MMTS – Pogoń 27:22 (koniec) | Azoty – Arka 35:22 (koniec) | Chrobry – Wybrzeże 26:21 (koniec)
Energa MKS – Górnik 26:26 (po rz.) | Stal – Gwardia 28:39 (koniec) | Orlen Wisła – Industria 24:31 (koniec)
Handball Stal Mielec
28:39 (14:17)
COROTOP Gwardia Opole
Środa 17.10.2018, 19:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 8. kolejka

O ile w ubiegłem połowie szybsze tempo gry wystąpiło dopiero w końcówce, tak w drugiej części spotkania momentami ciężko było nadążyć za piłką. Gra była bardzo żywa, jednak według przypuszczeń, to goście okazali się ostatecznie zdominować ten mecz. Za niezwykłą grę należy wyróżnić Mauera, Łangowskiego oraz Malchera na bramce. Ta trójka zawodników prezentowała się dziś znakomicie. Goście zasłużenie wygrali dzisiejsze spotkanie. (20:36:07)

Koniec meczu. (28:40)
    60
    Na pięć sekund przed końcem z ogromnym spokojem posyła piłkę do pustej bramki Rafał Krupa. (28:40)

60
    Dwie minuty dla Zieniewicza w samej końcówce. (27:40)
    60
    Paweł Wilk trafia lobem w widowiskowy sposób. (27:40)
    59
    Gdy wydawało się, że Stal zabierze się do kontry, Jan Klimków wskoczył między Mieleckich zawodników i zdołał dobić piłkę po rzucie skrzydłowego Opolan. (26:40)
    59
    Po chwil również z karnego trafia Krupa. (26:39)
    58
    Po chwili drugą szansę z karnego ma Zieniewicz. Tym razem zdołał pokonać Krzysztofa Lipkę. (25:39)
    57
    Pawłowski z drugiej linii! Gra nie zwalnia tempa. (25:38)

57
    Broni karnego koniuszkiem stopy Lipka. (24:38)
    57
    Mecz ponownie nabiera niezwykłego tempa. Tym razem trafia Krupa z lewego skrzydła. (24:38)
    57
    Milewski z drugiej linii. (23:38)
    56
    Pawłowski opanował piłkę na szóstym metrze i zdołał ją posłać do bramki. (23:37)
    55
    Strata Stali i ponownie w szybkiej odpowiedzi Lemaniak. Cóż za wejście tego zawodnika do gry! (22:37)
    55
    Bardzo szybko odpowiada Lemaniak. (22:36)
    55
    Paweł Wilk ze skrzydła. (22:35)
    54
    Piłka odbiła się od obydwu nóg Lipki, jednak zdołała wpaść do bramki po rzucie Skraburskiego. (21:35)

54
    Timeout dla gości. (21:34)
    53
    Bramkę z dziewiątego metra trafia świeży na boisku Rutkowski. (21:34)

53
    Sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Jankowski. (20:34)
    52
    Łangowski z drugiej linii. (20:34)
    51
    Bramkę trafia świeży po wejściu z ławki Łangowski. (20:33)
    50
    A w odpowiedzi dokładnie tak samo jak przed chwilą rywale trafia Klimków. (20:33)
    50
    Piotr Krępa z koła. (20:32)
    49
    Mauer rzuca piłkę zaraz obok twarzy Krzysztofa Lipki z rzutu rożnego. Trafia. (19:32)
    49
    Klimkow trafia z koła. (19:30)

47
    Dwoma minutami chwilę wczesniej ukarany został Grzegorek. (19:29)
    47
    Mauer pokonuje Lipkę na siódmym metrze po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu. (19:29)

46
    Podawał za plecami teraz do Siwaka Wiktor Kawka. Nieskutecznie. Po chwili jednak Stal również traci piłkę. (19:28)

45
    Po chwil broni jednak również Malcher! Znakomicie bramkarz ten prezentuje się w tym spotkaniu. (19:28)

45
    Znakomicie broni świeży na boisku Lipka. (19:28)

44
    Kowalczyk nie trafia w bramkę, podanie Malchera do dobrze wysuniętego Mauera przecina Krępa. (19:28)
    43
    Kawka do Klimkówa, a ten nie myli się na szóstym metrze. (19:28)

43
    Potężny rzut Mochockiego trafia jedynie w słupek. Gra zaczyna spowalniać. (19:27)

42
    Znakomicie rzut Sarajlicia z siódmego metra broni Malcher. (19:27)
    41
    Niesamowite. Tym razem za szybko przeprowadzić akcję chcieli Mielczanie. Łatwo stracili piłkę, a kontratak zdołał wykorzystać Mauer. (19:27)
    41
    Co podejście do bramki pada niemal momentalnie rzut! Tym razem z drugiej linii Zadura. (19:26)
    40
    Nie czekają Mielczanie. Również oddają rzut. Trafia Kowalczyk. (19:25)
    40
    Drodzy Państwo! Obecnie na boisku pada bramka za bramką! Tym razem strzelcem Siwak. (18:25)
    40
    Zdołał odnaleźć się w tym zamieszaniu Sarajlić. Trafia! (18:24)
    39
    Jankowski dla Opolan. (17:24)
    39
    W odpowiedzi Ćwieka. (17:23)
    38
    Łangowski ponownie z drugiej linii! Niesamowitą skuteczność w tym meczu ma ten zawodnik! (16:23)
    38
    Trafia Kowalczyk z prawej flanki. (16:22)
    37
    Napierany przez obronę rywali Łangowski zdobywa bramkę z drugiej linii. (15:22)

36
    Łatwa strata Mielczan. Po chwili jednak Gwardziści również tracą piłkę. (15:21)

Timeout dla gospodarzy. (15:21)
    35
    Przejście Krępy, a zaraz po tym szybko przeprowadzona akcja Opolan zakończona bramką Jankowskiego. (15:21)
    35
    Zupełnie niekryty Siwak zdobywa bramkę z lewego skrzydła. (15:20)
    34
    Po szybkiej akcji Mielczan z drugiej linii trafia Sarajlić. (15:19)
    34
    Po kontrze trafia Mauer. (14:19)

32
    Znakomita obrona głową Wiśniewskiego w sytuacji sam na sam z Kawką. (14:18)

32
    Tracą piłkę Mielczanie. Ze spokojną akcją ruszają Opolanie. (14:18)
    31
    Znalazł lukę w obronie gospodarzy Zadura. Mamy w ten sposób pierwszą bramkę w tej części spotkania. (14:18)

31
    Gwardziści rozpoczęli od środka drugą połowę spotkania. (14:17)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:17)

Bardzo powolny początek i niezwykle dynamiczna końcówka, tak należałoby podsumować pierwszą połowę tego spotkania. Na boisku znacznie wyłaniają się prawoskrzydłowi oraz bramkarze obu drużyn. Znacznie lepsza forma Gwardzistów, znajduje odzwierciedlenie jedynie do pewnego stopnia. Zobaczymy, co pokaże druga połowa.

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:17)
    30
    Opolanin dotyka piłki nogą, a po kontrze trafia Wilk. (14:17)
    30
    Znakomity lob po rzucie z prawego skrzydła Wilka. (13:17)
    30
    Bramkę z koła zdobywa świeży na boisku Grzeogrek. (12:17)
    29
    Zadura z drugiej linii. (11:17)
    28
    Niesamowite! Piłka po rzucie Sarajlicia wpierw odbiła się od słupka, potem od poprzeczki, aż ostatecznie trafiła do bramki. (11:16)
    27
    Odpychany Łangowski zdobywa bramkę rzutem z kozłem. (10:16)

27
    Druga kara dwóch minut w tym spotkaniu dla Jankowskiego. (10:15)
    26
    Z szóstego metra w niezwykły sposób zdołał wkręcić piłkę do bramki Klimków. Mamy prawdopodobnie bramkę meczu. (10:15)
    25
    Widowiskową bramkę z drugiej linii w okienko trafia Ćwięka. (10:14)

Timeout dla gospodarzy. (9:14)
    25
    Sarajlić po raz drugi z rzędu trafia w słupek i ponownie wychodzi z tego znakomita kontra dla gości. Tym razem strzelcem Zadura. (9:14)
    24
    Łangowski z drugiej linii. (9:13)

24
    Ponownie broni Malcher. (9:12)
    23
    Kawka sprytnie podaje do Siwaka, a ten trafia ze skrzydła. (9:12)

23
    Kawka cóż za bomba! Jedynie jednak w słupek. Przy piłce wciąż goście. (9:11)

22
    Gwardziści przez najbliższe dwie minuty zagrają w piątkę. (9:11)
    22
    Potężnie zamachnął się przy tym rzucie karnym Sarajlić. Trafił! (9:11)
    22
    Sarajlić bardzo mocno trafia w słupek, Siwak przechwytuje piłkę na połowie i w sytuacji sam na sam pokonuje Wiśniewskiego. (8:11)

22
    Znakomite! Patryk Mauer zdobył jak dotąd połowę bramek swojej drużyny! Zapowiada się dziś jego znakomite spotkanie. (8:10)
    21
    Ponownie ze skrzydła trafia Mauer. (8:10)
    21
    Sarajlić z drugiej linii trafia idealnie w lewy dolny róg bramki. (8:9)
    20
    Mauer ze stuprocentową skutecznością w tym meczu zdobywa czwartą bramkę w tym spotkaniu. (7:9)

20
    Dwoma minutami ukarany Miedziński. (7:8)

Timeout dla gości. (7:8)

19
    Niesamowite! Sam na połowie przeciwnika był teraz Pawłowski i mimo stuprocentowej akcji zdecydowanie rzucił piłkę ponad bramką rywali. (7:8)
    18
    Po szybkiej akcji, ze skrzydła w okienko trafia Krupa. (7:8)
    17
    Niefortunnie dla Mielczan piłka po rzucie odbiła się od Krępy przez co zmieniła trajektorię lotu. Wiśnia bez szans na obrone. (6:8)

17
    Broni Malcher. (6:7)

Mielczanie sprawiają wrażenie toczenia swojej całej gry wokół kołowego. Tym razem Piotrek wywalczył karnego. (6:7)
    15
    Niesamowita akcja! Już wydawało się, że Mauer stracił panowanie nad piłką, aż tu niespodziewanie wskoczył w pole bramkowe i zdobył bramkę. (6:7)
    15
    Mochocki dostrzegł Krępę na czystej pozycji, a ten nie myli się na szóstym metrze. (6:6)
    14
    Z lewego skrzydła trafia Siwak. (5:6)

14
    Dwie minuty dla Jankowskiego. (5:5)
    13
    Widać było po Mielczanach, że szukali Krępy w tym ataku... Udało się. "Misiek" trafia bramkę. (5:5)
    12
    Z prawej flanki trafia Mauer. (4:5)

11
    Niewiarygodna obrona Malchera, piłka trafia w ręce drużyny gości, a Wiśniewski po drugiej stronie znakomicie przerywa kontrę Gwardzistów. (4:4)
    11
    Szybko odpowiada Kawka. (4:4)
    10
    Kowalczyk z drugiej linii. (4:3)
    10
    Po kontrze swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobywa Wilk. (3:3)

9
    Ponownie znakomicie broni Wiśniewski, z kontrą zmierza WIlk. (2:3)

8
    Znakomicie broni Wiśniewski, piłka jednak wciąż dla gości. (2:3)
    8
    Widowiskowy lob Wilka ze skrzydła. (2:3)
    8
    Ubiegłoroczny gracz Stali zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu dla Gwardii. (1:3)

7
    Żółtą kartką ukarany Pawłowski, za faul na kołowym drużyny Opolan. (1:2)

6
    Ponownie broni Malcher. To już jego trzecia interwencja w tym spotkaniu. (1:2)
    6
    Mija piąta minuta i mamy trzecią bramkę w tym spotkaniu. Zdobywcą Mauer. (1:2)

4
    Malcher znakomicie powstrzymuje stuprocentową akcję Pawłowskiego. (1:1)

4
    Broni Wiśnia! (1:1)
    3
    Po szybkiej akcji z drugiej linii trafia Mochocki. (1:1)

2
    Łangowski mocnym rzutem z biodra trafia jedynie w słupek. (0:1)
    2
    Po kontrze trafia Zadura. (0:1)

1
    Zwód zamierzony podaniem oraz po chwili rzut Mochockiego. Broni Malcher. (0:0)

1
    Ze środka boiska rozpoczęli gospodarze. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka – Wilk, Krępa, Skuciński, Rusin, Mochocki, Miedziński, Pawłowski, Sarajlić, Grzegorek, Kowalczyk, Cuzić, Krupa, Rutkowski, Ćwięka.

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Zarzycki, Siwak, Lemaniak, Łangowski, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz, Kawka, Mauer, Milewski, Morawski, Skraburski, Jankowski, Zadura.

Sędziowie: Brehmer Joanna, Skowronek Agnieszka..

Na relację ze spotkania zapraszamy od godziny 19:00.

O drużynie Opolan śmiało można powiedzieć, że mieli niezwykle ciężki początek sezonu. Wśród czterech zespołów, które odniosły z nimi zwycięstwo są kolejno: Vive Kielce, Azoty Puławy, Wisła Płock oraz Piotrków Trybunalski, który wygrał z Gwardią w karnych. Można by więc stwierdzić, że piąta drużyna ubiegłego sezonu, po ciężkim starcie rozpoczyna prawdopodobnie drogę prosto ku czołówce tabeli. Zobaczymy co przedstawią w jutrzejszym spotkaniu.

SPR Stal Mielec
    Mielczanie w tym sezonie radzą sobie zdecydowanie gorzej niż w ubiegłorocznych rozgrywkach. Stal na rozegranych siedem meczy w tym sezonie zdołała wygrać tylko jeden z nich w wyniku czego posiadają na swoim koncie jedynie cztery punkty. Mielczanie w ubiegłym sezonie znakomicie prezentowali się na własnej hali. Być może już jutro zdołają odnieść zwycięstwo, tym samym przerywając serię porażek.

Już jutro na własnym boisku będąca w słabej formie drużyna Stali Mielec podejmie zespół z Opola, który plasuje się idealnie na środku tabeli. Rywal Mielczan będzie faworytem w jutrzejszym spotkaniu, nie oznacza to jednak, że gospodarze nie podejmą walki o cenne punkty u siebie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.