FC Toruń – Jagiellonia 3:3 (koniec) | AZS Gdańsk – Szczecin 6:2 (koniec) | Red Devils – Rekord 3:7 (koniec)
Red Dragons – Jelcz-Laskowice 0:1 (koniec) | Clearex – Zduńska Wola 6:2 (koniec) | AZS UŚ – Piast 0:5 (koniec)
Clearex Chorzów
6:2 (3:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Piątek 30.11.2018, 20:00 • Hala MORiS, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:32:31)

Za nami już to bardzo dobre sportowe widowisko w chorzowskiej hali sportowej. Clearex Chorzów ostatecznie pokonał dość pewnie przed własną publicznością Gattę Active Zduńska Wola. Bramki dla gospodarzy zdobywali kolejno Ivanov, Szypczyński (samobój), Świtoń, Leszczak, Golly oraz Krzyśka. Z kolei jedyne trafienia dla gości były autorstwa Krawczyka oraz Pautiaka. W efekcie miejscowy team odskakuje swoim dzisiejszym rywalom w ligowej tabeli na trzy oczka.

39:59
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki RAFAŁ KRZYŚKA.

Golkiper miejscowego teamu ładnie przejął piłkę we własnym polu karnym, a później strzałem po ziemi przez całe boisko skierował futbolówkę do pustej bramki zespołu gości!

39:40
    Na boisku przez dłuższy czas leżał jeden z zawodników chorzowskiego teamu, ale wszystko wskazuje na to, że będzie w stanie kontynuować grę.

39:26
    Strzelcem bramki TOMASZ GOLLY.

Ta bramka przesądza już zdecydowanie o losach tej rywalizacji! Tomasz Golly odebrał piłkę rywalowi na własnej połowie boiska i później spokojnym uderzeniem skierował ją do pustej bramki gości!

38:27
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Za moment grę wznowią Kocury z okolicy środka boiska.

36:27
    Jak najdłużej starają się utrzymać w posiadaniu piłki miejscowi piłkarze. Wszystko kończy się dla nich wyborną okazją podbramkową, którą marnuje Vadym Ivanov!

36:05
    Ależ interwencja na własnej linii bramkowej Ivanova! Zawodnik ten wybił futbolówkę zmierzającą już do jego bramki!

36:00
    Mamy już na boisku lotnego bramkarza w ekipie gości. Starają się spokojnie wypracować sobie sytuację strzelecką.

35:36
    Mikołaj Zastawnik udanie spisał się w defensywie. Później Kocury zdołały wywalczyć jeszcze rzut rożny.

35:11
    Przy takim wyniku należy spodziewać się, że w najbliższym czasie w ekipie gości oglądać będziemy lotnego bramkarza.

34:22
    Sebastian Leszczak wdał się w drybling w środku pola, ale na jego szczęście rywale nie wykorzystali jego błędu.

34:05
    Sytuacja w przewinieniach od dłuższego czasu nie ulega zmianie (4:2).

33:28
    Mijają kolejne sekundy tego meczu. Chorzowianie oczekują na swoje szanse z szybkimi kontratakami, a goście konstruują akcje w ataku pozycyjnym.

33:00
    Do końca spotkania pozostało już tylko siedem minut. Gospodarze zdecydowanie skupili się na grze w defensywie.

32:07
    Timeout dla gospodarzy.

32:05
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki MAKSYM PAUTIAK.

No i może jeszcze być ciekawie w samej końcówce! Gatta zdobywa drugie trafienie w tej rywalizacji! Maksym Pautiak zdecydował się na płaskie uderzenie z dość ostrego kąta i udało mu się pokonać golkipera miejscowego teamu.

30:41
    Kapitalnie nabrał dwóch rywali w tej sytuacji Sebastian Leszczak, ale później jego strzał piętką wybronił golkiper.

30:22
    Już tylko niespełna dziesięć minut do zakończenia tego meczu. Coraz bliżej wywalczenia kompletu punktów są miejscowi piłkarze.

29:52
    Mocne uderzenie z okolic dziesiątego metra oddaje zawodnik przyjezdnego teamu i na raty interweniuje Rafał Krzyśka.

29:23
    Najbardziej widoczny w ekipie gości jest w tym meczu Mariusz Milewski. Kolejna jego próba została jednak zablokowana.

28:40
    Olczak próbował przedrzeć się lewą stroną boiska, ale piłkarz Clearex nie miał problemu z odebraniem mu piłki.

27:57
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK.

Nie do zatrzymania jest snajper miejscowego teamu. Sebastian Leszczak otrzymał dobre podanie na trzecim metrze i bez najmniejszego problemu skierował futbolówkę do siatki płaskim uderzeniem!

27:30
    Pięknie obrócił się w tej sytuacji z piłką Sebastian Leszczak, a jego późniejszy strzał bardzo ładnie wybronił Słowiński.

27:14
    Olczak wyprowadza akcję z własnej połowy boiska. W końcu Kocury mają więcej swobody w rozegraniu piłki.

26:29
    Suną kolejne ofensywne akcje na bramkę Rafała Krzyśki. Golkiper gospodarzy znowu ładnie interweniuje po strzale z ostrego kąta.

25:47
    Clearex musiał radzić sobie ze zdecydowanie wyższym pressingiem gości ze Zduńskiej Woli, ale i tak udało się wywalczyć aut.

25:28
    Znowu swoją okazję strzelecką miał Daniel Krawczyk, ale jego mocne i techniczne uderzenie ładnie na aut sparował Krzyśka!

24:57
    Milewski spróbował mocno wstrzelić piłkę ze stałego fragmentu gry w pole karne gospodarzy, ale poradzili sobie miejscowi piłkarze.

24:33
    Gospodarze bardzo szybko po przerwie zanotowali trzy przewinienia. Nie jest to dla nich dobry znak przed dalszą grą wysokim pressingiem.

23:19
    Bardzo zmotywowani na drugą odsłonę wyszli zawodnicy Gatty. Kocurom z pewnością bardzo pomogła bramka zdobyta do szatni.

22:55
    Mariusz Milewski mocno uderzył ze stałego fragmentu gry, ale przymierzył prosto w dobrze ustawiony mur.

22:03
    Wracamy już do gry po krótkiej przerwie technicznej. Chorzowianie mają na koncie już dwa przewinienia.

21:24
    Przypomnijmy, że przed tą kolejką oba teamy miały w tabeli ligowej tyle samo punktów. Na chwilę obecną chorzowski Clearex odskoczy rywalom na trzy oczka.

20:49
    Mamy chwilowe problemy techniczne. Informacje o spotkaniu będą przez ten czas mniej szczegółowe.

20:30
    Rozpoczęła się już druga odsłona tej rywalizacji. Szybko pierwsze przewinienie złapali gracze chorzowskiego zespołu.

21

Za nami pierwsza połowa tego spotkania. Miejscowy Clearex prowadzi 3:1 z Gattą Active Zduńska Wola. Bramki dla miejscowych piłkarzy zdobywali kolejno Ivanov, Leszczak oraz Świtoń. Goście obudzili się dopiero w samej końcówce i odważniej zaatakowali. Owocem tego było trafienie Daniela Krawczyka na kilka sekund przed końcem tej połowy. Liczymy na to, że również po przerwie oba teamu dostarczą nam sporo emocji i zafundują piękne futsalowe widowisko.

20

19:49
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

W samej końcówce pierwszej odsłony mamy pierwszą bramkę dla ekipy gości. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Daniel Krawczyk, który skierował futbolówkę do siatki płaskim strzałem z piątego metra!

19:00
    Rozpoczęła się już ostatnia minuta pierwszej połowy spotkania. Swoją kolejną okazję mieli gospodarze, ale na wysokości zadania staje golkiper Kocurów.

18:20
    Po dobrze wznowionym aucie pięknie z woleja przymierzył Vadym Ivanov, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Słowiński.

18:02
    Dwa razy akcję lewym skrzydłem przeprowadził Sebastian Leszczak, ale powstrzymał go wychodzący odważnie z bramki Słowiński.

17:35
    Pięknie opanował piłkę z obrotem Szypczyński i momentalnie przymierzył w krótki róg bramki! Krzyśka instynktownie odbija piłkę na korner!

17:09
    Znowu sygnał do ataku zespołowi gości daje Mariusz Milewski. Jego uderzenie po ziemi przelatuje jednak tuż obok słupka.

16:41
    Szybka kontra przyjezdnych Kocurów! Potężną bombę zza pola karnego posłał na bramkę Mariusz Milewski, ale kapitalna interwencja Krzyśki ratuje gospodarzy!

16:13
    Mamy pierwsze przewinienie miejscowego teamu w tym meczu. Przepisy przekroczył w środku pola Świtoń.

15:26
    Bardzo ładne podanie na wolne pole otrzymał Daniel Krawczyk, ale doświadczony zawodnik nie zdołał opanować futbolówki.

15:00
    Już tylko pięć minut pozostało do zakończenia pierwszej odsłony tej rywalizacji. Ładnie wypatrzony został na dziesiątym metrze Zastawnik, ale przymierzył zdecydowanie nad poprzeczką.

14:29
    Nie klei się dzisiaj gra przyjezdnego zespołu. Kolejny raz Kocurom nie udało się oddać nawet uderzenia z ósmego metra.

14:04
    Warto podkreślić, że w chwili obecnej goście mają na koncie trzy przewinienia, a Clearex ani jednego.

13:19
    Pressing chorzowskiego teamu znowu okazał się skuteczny i zmusił do błędu doświadczonego golkipera przyjezdnego teamu.

12:56
    Najpierw Salisz odebrał piłkę w środku pola Szypczyńskiemu, a później po indywidualnym rajdzie huknął nieznacznie obok bramki.

12:15
    Salisz idealnie wystawił piłkę Tomaszowi Gollemu, ale jego płaski strzał bez większych problemów wyłapał golkiper gości.

12:08
    Mamy trzecie przewinienie gości w tym meczu. Za moment grę od rzutu wolnego wznowi Krzysztof Salisz.

11:23
    Skutecznie w defensywie spisują się jak do tej pory chorzowianie. Grają bardzo agresywnie, ale przy tym skutecznie.

10:49
    Coraz odważniejsze zagrania wychodzą miejscowym piłkarzom. Goście próbowali wykorzystać błąd Wędzonego w środku pola, ale radzi sobie skutecznie Krzyśka.

10:12

10:07
    Strzelcem bramki ROBERT ŚWITOŃ.

Kapitalny początek w wykonaniu miejscowego teamu! Tym razem lewym skrzydłem urwał się rywalowi zawodnik gospodarzy i dograł płasko piłkę na trzeci metr. Tam już bez trudu do niemal pustej bramki trafił Robert Świtoń.

9:38
    Strzelcem bramki samobójczej Arkadiusz Szypczyński.

Bardzo szybko piłkarze Clearexu podwyższają swoje prowadzenie w tym meczu! Na mocne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Krzysztof Salisz. Tor lotu piłki zmienił jeszcze przed bramką Leszczak i skierował futbolówkę do siatki! Ostatecznie trafienie zostało zaliczone jako samobójcze.

9:05
    Kolejną dobrą okazję miał Pautiak, ale z płaskim uderzeniem byłego zawodnika Piasta Gliwice poradził sobie Rafał Krzyśka.

8:38
    Ależ bliski szczęścia był w tej sytuacji Maksym Pautiak! Jego kapitalne uderzenie z ogromną siłą trafiło w poprzeczkę bramki miejscowego Clearexu!

7:57
    Strzelcem bramki VADYM IVANOV.

No i swoją przewagę chorzowianie udokumentowali pierwszym trafieniem w meczu! Vadym Ivanov najpierw nie pokonał golkipera gości potężnym uderzeniem, ale kilkanaście sekund później wpisał się już na listę strzelców!

7:19
    Pogubił się nieco w trakcie dryblingu Mikołaj Zastawnik i wszytko kończy się ostatecznie autem dla Gatty.

6:33
    Napędza się kolejny atak miejscowych piłkarzy. Za moment grę od autu wznowi Wędzony. Zagrywa on daleko do Mizgajskiego, który zbyt słabo uderzał z woleja.

6:11
    Piłka w rękach Słowińskiego, który szybkim wyrzutem próbuje nakręcić kontrę swojego teamu.

5:23
    Sędziowie zastosowali w tej sytuacji przywilej korzyści. Za moment będzie zaliczony pierwszy faul po stronie gości.

5:02
    Za nami już nieco ponad pięć minut pierwszej odsłony tej rywalizacji. Optyczną przewagę mają póki co miejscowi piłkarze.

4:22
    Nie stosują wyższego pressingu zawodnicy przyjezdnego zespołu. Gospodarze mogą spokojnie wymieniać podania na własnej połowie boiska.

3:58
    Rozpędza się ładnie na skrzydle Vadym Ivanov, podaje do partnera, który jednak nie zdecydował się na oddanie strzału.

3:00
    Kapitan miejscowego teamu rozgrywa piłkę z własnym bramkarzem. Później mamy wyższe podejście pressingiem gospodarzy.

2:33
    Świetnie w defensywie powalczył Mikołaj Zastawnik. Uprzedził on w ostatniej chwili rozpędzonego zawodnika Kocurów.

2:04
    Ambitnie z lewego skrzydła pognał Mikołaj Zastawnik. Próbował on później podawać na drugą stronę, jednak zagrywał niecelnie.

1:17
    Szybka riposta miejscowego teamu. Pozycję strzelecką wywalczył sobie na lewym skrzydle Leszczak, ale przymierzył obok słupka.

1:02
    Krzysztof Salisz spokojnie zgrywał piłkę głową do bramkarza, ale ostatecznie wychodzi ona na korner. Później mieliśmy potężne uderzenie zawodnika gości w boczną siatkę.

0:33
    Świtoń starał się coś wskórać przy linii bocznej, jednak futbolówka odskoczyła mu na aut.

0:09
    Pierwszą ofensywną akcję przeprowadzili zduńskowolanie na lewym skrzydle, ale nie przedarł się Krawczyk.

1

Składy obu ekip:

Clearex Chorzów: Krzyśka (Puzio) – Golly, Zastawnik, Salisz, Mizgajski, Łuszczek, Świtoń, Wędzony, Leszczak, Ivanov.

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński, Casillas) – Stanisławski, Olczak, Milewski, Krawczyk, Sobalcztk, Gorbatyj, Pautiak, Szypczyński.

Główny: Radim Ćep
    Drugi: Michal Grasnarek
    Trzeci: Dawid Konieczny (Pszczyna)
    Czasowy: Piotr Koloczek (Zabrze).

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 do naszej relacji!

Gatta Active Zduńska Wola:

Zduńskowolanie nie mogą obecnego sezonu zaliczyć do bardzo udanych. Po ośmiu rozegranych spotkaniach mają na koncie czternaście oczek i plasują się na szóstym miejscu w tabeli. Bilans bramkowy teamu jest nieznacznie dodatni (26:22). Najlepszym strzelcem popularnych Kocurów w tych rozgrywkach jest Arkadiusz Szypczyński, który zaliczył osiem trafień w sezonie 2018/19. W poprzedniej kolejce Gatta dość zaskakująco przegrała aż 2:7 z Acana Orłem Jelcz Laskowice.

Clearex Chorzów:

Podopieczni Mirosława Miozgi w tym sezonie chcą włączyć się do walki o najwyższe cele. Mimo wszystko jak do tej pory nie mogą pochwalić się zbyt dobrym bilansem. Po dziewięciu rozegranych meczach zdobyli zaledwie czternaście punktów, na co składają się cztery wygrane, dwa remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy tego teamu jest dość wyraźnie dodatni (33:25). W poprzedniej kolejce Clearex uległ na wyjeździe w derbowym starciu Piastowi Gliwice 1:3. Najskuteczniejszymi zawodnikami chorzowskiego teamu są Mikołaj Zastawnik oraz Sebastian Leszczak, którzy zaliczyli po osiem trafień w obecnych rozgrywkach.

Już w najbliższy piątek czeka nas szlagierowo zapowiadające się starcie w ramach dziesiątej kolejki Futsal Ekstraklasy. Clearex Chorzów przed własną publicznością zmierzy się z Gattą Active Zduńska Wola. Obie te ekipy w poprzedniej kolejce zaznały goryczy porażki, więc teraz będą starały się poprawić swój dorobek punktowy. Na dodatek teamy mają tyle samo zdobytych punktów (Gatta rozegrała jeden mecz mniej). Spodziewamy się więc kapitalnego futsalowego widowiska w hali sportowej MORiS w Chorzowie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Patrycja Prucia

Gole: 8. Ivanov, 10. Szypczyński (sam.), 11. Świtoń, 28. Leszczak, 40. Golly, 40. Krzyśka – 20. Krawczyk, 33. Pautiak

Czasowy: Piotr Koloczek (Zabrze)