Chrobry – Gwardia 29:34 (koniec) | MMTS – Piotrkowianin 33:28 (koniec) | Orlen Wisła – Pogoń 42:21 (koniec)
Zagłębie – Wybrzeże 29:25 (koniec) | Energa MKS – Arka 27:16 (koniec) | Stal – Górnik 25:37 (koniec)
Azoty – Industria 30:35 (koniec)
Handball Stal Mielec
25:37 (12:18)
Górnik Zabrze
Środa 13.03.2019, 19:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 22. kolejka

Zaskoczenia nie ma. Górnik pokazał dziś, że jest drużyną z samej czołówki tabeli. Mielczanie tym samym nie zagrali dziś dobrego meczu. Wielokrotnie mylili się na rozegraniu. Nagrodę MVP za dzisiejszy mecz otrzymał Martin Galia, który niezwykle skutecznie bronił dziś ataków Mielczan. Kibice Stali opuszczają boisko bez grymasu na twarzy, Zabrzanie stopniowo od 10 minuty powiększali swoje prowadzenie. Mielczanie w dzisiejszym staciu byli bez szans. (20:33:42)

Koniec meczu. (25:37)
    60
    Po podaniu od samego bramkarza Zabrzan do bramki Mielczan trafia Kubała. (25:37)
    59
    Gromyko wkręca piłkę do bramki Mielczan po rzucie z koła. (25:36)

58
    Fenomenalnie broni Galia! (25:35)

58
    Błąd w rozegraniu gości. (25:35)

57
    Gogola nie trafia w bramkę, a po chwili bramki Zabrzan broni Galia. Górnik przy piłce. (25:35)

57
    Timeout dla gości. (25:35)
    56
    Po tej kontrze dosłownie wpadł z piłką do bramki Skuciński. (25:35)

56
    Broni Witkowski. (24:35)

56
    Karą dwóch minut za faul na Dutce ukarany Daćko. (24:35)

55
    Sluijters pokonuje świeżego na bramce Krystiana Witkowskiego. (23:34)
    54
    Dutka widowiskowo po rzucie z biodra zaskakuje bramkarza gości. (23:33)

54
    Timeout dla gospodarzy. (22:33)

53
    Trzech Mielczan ruszyło w kontrze przeciwko Kubale! Niesamowite, ale Zabrzanin zdołał odebrać im piłkę. (22:33)
    52
    Potężnie w okienko uderzył teraz Czuwara. Wspaniała bramka ze skrzydła. (22:33)
    52
    Bramkę z szóstego metra zdobywa świeży na boisku Grzegorek. (22:32)
    51
    Znakomitą grą kombinacyjną popisali się teraz Zabrzanie. Ostatecznie mocnym rzutem kończy Gogola. (21:32)
    51
    Rutkowski trafia z 9 metra po lewej stronie. (21:31)

50
    Rzut Tatarinseva broni Wiśniewski. (20:31)
    49
    Krępa z koła. (20:31)
    48
    Rutkowski potężnie obił poprzeczkę gości, a Ci posyłając piłkę do Czuwary zdobywają bramkę. (19:31)

48
    Timeout dla gospodarzy. (19:30)
    47
    Na pustą bramkę Mielczan z połowy boiska trafia Gogola. (19:30)
    47
    Tatarincew cóż za bomba! (19:29)

46
    Czerwoną kartką ukarany Wypych. (19:28)

46
    Tomasz Wiśniewski broni biodrem! Przy piłce jednak wciąż Zabrzanie. (19:28)
    45
    Kowalczyk trafia z drugiej linii. (19:28)
    45
    Naprawdę mogą imponować rzuty Sluijtersa podczas tego spotkania. Ponownie Andelić bez szans. (18:28)

44
    Timeout dla gości. (18:27)
    44
    Przez dwóch zawodników faulowany był Rutkowski podczas tego ataku, jednak nawet to nie było w stanie powstrzymać go od zdobycia bramki. Wielkie brawa! (18:27)
    43
    Gogola nietypowo trafia po obrocie na kole. (17:27)
    42
    Wilk z karnego skutecznie po raz czwarty w tym spotkaniu! (17:26)

42
    Rutkowski faulowany. Za moment swojej szansy na siódmym metrze poszuka Wilk. (16:26)
    41
    Sluijters z drugiej linii. (16:26)

41
    Znakomicie rzut Krupy broni Galia! (16:25)

40
    Przewinienie Zabrzan. Z atakiem ruszają już Mielczanie. (16:25)
    39
    Wspaniała bramka Gogoli po rzucie z biodra. (16:25)
    38
    Mochocki co za bomba z prawej strony! (16:24)

38
    Sluijters mocno rzuca, jednak Andelić broni! (15:24)

37
    Za przewinienie w obronie dwie minuty otrzymuje Wypych. Sędzia wskazuje na rzut karny. (15:24)
    36
    Mochocki nie zgrał się z Krępą na 6 metrze w wyniku czego Mielczanie stracili piłkę. Po chwili z kontry trafia Czuwara. (15:24)
    36
    Łukasz Gogola! (15:23)
    35
    Mochocki rzuca delikatnie w środek bramki po delikatnym lobie. Bramka mimo to trafia do bramki Zabrzan. (15:22)

35
    Karny dla Mielczan. (14:22)
    34
    Cóż za bomba Tatarinseva! Andelić bez szans. (14:22)
    34
    Piłkę na kole dobija Krępa. (14:21)
    33
    Jan Czuwara ze skrzydła. (13:21)

33
    Za faul na Kowalczyku dwoma minutami ukarany Gromyko. (13:20)
    33
    Ofiarnie z drugiej linii trafia Kowalczyk. (13:20)
    32
    Broni Galia, a po szybciej akcji ze skrzydła trafia Kubała. (12:20)
    31
    Pierwszy karny Zabrzan w tym spotkaniu zakończony sukcesem. (12:19)

31
    Wypych ukarany dwoma minutami za faul na Adamuszku. Sędzia wskazuje na rzut karny. (12:18)

31
    Ze środka boiska drugą połowę właśnie rozpoczęli goście. (12:18)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:18)

Po pierwszej połowie zaskoczenia nie ma. Mielczanie w pierwszych minutach meczu grali naprawdę solidnie, idąc łeb w łeb ze zdecydowanie lepszą drużyną z Zabrza. Mimo to, znacznie pogorszyli oni jakość swojej gry w dalszej fazie meczu. Ich ogromna ilość błędów w rozegraniu w połączeniu z dzisiejszą świetną dyspozycją drugiej linii Zabrza, sprawia, że Mielczanie nie są pałają optymizmem co do dzisiejszego starcia.

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:18)

30
    Na koniec szansy rzutu bezpośrednio z wolnego podjął Adamuszek. Niestety przestrzelił. (12:18)

30
    Grzegorek ukarany dwoma minutami za faul na rzucającym Tatarinsevie. (12:18)
    30
    Po raz trzeci z rzutu karnego w tym meczu- Paweł Wilk! (12:18)

30
    Adamuszek z karą dwóch minut. Zabrzanie przez 15 sekund zagrają w piątkę. (11:18)

29
    Kubała podczas stuprocentowej sytuacji trafia jedynie w słupek. (11:18)

29
    Ponownie błąd w rozegraniu Mielczan. Kontra dla Górnika. (11:18)
    28
    Sluijters w widowiskowy sposób wkręca piłkę do bramki Mielczan. (11:18)

28
    Czuwara z karą dwóch minut. (11:17)

27
    Przejście! Mielczanie ruszają już z atakiem. (11:17)

26
    Przewinienie Sarajlicia w ataku. Piłka dla Zabrzan. (11:17)
    26
    Tomczak nietypowo trafia po obrocie na kole. (11:17)
    25
    Daniel Dutka! (11:16)
    25
    Bliski obrony był tej kontry Wiśniewski. Kubała jednak zdołał go pokonać. (10:16)

25
    Za faul na rzucającym Wilku dwie minuty otrzymuje Adamuszek. (10:15)

24
    Broni Wiśniewski. (10:15)
    23
    Piłkę Zabrzan przechwytuje Rutkowski, a po podaniu od niego trafia Skuciński. (10:15)
    23
    Slujters mocno w prawy dolny róg bramki. Piłka nie do obrony. (9:15)

22
    Bardzo bliski był przechwycenia piłki po podaniu Wiśniewskiego Wilk znajdujący się w ataku. (9:14)

22
    Rzut w środek bramki Adamczaka broni Wiśniewski. (9:14)

22
    Timeout dla gości. (9:14)
    22
    Wilk po raz drugi pewnie trafia z rzutu karnego. (9:14)

21
    Przewinienie Zabrzan w obronie! Sędzia odgwizduje rzut karny. (8:14)
    21
    Ponownie tracą Mielczanie i ponownie trafia Czuwara. (8:14)
    20
    Szybko tracą Mielczanie. Po kontrze trafia Czuwara. (8:13)
    20
    Zabrzanie przerywają kontrę Stali i pewnie trafiają do ich bramki. (8:12)

19
    Podwójna strata. (8:11)
    18
    Sarajlić z trafia mocno z prawej strony boiska. (8:11)

18
    Timeout dla gospodarzy. (7:11)
    18
    Mielczanie mogli już wyjść z kontrą, jednak nie doszli do ładu w wyniku czego po chwili podanie do Tomczaka zakończyło się bramką dla gości. (7:11)

17
    Przejście Krępy. Szkoda, był na naprawdę dobrej pozycji do zdobycia bramki. (7:10)

17
    Broni Tomasz Wiśniewski. (7:10)
    17
    Skuciński znakomicie na skrzydle. (7:10)
    16
    Buszkow trafia z prawego skrzydła. (6:10)

15
    Karą 2 minut za faul na rzucającym Sluijtersie ukarany został Kowalczyk. (6:9)

15
    Obustronna strata. Przy piłce Zabrzanie. (6:9)
    14
    Sluijters znakomicie odnajduje Tomczaka na kole, a ten pewnie zdobywa bramkę. (6:9)
    13
    Z drugiej linii trafia Adamuszek. (6:8)

13
    Bliski spektakularnego lobu był Wilk. Niestety, piłka uderza jedynie w poprzeczkę. (6:7)

12
    Za faul na rzucającym Kowalczyku dwoma minutami ukarany Daćko. (6:7)

12
    Broni Wiśniewski. (6:7)
    11
    Mochocki znakomicie z rzutu bieżnego. (6:7)

11
    Żółta kartka dla Wypycha. (5:7)
    10
    Tomczak dobija rzut Tatarinseva. (5:7)
    9
    I po raz czwarty w tym spotkaniu... Piotrek Rutkowski! (5:6)
    9
    Slujters bardzo zwinnie porusza się dziś pomiędzy obrońcami Stali. Ponownie znakomita bramka. (4:6)
    8
    A po błyskawicznej akcji trafia ponownie Rutkowski. (4:5)
    8
    Trafia Adamuszek. (3:5)

7
    Kowalczyk niedokładnie do Wilka na skrzydło. Ponownie Mielczanie tracą piłkę w prosty sposób. (3:4)

7
    Żółta kartka dla SPR Stal Mielec (Tomasz Mochocki). (3:4)
    6
    Slujter znalazł lukę w obronie Mielczan i po pewnym wejściu w pole bramkowe zdobywa bramkę. (3:4)

5
    Ponownie mylą się w rozegraniu Mielczanie. Zabrzanie ruszają już z akcją. (3:3)

5
    Za utrudnianie gry żółtą kartą ukarany Daćko. (3:3)
    5
    Z prawej strony trafia Buszkow. (3:3)
    4
    Ponownie pewnie trafia Rutkowski. (3:2)
    4
    Adamuszek odpowiada rzutem z drugiej linii. (2:2)
    3
    Mochocki po zwodzie do Rutkowskiego, a ten pewnie w dolny róg bramki po rzucie z drugiej linii. (2:1)

3
    Mylą się podczas kontry Mielczanie. Piłka ponownie dla gości. (1:1)
    2
    Szybka odpowiedź Tatarinsewa. (1:1)
    2
    Paweł Wilk pewnie w okienko z rzutu karnego. (1:0)

1
    Faulowany Rutkowski. Będziemy mieli rzut karny. (0:0)

1
    Od środka grę właśnie rozpoczęli gospodarze. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Na relację ze spotkania zapraszamy jutro od godziny 19:00

Zabrzanie plasują się obecnie na 3 pozycji w tabeli. Śmiało można powiedzieć, że Górnik dopuszcza się porażek jedynie w starciu z najlepszymi drużynami z ligi. Poza tymi przypadkami, nie sposób znaleźć jakiegoś potknięcia Zabrzan w tym sezonie. Ich forma jest bardzo stała, a fakt, że drużyna ta walczy z zespołem z Płocka o 2 miejsce w tabeli nie napawa optymizmem Mielczan. Mimo to z niecierpliwością oczekujemy, co goście pokażą w jutrzejszym starciu.

SPR Stal Mielec
    Mielczanie naprawdę cieszą formą. W ostatnich mieczach podejmowali oni drużyny prezentujące się w tabeli o wiele wyżej, a mimo to przegrywali oni mecze pojedynczymi bramkami. Fakty są jednak zatrważające- na 21 rozegranych meczy w lidze, Mielczanie zdołali wygrać jedynie 3 z nich. Mimo, że jutrzejszy przeciwnik Mielczan plasuje się w samej czołówce tabeli, nic nie wskazuje na to, że Stal odda zwycięstwo bez walki.

Już jutro na mieleckim boisku drużynę Stali Mielec podejmie znakomicie prezentujący się w tym sezonie Górnik Zabrze.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.