Atalanta – Inter 4:1 (koniec) | AS Roma – Sampdoria 4:1 (koniec) | Empoli – Udinese 2:1 (koniec)
Chievo – Bologna 2:2 (koniec) | Sassuolo – Lazio 1:1 (koniec) | AC Milan – Juventus 0:2 (koniec)
AC Milan
0:2 (0:1)
Juventus FC
Niedziela 11.11.2018, 20:30 • Stadio Giuseppe Meazza, Mediolan. • Włoska Serie A • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Przed nami niedzielne spotkania dwunastej kolejki Serie A. Na deser będziemy oglądać prawdziwy hit w Mediolanie. AC Milan podejmie Juventus Turyn!

Faworytem starcia wydaje się być "Stara Dama". Juventus w jedenastu spotkaniach zdobył aż trzydzieści jeden punktów! Podopieczni Massimiliano Allegriego do tej pory stracili tylko dwa oczka. Turyńczycy są oczywiście liderem Serie A.
    Kadra Juventusu na mecz z Milanem.

Przyzwoicie radzi sobie również AC Milan. "Rossoneri" w jedenastu meczach zdobyli dwadzieścia jeden punktów. Z takim dorobkiem podopieczni Gennaro Gattuso plasują się na czwartej pozycji w stawce Serie A.

W trakcie trwającego tygodnia obie ekipy rozegrały swoje mecze w europejskich pucharach. Juventus pechowo przegrał na własnym stadionie 1:2 z Manchesterem United. "Stara Dama" straciła bramki w 86. i 90. minucie gry! AC Milan z kolei w rozgrywkach Ligi Europy zremisował na wyjeździe 1:1 z Betisem.
    Kompilacja najważniejszych momentów Milanu w starciach z Juventusem.

Zapowiada się przed nami świetny pojedynek! Emocji na San Siro nie powinno zabraknąć. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live z tego starcia od godziny 20:30 jedynie na lajfach!

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria, C. Zapata, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu – Castillejo, Higuaín.
    Rezerwowi: Reina, An. Donnarumma – J. Mauri, Borini, Bertolacci, Montolivo, Abate, Simič, Cutrone, Halilović, Laxalt.

Juventus Turyn: Szczęsny – Cancelo, Benatia, Chiellini, Aléx Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Dybala, Mandžukić, Ronaldo.
    Rezerwowi: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Costa, Barzagli, Cuadrado, Kean, Bonucci, Rugani, Bentancur, Bernardeschi..
    Trwa rozgrzewka.

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie zaczynają mediolańczycy.

2
    Spokojny początek spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

3
    Miękkie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy Bentancura. Pewnie radzą sobie podopieczni Gattuso i oddalają niebezpieczeństwo.

5
    Niezła akcja Suso prawym skrzydłem. Hiszpan zdecydował się na środkowanie. Sytuację wyjaśnił Mehdi Benatia.

6
    Pierwsza próba Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka poszybowała jeszcze wysoko nad poprzeczką.

7
    Dryblował przed polem karnym rywali Tiemoue Bakayoko. Pomocnik Milanu był faulowany przez przeciwnika. Rzut wolny dla gospodarzy i to będzie szansa na dośrodkowanie.

8
    Do piłki podszedł Hakan Calhanoglu, który zdecydował się wrzucić futbolówkę w szesnastkę. Nie była to jednak udana centra. Futbolówka w rękach Szczęsnego.

8
    Gol dla Juventusu!
    Strzelcem bramki MARIO MANDŽUKIĆ.

Juventus szybko obejmuje prowadzenie! Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne rywali. Pojedynek powietrzny z Ricardo Rodriguezem wygrywa Mario Mandzukić i pakuje futbolówkę do siatki obok Donnarummy!
    8. Mario Mandžukić (JUV) - 0:1

10
    Praktycznie taka sama sytuacja jak przed chwilą! Ponownie dośrodkowanie w pole Milanu. Tym razem Mario Mandzukić przegrał jednak pojedynek z Alessio Romagnolim. Korner dla "Starej Damy".

12
    Długo w posiadaniu piłki utrzymywał się Juventus. Gospodarze na chwilę przechwycili futbolówkę, która ponownie trafiła jednak do piłkarzy "Starej Damy".

13
    Teraz w posiadaniu piłki Rossoneri. Fatalne dośrodkowanie w wykonaniu Ricardo Rodrigueza. Grę od bramki wznowi Wojciech Szczęsny.

15
    Podanie na dobieg do Alexa Sandro. Brazylijczyk zdołał zagrać futbolówkę z linii końcowej w pole karne, ale prosto pod nogi przeciwnika.

16
    Dośrodkowanie z prawej flanki w kierunku Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk nie zdołał wygrać pojedynku z defensorem przeciwników.
    Mandzukić zdobył setnego gola dla Juventusu w wyjazdowych starciach z Milanem.

19
    Silne zagranie Suso w pole karne Juventusu Turyn. Pewnie radzi sobie z futbolówką Wojciech Szczęsny.

20
    Dryblował prawym skrzydłem Cristiano Ronaldo. Dośrodkowanie Portugalczyka zostało zablokowane przez Ricardo Rodrigueza. Korner dla "Starej Damy".

21
    Niebezpieczna wrzutka w wykonaniu Paulo Dybali. Gracze Rossoneri zdołali jednak oddalić niebezpieczeństwo od własnej bramki.
    Efektowna oprawa kibiców Milanu.

23
    Blokował futbolówkę przed rywalem przy linii końcowej boiska Paulo Dybala. Ta opuściła plac gry i Bianconeri wznowią grę od rzutu rożnego.

24
    Lepsze wrażenie podczas pierwszej połowy spotkania sprawiają przyjezdni. Milan nie potrafi sobie wypracować nawet pół okazji do zdobycia gola.

26
    Akcja prawą flanką. Dośrodkowanie ze skrzydła Joao Cancelo na głowę Mario Mandzukicia. Ze strzałem Chorwata poradził sobie tym razem Gigi Donnarumma.

28
    Rzut wolny na Juventusu przy narożniku pola karnego. Faulowany był Cristiano Ronaldo. Być może jeden z turyńczyków pokusi się o strzał w tej sytuacji.

29
    Do piłki podszedł Miralem Pjanić. Futbolówka po strzale Bośniaka wylądowała na głowie Francka Kessie. Arbiter przerwał grę, ponieważ zawodnika Milanu zamroczyło po tym uderzeniu.

32
    Przeciągnięte dośrodkowania Joao Cancelo z prawego skrzydła. Piłka trafiła jeszcze pod nogi jednego z jego kolegów po drugiej stronie boiska.

33
    Niezła próba z dystansu Suso. Nie dał się jednak zaskoczyć Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski pewnie interweniował w tej sytuacji.

34
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany przez arbitra został Mehdi Benatia. Marokańczyk faulował Tiemoue Bakayoko.

35
    Trwa przerwa w grze, ponieważ przez dłuższą chwilę Francuz leżał na murawie.

37
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w poszukiwaniu Cristiano Ronaldo. Dobrze interweniowali defensorzy Milanu, którzy wybili futbolówkę.

38
    Zamieszanie w polu karnym Juventusu. Protestuje Gonzalo Higuain, który sugerował zagranie ręką przeciwnika. Czekamy na decyzję sędziego!

39
    Arbiter korzysta osobiście z VAR-u! Wciąż czekamy na decyzję.
    39. Mehdi Benatia i jego zagranie piłki ręką.

40
    Mamy rzut karny dla Milanu! Arbiter zdecydował, że Mehdi Benatia zagrywał futbolówkę ręką!

41
    Nie ma gola! Wojciech Szczęsny wyczuł intencje strzelca! Wydaje się, że reprezentant Polski minimalnie dotknął futbolówkę palcami, a ta później trafiła w słupek!
    41. Wojciech Szczęsny broni rzut karny!

43
    Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Czy coś jeszcze się zmieni w Mediolanie? Odpowiedź poznamy w trakcie najbliższych minut!

45
    Paolo Mazzoleni zdecydował się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45+2
    Po stracie piłki w akcji ofensywnej faulował Gonzalo Higuain. Od rzutu wolnego na własnej połowie gry zaczną gracze "Starej Damy".

45+2
    Juventus prowadzi do przerwy.

Pierwsza połowa spotkania za nami. Na prowadzeniu Juventus za sprawą trafienia Mario Mandzukicia. Chorwata oraz Wojciecha Szczęsnego możemy uznać za bohaterów pierwszej odsłony. Przypomnijmy, że polski golkiper obronił rzut karny wykonywany przez Gonzalo Higuaina!

46
    Statystyka dotycząca Wojciecha Szczęsnego.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją gracze "Starej Damy".

48
    Dośrodkowanie z głębi pola Samu Castillejo. Udanie we własnej szesnastce interweniuje Giorgio Chiellini, który wybija futbolówkę.

48
    Uderzenie z dystansu Hakana Calhanoglu. Nie była to udana próba Turka. Futbolówka poszybowała obok bramki Wojciecha Szczęsnego.
    Czy dzisiaj Ronaldo przełamie złą passę?

51
    Futbolówka trafia do Cristiano Ronaldo, który przebiegł z nią kilkanaście metrów, a następnie zdecydował się na strzał. Piłka trafiła w głowę Cristiana Zapaty.
    Wszystkie podania Blaise'a Matuidiego w pierwszej odsłonie gry były celne!

54
    Wyrównany początek drugiej połowy spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

55
    Cristiano Ronaldo faulowany tuż przed polem karnym Milanu! Dobra okazja dla "Starej Damy" na oddanie uderzenia na bramkę lub dośrodkowanie w pole karne.
    55. Groźne uderzenie Cristiano Ronaldo.

57
    Na bezpośredni strzał na bramkę zdecydował się Paulo Dybala. Świetnie interweniował Gigi Donnarumma, który odbił futbolówkę na rzut rożny.
    57. Groźna próba Dybali.

58
    Faulowany przez Suso na połowie Milanu był Alex Sandro. Zaczyna od rzutu wolnego Juventus. Będziemy chyba oglądać długie dośrodkowanie w szesnastkę.

61
    Przewinienie Tiemoue Bakayoko na wyprowadzającym piłkę z własnej połowy Paulo Dybali. Żółta kartka dla francuskiego zawodnika Rossoneri.

62
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Samuel Castillejo, na boisku pojawia się Patrick Cutrone.

63
    Kolejne przewinienie Tiemoue Bakayoko. Musi uważać Francuz, aby nie wyłapać drugiej żółtej kartki. Tym razem faulował Bentancura.

65
    Kontra Milanu. Rozpędził się z futbolówkę Franck Kessie. Podanie Iworyjczyka do Gonzalo Higuaina, który próbował z kolei uruchomić Suso. Zagranie to zablokował Mehdi Benatia.

67
    Jeszcze raz udanie interweniuje w defensywie Mehdi Benatia, który odcina od podania Suso. Korner dla Rossoneri.

68
    Centra Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego w pole karne Juventusu. Udanie interweniuje Wojciech Szczęsny, który odbija futbolówkę.

68
    Kontra przyjezdnych. Wbiega z futbolówkę w pole karne rywali Cristiano Ronaldo i decyduje się na strzał. Radzi sobie z tą próbą Gigi Donnarumma.

70
    Bentancur zagrywa piłkę w pole karne rywali ze skrzydła. Zawodnicy Milanu radzą sobie w tej sytuacji i przechwycili futbolówkę.

72
    Spokojnie rozgrywa teraz futbolówkę Juventus. Nie można się temu dziwić. "Stara Dama" ma bardzo dobry rezultat.

73
    Przechwyt piłki w środkowej strefie boiska. Milan ruszył z bardzo groźną kontrą. Mehdi Benatia świetnie zatrzymał jednak Gonzalo Higuaina.

74
    Zbyt mocne dośrodkowanie z głębi pola Joao Cancelo. Piłka opuściła plac gry. Grę od bramki wznowi Gigi Donnarumma.

74
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Ignazio Abate, na boisku pojawia się Fabio Borini.
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Hakan Çalhanoğlu, na boisku pojawia się Diego Laxalt.

74
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Miralem Pjanić, na boisku pojawia się Sami Khedira.

77
    Bardzo groźna próba z dystansu Ricardo Rodrigueza. Niewiele zabrakło, aby futbolówka zmierzała w światło bramki Wojciecha Szczęsnego.

78
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alessio Romagnoli faulował Giorgio Chiellinego. Juventus wznowi grę od rzutu wolnego.

79
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Paulo Dybala, na boisku pojawia się Douglas Costa.

80
    Spokojnie teraz w posiadaniu piłki Juventus. Milan atakuje niby wysokim pressingiem, ale widać, że Rossoneri nie chcą się przesadnie odkryć.

81
    Strzelcem bramki CRISTIANO RONALDO.

Jest już chyba po meczu! Po uderzeniu jednego z przyjezdnych futbolówkę odbija Gigi Donnarumma. Ta spada pod nogi Cristiano Ronaldo, który nie ma żadnych problemów z umieszczeniem jej w siatce!
    81. Cristiano Ronaldo (JUV) - 0:2

83
    Zagotował się Gonzalo Higuain, który faulował Mehdiego Benatię. Żółta kartka dla Argentyńczyka.

83
    Po kilku sekundach Argentyńczyk dostaje czerwoną kartkę! Napastnik Milanu miał sporo uwag do pracy arbitra. Ależ było widać frustrację po "El Pipicie".
    83. Dwa żółte kartki w trakcie kilkunastu sekund dla Higuaina!

85
    Pięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Wydaje się, że nic złego już nie może stać się "Starej Damie" i trzy oczka pojadą do Turynu.

87
    Coraz większą frustrację widać po zawodnikach Milanu. Tym razem żółtym kartonikiem został ukarany Fabio Borini.
    Ronaldo przypieczętował zwycięstwo Juventusu?

89
    Spokojnie rozgrywa futbolówkę ekipa Juventusu. W zawodnikach Milanu ewidentnie widać już zrezygnowanie. Nie tak wyobrażali sobie ten mecz.

90
    Paolo Mazzoleni zdecydował się doliczyć trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90+1
    Po podaniu Douglasa Costy na strzał zza pola karnego zdecydował się Joao Cancelo. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką. Zaczyna od bramki Gigi Donnarumma.
    Antybohater dzisiejszego starcia.

90+3
    Juventus pisze historię!

Koniec spotkania w Mediolanie. Zasłużenie triumfuje 2:0 Juventus, który udowodnił, że jest klasowym i doświadczonym zespołem. Pojedynek mógłby ułożyć się inaczej, jeżeli przed przerwą rzut karny wykorzystałby Gonzalo Higuain. Jedenastkę wykonywaną przez Argentyńczyka obronił jednak Wojciech Szczęsny.

Faule: 16:9.

Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfach. Do usłyszenia! (22:33:34)

Tomek

Gole: 8. Mandžukić, 81. Ronaldo

Kartki:   61. Bakayoko (ACM), 83. Higuaín (ACM), 87. Borini (ACM) – 34. Benatia (JUV)   83. Higuaín (ACM)

Spudłowany karny!: 41. Higuaín (ACM), bramkarz Szczęsny obronił

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 0:1. Foule: 16:9.
    AC Milan: G. Donnarumma – Abate (74. Borini), C. Zapata, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié, Bakayoko, Çalhanoğlu (74. Laxalt) – Castillejo (62. Cutrone), Higuaín.
    Zmiany: Reina, An. Donnarumma – J. Mauri, Borini, Bertolacci, Montolivo, Calabria, Simič, Cutrone, Halilović, Laxalt, Bellanova.

Juventus FC: Szczęsny – Cancelo, Benatia, Chiellini (C), Aléx Sandro – Bentancur, Pjanić (74. S. Khedira), Matuidi – Dybala (79. Costa), Mandžukić, Ronaldo.
    Zmiany: Pinsoglio, Perin – De Sciglio, Costa, Barzagli, Cuadrado, Kean, Bonucci, Rugani, S. Khedira, Bernardeschi.

Sędziowie: Paolo Mazzoleni – Fabiano Preti, Mauro Vivenzi – Paolo Valeri.