Jagiellonia – Arsenal Tula 1:2 (koniec) | Zagłębie S. – FK Zarkovo 1:1 (koniec) | Wisła Pł. – Ufa 0:0 (koniec)
Śląsk – Dinamo Z. 0:2 (koniec) | Lech P. – Etyr Tyrnowo 1:3 (koniec)
Lech Poznań
1:3 (0:2)
Etyr Wielkie Tyrnowo
Środa 23.01.2019, 15:30 • Lara, Turcja • Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z towarzyskiego starcia Lecha Poznań. Dzisiejszym rywalem Kolejorza będzie bułgarski Etyr Wielkie Tyrnowo.

Lechici mają za sobą ciężkie treningi we Wronkach pod wodzą Adama Nawałki. W tureckim Belek również poznaniacy nie mają lekko. Dziś rozegrają swój pierwszy sparing. Rywalem Lecha będzie bułgarski Etyr Wielkie Tyrnowo.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30!

W takim składzie rozpoczną mecz podopieczni Adama Nawałki:

Putnocky – Wasielewski, Janicki, Pleśnierowicz, de Marco – Tiba, Trałka – Makuszewski, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer.

1

2
    Dośrodkowanie Bułgarów z rzutu wolnego, ale przytomnie wybija piłkę Kamil Jóźwiak.

4
    Niedokładnie z prawego skrzydła zagrywał piłkę jeden z zawodników Etyru. Futbolówka trafia do Putnockiego.

5
    Gol dla Etyra Wielkie Tyrnowo!
    Kolejorz traci bramkę! Bardzo dobrym uderzeniem z dystansu popisał się VELIJKO BATROVIĆ, który pokonał Putnockiego!

7
    Nie mają zamiaru poprzestawać na jednym golu Bułgarzy. Korner dla Etyru.

8
    Jeszcze jedna akcja Etyru, ale jeden z zawodników bułgarskiej drużyny uderza bardzo niecelnie.

9
    Dobrym przechwytem w środku pola popisuje się Jóźwiak i Lechici wreszcie na dłużej przy piłce.

10
    Vernon de Marco wparował na lewym skrzydle w pole karne rywali i zdołał wywalczyć rzut rożny.

11
    Traci piłkę na połowie rywali Gytkjaer, ale szybko przejmują ją jego koledzy i Lech dalej w natarciu.

14
    Na pozycji spalonej po podaniu od Tiby znajdował się Wasielewski.

15
    Wślizgiem zablokowane dośrodkowanie w pole karne Kolejorza i korner dla rywali.

17
    Faulowany przez Jóźwiaka jeden z defensorów Etyru. Arbiter dyktuje rzut wolny dla Bułgarów.

18
    Zbyt wysoka centra de Marco i nie zdołał sięgnąć piłki Makuszewski. Po chwili Lechici zdołali jednak wywalczyć jeszcze rzut rożny.

19
    Minimalnie na spalonym Janicki po ładnym zagraniu od Jevticia.

20
    Makuszewski faulowany na prawym skrzydle, nieopodal linii pola karnego. Żółtym kartonikiem ukarany jeden z zawodników Etyru, Nikola Kolev.

21
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Darko Jevtić, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

23
    Jeszcze jeden z Lechitów umiejętnie złapany w pułapkę ofsajdową.

25
    Tiba znakomicie zagrał w pole karne do Makuszewskiego, ten jednak przekombinował z dryblingiem i nie zdołał nawet oddać strzału!

27
    Korner dla Etyru, ale radzą sobie w defensywie poznaniacy.

29
    Ostry faul Koleva, ale arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po drugą żółtą kartkę dla tego zawodnika.

30
    W znakomitej sytuacji znalazł się przed momentem Darko Jevtić, ale z bliskiej odległości uderzył prosto w golkipera rywali!

32
    Już niebawem pierwsze zmiany w ekipie Lecha. Do wejścia na boisko szykują się: Amaral, Radut, Cywka, Rogne.

33
    Pleśnierowicz, Jóźwiak, Jevtić, Tiba opuszczają plac gry, a w ich miejsce pojawiają się wspomniani wcześniej Amaral, Radut, Cywka, Rogne.

34
    Zmiana także w bramce poznańskiej drużyny. Za Putnockiego wchodzi Burić.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Lech przeważa, ale w dalszym ciągu nie jest w stanie doprowadzić do wyrównania.

36
    Uprzedzony na szesnastym metrze przez jednego z defensorów Gytkjaer.

37
    Kolejną zmianę przeprowadza Adam Nawałka. W miejsce Gytkjaera pojawia się Tomczyk.

38
    Zablokowany na prawym skrzydle Amaral, ale jeszcze rzut rożny mają Lechici.

39
    Podwyższają prowadzenie Bułgarzy! Znakomite podanie za plecy obrońców i Burić przegrywa pojedynek z rywalem!

42
    Mają teraz kłopot z odebraniem futbolówki rywalom poznaniacy.

44
    Starają się jeszcze zaatakować przed przerwą zawodnicy Etyru. Nieco zagubieni wydają się być Lechici.

45

Do przerwy Lech Poznań przegrywa z Etyrem Wielkie Tyrnowo 0:2. Kolejorz nie gra źle, choć gra w obronie przy obu straconych golach powinna być dużo lepsza. Niebawem wracamy na drugą odsłonę tego pojedynku. Zostańcie z nami!

46

48
    Czekamy na sygnał z Lary. Warunki pogodowe w Turcji są dziś bardzo złe, ale miejmy nadzieje, że będzie nam dane dalej śledzić losy sparingowej potyczki Lecha Poznań.

59
    Jest już sygnał spod Belek. Kolejne zmiany były w międzyczasie w drużynie Lecha. Na murawie są między innymi Gajos i Klupś.

61
    Strzał Petkova, ale bronią się przedstawiciele polskiej Lotto Ekstraklasy.

64
    Nieudane wyprowadzenie akcji ofensywnej przez drużynę poznańskiego Lecha.

66
    Nie ulegają zmianie warunki atmosferyczne w uchodzącej za słoneczną Turcji. Miejmy nadzieję, że nie zakończony to się kontuzją któregoś z zawodników.

70
    Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dwadzieścia minut. W dalszym ciągu utrzymuje się dwubramkowe prowadzenie Etaru.

73
    Coraz gorzej to wygląda. Bułgarzy strzelają trzecią bramkę!

75
    Spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska zawodnicy z Wielkiego Tyrnowa.

76
    Nie potrafią odebrać piłki przeciwników podopieczni Adama Nawałki.

78
    Pogubili się w ofensywie Bułgarzy i futbolówka ląduje w objęciach golkipera Lecha.

80
    Nie mają zawodnicy Kolejorza pomysłu na przeprowadzenie jakiejś ciekawej akcji ofensywnej. Dziesięć minut na strzelenie choćby honorowego gola.

82
    Centra Tomasika zablokowana, ale w dalszym ciągu utrzymują się przy piłce poznaniacy.

83
    Na boisku wśród zawodników wchodzących z ławki po przerwie jest między innymi także Goutas.

83
    Jakub Kamiński mocno uderzał zza pola karnego, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki rywali!

85
    Mocne uderzenie na bramkę Kolejorza, ale pewnie łapie piłkę golkiper Lecha.

87
    Od wrzutu z autu na własnej połowie boiska wznawiają grę Bułgarzy.

89
    Długo budują swoją akcję na połowie Lecha zawodnicy Etaru.

90
    Gol dla Lecha!
    W ostatniej minucie honorowego gola strzelają Lechici! Po błędzie golkipera Etaru z kilku metrów pakuje piłkę do bramki FILIP MARCHWIŃSKI!

90

Niezbyt udany mecz w wykonaniu Lecha Poznań. Kolejorz prezentował się gorzej na tle niżej notowanego rywala i przegrał 1:3. Pozytywem jest na pewno bramka zdobyta przez młodego Filipa Marchwińskiego. Kolejne mecze sparingowe Kolejorza już w sobotę. Dziękuję za uwagę i do usłyszenia! (17:17:04)

Gole: 90. Machwiński – 5. Batrović, 39. Angelov, 73. .

Kartki:   20. Kolev (EWT)