CSKA Mos. – AS Roma 1:2 (koniec) | Valencia – Young Boys 3:1 (koniec) | Bayern – AEK Atény 2:0 (koniec)
Benfica – Ajax 1:1 (koniec) | Juventus – Man Utd 1:2 (koniec) | Lyon – Hoffenheim 2:2 (koniec)
Man City – Szachtar 6:0 (koniec) | Vik. Pilzno – Real Madryt 0:5 (koniec)
CSKA Moskwa
1:2 (0:1)
AS Roma
Środa 07.11.2018, 18:55 • Arena Khimki, Moskwa • Liga Mistrzów UEFA • Grupa G
    Trzecie zwycięstwo Romy w bieżącej edycji Ligi Mistrzów!

Mimo starań gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania! AS Roma zwycięża to spotkanie 2:1, choć mogła i wyżej, ale szwankowała dziś skuteczność przede wszystkim Dzeko. Przedstawiciele włoskiej piłki umocnili się na pozycji lidera w swojej grupie i teraz z pewnością będą śledzić mecz Realu z Victorią Pilzno. (20:49:58)

90+4
    Vlasić upada na murawę na połowie przyjezdnych, ale tym razem nie było mowy o przewinieniu.

90+2
    Faul Cristante w środkowej strefie boiska. Nie zgadza się z decyzją arbitra zawodnik Romy, ale sędzia ignoruje jego pretensje.

90+1
    Calov zablokowany w polu karnym Romy. Będą mieli rzut rożny gospodarze.

90
    O cztery minuty przedłużony został pojedynek w Moskwie!

89
    Nieco zadymiło się teraz za bramką CSKA, gdzie zajmują miejsce najbardziej zagorzali kibice drużyny gospodarzy.

88
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Alessandro Florenzi, na boisku pojawia się Juan Jesus.

86
    Z każdą kolejną minutą maleją szanse miejscowych na wywalczenie choćby punktu.

85
    Dzeko czysto zatrzymywany na dwudziestym piątym metrze! To nie jest udany występ snajpera Romy.

83
    Efektowne uderzenie Florenziego, ale nawet gdyby padł gol, sędzia by go nie uznał. Turecki arbiter wcześniej dopatrzył się faulu na jednym z piłkarzy gospodarzy.

82
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Lorenzo Pellegrini, na boisku pojawia się Nicolò Zaniolo.

81
    Całym zespołem wrócili teraz pod własne pole karne goście. Coraz większą liczbą zawodników atakuje CSKA.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Cały czas utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie Romy, która od 56. minuty gra z przewagą jednego zawodnika.

78
    Mocne, płaskie uderzenie Obljakova z obrębu pola karnego, ale ponownie pewną interwencją popisuje się Olsen.

77
    Bardzo długo wymieniają się podaniami wszerz boiska rzymianie. Goście są na dobrej drodze do sięgnięcia po komplet punktów.

76
    Zmiana w drużynie CSKA Moskwa: z boiska schodzi Ilzat Achmetov, na boisku pojawia się Chetag Chosonov.

75
    Dżeko wygrał pojedynek główkowy na dziesiątym metrze, ale uderzył zbyt wysoko.

74
    Kolarov tym razem zdecydował się na uderzenie z większego dystansu, ale precyzji wyraźnie zabrakło.

73
    Faulował w ofensywie Cristante. Od rzutu wolnego blisko własnej szesnastki gospodarze.

71
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Justin Kluivert, na boisku pojawia się Cengiz Ünder.

69
    Niedużo groźnego działo się pod bramką Romy po krótkim rozegraniu kornera przez moskwian.

68
    Ładnie zabrał się z piłką Vlasić, a następnie próbował uderzać, ale został zablokowany. Tylko korner dla CSKA.

67
    Ależ to była okazja! Świetnie złożył się do strzału głową Pellegrini, ale nie zdołał skierować piłki do bramki. Akinfiejew nawet nie drgnął!

66
    Kolejny rzut wolny dla rzymian z okolic trzydziestu metrów od bramki zespołu gospodarzy.

64
    Zmiana w drużynie CSKA Moskwa: z boiska schodzi Takuma Nišimura, na boisku pojawia się Nikita Czernow.

62
    Ależ nieskuteczny jest dziś Dzeko! Został obsłużony podaniem za plecy obrońców, ale niepotrzebnie przekładał piłkę na drugą nogę, a następnie uderzył zbyt lekko, aby pokonać golkipera rywali!

61
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało niespełna trzydzieści minut. Roma jest w bardzo dobrej sytuacji. Przyjezdni prowadzą, a w dodatku grają o jednego zawodnika więcej.
    59. Lorenzo Pellegrini (ASR) - 1:2

59
    Gol dla Romy!
    Nieudanie uderzał Cristante, ale piłka trafiła do LORENZO PELLEGRINIEGO, który płaskim uderzeniem pokonał Akinfiejewa!

58
    Bardzo miękkie, techniczne tym razem uderzenie Kolarova i z ogromnym spokojem broni jego strzał Akinfiejew.
    56. Hördur Magnússon (CSK)

56
    Gospodarze będą kończył mecz w dziesiątkę! Magnusson po raz drugi ogląda żółtą kartkę po faulu na dwudziestym metrze!

55
    Zbyt wysokie uderzenie Kolarova z rzutu wolnego i piłka przelatuje ponad bramką gospodarzy.

55
    Faul Bijola nieopodal własnego pola karnego. Może być groźnie pod bramką moskwian.

54
    Szybka wymiana podań pomiędzy zawodnikami Romy w środku pola, a następnie przerzucenie piłki na lewą flankę.

53
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z zawodników drużyny gości. Od rzutu wolnego golkiper CSKA.
    51. Arnór Sigurdsson (CSK) - 1:1

51
    Gol dla CSKA Moskwa!
    Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Po zagraniu w pole karne Romy ARNÓR SIGURDSSON "dziubnął" piłkę w kierunku dłuższego słupka, czym zaskoczył Olsena!

49
    Nieudane zagranie Fazio i od bramki rozpocznie Akinfiejew.

48
    Dzeko znalazł się w znakomitej sytuacji strzeleckiej, ale uderzył prosto w Becao!

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy jedną bramką prowadzi przedstawiciel włoskiej Serie A. Roma dobrze zaczęła mecz i już w czwartej minucie objęła prowadzenie. Gospodarze również mieli swoje okazje, ale bardzo dobrze prezentuje się dziś Olsen. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza odsłona tego pojedynku.

44
    Tym razem z większej odległości uderzał Bijol, ale ponownie pewnie interweniował Olsen.

42
    Zbliżamy się powoli do gwizdka zapraszającego zawodników do szatni.Z pewnością arbiter doda jednak jeszcze co najmniej jedną minutą.

40
    Aleź było blisko! Znakomitą okazję stworzyli sobie moskwianie, ale najpierw świetnie interweniował Olsen, a przy dobitce spudłował jeden z zawodników CSKA!

40
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Magnusson, jednak futbolówka po jego strzale poszybowała około dwóch metrów od słupka.
    39. Ivan Obljakov (CSK)

39
    Szarżujący Shennikov powalony na murawę na dwudziestym metrze przez Santona. Rzut wolny dla CSKA z dogodnej odległości.

38
    Kolejny spokojniejszy fragment gry w tym spotkaniu. Brakuje jakichś ciekawych rozwiązań ofensywnych.

36
    Tym razem o nieudanym wykończeniu akcji przez moskwian, grę z piątego metra wznowi golkiper Romy.

35
    Cristante uderzał ze "szczupaka" po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale jego strzał okazał się niecelny. Od bramki rozpocznie Akinfiejew.

34
    Becao faulem przerywa kolejną akcję przyjezdnych na lewej flance. Może być groźnie po tym stałym fragmencie gry dla Romy.

33
    Rzymianie powrócili do swojej gry z pierwszych minut tego pojedynku. Rzut rożny dla ekipy z Włoch.

31
    Mocne uderzenie Kolarova z rzutu wolnego, ale sparował piłkę do boku Akinfiejew. Do dobitki ruszył Dzeko, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką!

30
    Magnusson upomniany żółtym kartonikiem za zagranie piłki ręką na własnej połowie boiska.
    29. Alessandro Florenzi (ASR)

29
    Bardzo dobra akcja rzymian, ale w końcowej fazie jeden z zawodników Romy nie trafia czysto w piłkę i bez problemów interweniuje Akinfiejew.

27
    Coraz śmielej poczynają sobie moskwianie. Zdaje się, że Roma za bardzo się wycofała, co może się zemścić.

25
    Najlepsza okazja CSKA! Po dośrodkowaniu Vlasicia z narożnika boiska głową uderzał Magnusson, ale trafił prosto w objęcia Olsena!

24
    Santon przerywa oskrzydlającą akcję rywali wybiciem piłki na aut.

23
    Becao wdał się w słowną dyskusję z arbitrem. Jak na razie turecki sędzia nie zdecydował się jednak na sięgnięcie po kartkę.

21
    Cały czas bez większego zagrożenia pod bramką Romy, nie licząc uderzenie Vlasicia sprzed chwili. Po obiecującym początku liczyliśmy na większe emocje!

20
    Rzut rożny wywalczyli gospodarze po akcji lewym skrzydłem.
    18. Nikola Vlašić (CSK)

18
    Bardzo mocne, płaskie uderzenie Vlasicia zza pola karnego, ale piłka mija słupek!

17
    Długo wymieniali się dwudziestym metrze piłką miejscowi, aż ostatecznie przechwycili ją defensorzy Romy. Gospodarze muszą budować akcję od zera.

15
    Gospodarze przy piłce na własnej połowie boiska. Czekamy na jakieś przyspieszenie gry.

14
    Uspokoiła nam się nieco sytuacja na murawie stadionu w Moskwie. Po mocnym początku Romy coraz śmielej zaczynają podchodzić pod szesnastki gości zawodnicy CSKA.

12
    Zmiana w drużynie CSKA Moskwa: z boiska schodzi Mário Fernandes, na boisku pojawia się Gieorgij Szczennikow.

12
    Łatwo moskwianie oddali teraz piłkę swoim rywalom. Roma szykuje się do kontrataku.

11
    Zablokowane uderzenie na bramkę strzeżoną przez Olsena, ale utrzymują się przy piłce gospodarze.

9
    Niedobrze to wygląda. Fernandez na noszach zostaje zdjęty z boiska i na pewno tego spotkania nie dokończy. Niebawem dowiemy się, kto go zastąpi.

8
    Ostrym wślizgiem wszedł w rywala Fernandes i dodatkowo sam mocno przy tym ucierpiał. Upadający na murawę Kolarov zahaczył gracza CSKA kolanem w głowę.

7
    Bardzo groźnie zrobiło się pod bramką włoskiej drużyny, jednak arbiter przerywa grę! Liniowy zasygnalizował pozycję spaloną jednego z graczy CSKA.

6
    Kluivert wyraźnie faulowany na lewej flance i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.
    4. Konstantínos Manolás (ASR) - 0:1

4
    Błyskawicznie obejmują prowadzenie goście! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kontrującym uderzeniem głową z kilku metrów popisuje się KONSTANTINOS MANOLAS!

4
    Dośrodkowanie w pole karne CSKA, ale Nababkin głową wybija piłkę poza linię końcową. Korner dla Romy.

3
    Niezwykle głośny doping niesie się z trybun moskiewskiej areny. Zobaczymy, jak wpłynie to na boiskowe zmagania.

2
    Lewym skrzydłem budują swój pierwszy atak goście. Rzymianie wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego rosyjskiej drużyny.

1
    Gospodarze w czerwono-niebieskich trykotach i niebieskich spodenkach, z kolei przyjezdni cali na biało.

1

Hymn Ligi Mistrzów został już odegrany, za moment zaczynamy!

Pełne zestawienie:

CSKA Moskwa:
    Akinfiejew – Fernandes, Becao, Magnusson, Nababkin – Akhmetov, Bijol, Oblyakov – Vlasic, Sigurdsson – Chalov

Rezerwowi:
    Pomazun – Chernov, Efremov, Khosonov, Nishimura, Schennikov, Zhamaletdinov

AS Roma:
    Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – N'Zonzi, Cristante – Florenzi, Pellegrini, Kluivert – Dzeko

Rezerwowi:
    Mirante – El Shaarawy, Jesus, Marcano, Schick, Under, Zaniolo

Sędzia główny: Cuneyt Cakir
    Asystenci: Behattin Duran, Tarik Ongun
    Sędzia techniczny: Mustafa Emre Eyisoy.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:55. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Spotkanie poprowadzą arbitrzy z Turcji:

Przyjezdni są już w Rosji:

AS Roma:

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja ligowa przyjezdnych. Rzymianie w jedenastu spotkaniach uzbierali jedynie szesnaście punktów i plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli Serie A. W ostatniej serii gier AS Roma zremisowała 1:1 z Fiorentiną.
    Kilka ujęć z oficjalnego treningu gospodarzy:

W lidze rosyjskiej gospodarze radzą sobie w kratkę. Po trzynastu kolejkach CSKA ma na swoim koncie 20 punktów i zajmuje piątą lokatę. W poprzedniej kolejce miejscowi bezbramkowo zremisowali w derbach Moskwy z Dinamem.

Sytuacja w grupie G:

Miejscowi w bieżącej edycji Ligi Mistrzów sprawili ogromną niespodziankę, pokonując na własnym terenie Real Madryt 1:0. Poza tym, Rosjanie zremisowali z Victorią Pilzno 2:2, a także przegrali z Romą przed dwoma tygodniami 0:3. Przyjezdni w takim samym stosunku przegrali z kolei z Realem, ale za to rozbili Victorię 5:0.

Jednym z dwóch pierwszych środowych meczów będzie pojedynek w stolicy Rosji. To tam miejscowe CSKA zmierzy się z AS Romą. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:55.

Gole: 51. Sigurdsson – 4. Manolás, 59. Lorenzo Pellegrini

Kartki:   30. Magnússon (CSK)   56. Magnússon (CSK)

Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 3:9. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 1:1. Foule: 14:16.
    CSKA Moskwa: Akinfiejew (C) – Mário Fernandes (12. Szczennikow), Becao, Magnússon, Nababkin – I. Achmetov (76. Chosonov), Bijol, Obljakov – Vlašić, Sigurdsson – Čalov.
    Zmiany: Pomazun – Czernow, Jefriemow, Nišimura, Szczennikow, Žamaletdinov, Chosonov.

AS Roma: Olsen – Santon, Manolás, Fazio, Kolarov – N'Zonzi, Cristante – Florenzi (C) (88. Juan Jesus), Lorenzo Pellegrini (82. Zaniolo), Kluivert (71. Ünder) – Džeko.
    Zmiany: Mirante – Juan Jesus, Schick, Marcano, Ünder, Zaniolo, El Shaarawy.

Sędzia techniczny: Mustafa Emre Eyisoy