AS Roma – Spal 0:2 (koniec) | Juventus – Genoa 1:1 (koniec) | Udinese – Napoli 0:3 (koniec)
Juventus FC
1:1 (1:0)
Genoa CFC
Sobota 20.10.2018, 18:00 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A • Runda 9

Po przerwie reprezentacyjnej wracają czołowe ligi europejskie, w tym włoska Serie A. W ramach 9. serii gier na Półwyspie Apenińskim Juventus zmierzy się z Genoą.

Juventus F.C.:
    "Stara Dama" w obecnym sezonie idzie jak burza. Osiem meczów i osiem zwycięstw, tak wygląda bilans spotkań w wykonaniu podopiecznych Massimiliano Allegriego. W pokonanym polu znajdują się m.in. Napoli i Lazio. Jednak głównym celem Juventusu jest Liga Mistrzów, a te rozgrywki również rozpoczęli imponująco – wygrana na wyjeździe z Valencią 2:0 i u siebie z Young Boys Berno 3:0. W następnym tygodniu "Bianconeri" udadzą się na Old Trafford na mecz z Manchesterem United. Nikt w historii we Włoszech nie miał tak dobrego startu sezonu jak obecna ekipa Juve.
    Jak zapowiedział Massimiliano Allegri, w sobotę w bramce Juventusu stanie Wojciech Szczęsny. Z kolei Mattia Perin zgodnie z wypowiedzią trenera ma otrzymać szansę w nadchodzącym czasie.

Genoa CFC:
    O "Rossoblu" zrobiło się bardzo głośno za sprawą Krzysztofa Piątka. Reprezentant Polski szturmem podbił Włochy zdobywając 13 goli w 8 meczach Serie A i Coppa Italia. Były napastnik Cracovii znalazł się na okładkach czołowych gazet o tematyce sportowej, również dzięki swojej dyspozycji Piątek stał się bohaterem wielu plotek transferowych. Jednak Genoa jako cała drużyna nie prezentuje się już tak okazale: 12. miejsce w tabeli i czwarta najgorsza defensywa ligi (14 straconych bramek). W szeregach klubu z Ligurii zdecydowano się na zmianę trenera. Davide Balardiniego zastąpił Ivan Jurić.
    Zdaniem Ivana Juricia Genoa plasuje się na w miarę dobrej pozycji w tabeli, a zawodnicy są przygotowani fizycznie. Szkoleniowiec gości liczy na okazały występ swojego zespołu.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą aż 104 razy. Juventus wygrał 63 pojedynki, 20 meczów kończyło się remisem. Genoa zwyciężała w 21 spotkaniach. W dodatku "Stara Dama" przed własną publicznością nie uległa "Rossoblu" od sezonu 1990/1991.

W Turynie dojdzie do interesującego widowiska. Juventus wzorcowo wszedł w obecny sezon, Genoa ma problemy z obroną, ale w ataku dzieli i rządzi Krzysztof Piątek. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców, mając za plecami m.in. Cristiano Ronaldo. Jednak na drodze sobotnich gości stanie drugi z "Biało-czerwonych" – Wojciech Szczęsny. Początek rywalizacji na Allianz Stadium o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.

Juventus Turyn: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Benatia, Sandro – Bentancur, Pjanić, Matuidi – Cuadrado, Mandzukić, Ronaldo.

Rezerwowi: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Chiellini, Dybala, Costa, Barzagli, Kean, Can, Rugani, Bernardeschi

Genoa CFC: Radu – Romero, Biraschi, Criscito – Lazović, Romulo, Bessa, Sandro, Pereira – Kouamé, Piątek.

Rezerwowi: Marchetti – Lopez, Lakicević, Zukanović, Günter, Omeonga, Mazzitelli, Rolon, Hiljemark, Medeiros, Pandev, Lapadula

Sędziowie: Federico La Penna – Alfonso Marrazzo, Matteo Bottegoni – Riccardo Ros.
    Na Allianz Stadium rozpoczęła się przedmeczowa rozgrzewka.

Krzysztof Piątek ma najlepszy współczynnik spodziewanych goli w Serie A (+5,5), z kolei Cristiano Ronaldo jest w tym aspekcie najgorszy (-3).

Zawodnicy obu drużyn właśnie wychodzą na murawę Allianz Stadium w Turynie. Za moment początek rywalizacji.

1

1
    Juventus za sprawą Bonucciego od razu zaatakował. Przerzut gry do Mandzukicia wybija obrona Genoi.

1
    Kouame przejął futbolówkę w środku pola. Zagranie na prawą stronę, gdzie Cuadrado interweniował ręką.

3
    Bentancur wypchnął Sandro z połowy Juventusu, mimo to, wciąż goście konstruują atak pozycyjny.

3
    Cancelo błyskawicznie zatrzymuje akcję gości. "Stara Dama" miała piłkę na dwudziestym metrze, ale strzał Ronaldo był niecelny.

4
    Szybko gra przenosi się na drugą stronę. Benatia zablokował dośrodkowanie z lewej flanki.

5
    Kouame źle trafił w futbolówkę po interwencji obrony Juventusu przy zagraniu do Piątka. Juventus nie zdołał wyprowadzić kontrataku.

6
    Błąd w komunikacji na linii Cancelo – Cuadrado. Kolumbijczyk zgrywał piłkę na prawą stronę, jednak nie było tam portugalskiego defensora.

7
    Strzał Piątka z dystansu. Napastnik "Rossoblu" przymierzył prosto w Benatię.

7
    Criscito zatrzymał Cuadrado w polu karnym Radu po zagraniu w kierunku Mandzukicia.

9
    Dośrodkowanie Cuadrado na szósty metr z prawego skrzydła. Radu pewnie wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę.

9
    Romero spóźnił się ze wślizgiem i sfaulował Ronaldo w środku pola. Żółty kartonik dla obrońcy Genoi.

10
    Podanie Pjanicia na szesnasty metr do Ronaldo. Portugalczyk efektownie przyjął futbolówkę, ale oddał za lekki strzał, który nie mógł zaskoczyć Radu.

12
    Lazović chciał uruchomić Piątka w polu karnym Szczęsnego. Lider klasyfikacji strzelców nie miał szans na dobiegnięcie do tego zagrania.

13
    Zdaniem arbitra Benatia zgodnie z przepisami zatrzymał Piątka. Chwilę później Lazović faulował Cuadrado.

14
    Ronaldo mógł otworzyć wynik rywalizacji! Dośrodkowanie Cuadrado do byłego zawodnika Realu Madryt! Jego strzał głową odbił się od słupka, a dobitka poleciała wysoko nad bramką!

15
    Genoa wymienia podania na połowie Juventusu. Tym samym szuka okazji na zaatakowanie. Jednak gospodarze dobrze ustawiają się w defensywie.

17
    Cancelo odepchnął Lazovicia w walce o piłkę. Genoa nie jest w stanie zbliżyć się do szesnastki Szczęsnego.

18
    Znów akcja Ronaldo w polu karnym Radu. Portugalczyk chciał minąć na obieg Lazovicia i Criscito, ale nie udało się. Rzut rożny dla Juve.

19
    Gol dla Juventusu!
    "Stara Dama" wychodzi na prowadzenie! Cancelo wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane. CRISTIANO RONALDO ustawił się tuż przed bramką i dobił strzał swojego rodaka! Futbolówkę na linii bramkowej chciał odbić Piątek, jednak nic z tego!
    19. Cristiano Ronaldo (JUV) - 1:0

20
    Matuidi powalczył z Romulo o piłkę w środku pola. Górą z tego pojedynku wychodzi zawodnik Genoi.

21
    Przerwa w grze, na murawie leży Pjanić. Bośniak ucierpiał w starciu z Kouame.

22
    Fani gospodarzy mogą odetchnąć. Pjanić wraca na boisko, warto przypomnieć, że Juventus w najbliższym tygodniu zmierzy się z Manchesterem United w Lidze Mistrzów.

23
    Ronaldo mógł strzelić drugą bramkę. Cuadrado świetnie uruchomił napastnika Juve, ale jego strzał zdołał obronić Radu
    Cristiano Ronaldo jako pierwszy zawodnik w historii zdobył 400 goli w pięciu najlepszych ligach Europy.

25
    Genoa próbowała wyjść z własnej połowy, jednak w defensywie pokazał się Ronaldo. Goście usiłują utrzymać się przy piłce.
    25. Dobra interwencja Radu przy uderzeniu Ronaldo.

27
    Dośrodkowanie Cancelo z prawej flanki w kierunku Mandzukicia. Chorwat nie opanował piłki w polu karnym Radu.

28
    Na strzał z daleka zdecydował się Kouame. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

30
    Płaskie dośrodkowanie Cancelo w pole karne wybija Biraschi. Goście mają ogromne problemy w defensywie po lewej stronie.

31
    Benatia ukarany żółtą kartką za faul na Piątku w środkowej strefie boiska.

33
    Juventus ponownie wymienia podania na całej szerokości boiska. Dzięki temu zamykają Genoę w okolicach jej pola karnego. Sandro wywalczył rzut wolny po faulu Pereiry.

34
    Wrzutka Pjanicia skutecznie wybita głową przez Romero. Z drugiej strony centrował Cuadrado i znów interweniuje defensywa Genoi.

35
    Znów szczęścia próbował Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka zostało zablokowane. Rzut rożny dla Juventusu.

35
    Centra na okolice dalszego słupka. Criscito w ostaniej chwili oddala zagrożenie.

37
    Matuidi wystartował w kierunku bramki Genoi. Radu zachował zimną krew i wykopuje futbolówkę.

38
    Cuadrado uciekał z piłką na prawej skrzydło i oddał strzał. Próbę Kolumbijczyka zablokował Criscito.

40
    Tempo gry minimalnie spadło. Akcja toczy się głównie w okolicach linii środkowej.

41
    Dośrodkowanie na dalszy słupek na wybiegającego Kouame. Zagranie do Iworyjczyka zdecydowanie za mocne.

43
    W końcowych minutach Genoa ma większe posiadanie piłki od rywali, ale niewiele z tego wynika. Piątek zagrywał z lewej strony wprost w rękawice Szczęsnego.

44
    Romulo zebrał futbolówkę po akcji Pereiry. Uderzenie Włocha poszybował w trybuny.

45
    Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

45+1
    Prostopadłe podanie z lewej strony do Mandzukicia. Chorwat przegrał pojedynek siłowy z Romero.

45+1

Po 45 minutach Juventus prowadzi z Genoą 1:0 po trafieniu Cristiano Ronaldo. Przewaga Juventusu jest dość widoczna, ale to ze względu na bardzo słabą postawę gości w defensywie. O ile "Rossoblu" w ataku prezentują się solidnie: akcje Kouame, Pereiry i strzał Piątka z dystansu mogły się podobać. Jednak im bliżej bramki Radu, ta gra znacząco słabnie. Criscito robi co może, ale sam nie jest w stanie podjąć rywalizacji z atakami Juventusu. Zobaczymy czy obraz meczu ulegnie zmianie po przerwie. Za kilka minut wracamy do Turynu.

46

47
    Płaskie dogranie Sandro z lewego skrzydła na dalszy słupek. Po niewielkim zamieszaniu mamy rzut rożny dla Juve.

47
    Strzał głową Benatii obok lewego słupka. Od bramki grę wznowi Radu.

48
    Zagranie Pjanicia do Matuidiego niedokładne. Genoa chce wyprowadzić atak pozycyjny.

49
    Faul Criscito na Cuadrado w kole środkowym. Szybkie wznowienie gry, ale gospodarze nie utrzymali się przy piłce.

50
    Ronaldo otrzymał futbolówkę od Sandro. Portugalczyk bez zastanowienia kropnął na bramkę, ale trafił w Sandro.

52
    Dwójkowa akcja Ronaldo – Pjanić na dwudziestym metrze zakończona za mocnym podaniem ze strony Bośniaka.

53
    Piątek mógł doprowadzić do wyrównania! Strzał polskiego napastnika zza pola karnego sparował Szczęsny!

54
    Faul Pjanicia na połowie Genoi. Goście podobnie jak w pierwszej połowie chcą zagrozić bramce Juventusu, ale nie mają na to wielu okazji.

55
    Bonucci zagrał z pominięciem drugiej linii w kierunku Matuidiego. Francuza zdołał zatrzymać Romero.

56
    Dośrodkowanie Sandro wślizgiem zablokował Bentancur. Rzut rożny dla gości.

56
    Futbolówka zagrana w kierunku Piątka na szósty metr. Ten wyskoczył wyżej od Bonucciego, ale strzał poleciał obok bramki.

57
    Niecelne zagranie Romulo w pole karne Szczęsnego. "Rossoblu" coraz częściej dochodzą do głosu.

58
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Juan Guillermo Cuadrado, na boisku pojawia się Douglas Costa.

60
    Podopieczni Ivana Juricia po przerwie śmielej wyprowadzają ataki na połowie Juventusu. Goście dobrze czują się również w kontrach.

61
    Centra Ronaldo do Mandzukicia. Chorwacki napastnik został uprzedzony przez stoperów Genoi.

63
    Rywalizacja odbywa się w środku pola. Akcje Juventusu i Genoi są dalekie od idealnych. Wciąż czekamy na okazje strzeleckie.

64
    Romero wybija futbolówkę na rzut rożny po zagraniu Costy w kierunku Mandzukicia.

65
    Ronaldo świetnie utrzymał piłkę w boisku, ale później faulował Pereirę w ataku.

67
    Minimalnie za wysoka futbolówka zagrywana do Mandzukicia. Genoa wychodzi z kontratakiem, ale Piątek faulował Bonucciego.

67
    Gol dla Genoi!
    "Rossoblu" doprowadzają do wyrównania! Futbolówka nieoczekiwanie dla gospodarzy nie opuściła boiska. Kouame to wykorzystał i zacentrował w pole karne! DANIEL BESSA miał miejsce przed bramką Szczęsnego i strzałem głową obecnie daje remis Genoi!
    67. Daniel Bessa (JAN) - 1:1

69
    Juventus chce błyskawicznie odpowiedzieć, ale strzał głową Mandzukicia był niecelny.

70
    Criscito faulował rywala w środkowej strefie boiska i otrzymał za to wejście żółtą kartkę.

71
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Blaise Matuidi, na boisku pojawia się Paulo Dybala.

72
    Dośrodkowanie Pjanicia z rzutu wolnego do Ronaldo. Radu w ostatniej chwili uprzedził rywala. Jednak zdaniem arbitra grę wznowi Genoa.

74
    Bentancur zdecydował się na strzał z daleka. Futbolówka po kopnięciu Urugwajczyka trafiła w Criscito.

74
    "Stara Dama" chce za wszelką cenę uniknąć podziału punktów. Strzał Pjanicia z dystansu obok bramki.

76
    Dybala dostał podanie na szesnasty metr od Sandro! Strzał Argentyńczyka tuż obok bramki Radu!

78
    Wciąż gospodarze są w posiadaniu piłki, ale w decydujących momentach brakuje dokładności. Faul Romulo na Dybali.
    78. Minimalnie niecelne uderzenie Dybali po zagraniu Sandro.

79
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Pedro Pereira, na boisku pojawia się Koray Günter.

81
    Strzał Costy z ostrego kąta zablokował Günter. Rzut rożny dla Juventusu.

81
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Mario Mandžukić, na boisku pojawia się Federico Bernardeschi.

82
    Goście wychodzą z kontrą po przejęciu piłki. Bonucci skutecznie zatrzymał Piątka.

83
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Daniel Bessa, na boisku pojawia się Oscar Hiljemark.

84
    Biraschi zablokował dośrodkowanie Costy z lewego skrzydła. Rzut rożny i znów Genoa wychodzi górą z tego starcia.

85
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Christian Kouamé, na boisku pojawia się Goran Pandev.

86
    Juventus rzuca się do ataku, ale Genoa praktycznie zamknęła dostęp do bramki Radu.

87
    Płaskie dogranie w kierunku Ronaldo od Costy. Portugalczyk został uprzedzony.

87
    Sprytne rozegranie rzutu rożnego do Dybali przed pole karne. Strzał argentyńskiego piłkarza nad poprzeczką.

88
    Piątek wywalczył aut dla Genoi na wysokości pola karnego Szczęsnego.

89
    Za mocne zagranie po skrzydle w kierunku Costy. Genoa gra na czas, w końcu urwanie punktów Juventusowi w Turynie to nie lada sztuka.

90
    Pandev ratował się taktycznym faulem na połowie Juventusu. Dzięki temu gospodarze nie wyszli z kontrą. Żółta kartka dla Macedończyka.

90
    Cztery minuty doliczone do spotkania.

90+1
    Cancelo oddał strzał z daleko po akcji Ronaldo i Pjanicia. Portugalski defensor wyraźnie skiksował, od bramki Radu.

90+2
    Biraschi po raz kolejny zdołał zatrzymać Costę na lewej stronie boiska.

90+4
    Dybala zdaniem sędziego nie był faulowany na dwudziestym metrze. Genoa wychodzi z kontratakiem i wywalczyła aut.

90+4

Sensacja stała się faktem. Zwycięska passa Juventusu dobiega końca, "Stara Dama" zaskakująco zremisowała z Genoą 1:1, w drugiej połowie tempo gry znacznie spadło, ale goście nie poddali się i zaczęli stopniowo atakować rywali i ostatecznie doprowadzili do wyrównania. Po stracie bramki "Bianconeri" rzucili się do ataku, jednak akcje Ronaldo, Costy i Dybali nie przyniosły zmiany rezultatu. Juventus wydaje się, że nie zagrał na 100% w ofensywie i efekt tego widać w wyniku. To na tyle z Allianz Stadium, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do naszego serwisu. (19:58:11)

Radosław Łączkowski

Gole: 19. Ronaldo – 67. Bessa

Kartki:   31. Benatia (JUV) – 9. Romero (JAN), 70. Criscito (JAN), 90. Pandev (JAN)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 13:5. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 1:2. Foule: 10:15.
    Juventus FC: Szczęsny – Cancelo, Bonucci (C), Benatia, Aléx Sandro – Pjanić, Bentancur, Matuidi (71. Dybala) – Cuadrado (58. Costa), Ronaldo, Mandžukić (81. Bernardeschi).
    Zmiany: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Chiellini, Costa, Dybala, Kean, Barzagli, Can, Rugani, Bernardeschi.

Genoa CFC: Radu – Biraschi, Romero, Criscito (C) – P. Pereira (79. Günter), Rômulo Rômulo, Sandro, Lazović – Kouamé (85. Pandev), Bessa (83. Hiljemark) – K. Piątek.
    Zmiany: Marchetti – Lopez, Lapadula, L. Mazzitelli, Rolón, Pandev, Lakićević, Omeonga, I. Medeiros, Hiljemark, E. Zukanović, Günter.