Jagiellonia – Arsenal Tula 1:2 (koniec) | Zagłębie S. – FK Zarkovo 1:1 (koniec) | Wisła Pł. – Ufa 0:0 (koniec)
Śląsk – Dinamo Z. 0:2 (koniec) | Lech P. – Etyr Tyrnowo 1:3 (koniec)
Lech Poznań
1:3 (0:2)
Etyr Wielkie Tyrnowo
Środa 23.01.2019, 15:30 • Lara, Turcja • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Niezbyt udany mecz w wykonaniu Lecha Poznań. Kolejorz prezentował się gorzej na tle niżej notowanego rywala i przegrał 1:3. Pozytywem jest na pewno bramka zdobyta przez młodego Filipa Marchwińskiego. Kolejne mecze sparingowe Kolejorza już w sobotę. Dziękuję za uwagę i do usłyszenia! (17:17:04)

90

90
    Gol dla Lecha!
    W ostatniej minucie honorowego gola strzelają Lechici! Po błędzie golkipera Etaru z kilku metrów pakuje piłkę do bramki FILIP MARCHWIŃSKI!

89
    Długo budują swoją akcję na połowie Lecha zawodnicy Etaru.

87
    Od wrzutu z autu na własnej połowie boiska wznawiają grę Bułgarzy.

85
    Mocne uderzenie na bramkę Kolejorza, ale pewnie łapie piłkę golkiper Lecha.

83
    Jakub Kamiński mocno uderzał zza pola karnego, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki rywali!

83
    Na boisku wśród zawodników wchodzących z ławki po przerwie jest między innymi także Goutas.

82
    Centra Tomasika zablokowana, ale w dalszym ciągu utrzymują się przy piłce poznaniacy.

80
    Nie mają zawodnicy Kolejorza pomysłu na przeprowadzenie jakiejś ciekawej akcji ofensywnej. Dziesięć minut na strzelenie choćby honorowego gola.

78
    Pogubili się w ofensywie Bułgarzy i futbolówka ląduje w objęciach golkipera Lecha.

76
    Nie potrafią odebrać piłki przeciwników podopieczni Adama Nawałki.

75
    Spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska zawodnicy z Wielkiego Tyrnowa.

73
    Gol dla Etyra Wielkie Tyrnowo!
    Coraz gorzej to wygląda. Bułgarzy strzelają trzecią bramkę!

70
    Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dwadzieścia minut. W dalszym ciągu utrzymuje się dwubramkowe prowadzenie Etaru.

66
    Nie ulegają zmianie warunki atmosferyczne w uchodzącej za słoneczną Turcji. Miejmy nadzieję, że nie zakończony to się kontuzją któregoś z zawodników.

64
    Nieudane wyprowadzenie akcji ofensywnej przez drużynę poznańskiego Lecha.

61
    Strzał Petkova, ale bronią się przedstawiciele polskiej Lotto Ekstraklasy.

59
    Jest już sygnał spod Belek. Kolejne zmiany były w międzyczasie w drużynie Lecha. Na murawie są między innymi Gajos i Klupś.

48
    Czekamy na sygnał z Lary. Warunki pogodowe w Turcji są dziś bardzo złe, ale miejmy nadzieje, że będzie nam dane dalej śledzić losy sparingowej potyczki Lecha Poznań.

46

Do przerwy Lech Poznań przegrywa z Etyrem Wielkie Tyrnowo 0:2. Kolejorz nie gra źle, choć gra w obronie przy obu straconych golach powinna być dużo lepsza. Niebawem wracamy na drugą odsłonę tego pojedynku. Zostańcie z nami!

45

44
    Starają się jeszcze zaatakować przed przerwą zawodnicy Etyru. Nieco zagubieni wydają się być Lechici.

42
    Mają teraz kłopot z odebraniem futbolówki rywalom poznaniacy.

39
    Podwyższają prowadzenie Bułgarzy! Znakomite podanie za plecy obrońców i Burić przegrywa pojedynek z rywalem!

38
    Zablokowany na prawym skrzydle Amaral, ale jeszcze rzut rożny mają Lechici.

37
    Kolejną zmianę przeprowadza Adam Nawałka. W miejsce Gytkjaera pojawia się Tomczyk.

36
    Uprzedzony na szesnastym metrze przez jednego z defensorów Gytkjaer.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Lech przeważa, ale w dalszym ciągu nie jest w stanie doprowadzić do wyrównania.

34
    Zmiana także w bramce poznańskiej drużyny. Za Putnockiego wchodzi Burić.

33
    Pleśnierowicz, Jóźwiak, Jevtić, Tiba opuszczają plac gry, a w ich miejsce pojawiają się wspomniani wcześniej Amaral, Radut, Cywka, Rogne.

32
    Już niebawem pierwsze zmiany w ekipie Lecha. Do wejścia na boisko szykują się: Amaral, Radut, Cywka, Rogne.

30
    W znakomitej sytuacji znalazł się przed momentem Darko Jevtić, ale z bliskiej odległości uderzył prosto w golkipera rywali!

29
    Ostry faul Koleva, ale arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po drugą żółtą kartkę dla tego zawodnika.

27
    Korner dla Etyru, ale radzą sobie w defensywie poznaniacy.

25
    Tiba znakomicie zagrał w pole karne do Makuszewskiego, ten jednak przekombinował z dryblingiem i nie zdołał nawet oddać strzału!

23
    Jeszcze jeden z Lechitów umiejętnie złapany w pułapkę ofsajdową.

21
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Darko Jevtić, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

20
    Makuszewski faulowany na prawym skrzydle, nieopodal linii pola karnego. Żółtym kartonikiem ukarany jeden z zawodników Etyru, Nikola Kolev.

19
    Minimalnie na spalonym Janicki po ładnym zagraniu od Jevticia.

18
    Zbyt wysoka centra de Marco i nie zdołał sięgnąć piłki Makuszewski. Po chwili Lechici zdołali jednak wywalczyć jeszcze rzut rożny.

17
    Faulowany przez Jóźwiaka jeden z defensorów Etyru. Arbiter dyktuje rzut wolny dla Bułgarów.

15
    Wślizgiem zablokowane dośrodkowanie w pole karne Kolejorza i korner dla rywali.

14
    Na pozycji spalonej po podaniu od Tiby znajdował się Wasielewski.

11
    Traci piłkę na połowie rywali Gytkjaer, ale szybko przejmują ją jego koledzy i Lech dalej w natarciu.

10
    Vernon de Marco wparował na lewym skrzydle w pole karne rywali i zdołał wywalczyć rzut rożny.

9
    Dobrym przechwytem w środku pola popisuje się Jóźwiak i Lechici wreszcie na dłużej przy piłce.

8
    Jeszcze jedna akcja Etyru, ale jeden z zawodników bułgarskiej drużyny uderza bardzo niecelnie.

7
    Nie mają zamiaru poprzestawać na jednym golu Bułgarzy. Korner dla Etyru.

5
    Kolejorz traci bramkę! Bardzo dobrym uderzeniem z dystansu popisał się VELIJKO BATROVIĆ, który pokonał Putnockiego!

4
    Niedokładnie z prawego skrzydła zagrywał piłkę jeden z zawodników Etyru. Futbolówka trafia do Putnockiego.

2
    Dośrodkowanie Bułgarów z rzutu wolnego, ale przytomnie wybija piłkę Kamil Jóźwiak.

1

W takim składzie rozpoczną mecz podopieczni Adama Nawałki:

Putnocky – Wasielewski, Janicki, Pleśnierowicz, de Marco – Tiba, Trałka – Makuszewski, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30!

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Lechici mają za sobą ciężkie treningi we Wronkach pod wodzą Adama Nawałki. W tureckim Belek również poznaniacy nie mają lekko. Dziś rozegrają swój pierwszy sparing. Rywalem Lecha będzie bułgarski Etyr Wielkie Tyrnowo.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z towarzyskiego starcia Lecha Poznań. Dzisiejszym rywalem Kolejorza będzie bułgarski Etyr Wielkie Tyrnowo.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 90. Machwiński – 5. Batrović, 39. Angelov, 73. .

Kartki:   20. Kolev (EWT)