Red Devils – FC Toruń 2:6 (koniec) | Red Dragons – AZS Gdańsk 5:1 (koniec)
Red Devils Futsal Club
2:6 (1:1)
FC Toruń
Niedziela 18.11.2018, 18:00 • Centrum Park Chojnice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 8

Po zabójczej końcówce torunianie wygrywają w Chojnicach 6:2. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne. (19:35:04)

39:17
    Gol dla FC Toruń!
    MIKOŁAJEWICZ po raz kolejny umieszcza piłkę w pustej bramce.

38:12
    Kriezel przecina głową długie podanie do Mączkowskiego.

37:21
    Neagu przenosi nad poprzeczką piłkę po strzale Mączkowskiego.

35:43
    Gra z lotnym bramkarzem szybko obróciła się przeciwko gospodarzom. Do pustej bramki piłkę pakuje MIKOŁAJEWICZ.

35:24
    Andrii Burdiuh w roli bramkarza lotnego.

34:26
    Timeout dla torunian.

34:26
    CYMAN w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował zimną krew i mamy kolejną bramkę dla gości!

33:10
    Mrówczyński strzelił piłkę w pole karne, a do własnej siatki posłał ją YEVHEN MOROZ!

31:31
    Po indywidualnej akcji na prawym skrzydle do wyrównania doprowadza MATEUSZ WASZAK!

30:12
    Przemysław Laskowski spod bocznej linii oddaje niecelny strzał na bramkę Nicolae Neagu.

29:55
    Po nodze Przemysława Laskowskiego piłka wychodzi na rzut rożny.

28:50
    Mikołajewicz po dograniu z narożnika uderza w słupek!

28:43
    Kolesnik uderza wprost w Neagu.

27:57
    Strzał Mączkowskiego trafił w nogę Wojciechowskiego. Korner dla gospodarzy.

27:27
    Bernardo Appleton Cruz z ostrego kąta posłał piłkę tuż obok słupka.

27:10
    Przy linii bocznej na połowie rywala piłki nie opanował Przemysław Laskowski.

26:45
    Niecelne długie podanie Bernardo Cruza i od autu wznowią goście.

24:59
    Gol dla Red Devils!
    Ależ kapitalna indywidualna akcja JAKUBA KĄKOLA! Zawodnik Red Devils minął kilku rywali i strzałem w dolny róg bramki nie dał szans bramkarzowi!

24:29
    Mikołajewicz po raz kolejny uderza w bramkarza gospodarzy.

22:20
    Świetna parada Wernera po płaskim strzale Mikołajewicza!

21:59
    Kriezel po rykoszecie trafił w boczną siatkę.

21:54
    Burdiuh fauluje Elsnera. W przewinieniach po przerwie już 1:1.

20:55
    Płaskie uderzenie Wojciechowskiego spod linii bocznej poszybowało obok słupka.

20:38
    Neagu broni strzał Burdiuha z najbliższej odległości!

20:22
    Mączkowski uderza wprost w plecy Elsnera.

20:15
    Wojciechowski wstrzelił piłkę w pole karne, lecz nie znalazła ona adresata.

20:01
    Przy piłce zawodnicy FC Toruń.

20:01

Po pierwszej połowie w chojnickiej hali mamy remis 1:1. Wracamy już za kilkanaście minut, zostańcie z nami!

20:00

19:50
    Wojciechowski ukarany kartką za faul na Kolesniku.

19:35
    Silny strzał Kolesnika poszybował daleko od bramki Neagu.

19:05
    Cyman z około siedmiu metrów uderzył tuż ponad poprzeczką.

17:50
    Kolesnik trafił piłką w Mikołajewicza. Zawodnik FC Toruń powędrował na ławkę rezerwowych.

17:46
    Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Będzie rzut rożny dla gości.

17:39
    Sobański wypchnął Mikołajewicza z piłką na aut.

16:58
    Wojciechowski z woleja uderzył wysoko nad bramką gospodarzy.

16:49
    Groźny kontratak torunian zakończony kolejną doskonałą interwencją Wernera.

16:42
    Po strzale Appletona gospodarze będą mieli rzut rożny.

16:12
    Sobański faulowany na połowie rywala. Jest to dopiero pierwszy faul w tym meczu.

15:54
    Strzał Kriezela poszybował wysoko nad poprzeczką.

15:29
    Przemysław Laskowski podał za plecy do Łukasza Sobańskiego i od linii bocznej grę wznowią goście.

14:50
    Sobański z prawego skrzydła oddał strzał w boczną siatkę.

13:04
    Długie podanie Kolesnika nie znalazło adresata.

12:28
    Moroz dograł w pole karne, lecz czujność zachował Neagu.

12:13
    Timeout dla Red Devils.

11:50
    Cyman z najbliższej odległości trafia w poprzeczkę bramki gospodarzy!

10:12
    Zaskakujący płaski strzał Mikołajewicza o centymetry minął słupek bramki gospodarzy.

9:48
    Ważna interwencja Kolesnika, który we własnym polu karnym odbiera piłkę Mikołajewiczowi.

9:11
    Z daleka uderzał Kriezel, lecz na rzut rożny piłkę sparował golkiper chojniczan.

8:57
    Mączkowski huknął niemal z połowy boiska, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką.

8:44
    Wojciechowski oddał dobry strzał z woleja, lecz skuteczną interwencją popisuje się Werner.

8:30
    Mączkowski blokuje strzał Kriezela.

7:56
    Dobrze zapowiadający się kontratak gospodarzy zniweczony niecelnym podaniem Mączkowskiego.

7:44
    Nieporozumienie pomiędzy Kriezelem i Elsnerem. Od autu wznowią Czerwone Diabły.

6:53
    Appleton przechwycił piłkę na połowie rywala, dograł do SOBAŃSKIEGO, a ten pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości!

5:33
    Spychalski trafił piłką w nogi Correiry. Aut dla przyjezdnych.

5:30
    Bernardo Appleton Cruz z ostrego kąta trafia obok słupka!

5:01
    Strzał Mrówczyńskiego trafił w sufit hali Centrum Park Chojnice.

4:59
    Po nodze zawodnika Red Devils piłka ląduje za linią końcową, korner dla FC Toruń.

4:42
    Niecelne podanie Sobańskiego, od autu wznowią torunianie.

4:07
    WOJCIECHOWSKI dopada do piłki wstrzelonej w pole karne i pokonuje bramkarza Red Devils!

3:46
    Strzał Kolesnika odbija się od rywala i ląduje za linią boczną.

3:30
    Werner przechwycił piłkę wstrzeloną w pole karne przez Wojciechowskiego.

2:50
    Naciskany przez rywala Burdiuh nie opanował piłki przy linii bocznej.

2:00
    Od dłuższej chwili piłkę na połowie rywala wymieniają torunianie, lecz nie znajdują oni sposobu na defensywne zasieki gospodarzy.

00:30
    Mikołajewicz wybija piłkę spod nóg rozpędzonego na prawym skrzydle Mączkowskiego.

00:12
    Mikołajewicz próbował strzelać spod bocznej linii, lecz jego uderzenie poszybowało daleko od bramki.

00:01

00:01

Zawodnicy już na parkiecie! Jeszcze tylko prezentacja składów, losowanie stron i zaczynamy!

Już za nieco ponad 20 minut pierwszy gwizdek w dzisiejszym spotkaniu! Składy obydwu zespołów oraz obsada sędziowska przedstawiają się następująco:

Red Devils Chojnice: 12. Michał Werner (83. Sebastian Kartuszyński) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 13. Jakub Mączkowski, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz, 3. Łukasz Sobański, 5. Mika Correira, 10. Jakub Kąkol, 11. Damian Mazurkiewicz, 14. Patryk Laskowski, 16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski.

FC Toruń: 18. Nicolae Neagu (98. Dawid Wędłowski) – 4. Michał Wojciechowski, 10. Marcin Mikołajewicz (C), 17. Krzysztof Elsner, 23. Tomasz Kriezel – 6. Kamil Domżalski, 9. Mateusz Cyman, 13. Mateusz Waszak, 14. Paweł Kwiatkowski, 22. Remigiusz Spychalski, 92. Marcin Mrówczyński.

Sędziowie: Michał Żurawski, Bartłomiej Behemke – Damian Dorn, Filip Bartoszewski.

Zespół z Torunia na poziomie Futsal Ekstraklasy występuje od 2015 roku, jednak w tym czasie zdołał już wyraźnie zaznaczyć swoją obecność wśród czołowych drużyn polskiego futsalu. Dwa ostatnie sezony zawodnicy z Grodu Kopernika zakończyli na najniższym stopniu podium ligowej tabeli.

W bieżących rozgrywkach torunianie są na najlepszej drodze do powtórzenia lub nawet poprawienia rezultatów z dwóch ostatnich lat. Po siedmiu kolejkach FC Toruń z 16. punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Na dorobek ten złożyło się aż pięć zwycięstw i tylko jeden remis oraz porażka. Z czterema bramkami na koncie najskuteczniejszym zawodnikiem tego zespołu jest na ten moment Marcin Mikołajewicz. Dwa gole mniej do tej pory zdobył inny zawodnik tego klubu, wychowanek Red Devils – Tomasz Kriezel. W ostatniej kolejce nasi najbliżsi rywale w stosunku 3:2 pokonali we własnej hali AZS UŚ Katowice. Ostatni mecz bez zwycięstwa drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego odnotowała 8. października, gdy przegrała ona aż 1:6 z Clearexem Chorzów.

Po dwóch wyjazdowych porażkach o punkty na własnym terenie będą chcieli powalczyć zawodnicy Red Devils, którzy w tym sezonie w hali Centrum Park Chojnice rozegrali zaledwie dwa spotkania, co do tej pory stanowi najmniejszą liczbę rozegranych meczów domowych spośród wszystkich drużyn Futsal Ekstraklasy. W spotkaniach tych chojniczanie zremisowali 5:5 z AZS-em UG Gdańsk i pokonali 4:2 Orła Jelcz-Laskowice, co przed niedzielnym pojedynkiem z całą pewnością może napawać optymizmem kibiców Czerwonych Diabłów.

W siedmiu meczach tego sezonu podopieczni Jakuba Mączkowskiego zgromadzili siedem punktów, w tym aż cztery z dwóch spotkań rozegranych przed własną publicznością. Znacznie gorzej chojniczanie spisują się na wyjazdach, z których przywieźli oni zaledwie trzy punkty – z wygranego 3:1 meczu pierwszej kolejki z AZS-em UŚ Katowice. Z takim dorobkiem Czerwone Diabły zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli.

Z zespołem z Grodu Kopernika, nie uwzględniając licznych meczów nieoficjalnych, zawodnicy Red Devils mierzyli się do tej pory cztery razy, wygrywając i remisując mecze z sezonu 2015/2016 oraz przegrywając obydwa spotkania w kolejnej kampanii rozgrywkowej, która dla Czerwonych Diabłów zakończyła się spadkiem do 1. ligi.

Męcz sędziować będą Michał Żurawski i Bartłomiej Behemke z Gdyni, Damian Dorn z Bydgoszczy oraz Filip Bartoszewski z Piły

Patryk Syngierski

Gole: 7. Sobański, 25. Kąkol – 5. Wojciechowski, 32. Waszak, 34. Moroz (sam.), 35. Cyman, 36. Mikołajewicz, 40. Mikołajewicz

Kartki:   20. Wojciechowski (TOR)

Red Devils Futsal Club: 12. Michał Werner (83. Sebastian Kartuszyński) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 13. Jakub Mączkowski, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz, 3. Łukasz Sobański, 5. Mika Correira, 10. Jakub Kąkol, 11. Damian Mazurkiewicz, 14. Patryk Laskowski, 16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski.