Szczecin – AZS UŚ 3:3 (koniec) | Jagiellonia – Zduńska Wola 6:3 (koniec) | Rekord – Piast 6:4 (koniec)
Jagiellonia Białystok
6:3 (1:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Niedziela 03.03.2019, 16:00 • Hala Sportowa, Białystok • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 19

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:26:36)

To już koniec tego fantastycznego futsalowego widowiska. Ostatecznie dość niespodziewanie MOKS Słoneczny Stok Białystok wygrał 6:3 z Gattą Active Zduńska Wola. Bramki dla wygranej ekipy zdobywali Marcin Firańczyk (dwie), Adrian Citko, Michał Maciąg, Mateusz Lisowski oraz Michał Osypiuk. Trafienia dla przyjezdnego teamu były z kolei autorstwa Michała Marciniaka, Mariusza Milewskiego oraz Daniela Krawczyka. Tym samym walka o pierwszą szóstkę na zakończenie sezonu zasadniczego zdecydowanie nabiera rumieńców!

39:38
    W samej końcówce jeszcze Norbert Dregier przegrał pojedynek sam na sam z Norbertem Jendruczkiem!

39:03
    Dobry sposób teraz mieli na dłuższe utrzymanie się przy piłce miejscowi piłkarze. Na boisku pojawił się Norbert Jendruczek.

38:35
    W końcówce świetnie w defensywie przesuwają się miejscowi piłkarze. Gatta nie ma pomysłu na rozegranie skutecznej ofensywnej akcji z lotnym bramkarzem.

38:11
    Trzecia próba zawodników miejscowego teamu trafienia z własnej połowy do pustej bramki również zakończyła się niepowodzeniem.

37:21
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej batalii. Kolejny raz źle z własnej połowy przymierzyli do pustej bramki gracze MOKS-u.

36:34
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki MARCIN FIRAŃCZYK. Asysta Lisnychenko.

Ten gol może już przypieczętować wygraną Słonecznych w tym meczu! Szybką kontrę zainicjował golkiper gospodarzy, który uruchomił Lisnychenke. Ten z kolei umiejętnie wypatrzył w polu karnym Firańczyka, który musiał już tylko dopełnić formalności!

36:00
    Do końca spotkania pozostały już tylko cztery minuty. Michał Marciniak wywalczył na lewym skrzydle rzut rożny.

35:11
    Żółtą kartkę otrzymuje Stanisławski (Gatta Active Zduńska Wola).

35:11
    Timeout dla gospodarzy.

35:04
    Kontra dwóch na jednego zawodników miejscowego teamu kończy się ostatecznie zablokowanym uderzeniem!

34:39
    Warte odnotowania jest to, że w drugiej połowie mieliśmy zaledwie dwa przewinienia. Oba faule są na koncie Kocurów ze Zduńskiej Woli.

34:19
    Święciński złapał piłkę we własnym polu karnym i spróbował momentalnie strzałem z własnej połowy skierować ją do pustej bramki gości. Ostatecznie jednak pomylił się o dobry metr.

33:47
    Próbują teraz uspokoić nieco sytuację na boisku podopieczni Adriana Citko. Nieco dłużej utrzymują się przy piłce.

33:19
    W natarciu popularne Kocury ze Zduńskiej Woli. Szukają swojej okazji na zdobycie bramki kontaktowej.

32:32
    Strzelcem bramki MICHAŁ OSYPIUK.

Goście postawili wszystko na jedną kartę, ale znowu odskakują im miejscowi piłkarze! Michał Osypiuk ładnym strzałem z bliskiej odległości zwiększa przewagę Słonecznych!

31:29
    Gatta w dalszym ciągu konstruuje ataki pozycyjne, ale już bez pomocy Mariusza Milewskiego w roli lotnego bramkarza. Ta sytuacja jednak po chwili ulega zmianie.

Dawid Czempisz

Gole: 16. Firańczyk, 24. Citko, 25. Maciąg, 29. Lisowski, 33. Osypiuk, 37. Firańczyk (Lisnychenko) – 3. Marciniak, 30. Milewski, 31. Krawczyk

Kartki:   36. Stanisławski (ZDW)

Jagiellonia Białystok: Święciński (Jendruczek) – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Gondek.
    Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Casillas) – Dregier, Stanisławski, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Szypczyński.

Główny: Grzegorz Wiercioch (Knurów)
    Drugi: Piotr Koloczek (Zabrze)
    Trzeci: Paweł Tokarewicz (Białystok)
    Czasowy: Piotr Jankowski (Białystok)