Chrobry – Gwardia 29:34 (koniec) | MMTS – Piotrkowianin 33:28 (koniec) | Orlen Wisła – Pogoń 42:21 (koniec)
Zagłębie – Wybrzeże 29:25 (koniec) | Energa MKS – Arka 27:16 (koniec) | Stal – Górnik 25:37 (koniec)
Azoty – Industria 30:35 (koniec)
Handball Stal Mielec
25:37 (12:18)
Górnik Zabrze
Środa 13.03.2019, 19:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 22. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Już jutro na mieleckim boisku drużynę Stali Mielec podejmie znakomicie prezentujący się w tym sezonie Górnik Zabrze.

SPR Stal Mielec
    Mielczanie naprawdę cieszą formą. W ostatnich mieczach podejmowali oni drużyny prezentujące się w tabeli o wiele wyżej, a mimo to przegrywali oni mecze pojedynczymi bramkami. Fakty są jednak zatrważające- na 21 rozegranych meczy w lidze, Mielczanie zdołali wygrać jedynie 3 z nich. Mimo, że jutrzejszy przeciwnik Mielczan plasuje się w samej czołówce tabeli, nic nie wskazuje na to, że Stal odda zwycięstwo bez walki.

Zabrzanie plasują się obecnie na 3 pozycji w tabeli. Śmiało można powiedzieć, że Górnik dopuszcza się porażek jedynie w starciu z najlepszymi drużynami z ligi. Poza tymi przypadkami, nie sposób znaleźć jakiegoś potknięcia Zabrzan w tym sezonie. Ich forma jest bardzo stała, a fakt, że drużyna ta walczy z zespołem z Płocka o 2 miejsce w tabeli nie napawa optymizmem Mielczan. Mimo to z niecierpliwością oczekujemy, co goście pokażą w jutrzejszym starciu.

Na relację ze spotkania zapraszamy jutro od godziny 19:00

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Od środka grę właśnie rozpoczęli gospodarze. (0:0)

1
    Faulowany Rutkowski. Będziemy mieli rzut karny. (0:0)
    2
    Paweł Wilk pewnie w okienko z rzutu karnego. (1:0)
    2
    Szybka odpowiedź Tatarinsewa. (1:1)

3
    Mylą się podczas kontry Mielczanie. Piłka ponownie dla gości. (1:1)
    3
    Mochocki po zwodzie do Rutkowskiego, a ten pewnie w dolny róg bramki po rzucie z drugiej linii. (2:1)
    4
    Adamuszek odpowiada rzutem z drugiej linii. (2:2)
    4
    Ponownie pewnie trafia Rutkowski. (3:2)
    5
    Z prawej strony trafia Buszkow. (3:3)

5
    Za utrudnianie gry żółtą kartą ukarany Daćko. (3:3)

5
    Ponownie mylą się w rozegraniu Mielczanie. Zabrzanie ruszają już z akcją. (3:3)
    6
    Slujter znalazł lukę w obronie Mielczan i po pewnym wejściu w pole bramkowe zdobywa bramkę. (3:4)

7
    Żółta kartka dla SPR Stal Mielec (Tomasz Mochocki). (3:4)

7
    Kowalczyk niedokładnie do Wilka na skrzydło. Ponownie Mielczanie tracą piłkę w prosty sposób. (3:4)
    8
    Trafia Adamuszek. (3:5)
    8
    A po błyskawicznej akcji trafia ponownie Rutkowski. (4:5)
    9
    Slujters bardzo zwinnie porusza się dziś pomiędzy obrońcami Stali. Ponownie znakomita bramka. (4:6)
    9
    I po raz czwarty w tym spotkaniu... Piotrek Rutkowski! (5:6)
    10
    Tomczak dobija rzut Tatarinseva. (5:7)

11
    Żółta kartka dla Wypycha. (5:7)
    11
    Mochocki znakomicie z rzutu bieżnego. (6:7)

12
    Broni Wiśniewski. (6:7)

12
    Za faul na rzucającym Kowalczyku dwoma minutami ukarany Daćko. (6:7)

13
    Bliski spektakularnego lobu był Wilk. Niestety, piłka uderza jedynie w poprzeczkę. (6:7)
    13
    Z drugiej linii trafia Adamuszek. (6:8)
    14
    Sluijters znakomicie odnajduje Tomczaka na kole, a ten pewnie zdobywa bramkę. (6:9)

15
    Obustronna strata. Przy piłce Zabrzanie. (6:9)

15
    Karą 2 minut za faul na rzucającym Sluijtersie ukarany został Kowalczyk. (6:9)
    16
    Buszkow trafia z prawego skrzydła. (6:10)
    17
    Skuciński znakomicie na skrzydle. (7:10)

17
    Broni Tomasz Wiśniewski. (7:10)

17
    Przejście Krępy. Szkoda, był na naprawdę dobrej pozycji do zdobycia bramki. (7:10)
    18
    Mielczanie mogli już wyjść z kontrą, jednak nie doszli do ładu w wyniku czego po chwili podanie do Tomczaka zakończyło się bramką dla gości. (7:11)

18
    Timeout dla gospodarzy. (7:11)
    18
    Sarajlić z trafia mocno z prawej strony boiska. (8:11)

19
    Podwójna strata. (8:11)
    20
    Zabrzanie przerywają kontrę Stali i pewnie trafiają do ich bramki. (8:12)
    20
    Szybko tracą Mielczanie. Po kontrze trafia Czuwara. (8:13)
    21
    Ponownie tracą Mielczanie i ponownie trafia Czuwara. (8:14)

21
    Przewinienie Zabrzan w obronie! Sędzia odgwizduje rzut karny. (8:14)
    22
    Wilk po raz drugi pewnie trafia z rzutu karnego. (9:14)

22
    Timeout dla gości. (9:14)

22
    Rzut w środek bramki Adamczaka broni Wiśniewski. (9:14)

22
    Bardzo bliski był przechwycenia piłki po podaniu Wiśniewskiego Wilk znajdujący się w ataku. (9:14)
    23
    Slujters mocno w prawy dolny róg bramki. Piłka nie do obrony. (9:15)
    23
    Piłkę Zabrzan przechwytuje Rutkowski, a po podaniu od niego trafia Skuciński. (10:15)

24
    Broni Wiśniewski. (10:15)

25
    Za faul na rzucającym Wilku dwie minuty otrzymuje Adamuszek. (10:15)
    25
    Bliski obrony był tej kontry Wiśniewski. Kubała jednak zdołał go pokonać. (10:16)
    25
    Daniel Dutka! (11:16)
    26
    Tomczak nietypowo trafia po obrocie na kole. (11:17)

26
    Przewinienie Sarajlicia w ataku. Piłka dla Zabrzan. (11:17)

27
    Przejście! Mielczanie ruszają już z atakiem. (11:17)

28
    Czuwara z karą dwóch minut. (11:17)
    28
    Sluijters w widowiskowy sposób wkręca piłkę do bramki Mielczan. (11:18)

29
    Ponownie błąd w rozegraniu Mielczan. Kontra dla Górnika. (11:18)

29
    Kubała podczas stuprocentowej sytuacji trafia jedynie w słupek. (11:18)

30
    Adamuszek z karą dwóch minut. Zabrzanie przez 15 sekund zagrają w piątkę. (11:18)
    30
    Po raz trzeci z rzutu karnego w tym meczu- Paweł Wilk! (12:18)

30
    Grzegorek ukarany dwoma minutami za faul na rzucającym Tatarinsevie. (12:18)

30
    Na koniec szansy rzutu bezpośrednio z wolnego podjął Adamuszek. Niestety przestrzelił. (12:18)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:18)

Po pierwszej połowie zaskoczenia nie ma. Mielczanie w pierwszych minutach meczu grali naprawdę solidnie, idąc łeb w łeb ze zdecydowanie lepszą drużyną z Zabrza. Mimo to, znacznie pogorszyli oni jakość swojej gry w dalszej fazie meczu. Ich ogromna ilość błędów w rozegraniu w połączeniu z dzisiejszą świetną dyspozycją drugiej linii Zabrza, sprawia, że Mielczanie nie są pałają optymizmem co do dzisiejszego starcia.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:18)

31
    Ze środka boiska drugą połowę właśnie rozpoczęli goście. (12:18)

31
    Wypych ukarany dwoma minutami za faul na Adamuszku. Sędzia wskazuje na rzut karny. (12:18)
    31
    Pierwszy karny Zabrzan w tym spotkaniu zakończony sukcesem. (12:19)
    32
    Broni Galia, a po szybciej akcji ze skrzydła trafia Kubała. (12:20)
    33
    Ofiarnie z drugiej linii trafia Kowalczyk. (13:20)

33
    Za faul na Kowalczyku dwoma minutami ukarany Gromyko. (13:20)
    33
    Jan Czuwara ze skrzydła. (13:21)
    34
    Piłkę na kole dobija Krępa. (14:21)
    34
    Cóż za bomba Tatarinseva! Andelić bez szans. (14:22)

35
    Karny dla Mielczan. (14:22)
    35
    Mochocki rzuca delikatnie w środek bramki po delikatnym lobie. Bramka mimo to trafia do bramki Zabrzan. (15:22)
    36
    Łukasz Gogola! (15:23)
    36
    Mochocki nie zgrał się z Krępą na 6 metrze w wyniku czego Mielczanie stracili piłkę. Po chwili z kontry trafia Czuwara. (15:24)

37
    Za przewinienie w obronie dwie minuty otrzymuje Wypych. Sędzia wskazuje na rzut karny. (15:24)

38
    Sluijters mocno rzuca, jednak Andelić broni! (15:24)
    38
    Mochocki co za bomba z prawej strony! (16:24)
    39
    Wspaniała bramka Gogoli po rzucie z biodra. (16:25)

40
    Przewinienie Zabrzan. Z atakiem ruszają już Mielczanie. (16:25)

41
    Znakomicie rzut Krupy broni Galia! (16:25)
    41
    Sluijters z drugiej linii. (16:26)

42
    Rutkowski faulowany. Za moment swojej szansy na siódmym metrze poszuka Wilk. (16:26)
    42
    Wilk z karnego skutecznie po raz czwarty w tym spotkaniu! (17:26)
    43
    Gogola nietypowo trafia po obrocie na kole. (17:27)
    44
    Przez dwóch zawodników faulowany był Rutkowski podczas tego ataku, jednak nawet to nie było w stanie powstrzymać go od zdobycia bramki. Wielkie brawa! (18:27)

44
    Timeout dla gości. (18:27)
    45
    Naprawdę mogą imponować rzuty Sluijtersa podczas tego spotkania. Ponownie Andelić bez szans. (18:28)
    45
    Kowalczyk trafia z drugiej linii. (19:28)

46
    Tomasz Wiśniewski broni biodrem! Przy piłce jednak wciąż Zabrzanie. (19:28)

46
    Czerwoną kartką ukarany Wypych. (19:28)
    47
    Tatarincew cóż za bomba! (19:29)
    47
    Na pustą bramkę Mielczan z połowy boiska trafia Gogola. (19:30)

48
    Timeout dla gospodarzy. (19:30)
    48
    Rutkowski potężnie obił poprzeczkę gości, a Ci posyłając piłkę do Czuwary zdobywają bramkę. (19:31)
    49
    Krępa z koła. (20:31)

50
    Rzut Tatarinseva broni Wiśniewski. (20:31)
    51
    Rutkowski trafia z 9 metra po lewej stronie. (21:31)
    51
    Znakomitą grą kombinacyjną popisali się teraz Zabrzanie. Ostatecznie mocnym rzutem kończy Gogola. (21:32)
    52
    Bramkę z szóstego metra zdobywa świeży na boisku Grzegorek. (22:32)
    52
    Potężnie w okienko uderzył teraz Czuwara. Wspaniała bramka ze skrzydła. (22:33)

53
    Trzech Mielczan ruszyło w kontrze przeciwko Kubale! Niesamowite, ale Zabrzanin zdołał odebrać im piłkę. (22:33)

54
    Timeout dla gospodarzy. (22:33)
    54
    Dutka widowiskowo po rzucie z biodra zaskakuje bramkarza gości. (23:33)
    55
    Sluijters pokonuje świeżego na bramce Krystiana Witkowskiego. (23:34)

56
    Karą dwóch minut za faul na Dutce ukarany Daćko. (24:35)

56
    Broni Witkowski. (24:35)
    56
    Po tej kontrze dosłownie wpadł z piłką do bramki Skuciński. (25:35)

57
    Timeout dla gości. (25:35)

57
    Gogola nie trafia w bramkę, a po chwili bramki Zabrzan broni Galia. Górnik przy piłce. (25:35)

58
    Błąd w rozegraniu gości. (25:35)

58
    Fenomenalnie broni Galia! (25:35)
    59
    Gromyko wkręca piłkę do bramki Mielczan po rzucie z koła. (25:36)
    60
    Po podaniu od samego bramkarza Zabrzan do bramki Mielczan trafia Kubała. (25:37)

Koniec meczu. (25:37)

Zaskoczenia nie ma. Górnik pokazał dziś, że jest drużyną z samej czołówki tabeli. Mielczanie tym samym nie zagrali dziś dobrego meczu. Wielokrotnie mylili się na rozegraniu. Nagrodę MVP za dzisiejszy mecz otrzymał Martin Galia, który niezwykle skutecznie bronił dziś ataków Mielczan. Kibice Stali opuszczają boisko bez grymasu na twarzy, Zabrzanie stopniowo od 10 minuty powiększali swoje prowadzenie. Mielczanie w dzisiejszym staciu byli bez szans. (20:33:42)