FC Toruń – Jagiellonia 3:3 (koniec) | AZS Gdańsk – Szczecin 6:2 (koniec) | Red Devils – Rekord 3:7 (koniec)
Red Dragons – Jelcz-Laskowice 0:1 (koniec) | Clearex – Zduńska Wola 6:2 (koniec) | AZS UŚ – Piast 0:5 (koniec)
AZS UG Gdańsk
6:2 (1:1)
Pogoń '04 Szczecin
Piątek 30.11.2018, 20:00 • Hala widowiskowo-sportowa AWFiS, Gdańsk • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:52:36)

AZS UG Gdańsk przypomniał sobie smak zwycięstwa. Drużyna z Trójmiasta przełamała się kosztem Pogoni 04 Szczecin i zwyciężyła we własnej hali 6:2. Przyspieszenie gospodarzy w drugiej połowie poskutkowało aż pięcioma golami. Zawodnikiem spotkania autor hat-tricka Tomasz Poźniak. Po przerwie Akademicy zasłużenie zapewnili sobie komplet punktów i uciekli z dna tabeli.

40:00

39:56
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki TOMASZ POŹNIAK.

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców mała kanonada w drugiej połowie. Najlepiej bawił się w tym meczu Tomasz Poźniak, który na kilka sekund przed końcem czasu skompletował hat-tricka i ustalił wynik.

39:51
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki OŁEKSANDR HIRKA.

Był ustawiony blisko bramki Ukrainiec i sytuacyjnym strzałem nieznacznie poprawił wynik z perspektywy Pogoni 04 Szczecin.

39:34
    Kierownik Pogoni 04 Szczecin odesłany przez sędziego z ławki rezerwowych na trybuny.

39:34
    Czyszek tak samo jak wcześniej Prawucki i Jakubiak napomniany kartką za dyskutowanie.

39:17
    Mateusz Osiński miał szansę na zdobycie drugiego gola strzałem z bliska. W zupełnej rozsypce drużyna Romana Smirnowa, która nie wie, czy ma bronić, czy atakować.

36:40
    Tomasz Poźniak napomniany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

36:40

Drugi gol kapitana Akademików. Tomasz Poźniak stał blisko bramki przeciwnika i po płaskim dośrodkowaniu dopełnił formalności. Mocne uderzenie pod poprzeczkę.

36:12
    Obie drużyny grają w tym momencie z wycofanym bramkarzem. Przewaga zawodnika w polu nie ułatwia Pogoni stwarzania sytuacji strzeleckich.

35:22
    Piąty faul zawodników z Gdańska.

35:10
    Pogoń gra z wycofanym bramkarzem.

34:51
    Strzelcem bramki MATEUSZ OSIŃSKI.

Pozamiatane w Gdańsku. Już nic nie powinno stać się gospodarzom. Kacper Sasiak natychmiast zainicjował kontratak swojego zespołu po udanej interwencji. Zakończył się on strzałem Mateusza Osińskiego do bramki.

34:44
    Po faulu Piotra Wardowskiego szansa na zaskoczenie Kacpra Sasiaka strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz Akademików poradził sobie z uderzeniem Daniela Maćkiewicza.

33:20
    Piłka poza boiskiem po nieudanym podaniu Daniela Maćkiewicza.

32:34
    Zdenerwowani zawodnicy ze Szczecina popełniają proste błędy i nie potrafią zorganizować się do ataku.

31:07
    Strzelcem bramki MATEUSZ WESSERLING.

Rośnie przewaga Akademików. Już dwubramkowa zaliczka zespołu z Trójmiasta. Mateusz Wesserling często w tym meczu pudłował, ale tym razem przymierzył z dystansu do siatki. Nie zachował się najlepiej Daniel Szklarz.

30:33
    Daniel Szklarz poradził sobie ze strzałem Tomasza Poźniaka. Poprawka Mateusza Wesserlinga prosto w bramkarz Pogoni.

30:16
    Przerwa na żądanie trenera Jacka Burglina.

30:05
    Dwie minuty Portowców bez jednego zawodnika w polu.

29:42
    Mateusz Jakubiak już zakończył swój występ. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka za dyskusje z arbitrem.

28:29
    Hirka napomniany żółtą kartką za dotknięcie piłki ręką i przerwanie w ten sposób ataku AZS UG Gdańsk.

27:28
    Kacper Sasiak zachował się świetnie i interweniował po strzale Daniela Maćkiewicza, którego uruchomił podaniem Bartosz Przygórzewski. Marnuje sytuacje podbramkowe ekipa znad Odry.

27:07
    Ponownie fauluje Jakubiak i tym razem sędzia postanowił napomnieć kapitana Pogoni za przewinienie na Dawidzie Kawce.

26:51
    W ostatnim momencie wrócił we własne pole bramkowe Mateusz Wesserling i nie pozwolił szczecinianom wepchnąć piłkę z bliska do siatki.

25:39
    Strzelcem bramki PIOTR WARDOWSKI.

Gdańszczanie odzyskali prowadzenie. Piotr Wardowski ominął w sytuacji sam na sam Daniela Szklarza i następnie zdążył dziobnąć piłkę do pustej bramki Pogoni 04 Szczecin. Szybka akcja po przechwycie Michała Horbacza zakończona golem.

25:17
    Bezsensowny faul Mateusza Jakubiaka. Po jeden w przewinieniach w drugiej połowie.

24:24
    Futsalówka przeturlała się obok bramki szczecinian po strzale Mateusza Wesserlinga.

23:38
    Już wydawało się, że Daniel Maćkiewicz skieruje piłkę do bramki Kacpra Sasiaka po położeniu go na parkiet, jednak golkiperowi AZS UG Gdańsk udało się pozbierać i zablokować doświadczonego przeciwnika.

23:06
    Piłka dla gdańszczan po przeprowadzonym ze zbyt dużym rozmachem ataku zero-czwórki. Zabrakło boiska gościom.

22:36
    Dobra akcja zakończona nieudanym strzałem przez Bartosza Przygórzewskiego. Kacper Sasiak nie musiał interweniować po tym zagraniu niedawno zameldowanego na parkiecie zawodnika.

22:20
    Ostra reprymenda dla Mateusza Wesserlinga za przewinienie na Mateuszu Jakubiaku. Żółta kartka.

21:50
    Podobnie jak w pierwszej połowie AZS UG Gdańsk stara się dynamicznie rozpocząć drugą część spotkania.

21:05
    Pierwsze uderzenie po przerwie autorstwa Michała Horbacza zostało obronione z wyczuciem przez pilnującego bramki przyjezdnych Daniela Szklarza.

21

1:1 po pierwszej połowie meczu w Gdańsku. Początkowo lepiej wyglądała drużyna z Trójmiasta, a następnie rozpędziła się Pogoń 04 Szczecin, dlatego wynik jest sprawiedliwy. Sporo ataków, dynamiczny futsal, a to czego nieco brakuje to celne uderzenia. Oby więcej takich po przerwie.

20:00

19:42
    Piąty faul Pogoni 04 Szczecin. Na dodatek żółta kartka za dyskusje dla Konrada Prawuckiego.

19:21
    Sędzia nie zdecydował się gwizdnąć przewinienia Kacpra Sasiaka na Mateusza Jakubiaka. Mógł być rzut karny dla szczecinian.

18:36
    Daniel Maćkiewicz podłączył się do ataku Pogoni 04 Szczecin. Ciekawa szarża zakończona płaskim strzałem. Kacper Sasiak musiał reagować metr przed własną bramką.

18:00
    Trochę więcej jakości było na początku tego spotkania. W ostatnich atakach mnóstwo pomyłek tak jakby zawodnikom spieszyło się już do szatni.

17:08
    Przerwa na żądanie trenera Pogoni 04 Szczecin.

16:36
    Klasowa interwencja Kacpra Sasiaka, który w ostatnim momencie rzucił się pod nogi Mateusza Geperta. Ten próbował oddać strzał na zakończenie kontrataku.

16:10
    Ciekawa akcja Konrada Prawuckiego z Mateuszem Jakubiakiem. Uderzenie kapitana Pogoni 04 Szczecin z dogodnej pozycji obok bramki AZS UG Gdańsk. Gospodarzom pomógł rykoszet.

15:04
    Piąte przewinienie po stronie AZS UG Gdańsk.

14:50
    Beznadziejne rozegranie stałego fragmentu przez gdańszczan.

14:17
    Piotr Wardowski już położył Daniela Szklarza i miał genialną szansę na zdobycie gola po sprawnym ataku. Zabrakło dokładności zawodnikowi AZS UG Gdańsk, który nie wcelował do odsłoniętej bramki.

13:35
    Ładna akcja indywidualna Mateusza Geperta. Były reprezentant Polski wyprowadził w pole defensorów i strzelił po nodze kolejnego przeciwnika obok bramki Kacpra Sasiaka.

12:05
    Przerwa na żądanie trenera Akademików.

11:50
    Pogoni 04 Szczecin nie udało się przeprowadzić kontrataku po niebezpiecznej stracie Tomasza Poźniaka.

10:20
    Nie udało się opanować piłki Mateuszowi Osińskiemu operującemu na prawym skrzydle. Futsalówka dla podopiecznych Romana Smirnowa.

09:54
    Było 0:3 w faulach, a jest 4:3. Coraz ostrzej gra AZS UG Gdańsk.

09:19
    Daniel Szklarz uspokaja kompanów z pola po niecelnym strzale z dystansu Mateusza Wesserlinga.

08:25
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Po interwencji ratunkowej Michała Horbacza przyjezdni mieli rzut rożny. Zagrożenie wydawało się być oddalone, ale nie, w polu bramkowym znalazł się Mateusz Jakubiak i sytuacyjnym strzałem po nodze przeciwnika, skierował piłkę pod poprzeczkę.

07:27
    W odpowiedzi również niecelna próba ze szpica Piotra Wardowskiego.

07:07
    Złapał się za głowę po kolejnym swoim strzale Konrad Prawucki. Nie udaje się szczecinianom oddawanie celnych strzałów na bramkę Kacpra Sasiaka.

06:13
    Akcja indywidualna Konrada Prawuckiego zakończona nieudanym strzałem. Tak samo jak Tomasz Poźniak uwolnił się spod opieki defensora, ale oddał gorszy strzał niż zdobywca gola.

05:54
    Faul Mateusza Osińskiego na skrzydle to drugi AZS UG Gdańsk.

05:21

Akademicy na prowadzeniu! Podanie do najbardziej wysuniętego zawodnika gospodarzy, który bez problemu wygrał pojedynek fizyczny i huknął prawą nogą do bramki Daniela Szklarza.

04:33
    Karol Czyszek wybiegł sam na sam z Kacprem Sasiakiem. Nie miał komfortu oddania uderzenia i w efekcie posłał piłkę obok bramki Akademików.

04:15
    Przewinienie na Piotrze Wardowskim to trzecie Portowców w pierwszej połowie meczu.

04:10
    Nie udało się ustawionemu na prawym skrzydle zawodnikowi Pogoni 04 Szczecin dostarczyć futsalówki do Mateusza Jakubiaka.

03:15
    Już dwa przewinienia po stronie granatowo-bordowych.

02:45
    Dynamiczny jest początek tego spotkania. Więcej szans na zdobycie prowadzenia ma ekipa z Trójmiasta, ale również Pogoni 04 Szczecin zrewanżowała się groźnym atakiem.

01:52
    Karol Czyszek widoczny po obu stronach boiska i równie blisko był on wpakowania piłki do własnej bramki jak kilkanaście sekund wcześniej do siatki AZS UG Gdańsk. Efektem nieporozumienia z Danielem Szklarzem mógł być gol samobójczy.

01:43
    Premierowa sytuacja podbramkowa Pogoni 04 Szczecin. Kacper Sasiak interweniował po niebezpiecznym uderzeniu Karola Czyszka.

01:20
    Piłka głównie na połowie przyjezdnych ze Szczecina. Dotychczasowe uderzenia AZS UG Gdańsk obok bramki Daniela Szklarza.

00:33
    Akcja Horbacza z oskrzydlającym Wesserlingiem. Gdańszczanie wywalczyli rzut rożny, po którym uderzenie zza pola karnego nieznacznie obok bramki strzelił Tomasz Poźniak.

1

AZS UG Gdańsk: Chodorowski (Sasiak) – Osiński, Kaczmarek, Olszewski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Kawka, Szmydki, Wardowski, Bławat, Domżalski.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilkosz) – Kondiuch, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Hirka, Gepert, Czajkowski, Maćkiewicz.

Sędziowie: Tokarewicz, Gryckiewicz – Behmke, Adamonis.

Zapraszamy na relację na żywo z Gdańska. Ostatni w tabeli AZS UG podejmie Pogoń 04 Szczecin, która towarzyszy mu w strefie spadkowej Futsal Ekstraklasy. Początek meczu w piątek o godzinie 20.

AZS UG Gdańsk wylądował na dnie tabeli w poprzednim tygodniu. Ekipa z Trójmiasta przegrała 2:8 z FC Toruń, natomiast jej najbliższy aktualnie konkurent ze Szczecina zwyciężył w swoim spotkaniu. Oba kluby mają po pięć punktów.

AZS UG Gdańsk wygrał w tym sezonie jeden mecz, a było to we wrześniu. Jeszcze kalendarzowym latem zwyciężył na wyjeździe z Piastem Gliwice. Później był w stanie jeszcze dwukrotnie zremisować, ale to nie są wyniki gwarantujące utrzymanie. Akademicy nie zatriumfowali od ośmiu kolejek.

Pogoń 04 Szczecin nie ma wielu więcej powodów do dumy, ale akurat ostatnio złapała podmuch wiatru w żagle. Podopieczni Romana Smirnowa pokonali we własnej hali 4:2 Red Devils Chojnice i dzięki temu przestali być czerwoną latarnią Futsal Ekstraklasy.

Szczecinianie bardzo długo czekali na pierwszą wiktorię w rozgrywkach. Spróbują po jej odniesieniu pójść za ciosem. W poprzednim sezonie Pogoń 04 podbiła Gdańsk w dramatycznych okolicznościach. Jeżeli powtórzy swój wyczyn najpewniej opuści strefę spadkową.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 6. Poźniak, 26. Wardowski, 32. Wesserling, 35. Osiński, 37. Poźniak, 40. Poźniak – 9. Jakubiak, 40. Hirka

Kartki:   23. Wesserling (GDA), 37. Poźniak (GDA) – 20. Prawucki (SZC), 28. Jakubiak (SZC), 29. Hirka (SZC), 40. Czyszek (SZC)   30. Jakubiak (SZC)

AZS UG Gdańsk: Sasiak (Chodorowski) – Osiński, Wesserling, Poźniak, Horbacz – Kaczmarek, Olszewski, Kawka, Szmydki, Wardowski, Bławat, Domżalski.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilkosz) – Czyszek, Jakubiak, Gepert, Prawucki – Kondiuch, Przygórzewski, Czepielewski, Hirka, Czajkowski, Maćkiewicz.

Sędziowie: Tokarewicz, Gryckiewicz – Behmke, Adamonis