Empoli – Chievo 2:2 (koniec) | Napoli – Sampdoria 3:0 (koniec) | Juventus – Parma 3:3 (koniec)
SSC Napoli
3:0 (2:0)
UC Sampdoria
Sobota 02.02.2019, 18:00 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 22

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! (19:52:22)
    Spotkanie zwieńczone zasłużonym triumfem gospodarzy.

90+3

90+2
    Posiadanie piłki: 57-43%.

90+1
    Spotkanie przedłużone o przynajmniej trzy minuty.

90
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Arkadiusz Milik, na boisku pojawia się Adam Ounas.
    89. Simone Verdi (NEA) - 3:0
    89. Joachim Andersen (SMD) - 3:0

89
    Gol dla Napoli!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SIMONE VERDI. Pewnie wykonana jedenastka.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Joachim Andersen (UC Sampdoria).

88
    Sędzia po weryfikacji podyktował rzut karny dla SSC Napoli!

86
    Milik ponownie postraszył rywali.

85
    Bereszyński ostro traktuje Zielińskiego.

84
    Nadal nie dzieje się zbyt wiele.

83
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Simone Verdi.

78
    Spokojnie wymieniają podania zawodnicy SSC Napoli.

77
    Nadal brakuje konkretów.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Nicola Murru (UC Sampdoria).

75
    Za około kwadrans wszystko będzie jasne.

74
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Amadou Diawara.

74
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Albin Ekdal, na boisku pojawia się Ronaldo Vieira.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Jankto (UC Sampdoria).

72
    Jeszcze próbują straszyć zawodnicy UC Sampdoria.

71
    Około 20 minut do końca. Wciąż 2:0.

70
    Zrobiło się gorąco pod bramką przyjezdnych. Ostatecznie jednak SSC Napoli nie zdołało zwieńczyć akcji strzałem.

67
    Tempo i poziom spotkania nie porywa.

66
    Nieskuteczny atak miejscowych.

64
    Niewidoczny w ostatnich minutach jest Insigne.

62
    Saponara postraszył rywali.

61
    Ostatnie 30 minut gry przed nami.

60
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Grégoire Defrel, na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.
    60. Dobry wynik Polaka.

58
    Przyspieszyli gospodarze. Insigne przegrał jednak pojedynek o futbolówkę.

57
    Może przydałaby się jeszcze jakaś zmiana?

56
    Obecnie nie ma czego komentować.

55
    Gra znów toczy się w środku pola.

54
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Gastón Ramírez, na boisku pojawia się Riccardo Saponara.

53
    Poziom emocji daleki od pożądanego.
    52. Tak z przełamania cieszył się Insigne.

51
    Trochę chaotycznych decyzji z obu stron.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy za nami. Częściej futbolówką operuje ekipa UC Sampdoria.

49
    Teraz ze stoickim spokojem wymieniają się podaniami goście.

48
    Póki co dość spokojnie.

47
    Nieudany atak SSC Napoli. Gospodarze wywalczyli tylko aut.

46
    Rozpoczynamy drugą partię!

46

Do przerwy mamy dwubramkowe prowadzenie SSC Napoli. Na listę strzelców wpisywali się Milik oraz Insigne. Czas na przerwę i kilka chwil wytchnienia. Zostańcie z nami!

45

44
    SSC Napoli z kolejnym ofsajdem.

42
    Zostajemy przy wyniku 2:0.

41
    Duże zamieszanie w polu karnym gości. Milik wprowadził piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Trafienie nieuznane.
    40. Arkadiusz Milik (NEA)

40
    Gubi się obrona gości.
    39. Mário Rui (NEA)
    39. Przypomnijmy, że w 25. minucie wynik spotkania otworzył Milik.

38
    Hamsik sfaulował Linettego.

37
    Quagliarella wywalczył wznowienie z narożnika boiska.

36
    SSC Napoli zepchnęło rywali pod własne pole karne i... na tym się skończyło.

35
    Około 10 minut do końca pierwszej połowy.

34
    Chybił Hamsik.

33
    Insigne nie spieszył się do piłki, bo wiedział, że za chwilę sędzia asystent uniesie chorągiewkę.

32
    Koulibaly na skraju faulu w polu karnym. Zachował zimną krew i zażegnał niebezpieczeństwo! Korner dla przyjezdnych.

31
    Zdecydowanie częściej przy piłce gospodarze.

30
    Za około kwadrans pierwsza partia zostanie zakończona.

29
    Sympatycy SSC Napoli w znakomitych nastrojach. Nakręciły ich te dwa strzały.

28
    Mocno pogubili się w ostatnich minutach goście. Zobaczymy, czy uda im się odrobić straty. Sytuacja na pewno nie jest komfortowa.

27
    Insigne trafił po raz pierwszy od... 2 listopada!
    26. Lorenzo Insigne (NEA) - 2:0

26
    Strzelcem bramki LORENZO INSIGNE. Przełamanie tego zawodnika! Miejscowi ponownie przyspieszyli i zdołali znaleźć receptę na pokonanie Audero. Dwa bardzo mocne ciosy "Błękitnych". Czy UC Sampdoria podniesie się z kolan?
    25. Arkadiusz Milik (NEA) - 1:0

25
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ MILIK. Kapitalna akcja gospodarzy! Wykończył ją bardzo precyzyjnym uderzeniem Milik. Audero nie miał w tej sytuacji praktycznie nic do powiedzenia.

23
    Wynik ani drgnie.

22
    Dość pewnie wygląda obrona gości.

21
    Ludzie na San Paolo podnieśli się z miejsc, bo przyspieszyli gospodarze. Finalnie jednak nie zdołali zagrozić bramce Audero.

20
    Na razie nie mamy konkretów. Ani jedni, ani drudzy nie potrafią wyprowadzić niebezpiecznego ataku.

19
    Wciąż bez emocji.

18
    Nadal nie brakuje niedokładności.

17
    Cóż tu wiele się rozwodzić... Nie jest to zbyt porywające starcie. Liczyliśmy na więcej.

16
    Na trybunach dobra atmosfera. Kibice głośno wspierają swoich ulubieńców.

15
    Audero wybronił uderzenie Insigne, który nie trafił od trzech miesięcy.

14
    Zablokowane dośrodkowanie Zielińskiego. Skutecznie interweniował Bereszyński.

13
    Ładnie przyspieszyli gospodarze, jednak nie dotarł do podania Milik.

12
    Niepewna interwencja Audero po strzale Zielińskiego.

11
    Chybił Callejon.

10
    Od pierwszego gwizdka Pairetto minęło dziesięć minut. Lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

7
    Piłkę przejęli goście. Starają się stopniowo przechodzić w kierunku pola karnego rywala. SSC Napoli jednak ma twarde zasieki obronne.

6
    Teraz napierają "Błękitni".

5
    Pięć minut gry za nami. Na razie bez większych emocji.

4
    Teraz zaatakować próbuje UC Sampdoria.

3
    Czekamy na rozwój sytuacji. Nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się miejscowi.

2
    Początek rywalizacji dość chaotyczny. Jedni i drudzy często tracą piłkę.

1
    Ruszyli! SSC Napoli na błękitno-biało, goście w czarnych strojach.

1

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego starcia. Zaczynamy kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem sędziego, który powinien się rozbrzmieć o godzinie 18:00.

Ostatni pojedynek tych dwóch ekip odbył się we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas SC Sampdoria wygrała na domowym obiekcie 3:0.

UC Sampdoria sprawuje się słabiej od SSC Napoli, ale wstydu na pewno nie przynosi. Póki co wywalczyła 33 „oczka”. Pozwala to na zajmowanie szóstego miejsca w tabeli.

Ekipa z Neapolu to wicelider ligowej tabeli. Dotychczas zespół ten zainkasował 48 punktów. Do przewodzącego Juventusu Turyn ma jedenaście „oczek” straty. Sporo.

Trwa 22. kolejka włoskiej Serie A. Podczas tej relacji śledzić będziemy pojedynek SSC Napoli z UC Sampdoria. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji na pewno nie zabraknie!