Jagiellonia – AZS UŚ 1:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – Piast 3:0 (koniec) | AZS Gdańsk – Red Devils 2:3 (koniec)
AZS UG Gdańsk
2:3 (2:1)
Red Devils Futsal Club
Sobota 30.03.2019, 19:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Czas na nadrobienie zaległości w Futsal Ekstraklasie. W najbliższy weekend zostanie rozegrana 14. kolejka. Jedno ze spotkań odbędzie się w Gdańsku, gdzie miejscowy AZS podejmie Red Devils Chojnice.

Nie jest to najlepszy sezon dla gdańszczan. Podopieczni Jacka Burglina zdobyli dotychczas zaledwie osiem punktów w dwudziestu spotkaniach.

Znacznie lepiej radzi sobie drużyna z Chojnic. Czerwone Diabły mają na swoim koncie 19 punktów i plasują się na dziewiątej pozycji. Warto jednak zaznaczyć, że na ten moment są oni zaledwie cztery "oczka" nad miejscem barażowym.

W ostatniej kolejce drużyna z Chojnic nieznacznie przegrała przed własną publicznością z Piastem Gliwice (3:4). AZS także grał we własnej hali, jednak tutaj porażka była znaczna – 3:13 z Rekordem Bielsko-Biała mówi wszystko o tym meczu.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbyło się na początku października. W Chojnicach padł wynik 5:5

Początek sobotniego spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu!

AZS UG Gdańsk: Chodorowski (Burglin, Sasiak) – Musik, Kreft, Kaczmarek, Olszewski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Kawka, Wardowski, Domżalski

Red Devils Chojnice: Werner (Kartuszyński) – Sobański, Burdiuh, P. Laskowski, Kąkol, Mazurkiewicz, Mączkowski, Kolesnik, Bernardo, Ginter, D. Laskowski, Kubiszewski

Sędziowie: Przemysław Stelmaszyk, Damian Dorn – Michał Żurawski, Krzysztof Zabojszcz.

Zawodnicy pojawiają się już na parkiecie. Za chwilę pierwszy gwizdek, a na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak.

00:01

00:30
    Pierwsza okazja gospodarzy. Uderzał Kreft, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

01:36
    Rozgrywali piłkę gdańszczanie na połowie rywala. Stracili futsalówkę, ale ze względu na błąd defensywy rywali szybko ją odzyskali. Wesserling chciał wycofywać do współpartnera, ale zrobił to niedokładnie. Na jego szczęście piłka odbiła się od defensora gości i mamy rzut rożny.

01:40
    Zabrakło celnego strzału po rzucie rożnym.

01:46
    Faulował Kreft. Pierwsze przewinienie w spotkaniu.

03:00
    Trzy minuty za nami. Początek spotkania bardzo spokojny.

03:37
    Kolesnik próbował prostopadle zagrywać do współpartnera, ale jego podanie zostało zablokowane.

03:47
    Burdiuh chciał zagrywać piłkę na skrzydło, ale zabrakło tam współpartnera.

04:30
    Burdiuh zagrywa w pole karne go Bernardo. Ten jednak nie opanował futsalówki.

05:29
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki TOMASZ POŹNIAK.

Wardowski biegł z piłką lewą stroną boiska. Zagrał ją w pole karne do Poźniaka, a ten z bliskiej odległości umieścił futsalówkę w siatce.

06:52
    Uderzenie Sobańskiego. Mocna próba, ale piłka przechodzi obok bramki.

07:04
    Wesserling przechwycił piłkę na połowie rywala. Zdecydował się od razu oddać strzał, ale futsalówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

07:07
    Wznowienie gry z narożnika boiska. Uderzał z woleja Wesserling, ale piłka przeszła obok bramki.

07:15
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ KREFT.

Mamy podwyższenie prowadzenia przez gospodarzy! Kreft uderzył płasko i piłka znalazła się w bramce!

07:45
    Przewinienie gospodarzy na własnej połowie.

07:48
    Kolesnik zdecydował się na płaskie uderzenie z rzutu wolnego. Z trudem broni Burglin!

09:00
    9 minut gry za nami i jak na razie mamy dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

09:19
    Kolesnik próbował zagrywać piłkę w pole karne rywali. Wesserling przeciął jednak zagranie i futsalówka na aucie!

09:25
    Kąkol oddał mocny strzał z dystansu, ale sparował piłkę Burglin!

09:53
    Napierają na bramkę rywala goście. Teraz uderzał Przemysław Laskowski, ale ponownie bronią miejscowi!

11:00
    9 minut do końca pierwszej połowy. Ostatnie fragmenty spotkania są bardzo spokojne.

12:00
    Rozgrywają teraz piłkę w środkowej strefie goście.

12:35
    Kubiszewski uderzał z prawej strony, ale piłka przeszła obok dalszego słupka.

13:01
    Horbacz próbował zagrywać na skrzydło do Poźniaka. Zagrał jednak piłkę na aut

13:57
    Próba Kubiszewskiego z dystansu, ale piłka przechodzi obok słupka.

14:10
    Kubiszewski chciał wstrzelić piłkę w pole karne rywali, ale gospodarze przecięli jego zagranie.

14:26
    Sobański oddał mocny strzał, ale piłkę zablokował stojący na linii bramkowej rywal!

14:29
    Timeout dla gospodarzy.

14:45
    Burdiuh fauluje i dostaje żółtą kartkę.

15:10
    Faulowany tuż przed polem karnym rywali zawodnik gości. Będzie groźna sytuacja!

15:12
    Gol dla Red Devils!
    Strzelcem bramki ANDRII BURDIUH.

Piłka wstrzelona z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Interweniował Burglin, ale zagrał futsalówkę przed siebie. Tam czekał Budiuh, który wpakował piłkę do siatki!

16:00
    Wesserling uderzał z dystansu, ale próba niecelna.

16:39
    Uderzenie Poźniaka z prawej strony, ale piłka zablokowana.

16:42
    Płaskie uderzenie Wesserlinga zablokowane.

16:51
    Faulowany jeden z gości.

17:31
    Leży teraz na parkiecie bramkarz gospodarzy. Potrzebna interwencja służb medycznych.

18:31
    Buczkowski z kartką za krytykę orzeczeń arbitra.

18:35
    Sędziowie popełnili dzisiaj ewidentną gafę natury technicznej – po dwóch przewinieniach, po których były przyznane rzuty wolne dla gości, na ich konto zostały wpisane przewinienia. Na ten moment oficjalny wynik to 3:5.

20:00

Pierwsza połowa za nami. Jak na razie gospodarze prowadzą jednym trafieniem. Na razie to tyle. Zapraszam na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem.

Zawodnicy są już na parkiecie, za chwilę druga połowa spotkania.

20:01

20:11

Ależ otwarcie drugiej połowy w wykonaniu gości! Piłka wstrzelona w pole karne miejscowych, uderza Burdiuh i mamy wyrównanie!

20:52
    Szybka kontra gości, płasko uderza Przemysław Laskowski, ale broni Burglin!

21:00
    Kolejne płaskie uderzenie gości, ale ponownie górą Burglin!

23:00
    Trzy minuty drugiej połowy za nami. Gra toczy się głównie w środku pola.

23:08
    Domżalski uderzał z dystansu. Mocna próba, ale broni bramkarz!

23:15
    Wesserling oddał strzał zza pola karnego, ale trafił w słupek! Przy dobitce faulował rywala.

23:22
    Kolejne przewinienie AZS-u.

25:00
    Pięć minut drugiej połowy za nami. Cały czas mamy remis!

25:59
    Seria niedokładnych podań z obu stron.

26:30
    Rzut rożny dla gospodarzy. Płaskie zagranie do Wesserlinga, ten oddał strzał, ale niecelny.

28:00
    Kontra gości. Kąkol chciał minąć bramkarza, ale stracił piłkę.

29:27
    Kolesnik próbował uderzać z prawej strony, ale jego próba została zablokowana. Mamy rzut rożny.

30:00
    10 minut do końca. Czy wynik ulegnie jeszcze zmianie?

30:51
    Piłka zagrana do Domżalskiego. Ten chciał oddać strzał, ale został zablokowany przez rywala.

31:32
    Faulowany jeden z gospodarzy.

31:32

31:35
    Wesserling uderzał z rzutu wolnego, ale interweniował Kartuszyński!

31:43
    Strzelcem bramki BERNARDO LUDOVICE APPLETON FIGUEIRA CRUZ.

Szybka kontra gości. Przemysław Laskowski próbował minąć bramkarza, ale ten na chwilę zagarnął mu piłkę. Zawodnik gości odzyskał futsalówkę, wstrzelił ją w pole karne i tam już dobił ją Bernardo!

32:43
    Rzut rożny dla gospodarzy. Wesserling uderza z woleja, ale piłka leci obok bramki.

32:50
    Gospodarze z lotnym bramkarzem.

34:20
    Przechwycili goście i próbowali uderzać do pustej bramki, ale Wesserling zablokował strzał.

34:47
    Kawka uderzał z ostrego kąta, ale broni golkiper.

35:39
    Fauluje jeden z gospodarzy. Trzecie przewinienie gdańszczan.

36:19
    Wstrzelenie piłki w pole karne gości. Zamykający akcję Horbacz wślizgiem oddał strzał, ale futsalówka trafiła w boczną siatkę.

36:21
    Bernardo faulowany w środku pola.

36:55
    Kreft próbował z dystansu, ale broni golkiper.

37:20
    Horbacz zagrywał w pole karne do Krefta, ale ten nie sięgnął piłki.

37:20
    Timeout dla gości.

37:48
    Próba Poźniaka z bliskiej odległości zablokowana.

37:58
    Zagrywa ręką zawodnik gospodarzy. Piąte przewinienie AZS-u!

38:48
    Poźniak zagrał piłkę w pole karne do Krefta, ale ten nie trafił w nią.

39:00
    Minuta do końca. Czy AZS zdoła wyrównać?

39:55
    Piłka wstrzelona w pole karne gości. Spore zamieszanie, ale ostatecznie przyjezdni oddalają zagrożenie.

39:59
    Jeszcze na sekundę przed końcem oddaje strzał Kreft. Próba niecelna.

Koniec spotkania w Gdańsku. Mimo niekorzystnego rezultatu do przerwy udało się zwyciężyć chojniczanom! Po dzisiejszym spotkaniu dopisują oni trzy punkty na swoje konto!

To już wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu. (20:36:46)