Grecja – Austria 0:1 (koniec) | Polska – Portugalia 0:1 (koniec)
Piątek 16.11.2018, 18:00 • Arena Zabrze • Eliminacje Mistrzostw Europy U-21

Strzały niecelne: 3:0.
    Rzuty rożne: 5:5.
    Spalone: 4:0.
    Faule: 11:11.

Nie strzeliła gola seniorska reprezentacja i nie zrobiła tego ekipa młodzieżowa. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza jest w trudnej sytuacji przed rewanżem w Portugalii. Wynik 0:1 wyraźnie premiuje zespół z Półwyspu Iberyjskiego. W drugiej połowie Biało-Czerwoni przyspieszyli i kilkakrotnie groźnie zaatakowali, ale sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych nie znaleźli.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

90
    Pierwsza część zakończyła się niecelnym strzałem i druga prawdopodobnie też. Mierzył Bartosz Kapustka, ale trochę precyzji zabrakło zawodnikowi Leicester City.

88
    Faul Kamila Jóźwiaka na Gedsonie Fernandesie. Już nawet naładowany energią zmiennik nie nadążył za gwiazdorem portugalskiej młodzieżówki.

87
    Po trzech zmienników wprowadzili selekcjonerzy obu młodzieżówek.

86
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Andre Horta, na boisku pojawia się Bruno Costa.

84
    Muszą wpaść na jakiś kreatywny sposób rozegrania ataku gospodarze. Portugalia radzi sobie, kiedy akcje reprezentacji Polski są schematyczne.

82
    Broni się reprezentacja Portugalii w ostatnich minutach regulaminowego czasu.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu. Nie strzeliła gola drużyna Jerzego Brzęczka, nie zanosi się na trafienie podopiecznych Czesława Michniewicza.

78
    Dośrodkowanie Bartosza Kapustki z rzutu rożnego nie sprawiło problemu zawodnikom z południa kontynentu.

76
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kownacki, na boisku pojawia się Świderski.
    76. Carvalh (POR)

76
    Tak niewiele działo się na początku drugiej części pod bramkami, a teraz jedna sytuacja strzelecka goni poprzednią. Kamil Grabara utrzymuje reprezentację Polski przy życiu w tym spotkaniu. Wygrał on pojedynek z Joao Carvalho.

75
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Joao Felix, na boisku pojawia się Rafael Leao.
    73. Jagiełło (POL)

73
    Piłka przenosi się w tym fragmencie spotkania spod jednego pod drugie pole karne. Po uderzeniu zmiennika Aleksandra Jagiełły przyjezdnych ratowała interwencja Joela Pereiry. Korner dla Biało-Czerwonych.

73
    Również Kamil Grabara musiał się wykazać i zaprezentować interwencję po uderzeniu Gedsona Fernandesa.

72
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się Jagiełło.

71
    Szybko odebrana piłka przez reprezentantów Polski i była szansa na wyrównanie. Szymon Żurkowski zatrudnił Joela Pereirę celnym strzałem, ale go nie ominął. Trzecia próba pomocnika Górnika Zabrze, pierwsza w światło bramki.

71
    Sędzia nie przeoczył faulu Kamila Pestki na Joao Felixie.

68
    Pobudka zawodników ofensywnych reprezentacji Polski, choć może nie do końca. Strzelił przecież defensywny pomocnik. Próba z kilku metrów Patryka Dziczka została zablokowana przez Portugalczyka.

67
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Michalak, na boisku pojawia się Jóźwiak.

66
    Konrad Michalak nie pilnował linii obrońców reprezentacji Portugalii i dał się złapać na spalonym.

65
    Selekcjoner reprezentacji Portugalii ściągnął z boiska strzelca dotychczas jedynego gola. Zamiast Diogo Joty inny ofensywnie usposobiony zawodnik.

64
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Diogo Jota, na boisku pojawia się Tavares.

62
    Niewykorzystana szansa na pokonanie Joela Pereiry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się Sebastian Szymański.

61
    Przyjezdnym nie spieszy się. Rozsądne operowanie piłką w centrum boiska, ponieważ każda minuta przybliża ich do zwycięstwa.

60
    Nie zmieniają selekcjonerzy. Polakom pozostało pół godziny na poprawienie niekorzystnego rezultatu przed rewanżem.

58
    Tym razem nie Andre Horta, a dla odmiany Gedson Fernandes wznowił grę od rzutu wolnego.

57
    Druga żółta kartka dla Polaka. Robert Gumny napomniany za ostre przewinienie na Yurim Ribeiro.

56
    Wrzutka w pole karne przyjezdnych. Był w centrum wydarzeń reprezentant Polski, ale nie opanował piłki.

55
    Po raz drugi w tym meczu strzelił z dystansu Szymon Żurkowski. Ponownie nie trafił w światło bramki Joela Pereiry, który nie ma w Zabrzu wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

54
    Po przerwie więcej przewinień niż ładnych strzałów. Sędzia zareagował na nieczyste powstrzymywanie ataku Szymona Żurkowskiego przez Diogo Leite.

51
    Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się tak samo jak minutę wcześniej Andre Horta. Tym razem mniejsze niebezpieczeństwo po zagraniu tego zawodnika.

50
    Patryk Dziczek upomniany słownie przez arbitra po faulu na Joao Felixie.

50
    Andre Horta uruchomił swoim zagraniem z rzutu wolnego dobrze ustawionego Joao Carvalho. Strzał tego drugiego został zablokowany przez Polaków w ostatnim momencie.

48
    Bartosz Kapustka napomniany żółtą kartką za przewinienie. Od rzutu wolnego Andre Horta.

48
    Przerwa spowodowana urazem Joao Felixa, który ucierpiał w zderzeniu z Krystianem Bielikiem.

47
    Ponownie spóźnieni piłkarze i sędziowie. Na szczęście futbolówka już ponownie jest w grze.

46

Reprezentacja Portugalii zdobyła istotnego gola w meczu na wyjeździe i jest bliżej awansu. Przyjezdni łatwo rozmontowali defensywę Czesława Michniewicza, a piłkę wpakował do bramki Diogo Jota po podaniu Joao Felixa. 1:0, więc Polska musi zorganizować się do odrabiania strat. Przed przerwą się to nie udało.

45

45
    Na zakończenie pierwszej części uderzenie Szymona Żurkowskiego obok bramki Portugalczyków.

43
    Ostatnie szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie.

42
    Dwa przewinienia. Najpierw Diogo Leite zaatakował zbyt agresywnie Kamila Grabarę w polu karnym, a następnie Kamil Pestka przesadził w pojedynku z Joao Felixem.

41
    Kamil Grabara interweniował po ładnym strzale Joao Felixa z kilkunastu metrów. Dobra próba aktywnego Portugalczyka, ale jeszcze lepsza obrona zawodnika znanego z angielskich boisk.

40
    Po stałych fragmentach dla reprezentacji Portugalii futbolówka wróciła w środkową strefę boiska.

39
    Ostrzeżenie od Georgiego Kubakowa dla Roberta Gumnego za przewinienie na Gedsonie Fernandesie.

37
    Dwa rzuty rożne dla reprezentacji Portugalii. Za wykonanie obu odpowiadał Joao Carvalho. Musieli uwijać się jak w ukropie we własnym polu karnym reprezentanci Polski.

36
    Biało-Czerwoni wymienili kilkanaście podań, ale na czas ustawili się w obronie przeciwnicy.

35
    Publiczność liczy na reakcję podopiecznych Czesława Michniewicza jeszcze w pierwszej połowie. Pytanie, jak odnajdzie się reprezentacja Polski po nowym rozdaniu kart.
    Tak cieszyli się Portugalczycy.

33
    Po zmianie wyniku fragment spokojnego futbolu bez zagrożenia pod obiema bramkami.
    30. Diogo Jota (POR) - 0:1

30
    Gol dla Portugalii!
    Strzelcem bramki DIOGO JOTA.

Portugalia zdobyła prowadzenie na zakończenie drugiego kwadransa! Cieszy się z gola Diogo Jota, który wykorzystał podanie Joao Felixa. Kompletnie pogubiła się w tej sytuacji defensywa reprezentacji Polski, czego efekt można zobaczyć w wyniku.

27
    Wysoko podeszli reprezentanci Portugalii i starają się na połowie przeciwnika odbierać piłkę. Musieli spotęgować czujność w obronie gospodarze.

26
    Joao Felix w zasadzie nie przestaje faulować. Kolejną ofiarą tego zawodnika jest Mateusz Wieteska.

25
    Szybko wykonany rzut rożny przez przyjezdnych. Na futbolówkę zapolował Diogo Leite po dośrodkowaniu Joao Carvalho. W ostatnim momencie blokowali Biało-Czerwoni.

25
    Joao Carvalho zagroził Polakom. Celne uderzenie na bramkę gospodarzy, ale na szczęście nie ma gola. Portugalczycy muszą być usatysfakcjonowani rzutem rożnym po interwencji Kamila Grabary.

23
    Joao Felix nie przebiera w środkach. Kolejne przewinienie ofensywnego zawodnika reprezentacji Portugalii. Tym razem na Sebastianie Szymańskim.

21
    Zatrzymana akcja zawodników Czesława Michniewicza, ponieważ Kamil Pestka został na spalonym.

20
    Bartosz Kapustka próbował zaskoczyć Joela Pereirę swoim uderzeniem. Bramkarz reprezentacji Portugalii nie musiał interweniować, ponieważ jeden z jego kompanów z defensywy zablokował rewelację mistrzostw Europy w 2016 roku.

19
    Ostrzeżenie od sędziego z Bułgarii dla Joao Felixa za przewinienie na Kamilu Pestce.
    Techniczne wyszkolenia po stronie Portugalii.

17
    Poradzili sobie Biało-Czerwoni po dośrodkowaniu Joao Carvalho z premierowego rzutu rożnego dla reprezentacji Portugalii.

16
    Portugalia ma szansę na zaskoczenie Kamila Grabary z rzutu rożnego.

16
    Rozdrażnieni piłkarze z Portugalii suną z atakami. Muszą wracać na swoje pozycje podopieczni Czesława Michniewicza.

15
    Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się Sebastian Szymański. Portugalczykom udało się wybić futbolówkę z własnego pola karnego.

14
    Korner dla Biało-Czerwonych to konsekwencja zablokowanego dośrodkowania Konrada Michalaka.

12
    Premierowe celne uderzenie i to ponownie Polska jest groźniejsza. Joel Pereira musiał wykazać się po próbie Sebastiana Szymańskiego. Bez zarzutu bramkarz reprezentacji Portugalii.

11
    Sędzia podyktował rzut wolny dla reprezentacji Polski po przewinieniu Gedsona Fernandesa na Dawidzie Kownackim.

10
    Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska do tej z udziałem Dawida Kownackiego. Strzelał Andre Horta, ale przeciwnicy zdążyli zablokować Portugalczyka. Całe zamieszanie wyjaśnił Kamil Grabara.
    Tak wyglądała prezentacja drużyn.

8
    Zablokowane uderzenie Konrada Michalaka. Reprezentanci Polski przystąpili do ataku po początkowych minutach, w których inicjatywa należała do przyjezdnych z Półwyspu Iberyjskiego.

7
    Dawid Kownacki na spalonym. Wyraźnym ruchem zasygnalizował to sędzia asystent Georgiego Kabakowa. Piłka dla Portugalii.

6
    Przewinienie Joao Carvalho na Bartoszu Kapustce, po którym reprezentacja Polski miała stały fragment na połowie swojego przeciwnika.

5
    Mocne zagranie Sebastiana Szymańskiego w pole karne przyjezdnych. Był tam w pobliżu piłki Dawid Kownacki, ale nie znalazł sposobu na oddanie uderzenia.

3
    Dobrze ustawieni gospodarze nie pozwolili Portugalczykom na oddanie strzału po dośrodkowaniu. Futbolówka poza polem karnym Polaków.

2
    Podopieczni Czesława Michniewicza wyglądali na skoncentrowanych przed rozpoczęciem meczu. Świadomie oddają piłkę swoim przeciwnikom.

1

Drobne opóźnienie w Zabrzu. Piłkarze już gotują się do rozpoczęcia spotkania.

Polska: Grabara – Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak, Dziczek, Żurkowski, Szymański – Kapustka – Kownacki.

Rezerwowi: Loska – Piotrowski, Zawada, Bartosz, Świderski, Jagiełło, Jóźwiak.

Portugalia: Joel Pereira – Diogo Goncalves, Jorge Fernandes, Diogo Leite, Yuri Ribeiro – Andre Horta, Eustaquio, Gedson Fernandes – Joao Felix, Joao Carvalho, Diogo Jota.

Rezerwowi: Joao Virginia – Fernando, Francisco Ferreira, Rafael Leao, Bruno Costa, Tavares, Pereira Lage.

Sędzia: Georgi Kabakow (Bułgaria).

Nie pozostaje nam nic innego jak liczyć na naszą młodą drużynę! Portugalia niewątpliwie zalicza się do Europejskiego topu. Nasza młodzieżowa reprezentacja jednak już niejednokrotnie udowadniała, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w piątkowy wieczór!

Powołania na barażowy dwumecz!

Polacy w swojej grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce za Danią. Bezpośredni awans do turnieju uzyskało dziewięć zwycięzców grup. Cztery najlepsze ekipy z drugich miejsc wystąpią w barażach. Polacy w drodze losowania trafili na bardzo trudną ekipę Portugalii. Trzeba jednak nadmienić, że przez całe eliminacje nie przegraliśmy ani jednego spotkania! Punkty potraciliśmy jednak ze słabą ekipą Wysp Owczych dwukrotnie remisując.
    Polacy trenowali w czwartkowy wieczór!

W piątek o 18:00 na stadionie Górnika Zabrze rozpocznie się pierwszy mecz barażowy o udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy.Polacy zmierzą się z Portugalią. Z trybun Polaków do boju będzie zagrzewać 12 tysięcy kibiców! Rewanż już 20 listopada w Chaves.

Gole: 30. Diogo Jota

Kartki:   48. Kapustka (POL), 57. Gumny (POL)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:0. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 4:0. Foule: 11:11.
    Polska: Grabara – Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak (67. Jóźwiak), Dziczek, Żurkowski, Szymański (72. Jagiełło) – Kapustka – Kownacki (76. Świderski).

Zmiany: Loska – Piotrowski, Zawada, Bartosz, Świderski, Jagiełło, Jóźwiak.

Portugalia: Joel Pereira – Diogo Goncalves, Jorge Fernandes, Diogo Leite, Yuri Ribeiro – Andre Horta (86. Bruno Costa), Eustaquio, Gedson Fernandes – Joao Felix (75. Rafael Leao), Joao Carvalho, Diogo Jota (64. Tavares).

Zmiany: Joao Virginia – Fernando, Francisco Ferreira, Rafael Leao, Bruno Costa, Tavares, Pereira Lage.

Sędziowie: Georgi Kabakow (Bułgaria)