Jagiellonia – AZS UŚ 1:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – Piast 3:0 (koniec) | AZS Gdańsk – Red Devils 2:3 (koniec)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
3:0 (3:0)
Piast Gliwice
Sobota 30.03.2019, 18:00 • Jelcz-Laskowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Do jednego z najciekawiej zapowiadających się meczów 14. kolejki Futsal Ekstraklasy dojdzie w Jelcz-Laskowicach. Tutejszy KS Acana Orzeł zmierzy się z rozpędzonym Piastem Gliwice.

Gospodarze tego pojedynku zajmują obecnie szóste miejsce. Orzeł ma jednak na swoim koncie 36 punktów i wciąż szanse na zajęcie nawet trzeciego miejsca w fazie zasadniczej. Przed tygodniem beniaminek rywalizował w Toruniu, gdzie po wyrównanym starciu przegrał z FC 1:2.

Przyjezdni wyprzedzają swoich rywali tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dla gliwiczan będzie to już ostatnie spotkanie tej fazy, gdyż jeden mecz rozegrali awansem. W poprzedniej kolejce podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali na wyjeździe Red Devils Chojnice 4:3.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się 6 października. Na hali w Gliwicach lepszy okazał się Orzeł, który zwyciężył 4:3. Trzeba jednak zaznaczyć, że Piast spisuje się obecnie dużo lepiej, aniżeli w pierwszych tygodniach tego sezonu.

Obsada sędziowska:

Sędzia pierwszy: Sławomir Steczko
    Sędzia drugi: Mariusz Krupa
    Sędzia trzeci: Sebastian Kwaśny
    Sędzia czasowy: Jakub Orliński.

Początek spotkania w Jelcz-Laskowicach w sobotę o godzinie 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice:
    Foltyn, Charrier – Walty, Solano, Pastars, Makowski, Pach, Sykulski, Amantes, Da Silva, Wojciechowski, Kędra, Andrade, Foglia

Piast Gliwice:
    Rozmus – Bugański, Gutierrez, Bonilla, Omylak, M. Grzywa, Franz, Dewucki, Grecz, Pstrusiński, Douglas

1

2
    Bardzo wysoko na połowę rywali podeszli przyjezdni i udało im się zmusić jednego z zawodników Orła do wybicia piłki na uwolnienie.

3
    Zablokowane uderzenie Amantesa, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

4
    Huknął z dystansu Bugański, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

5
    Faul Michała Grecza w środku pola. Obie ekipy mają na swoim koncie po jednym przewinieniu.

7
    Długo budowali swój atak w środku pola gospodarze. Ostatecznie na przerzut piłki zdecydował się Andrade, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Od bramki przyjezdni.

8
    Ładnie urwał się na prawym skrzydle Sergio Solano, ale broni jego mocne uderzenie golkiper rywali!

9
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Atakowali miejscowi i dopięli swego! ADRIANO FOGLIA wyprowadza Orła na prowadzenie!

10
    Faule: 2-1.

11
    Szybko dwa kolejne przewinienia uzbierali miejscowi. Rzut wolny dla Piasta blisko linii środkowej.

11
    Bardzo dobrze rozegrany rzut rożny i prowadzenie gospodarzy podwyższa ELIA RAFFAEL WALTY!

13
    Próbują odpowiedzieć na trafienia rywali przyjezdni. Przed momentem ładnie do strzału z woleja złożył się Grzywa, ale na drodze uderzenia stanął jeden z rywali.

14
    Nie mają litości dla rywali miejscowi! Tym razem sposób na Rozmusa znalazł NUNO BARBOSA!

14
    Momentalnie o czas poprosił szkoleniowiec drużyny gości, Klaudiusz Hirsch.

15
    Grzywa niedokładnie do Gutierreza i futbolówkę przejmują gospodarze.

16
    Faule: 4-2.

16
    Piąte przewinienie miejscowych! Muszą być ostrożni gracze Orła, aby nie narazić się na przedłużony rzut karny!

17
    Z coraz większym zaangażowaniem atakują gliwiczanie. Przyjezdni z całą pewnością chcieliby zmniejszyć stratę jeszcze przed przerwą.

19
    Andrade ostro potraktowany przy linii bocznej przez Dewuckiego, który zostaje upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem.

20
    Piętnaście sekund do końca pierwszej połowy spotkania. Przy piłce gospodarze.

20

Do przerwy wysokie prowadzenie Orła. Miejscowi strzelili trzy bramki, zachowując przy tym czyste konto. Zobaczymy, czy Piast będzie w stanie się podnieść. Zostańcie z nami!

21

21
    Z dystansu uderzał Bonilla, ale został zablokowany!

22
    Kolejna okazja dla drużyny gości, ale ponownie strzał Bonilli został zablokowany.

23
    Dobrze jak na razie wygląda gra Piasta po zmianie stron. Widać, że gliwiczanie będą za wszelką cenę dążyć do odrobienia strat.

24
    Mają problem ze skonstruowaniem jakiejś akcji ofensywnej w drugiej połowie spotkania miejscowi. Dużo częściej przy piłce Piast.

26
    Niecelne podanie Omylaka i miejscowi rozpoczną od autu na połowie swoich rywali.

27
    Z pierwszej piłki uderzał Foglia, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

28
    Zakręcił się w dryblingu na lewym skrzydle Omylak. Od autu ekipa z Jelcz-Laskowic.

28
    Kontratak gości zakończony minimalnie niecelnym uderzeniem Marcina Grzywy z lewego skrzydła!

29
    Bardzo czysto grają w drugiej połowie obydwie ekipy. Póki co obejrzeliśmy po jednym faulu obu drużyn.

30
    Faulowany na lewej flance był Douglas. Blisko całej sytuacji był jeden z sędziów i przyjezdni mają rzut wolny z niebezpiecznej odleglości.

30
    Uderzenie Douglasa w mur. Po chwili zawodnik Piasta dobijał, ale tym razem jego strzał wybronił Foltyn.

32
    Nieco lepiej zaczęli grać miejscowi. Gospodarze ruszają z atakiem prawym skrzydłem.

33
    Nieco uspokoiła się sytuacja na hali w Jelcz-Laskowicach. Coraz mniej czasu na nawiązanie walki mają przyjezdni.

34
    Znakomita okazja dla gości, ale myli się z najbliższej odległości Bugański!

35
    Przerwa na życzenie szkoleniowca drużyny gospodarzy.

36
    Z lotnym golkiperem grają przyjezdni. Gliwiczanie budują futsalowy zamek.

37
    Sprytne uderzenie głową Pastarsa i niewiele brakowało, a udałoby mu się zaskoczyć golkipera rywali.

38
    Przerwa na życzenie trenera drużyny gości, Klaudiusza Hirscha.

38
    Mocne uderzenie Douglasa z dystansu, ale dobrze broni w tej sytuacji Foltyn.

39
    Niespełna 90 sekund efektywnego czasu gry do końca spotkania. Coraz bliżej końcowego triumfu są gospodarze.

40
    Huknął z dwunastego metra Douglas, ale futbolówka po tym strzale poszybowała ponad poprzeczką bramki rywali.

40

Nie doczekaliśmy się bramek w drugiej połowie spotkania. Tym samym końcowy wynik ustalony został jeszcze przed przerwą. Orzeł zwycięża 3:0 i poprawia swoją sytuację w tabeli. Dziękuję za uwagę, do usłyszenia! (19:42:27)

Gole: 9. Foglia, 11. Walty, 14. Barbosa

Kartki:   19. Dewucki (PIA)