Szczecin – AZS UŚ 3:3 (koniec) | Jagiellonia – Zduńska Wola 6:3 (koniec) | Rekord – Piast 6:4 (koniec)
Jagiellonia Białystok
6:3 (1:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Niedziela 03.03.2019, 16:00 • Hala Sportowa, Białystok • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 19

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:26:36)

To już koniec tego fantastycznego futsalowego widowiska. Ostatecznie dość niespodziewanie MOKS Słoneczny Stok Białystok wygrał 6:3 z Gattą Active Zduńska Wola. Bramki dla wygranej ekipy zdobywali Marcin Firańczyk (dwie), Adrian Citko, Michał Maciąg, Mateusz Lisowski oraz Michał Osypiuk. Trafienia dla przyjezdnego teamu były z kolei autorstwa Michała Marciniaka, Mariusza Milewskiego oraz Daniela Krawczyka. Tym samym walka o pierwszą szóstkę na zakończenie sezonu zasadniczego zdecydowanie nabiera rumieńców!

39:38
    W samej końcówce jeszcze Norbert Dregier przegrał pojedynek sam na sam z Norbertem Jendruczkiem!

39:03
    Dobry sposób teraz mieli na dłuższe utrzymanie się przy piłce miejscowi piłkarze. Na boisku pojawił się Norbert Jendruczek.

38:35
    W końcówce świetnie w defensywie przesuwają się miejscowi piłkarze. Gatta nie ma pomysłu na rozegranie skutecznej ofensywnej akcji z lotnym bramkarzem.

38:11
    Trzecia próba zawodników miejscowego teamu trafienia z własnej połowy do pustej bramki również zakończyła się niepowodzeniem.

37:21
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej batalii. Kolejny raz źle z własnej połowy przymierzyli do pustej bramki gracze MOKS-u.

36:34
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki MARCIN FIRAŃCZYK. Asysta Lisnychenko.

Ten gol może już przypieczętować wygraną Słonecznych w tym meczu! Szybką kontrę zainicjował golkiper gospodarzy, który uruchomił Lisnychenke. Ten z kolei umiejętnie wypatrzył w polu karnym Firańczyka, który musiał już tylko dopełnić formalności!

36:00
    Do końca spotkania pozostały już tylko cztery minuty. Michał Marciniak wywalczył na lewym skrzydle rzut rożny.

35:11
    Żółtą kartkę otrzymuje Stanisławski (Gatta Active Zduńska Wola).

35:11
    Timeout dla gospodarzy.

35:04
    Kontra dwóch na jednego zawodników miejscowego teamu kończy się ostatecznie zablokowanym uderzeniem!

34:39
    Warte odnotowania jest to, że w drugiej połowie mieliśmy zaledwie dwa przewinienia. Oba faule są na koncie Kocurów ze Zduńskiej Woli.

34:19
    Święciński złapał piłkę we własnym polu karnym i spróbował momentalnie strzałem z własnej połowy skierować ją do pustej bramki gości. Ostatecznie jednak pomylił się o dobry metr.

33:47
    Próbują teraz uspokoić nieco sytuację na boisku podopieczni Adriana Citko. Nieco dłużej utrzymują się przy piłce.

33:19
    W natarciu popularne Kocury ze Zduńskiej Woli. Szukają swojej okazji na zdobycie bramki kontaktowej.

32:32
    Strzelcem bramki MICHAŁ OSYPIUK.

Goście postawili wszystko na jedną kartę, ale znowu odskakują im miejscowi piłkarze! Michał Osypiuk ładnym strzałem z bliskiej odległości zwiększa przewagę Słonecznych!

31:29
    Gatta w dalszym ciągu konstruuje ataki pozycyjne, ale już bez pomocy Mariusza Milewskiego w roli lotnego bramkarza. Ta sytuacja jednak po chwili ulega zmianie.

30:30
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie! Daniel Krawczyk wykorzystuje dogranie z lewego skrzydła i zalicza trafienie kontaktowe! Gatta Active Zduńska Wola wraca do gry!

29:31
    Strzelcem bramki MARIUSZ MILEWSKI.

Rolę lotnego bramkarza w ekipie Kocurów pełni Mariusz Milewski i momentalnie udało mu się wpisać na listę strzelców! Trafił on do siatki płaskim uderzeniem po szybkiej kontrze w wykonaniu jego zespołu!

28:40
    Strzelcem bramki MATEUSZ LISOWSKI.

Chyba mało kto spodziewał się takiego rozwoju sytuacji w Białymstoku! Mateusz Lisowski trafia do siatki gości i gracze Gatty zaczynają momentalnie grać z lotnym bramkarzem!

27:07
    Gra Słonecznych może się dzisiaj naprawdę podobać. W zespole widać bardzo dużą wymienność pozycji i pomysł na kombinacyjne rozegranie akcji.

26:36
    Miejscowi piłkarze zdecydowali się zastosować pressing na całym boisku i przyniosło to zamierzony efekt.

25:58
    Słoneczni byli bliscy podwyższenia prowadzenia! Lisnychenko minął już bramkarza i uderzył z dość ostrego kąta na bramkę, ale jeden z zawodników gości wybił futbolówkę z linii bramkowej!

25:16
    Bardzo szybko mogli odpowiedzieć przyjezdni piłkarze! Mariusz Milewski próbował podcinką pokonać wychodzącego z bramki Święcińskiego, ale golkiper gospodarzy popisał się wyborną paradą!

24:42
    Strzelcem bramki MICHAŁ MACIĄG.

Pierwszy pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Michał Maciąg, ale już po chwili wróciła do niego futbolówka i ładnym strzałem w krótki róg bramki podwyższył prowadzenie gospodarzy!

23:37
    Strzelcem bramki ADRIAN CITKO.

Ile w tym sporcie znaczy doświadczenie pokazał właśnie teraz grający trener zespołu gospodarzy! Adrian Citko otrzymał podanie na dziesiątym metrze i sprytnym strzałem po ziemi pokonał Dariusza Słowińskiego!

23:24
    Marcin Stanisławski krótkim podaniem znalazł nadbiegającego Sobalczyka, a ten huknął mocno, ale również niecelnie.

22:54
    Mocne i trudne podanie otrzymał Firańczyk przy linii bocznej boiska. Piłka uciekła mu ostatecznie na aut.

22:28
    Stanisławski przewrócił się po kontakcie z rywalem w pobliżu pola karnego, ale gwizdek sędziego milczy. Jest to chyba słuszna decyzja, zawodnicy również nie protestują.

21:57
    Daniel Krawczyk popędził bardzo szybko z indywidualnym rajdem na bramkę Święcińskiego! Finalnie udanym wślizgiem wygarnął mu piłkę spod nóg jeden z rywali.

21:11
    MOKS wznowi już grę od bramki. Nie udało się jednak graczom tego teamu przedostać pod bramkę gości.

20:41
    Drugą odsłonę od przewinienia rozpoczynają gracze Gatty Active Zduńska Wola. Warto zauważyć, że ich poprzedni faul był w piątej minucie pierwszej połowy.

20:20
    Bardzo szybko oba zespoły stawiły się po przerwie na boisku i znowu piłka jest w grze.

21

Za nami już pierwsza odsłona tej zaciętej i obfitującej w podbramkowe sytuacje rywalizacji. MOKS Słoneczny Stok Białystok do przerwy remisuje 1:1 z faworyzowaną Gattą Active Zduńska Wola. Pierwszego gola w meczu zdobył Michał Marciniak, a później do wyrównania doprowadził Marcin Firańczyk. Trzeba przyznać, że jak do tej pory głównymi bohaterami obu ekip są bramkarze, którzy wielokrotnie zmuszani już byli do cudownych interwencji zarówno na linii bramkowej, jak również na przedpolu własnego pola karnego.

20

19:22
    Igor Sobalczyk mógł zdobyć przysłowiowego gola do szatni. Jego rajd środkiem pola zakończył się strzałem w róg bramki, ale również świetną interwencją golkipera gospodarzy!

18:45
    Było bardzo blisko trafienia samobójczego! Kontratak gości zakończył się wstrzeleniem piłki z prawego skrzydła w pole karne i tam piłkarz Słonecznych z bliska na wślizgu był bliski pokonania własnego bramkarza.

18:05
    Już po raz drugi w tym meczu pomoc medyczna udzielana jest golkiperowi przyjezdnego zespołu.

18:03
    Adrian Citko udanie zagrał na wyprzedzenie w środku pola, szybko wystawił sobie piłkę do uderzenia i kropnął po ziemi nieznacznie obok słupka!

17:41
    Plasowany strzał z prawego skrzydła w wykonaniu Daniela Krawczyka o centymetry mija bramkę Święcińskiego.

17:07
    Do końca pierwszej połowy pozostały już tylko niespełna trzy minuty. Trzeba przyznać, że oglądamy naprawdę ciekawe i emocjonujące widowisko.

16:40
    Świetny kontratak wyprowadzili Słoneczni. Patryk Gondek uderzył obok bramkarza zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie minęła ostatecznie słupek bramki Gatty!

16:19
    Mamy kontuzję Dariusza Słowińskiego. Bramkarz gości otrzymuje właśnie pomoc medyczną i w związku z tym mamy chwilową przerwę w grze.

15:42
    Strzelcem bramki MARCIN FIRAŃCZYK.

Długo trwał napór miejscowego teamu i w końcu udało im się doprowadzić do wyrównania! Idealne podanie w polu karnym gości otrzymał Marcin Firańczyk i po przyjęciu piłki technicznym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję Słowińskiemu!

15:25
    Warto odnotować, że w chwili obecnej stan akumulowanych przewinień wynosi nadal 2:4.

15:09
    Trochę miejsca na prawym skrzydle znalazł Adrian Citko i uderzył bez zastanowienia. Piłkę umiejętnie przed siebie sparował golkiper gości.

14:44
    Kolejny raz skutecznie nogami interweniuje Słowiński. W efekcie grę od rzutu rożnego wznowi MOKS Słoneczny Stok.

14:03
    To mogła być druga bramka w tym meczu! Daniel Krawczyk pięknie kropnął z linii pola karnego w kierunku okienka bramki gospodarzy, ale Święciński popisał się kapitalną robinsonadą!

13:21
    Kapitalna interwencja w defensywie Lisnychenki. Wygarnął on piłkę na wślizgu składającemu się do strzału rywalowi.

12:33
    Daniel Krawczyk potknął się we własnym polu karnym, ale i tak zdołał ostatecznie zablokować dogranie z prawej strony boiska.

11:50
    Gospodarze szukają sobie miejsca do oddania strzału z dystansu. Świetnie przesuwają się jednak podopieczni Wojciecha Sopura.

11:05
    Michał Marciniak otrzymał trudne podanie przy linii końcowej boiska i piłka uciekła mu na aut.

10:31
    Kąśliwy strzał z dość ostrego kąta oddał Lisowski. Piłka jeszcze po rykoszecie zmierzała w krótki róg bramki gości, ale Słowiński nie dał się zaskoczyć!

10:08
    Timeout dla gości.

10:00
    Lisnychenko pięknie kropnął z dalszej odległości sparował piłkę przed siebie doświadczony golkiper zespołu gości!

9:28
    Sobalczyk dograł z autu do lepiej ustawionego Milewskiego. Ten kropnął potężnie w kierunku bramki, ale nieznacznie chybił celu.

9:07
    Na boisku mieliśmy teraz szybką wymianę ciosów, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło. Finalnie grę od autu wznowią gospodarze na wysokości pola karnego rywali.

8:10
    Drugi faul w tej połowie popełnili zawodnicy białostockiego zespołu. Od rzutu wolnego na własnej połowie grę wznowi Gatta.

7:29
    Sprytne uderzenie Michała Maciąga zza pola karnego. Piłka po rykoszecie przeleciała finalnie tuż obok bramki.

7:00
    Milewski świetnie w tej sytuacji zagrał na wyprzedzenie i przejął podanie we własnym polu karnym. Piłkę posyłał grający trener zespołu gospodarzy Adrian Citko.

6:20
    Adrian Citko wymieniał piłkę w środku pola z Lisowskim. Ten drugi po chwili niecelnie zagrywał w kierunku lewego skrzydła.

5:45
    Przyspieszyli teraz grę przyjezdni ze Zduńskiej Woli, jednak nie był w stanie utrzymać piłki w boisku Daniel Krawczyk.

5:11
    Coraz lepiej wygląda gra miejscowego teamu. MOKS przejmuje teraz inicjatywę, a goście uważają, żeby nie popełnić piątego przewinienia.

4:35
    Lewym skrzydłem ładnie szarżował jeden z graczy gospodarzy. Później nieźle przymierzył z dość ostrego kąta, ale Słowiński nie dał się zaskoczyć.

4:15
    Kolejne dwa szybkie faule zespołu gości w środku pola. Tym samym po nieco ponad czterech minutach podopieczni Sopura mają na koncie cztery faule.

3:23
    Kapitalną okazję na podwyższenie wyniku miał Dregier! Po świetnym dograniu piłki na piąty metr spudłował on jednak z wybornej pozycji!

2:53
    Drugie przewinienie ląduje na koncie ekipy gości. Tym razem w środku pola ucierpiał Gondek.

2:15
    Strzelcem bramki MICHAŁ MARCINIAK.

Bardzo dobra gra od pierwszego gwizdka dała w końcu efekt bramkowy! Idealne dogranie z prawego skrzydła otrzymał w polu karnym Michał Marciniak i ostatecznie ładnym strzałem z powietrza skierował futbolówkę do siatki gospodarzy!

1:48
    Troszkę zbyt mocne podanie na wolne pole od Kożuszkiewicza otrzymał Lisnychenko. Doświadczony piłkarz nie miał szans utrzymać piłki w boisku.

1:20
    Już obie ekipy mają na swoim koncie po jednym akumulowanym przewinieniu. Od rzutu wolnego grę za moment wznowi Krzysztof Kożuszkiewicz.

1:00
    Znowu zakotłowało się pod bramką Święcińskiego. Golkiper musiał ratować swój team po strzale z lewego skrzydła.

0:50
    Ależ to mogła być odpowiedź gospodarzy! Lisnychenko otrzymał idealne podanie na linii pola karnego, ale jego mocne uderzenie przeleciało nad poprzeczką niemal pustej już bramki!

0:31
    Niezwykle szybka kontra gości! Pięknie przeciwnika w polu karnym nawinął Marciniak, a później jego strzał świetnie wybronił Święciński!

0:10
    Punktualnie rozpoczynamy spotkanie w Białymstoku. Rozpoczęli goście, ale to miejscowy team bardzo szybko wywalczył sobie korner.

1

Składy obu ekip:

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Święciński (Jendruczek) – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Gondek.

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Casillas) – Dregier, Stanisławski, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Szypczyński.

Główny: Grzegorz Wiercioch (Knurów)
    Drugi: Piotr Koloczek (Zabrze)
    Trzeci: Paweł Tokarewicz (Białystok)
    Czasowy: Piotr Jankowski (Białystok).

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 do naszej relacji!

Gatta Active Zduńska Wola:
    Drużyna ze Zduńskiej Woli póki co nie spisuje się najlepiej w ligowych zmaganiach i po szesnastu rozegranych meczach zajmuje dopiero piąte miejsce w ligowej tabeli. Na taką pozycję składa się dziewięć wygranych, trzy remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy Kocurów jest na plusie (58-44). W poprzedniej kolejce rozgrywanej awansem Gatta przegrała na wyjeździe z rozpędzonym Piastem Gliwice 2:5. Rzecz jasna najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Marcina Stanisławskiego jest Daniel Krawczyk – autor siedemnastu ligowych trafień w obecnym sezonie.

MOKS Słoneczny Stok Białystok:
    Zespół ten w obecnym sezonie nadal liczy się w walce o czołową szóstkę na koniec sezonu zasadniczego. W poprzedniej kolejce białostoczanie przegrali jednak znacznie z Acana Orłem Jelcz-Laskowice 0:5. W ligowej tabeli MOKS zajmuje dopiero dziewiąte miejsce, na co składa się pięć zwycięstw, trzy remisy oraz osiem porażek. Bilans bramkowy teamu jest dość znacznie ujemny (51:72). Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Adriana Citko są Marcin Firańczyk oraz Mateusz Lisowski. Obaj mają już na koncie po trzynaście trafień.

Już w najbliższą niedzielę czeka nas niezwykle ciekawie zapowiadający się futsalowy bój na obiekcie w Białymstoku. Miejscowy MOKS Słoneczny Stok zmierzy się z mającymi medalowe aspiracje Kocurami. Faworytem tego meczu będą goście, którzy może nie znajdują się w wybornej formie sportowej, ale w składzie mają wielu piłkarzy, którzy w pojedynkę mogą rozstrzygnąć losy meczu. Białostoczanie z kolei nadal liczą się w walce o pierwszą szóstkę, jednak Piast Gliwice i Red Dragons Pniewy już chyba nie pozwolą się wyprzedzić. Spodziewamy się więc świetnego futsalowego widowiska!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Dawid Czempisz

Gole: 16. Firańczyk, 24. Citko, 25. Maciąg, 29. Lisowski, 33. Osypiuk, 37. Firańczyk (Lisnychenko) – 3. Marciniak, 30. Milewski, 31. Krawczyk

Kartki:   36. Stanisławski (ZDW)

Jagiellonia Białystok: Święciński (Jendruczek) – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Gondek.

Czasowy: Piotr Jankowski (Białystok)