Zduńska Wola – Jagiellonia 2:1 (koniec) | AZS UŚ – Szczecin 6:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
2:1 (2:1)
Jagiellonia Białystok
Sobota 17.11.2018, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 8

Nie doczekaliśmy się bramek w drugiej połowie spotkania, ale nie znaczy to, że emocji brakowało! Ostatecznie Gatta zwycięża 2:1 z MOKS-em i inkasuje niezwykle cenne trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (19:34:41)

40

40
    Zablokowane uderzenie Maciąga z lewej bramki.

40
    Pięćdziesiąt dwie sekundy pozostały do końca spotkania. Przy piłce goście.

39
    Na grę z lotnym golkiperem decydują się białostoczanie!

38
    Obydwie ekipy mają po trzy przewinienia na swoim koncie.

38
    Potężne, lecz niecelne uderzenie Osypiuka z dystansu.

37
    Huknął z siódmego metra Pautiak, ale nie trafił w światło bramki! Szykuje nam się niezwykle ciekawa końcówka w Zduńskiej Woli!

36
    Z kontratakiem ruszyli przyjezdni, ale zupełnie nieudanie na skrzydło zagrywał Firańczyk. Gatta od autu.

36
    Przerwa na życzenie szkoleniowca drużyny gości.

34
    Faule: 1-3.

34
    Zbyt wysoko uniesiona noga Stanisławskiego i arbiter sięga po kartkę.

33
    W dalszym ciągu scenariusz gry nie ulega zmianie. Przeważają zduńskowolanie, ale nie przekłada się to na wynik.

31
    Wyraźnie faulowany w środku pola Klaus. Trzecie przewinienie notują goście.

30
    Dziesięć minut efektywnego czasu gry pozostało do końca tego spotkania. Mimo przewagi miejscowych, końcowy rezultat cały czas jest sprawą otwartą!

29
    Bardzo bliscy zdobycia trzeciej bramki są miejscowi, ale dużo szczęścia sprzyja dziś defensywie MOKS-u.

29
    Nieporozumienie w drużynie ze Zduńskiej Woli i od autu rozpoczną rywale.

28
    Mocne uderzenie Kożuszkiewicza z lewej flanki, ale piłka poszybowała daleko od bramki Gatty,

27
    Święciński jest już gotowy do gry. Arbiter uznał, że to on był atakującym w tej sytuacji i upomniał go żółtą kartką. Rzut wolny dla Gatty blisko pola karnego rywali.

27
    Święciński ucierpiał w starciu z Pautiakiem na linii pola karnego. Na boisku pojawili się fizjoterapeuci.

26
    Ogromna przewaga Gatty od dobrych kilku minut. Zobaczymy, czy wicemistrzowie Polski będą w stanie podwyższyć prowadzenie.

24
    Kolejną pewną interwencją popisuje się golkiper drużyny gości.

23
    Z ostrego kąta uderzał Marciniaki niewiele brakowało, a piłka ugrzęzłaby w siatce!

22
    Zablokowany Lisnychenko, ale w dalszym ciągu napierają przyjezdni.

21

Do przerwy Gatta prowadzi z MOKS-em 2:1. Bohaterem gospodarzy jest jak na razie Arkadiusz Szypczyński, który w piątej minucie na przestrzeni dziesięciu sekund strzelił dwie bramki. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za piętnaście minut, zostańcie z nami!

20

20
    Próbują przeprowadzić jeszcze jedną akcję przed zejściem na przerwę gospodarze.

19
    Osypiuk faulowany przez Krawczyka na połowie Gatty. 95 sekund do końca pierwszej połowy spotkania.

19
    Przerwa na życzenie trenera drużyny z Białegostoku, Adriana Citko.

18
    Długo budowali swoja akcję na połowie rywali gospodarze, ale ostatecznie nie udało im się oddać uderzenia.

17
    Niezła szarża Firańczyka na lewym skrzydle, ale zawodnik MOKS-u uderza jedynie w boczną siatkę!

16
    Nieudanie na lewym skrzydle dryblował Lisnychenko i MOKS traci okazję na zadanie jakiegoś ciosu.

15
    Zbyt lekko uderzał głową Marciniak, ponadto z ostrego kąta i nie miał kłopotów z interwencją Święciński.

15
    Wymieniają się teraz podaniami wzdłuż linii środkowej gospodarze.

14
    Niedokładne zagranie Maciąga do Grabowskiego i od autu rozpoczną gospodarze.

14
    Czysty mecz oglądamy jak na razie w Zduńskiej Woli. Gospodarze faulowali dotychczas dwa razy, natomiast ich rywale przewinili zaledwie raz.

13
    Zablokowane mocne, płaskie uderzenie Klausa. W dalszym ciągu wyraźnie przeważają miejscowi.

12
    Ostre zderzenie Olczaka ze Święcińskim. Mocno ucierpiał w tej sytuacji zawodnik wicemistrzów Polski.

11
    Ogromnie zakotłowało się pod bramką białostoczan, ale wychodzą z tego bez szwanku zawodnicy MOKS-u!

10
    Poprzeczka uchroniła teraz gości przed utratą trzeciej bramki!

10
    Ładna akcja gospodarzy zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Marciniaka.

9
    Faul Szymczaka niedaleko pola karnego miejscowych. Za moment może być groźnie pod bramką Gatty.

8
    Łatwo stracił piłkę w środku pola Szymczak, ale powalczył o nią do końca i wślizgiem uniemożliwił rywalom wyjście z kontrą.

8
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Łapią kontakt przyjezdni! Golkipera gospodarzy zdołał pokonać MARCIN FIRAŃCZYK!

7
    Potężne uderzenie Olczaka z dystansu, ale skutecznie broni Święciński!

6
    Znów w natarciu zduńskowolanie, jednak Krawczyka otrzymał podanie za plecy i nie zdołał celnie uderzyć.

5
    Gol dla Gatty Active!
    Druga bramka dla gospodarzy w przeciągu kilkunastu sekund! Ponownie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Szypczyński.

5
    Bardzo dobrym przechwytem popisuje się Olczak, który odgrywa do ARKADIUSZA SZYPCZYŃSKIEGO, a ten pakuje piłkę do siatki!

4
    Kolejna akcja przyjezdnych, jednak tym razem precyzji zabrakło Maciągowi.

3
    Niecelne uderzenie Firańczyka z kilkunastu metrów.

3
    Gorbatyj faulowany na lewej flance przez Lisbychenko. Pierwsze przewinienie na koncie gości.

2
    Bliźniacza sytuacja do tej sprzed chwili. Święciński na rzut rożny po uderzeniu Krawczyka.

1
    Pierwsza akcja gospodarzy. Z prawego skrzydła uderzał Krawczyk, ale dobrze broni Święciński.

1

Protokół meczowy:

Gatta Active Zduńska Wola:
    Słowiński (Casillas) – Gorbatij, Krawczyk, Marciniak, Szymczak – Klaus, Milewski, Olczak, Pautiak, Stanisławski, Szypczyński

MOKS Słoneczny Stok Białystok:
    Jendruczek, Święciński – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Wojtkielewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski

Sędzia pierwszy: Damian Jaruchniewicz
    Sędzia drugi: Piotr Koloczek
    Sędzia trzeci: Tomasz Sadowski
    Sędzia czasowy: Krzysztof Musiał.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Jak na razie zdecydowanie lepiej radzą sobie miejscowi. Srebrni medaliści mistrzostw Polski mają na swoim koncie jedenaście punktów i zajmują czwarte miejsce. MOKS jest dziewiąty z dorobkiem siedmiu oczek.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 8. kolejki Futsal Ekstraklasy. Na godzinę 18:00 zaplanowano spotkanie pomiędzy Gattą Active Zduńska Wola i MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

Gole: 5. Szypczyński, 5. Szypczyński – 8. Firańczyk

Kartki:   34. Stanisławski (ZDW) – 27. Święciński (SSB)