Empoli – Chievo 2:2 (koniec) | Napoli – Sampdoria 3:0 (koniec) | Juventus – Parma 3:3 (koniec)
SSC Napoli
3:0 (2:0)
UC Sampdoria
Sobota 02.02.2019, 18:00 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 22

Trwa 22. kolejka włoskiej Serie A. Podczas tej relacji śledzić będziemy pojedynek SSC Napoli z UC Sampdoria. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji na pewno nie zabraknie!

Ekipa z Neapolu to wicelider ligowej tabeli. Dotychczas zespół ten zainkasował 48 punktów. Do przewodzącego Juventusu Turyn ma jedenaście „oczek” straty. Sporo.

UC Sampdoria sprawuje się słabiej od SSC Napoli, ale wstydu na pewno nie przynosi. Póki co wywalczyła 33 „oczka”. Pozwala to na zajmowanie szóstego miejsca w tabeli.

Ostatni pojedynek tych dwóch ekip odbył się we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas SC Sampdoria wygrała na domowym obiekcie 3:0.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego starcia. Zaczynamy kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem sędziego, który powinien się rozbrzmieć o godzinie 18:00.

1

1
    Ruszyli! SSC Napoli na błękitno-biało, goście w czarnych strojach.

2
    Początek rywalizacji dość chaotyczny. Jedni i drudzy często tracą piłkę.

3
    Czekamy na rozwój sytuacji. Nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się miejscowi.

4
    Teraz zaatakować próbuje UC Sampdoria.

5
    Pięć minut gry za nami. Na razie bez większych emocji.

6
    Teraz napierają "Błękitni".

7
    Piłkę przejęli goście. Starają się stopniowo przechodzić w kierunku pola karnego rywala. SSC Napoli jednak ma twarde zasieki obronne.

10
    Od pierwszego gwizdka Pairetto minęło dziesięć minut. Lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

11
    Chybił Callejon.

12
    Niepewna interwencja Audero po strzale Zielińskiego.

13
    Ładnie przyspieszyli gospodarze, jednak nie dotarł do podania Milik.

14
    Zablokowane dośrodkowanie Zielińskiego. Skutecznie interweniował Bereszyński.

15
    Audero wybronił uderzenie Insigne, który nie trafił od trzech miesięcy.

16
    Na trybunach dobra atmosfera. Kibice głośno wspierają swoich ulubieńców.

17
    Cóż tu wiele się rozwodzić... Nie jest to zbyt porywające starcie. Liczyliśmy na więcej.

18
    Nadal nie brakuje niedokładności.

19
    Wciąż bez emocji.

20
    Na razie nie mamy konkretów. Ani jedni, ani drudzy nie potrafią wyprowadzić niebezpiecznego ataku.

21
    Ludzie na San Paolo podnieśli się z miejsc, bo przyspieszyli gospodarze. Finalnie jednak nie zdołali zagrozić bramce Audero.

22
    Dość pewnie wygląda obrona gości.

23
    Wynik ani drgnie.

25
    Gol dla Napoli!
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ MILIK. Kapitalna akcja gospodarzy! Wykończył ją bardzo precyzyjnym uderzeniem Milik. Audero nie miał w tej sytuacji praktycznie nic do powiedzenia.
    25. Arkadiusz Milik (NEA) - 1:0

26
    Strzelcem bramki LORENZO INSIGNE. Przełamanie tego zawodnika! Miejscowi ponownie przyspieszyli i zdołali znaleźć receptę na pokonanie Audero. Dwa bardzo mocne ciosy "Błękitnych". Czy UC Sampdoria podniesie się z kolan?
    26. Lorenzo Insigne (NEA) - 2:0

27
    Insigne trafił po raz pierwszy od... 2 listopada!

28
    Mocno pogubili się w ostatnich minutach goście. Zobaczymy, czy uda im się odrobić straty. Sytuacja na pewno nie jest komfortowa.

29
    Sympatycy SSC Napoli w znakomitych nastrojach. Nakręciły ich te dwa strzały.

30
    Za około kwadrans pierwsza partia zostanie zakończona.

31
    Zdecydowanie częściej przy piłce gospodarze.

32
    Koulibaly na skraju faulu w polu karnym. Zachował zimną krew i zażegnał niebezpieczeństwo! Korner dla przyjezdnych.

33
    Insigne nie spieszył się do piłki, bo wiedział, że za chwilę sędzia asystent uniesie chorągiewkę.

34
    Chybił Hamsik.

35
    Około 10 minut do końca pierwszej połowy.

36
    SSC Napoli zepchnęło rywali pod własne pole karne i... na tym się skończyło.

37
    Quagliarella wywalczył wznowienie z narożnika boiska.

38
    Hamsik sfaulował Linettego.
    39. Przypomnijmy, że w 25. minucie wynik spotkania otworzył Milik.
    39. Mário Rui (NEA)

40
    Gubi się obrona gości.
    40. Arkadiusz Milik (NEA)

41
    Duże zamieszanie w polu karnym gości. Milik wprowadził piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Trafienie nieuznane.

42
    Zostajemy przy wyniku 2:0.

44
    SSC Napoli z kolejnym ofsajdem.

45

Do przerwy mamy dwubramkowe prowadzenie SSC Napoli. Na listę strzelców wpisywali się Milik oraz Insigne. Czas na przerwę i kilka chwil wytchnienia. Zostańcie z nami!

46

46
    Rozpoczynamy drugą partię!

47
    Nieudany atak SSC Napoli. Gospodarze wywalczyli tylko aut.

48
    Póki co dość spokojnie.

49
    Teraz ze stoickim spokojem wymieniają się podaniami goście.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy za nami. Częściej futbolówką operuje ekipa UC Sampdoria.

51
    Trochę chaotycznych decyzji z obu stron.
    52. Tak z przełamania cieszył się Insigne.

53
    Poziom emocji daleki od pożądanego.

54
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Gastón Ramírez, na boisku pojawia się Riccardo Saponara.

55
    Gra znów toczy się w środku pola.

56
    Obecnie nie ma czego komentować.

57
    Może przydałaby się jeszcze jakaś zmiana?

58
    Przyspieszyli gospodarze. Insigne przegrał jednak pojedynek o futbolówkę.
    60. Dobry wynik Polaka.

60
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Grégoire Defrel, na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.

61
    Ostatnie 30 minut gry przed nami.

62
    Saponara postraszył rywali.

64
    Niewidoczny w ostatnich minutach jest Insigne.

66
    Nieskuteczny atak miejscowych.

67
    Tempo i poziom spotkania nie porywa.

70
    Zrobiło się gorąco pod bramką przyjezdnych. Ostatecznie jednak SSC Napoli nie zdołało zwieńczyć akcji strzałem.