaka, ale arbiter przerywa grę i odgwizduje pozycję spaloną zawodnika gości.

56
    Po nieudanym wykończeniu akcji miejscowych na prawym skrzydle z piątego metra grę wznawiać będzie Haluch.

59
    Gol dla Elany!

Gospodarze obejmują prowadzenie! Elana miała wrzut z autu na wysokości szesnastki rywali. Niezbyt udanie próbował łapać piłkę Haluch. Po zamieszaniu futbolówka spadła pod nogi PATRYKA URBAŃSKIEGO, który mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce! Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów, ale gol został przyznany zawodnikowi Elany.

60
    Nieudana odpowiedź Radomiaka. Bardzo niecelne uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Nowaka.

62
    Próbują pójść za ciosem gospodarze. Elana wyprowadza kolejne akcje w nadziei na zdobycie drugiego gola.

64
    Kościelniak ładnie przechwycił futbolówkę w środku pola. Elana rusza z akcją prawym skrzydłem.

65
    W dalszym ciągu mecz rozgrywany jest bez obecności kibiców gości. Szkoda.

65
    Ładny rajd Makowskiego lewą flanką. Zawodnik Radomiaka po wbiegnięciu w szesnastkę rywali skutecznie został jednak powstrzymany przez obrońców.

66
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Stryjewski, na boisku pojawia się Aleksandrowicz.

67
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Szuprytowski, na boisku pojawia się Luz.

69
    Zamieszanie w polu karnym Elany, ale ostatecznie bronią się torunianie! Od rzutu rożnego rozpoczną podopieczni Dariusza Banasika.

70
    Skiksował teraz jeden z obrońców Elany, ale liniowy i tak zasygnalizował pozycję spaloną Leandro. Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry.

71
    To powinien być gol! Najpierw Nowak wygrał pojedynek sam na sam z Luzem, a chwilę później wybronił dobitkę Jakubika!

72
    Rzut karny dla Radomiaka! Zakotłowało się w polu karnym Elany i arbiter dopatrzył się tam przewinienia jednego z zawodników gospodarzy!

73
    Nie mogą jeszcze wykonać rzutu karnego goście, ponieważ Stryjewski i Jakubik potrzebują pomocy masażystów.

74
    Gol dla Radomiaka!

Wyrównują goście! Bardzo długi rozbieg wziął LEANDRO PEREIRA, a następnie z ogromną siłą kropnął w środek bramki!

75
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Kaput, na boisku pojawia się Filipowicz.

76

Wracają na prowadzenie miejscowi! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła z kilku metrów skutecznie uderza głową DOMINIK KOŚCIELNIAK!

78
    Haluch wyłapuje piłkę po wrzutce z lewej flanki i długim wykopem próbuje uruchomić swoich kolegów.

80
    Dziesięć minut pozostało jeszcze do końca regulaminowego czasu gry. Kilka minut zapewne doliczy jeszcze arbiter, ale i tak ciężkie zadanie czeka przyjezdnych.

82
    Goście mocno zepchnięci przez rywali. Podopieczni Rafała Góraka starają się atakować, aby strzelić kolejną bramkę i uspokoić sytuację.

83
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Kościelniak, na boisku pojawia się Lenkiewicz.

84
    Po akcji prawym skrzydłem radomianie wywalczyli rzut rożny.

84
    Ogromne zamieszanie w pole karnym Elany. Bardzo donoście domagali się jedenastki przyjezdni, jednak arbiter nakazał im grę od narożnika boiska.

85
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Makowski, na boisku pojawia się Karwot.

85
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Świdzikowski, na boisku pojawia się Winsztal.

86
    Nowak bardzo pewnie wyłapuje piłkę po zbyt mocnym zagraniu w pole karne Elany z głębi pola.

88
    Nie spieszy się z wprowadzenie futbolówki do gry Nowak. Gospodarze są już bardzo blisko końcowego triumfu.

89
    Dobrym wyjściem poza pole karne popisał się Haluch, który wybił piłkę na aut przed nadbiegającym Kozłowskim.

89
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Lenartowski, na boisku pojawia się Felsch.

90
    O cztery minuty przedłużony został ten pojedynek!

90+1
    Od autu na wysokości linii środkowej boiska wznawiają grę miejscowi.

90+3
    Jedna z ostatnich akcji Radomiaka i niewiele brakowało, a przyjezdni doprowadziliby do remisu po strzale głową!

90+4
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z zawodników Elany.

90+5

Od około 30. minuty oglądaliśmy w Toruniu naprawdę ciekawe widowisko. Pojedynek reklamowany jako hit kolejki z całą pewnością nie zawiódł. Ostatecznie Elana Toruń pokonuje Radomiaka 2:1 i zapisuje na swoim koncie kolejne trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (16:52:12)

Gole: 59. Urbański, 76. Kościelniak – 74. Leandro (kar.)

Kartki:   23. Kołodziejski (ELA), 52. Kościelniak (ELA) – 23. Jakubik (RAM)

Nowak – Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski, Górka – Kościelniak (83. Lenkiewicz), Stefanowicz, Kryszak (C) (21. Lenartowski), (89. Felsch), Stryjewski (66. Aleksandrowicz), Wołkowicz – Kozłowski