Parma – Atalanta 1:3 (koniec) | Fiorentina – Torino 1:1 (koniec) | Frosinone – Spal 0:1 (koniec)
AS Roma – Napoli 1:4 (koniec) | Bologna – Sassuolo 2:1 (koniec) | Inter – Lazio 0:1 (koniec)
AS Roma
1:4 (1:1)
SSC Napoli
Niedziela 31.03.2019, 15:00 • Stadio Olimpico, Rzym • Włoska Serie A • Runda 29

AS Roma boleśnie przegrywa przed własną publicznością z SSC Napoli 1:4. Neapolitańczycy szybko, za sprawą Arkadiusza Milika otworzyli wynik spotkania, co ustawiło im grę. Roma mimo kiepskiej pierwszej połowy odgryzła się w końcówce z rzutu karnego. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1:1. W drugiej połowie Napoli znów dominowało nad gospodarzami, co potwierdziło trzema trafieniami. Zasłużone zwycięstwo podopiecznych Carlo Ancelottiego, którzy umacniają się na fotelu wicelidera Serie A. Romie szykuje się coraz cięższa walka o Champions League. Dziękujemy za wspólne emocje! (16:55:23)

90+3

90+3
    Kolarov padł na linii bocznej pola karnego. Nie ma mowy o jedenastce.

90+2
    Bezpośrednie, ale i niecelne uderzenie Kolarova.

90+1
    Jeszcze faulowany Dżeko na 20. metrze przed bramką Napoli. Za bardzo rozluźnili się teraz gracze gości, co wykorzystał Bośniak.

90
    Dwie minuty doliczone przez arbitra.

90
    Indywidualna akcja Cristiante. Zwiódł dwóch rywali, ale uderzył wprost w Mereta.

90
    Roma na połowie rywali, ale bez pomysłu i chyba wiary w powodzenie akcji.

89
    Dżeko źle przyjmował piłkę na 16. metrze. Bośniak zdołał jeszcze uderzyć, ale tylko na wiwat.

88
    Niewiele teraz brakowało, by Kluivert dopadł do piłki w polu karnym. Uprzedza go Rui.

87
    Siadło tempo meczu. Neapolitańczycy nie spieszą się, szanując posiadanie piłki, a Roma już chyba pogodzona z porażką. Choć pokazać z pewnością będą chcieli się wprowadzeni gracze.

85
    Jeszcze 5 minut gry w regulaminowym czasie spotkania.

82
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Daniele De Rossi, na boisku pojawia się Justin Kluivert.
    81. Amin Younes (NEA) - 1:4

81
    Gol dla Napoli!
    Strzelcem bramki AMIN YOUNES.

Younes dobija Romę! Pierwszy strzał z pola karnego obroniony przez Olsena, ale wobec dobitki bramkarz Romy był już bez szans! 1:4 i po meczu!

81
    Rzut rożny dla SSC Napoli.

79
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu i wycofanie piłki do linii obrony. Szanują futbolówkę przyjezdni.

79

78
    Nieudany rajd Dżeko.

77
    Trójkowy atak Napoli. Younes w pole karne do Callejona, ten już chciał wykładać Milikowi, którego uprzedził Manolas.

75
    Kwadrans do końca.

74
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Simone Verdi, na boisku pojawia się Amin Younes.

73
    Powinien być gol kontaktowy dla Romy! Mocno huknął Cristante, a Meret wybił piłkę przed siebie – wprost na głowę N'Zonziego, który w dogodnej sytuacji obił poprzeczkę! Jak to nie wpadło!?

73
    Roma zamyka gości w obrębie ich własnej połowy boiska. Dobrze bronią się jednak podopieczni Ancelottiego.

71
    Dobra interwencja Mereta po niezłym strzale gospodarzy.

69
    Korner nie przynosi żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

69
    Milik bezpośrednio uderza z rzutu wolnego z okolic 25. metra! Olsen przenosi piłkę na rzut rożny!

68
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Elseid Hysaj, na boisku pojawia się Kévin Malcuit.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandar Kolarov (AS Roma).

66
    Dochodzące dośrodkowanie wyjaśnił Koulibaly. Po chwili piłka wróciła w pole karne, gdzie wyłapał ją Meret.

65
    Korner dla podopiecznych Ranieriego.

65
    Roma od dłuższej chwili na połowie rywali, ale kompletnie nie przekłada się to na zagrożenie pod bramką Mereta.

63
    Niezła centra w szesnastkę, ale w górze panuje Koulibaly.

63
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Patrik Schick, na boisku pojawia się Nicolò Zaniolo.

62
    Nieopodal narożnika pola karnego faulowany Edin Dżeko.

62
    Napoli mając sporą zaliczkę nieco zwolniło i wyczekuje Romy, szukając odpowiedzi w kontratakach.

61
    Niebezpiecznie przed moment było przed bramką Mereta, ale żaden z graczy Romy w zamieszaniu nie był w stanie dopaść do piłki.

60
    Godzina za nami. Dwubramkowa przewaga Napoli i z przebiegu gry, ciężko wróżyć, by Roma była w stanie odwrócić losy meczu. Poczekajmy jednak, bo nie takie niespodzianki futbol pokazywał.

58
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Dries Mertens, na boisku pojawia się Adam Ounas.

58
    Przerwa w grze. Ucierpiał Mertens, wygląda na to, że czeka nas zmiana.
    55. Simone Verdi (NEA) - 1:3

55
    Strzelcem bramki SIMONE VERDI.

Zabójcza kontra Napoli. Szybko stworzona przewaga liczebna, piłka zagrana na środek pola karnego do Verdiego, który mocnym mierzonym strzałem nie dał szans Olsenowi! 1:3 i ciężko będzie się podnieść Romie!

54
    Nic z tego nie wyszło. Rusza kontra gości.

54
    Rzut wolny dla Romy na wysokości pola karnego.

52
    Sygnalizowany strzał głową w drugie tempo Maksimovicia i pewnie łapie Olsen.

52
    Jeszcze jeden rzut rożny – tym razem przeciwny narożnik boiska.

51
    Milik w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę. Polak już wychodził na czystą pozycję. Tylko korner dla podopiecznych Ancelottiego.
    50. Dries Mertens (NEA) - 1:2

50
    Strzelcem bramki DRIES MERTENS.

Neapolitańczycy znów na prowadzeniu! Głębokie i mocne wbicie piłki wzdłuż pola bramkowego przez Callejona, nie sięga jej Olsen, a na dalszym słupku na "pustaka" dobija Mertens!

47
    Ofiarny wślizg Koulibaly'ego, który uratował swoją drużynę przed rzutem rożnym.

47
    Przewinienie Napoli na połowie Romy.

46

AS Roma remisuje do przerwy z SSC Napoli 1:1. Goście szybko objęli prowadzenie, po trafieniu Milika już w 2 minucie. Napoli miało pierwszą połowę absolutnie pod kontrolą i nic nie zwiastowało, że na przerwę zejdą z innym rezultatem, niż prowadzenie. Przyszedł jednak doliczony czas gry i po kontrze miejscowych faulował Meret. Arbiter wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Perotti. Roma mimo słabej gry wróciła zza światów i do przerwy remisuje ze zdecydowanie lepszym dziś SSC Napoli. Zapraszamy za kwadrans na dalszą część emocji!

45+4
    45+4. Diego Perotti (ASR) - 1:1

45+4
    Gol dla Romy!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa DIEGO PEROTTI.

Pewnie wykonana jedenastka przez Perottiego! Kompletnie zwiedziony Meret, a gracz Romy ze stoickim spokojem uderzył do przeciwległego słupka!

45+3
    Rzut karny dla AS Romy! Świetna akcja N´Zonziego, który zwiódł dwóch rywali i odegrał do Dżeko, ten dośrodkował w pole karne, gdzie Meret w walce o piłkę sfaulował Schicka!

45+2
    Piłka wybita z szesnastki trafia pod nogi Ruiego, który płasko uderzył wprost w bramkarza.

45+2
    Dobra interwencja Kolarova. Będzie jeszcze korner dla przyjezdnych.

45
    Dwie minuty dorzucone do regulaminowych 45.

45
    Mimo sporej odległości Verdi zdecydował się na uderzenie, które po koźle złapał Olsen.

43
    Sędzia Calvarese nie zamierza tolerować ostrej gry. Milik przerwał kontratak Romy i momentalnie obejrzał kartonik.

41
    Do piłki zagranej przez Kolarova nie dopadł żaden z jego partnerów. W odpowiedzi nieudana kontra Napoli.

41
    Rzut wolny dla miejscowych. Szansa na dobre dośrodkowanie przed bramkę Mereta.

40
    Jeszcze 5 minut gry w pierwszej połowie.

37
    Ofensywne przewinienie Dzeko. Bośniak ląduje w notatniku sędziego Calvarese.

37
    Żółtko dla Manolasa. Zdaje się, że za dyskusję z arbitrem.

36
    Arkadiusz Milik po raz drugi znajduje drogę do siatki Romy, ale w górę tym razem powędrowała chorągiewka arbitra liniowego! Mertens urwał się obrońcom gospodarzy i wystawił piłkę do Milika, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce.

35
    Nieudane dośrodkowanie i od własnej bramki zacznie Olsen.

34
    Rzut rożny dla Napoli.

33
    Odpowiedź AS Romy. Niecelne uderzenie głową na dalszym słupku Perottiego.

31
    Powinno być 0:2! Świetnie na skrzydle napędził się Mertens i z chirurgiczną precyzją wystawił piłkę w pole bramkowe, skąd prosto w bramkarza, z woleja uderzył Verdi!

30
    Pół godziny gry za nami. Szybki gol Milika, jak na razie ustawił ten mecz. Napoli ma grę pod kontrolą.

28
    Głębokie podanie do wychodzącego na wolne pole Milika, który tym razem nie opanował futbolówki.

28
    Przy bliższym słupku pewnie interweniował Ruiz. Napoli rusza z kontrą.

27
    Rui dobrze przerywa oskrzydlający atak rywali. Korner dla AS Romy.

25
    Nieprzygotowane uderzenie Verdiego. Piłka poszybowała wyraźnie nad bramką.

24
    Zablokowany strzał gości.

20
    Szybki atak Giallorossich. Zablokowane dośrodkowanie Santona, a po chwili sygnalizowany strzał Schicka ląduje w rękawicach Mereta.

19
    Pierwsze uderzenie miejscowych. Niecelna główka w wykonaniu Edina Dzeko.

18
    Puściły nerwy Maksimoviciowi, który przytrzymywał rywala w środku pola. Żółta kartka.

18
    Środek, pola póki co zdominowany przez podopiecznych Ancelottiego.

16
    Verdi powstrzymany na skrzydle przez Manolasa.

15
    Ruiz do spółki z Mertensem nieprzepisowo przerwali kontratak rywali.

15
    Milik szukał miejsca na uderzenie przed polem karnym, lecz ostatecznie rozciągnął do Hysaja, który niedokładnie dośrodkował w szesnastkę Romy.

13
    Nerwowo miejscowi. Schick brzydko fauluje rozpędzonego Mario Ruiego i ogląda żółtą kartkę.
    16. trafienie Arka w tym sezonie!

12
    Niewiele z ofensywy mają póki co gracze Romy. Goście bardzo pewnie poczynają sobie po zdobytej bramce.

10
    10 minut gry za nami. Wysoki pressing neapolitańczyków utrudnia wyjście gospodarzom z obrębu własnej połowy.

8
    Chwila przerwy w grze. Ucierpiał zahaczany przez rywala Mertens.

6
    Roma zaskoczona tak nagłym obrotem spraw. Napoli dominuje na początku spotkania.

4
    Napoli próbowało pójść za ciosem. Na skraju pola karnego powstrzymany rajd Verdiego.
    2. Arkadiusz Milik (NEA) - 0:1

2
    Strzelcem bramki ARKADIUSZ MILIK.

Ależ otwarcie meczu! Verdi do Arkadiusza Milika, a ten kapitalnie przyjmuje sobie piłkę w polu karnym i uderza nie do obrony pod poprzeczkę! Olsen bez jakichkolwiek szans!

1
    Na własnej połowie faulowany Hysaj.

1

Za kilka chwil początek meczu!
    Spotkanie w Rzymie będzie obserwował Prezes PZPN, Zbigniew Boniek:

Zgodnie z oczekiwaniami, Arkadiusz Milik w wyjściowym składzie gości. Poza kadrą meczową dziś Piotr Zieliński, który jest zawieszony za żółte kartki.

AS Roma: Olsen – Santon, Manolás, Fazio, Kolarov – N´Zonzi, De Rossi – Schick, Cristante, Perotti – Džeko.

SSC Napoli: Meret – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Ruiz – Verdi, Milik, D. Mertens.

Ciężko wskazać jednoznacznego faworyta tego pojedynku – z racji własnego "terenu" Roma może być groźna i pod wodzą, nazwijmy to, jeszcze nowego trenera zaskoczyć rywali. Za Napoli przemawia olbrzymia siła ataku i ugruntowana pozycja w ligowej tabeli. Niemniej jednak, szykuje nam się pasjonujące widowisko!

Napoli przystępuje do rywalizacji na Stadio Olimpico podbudowane zwycięstwem 4:2 nad Udinese. Warto zaznaczyć, że jedną z bramek w tym meczu zdobył Arkadiusz Milik. Dla Polaka było to już 15. trafienie w obecnej kampanii Serie A. Neapolitańczycy tym zwycięstwem przerwali serię dwóch meczów bez zwycięstwa.

Roma w poprzedniej kolejce zanotowała wstydliwą porażkę ze SPAL. Ekipa walcząca o utrzymanie, po serii sześciu meczów bez zwycięstwa, pokonała rzymian przed własną publiką 2:1. Warto odnotować, że dla AS Romy był to drugi mecz pod wodzą Claudio Ranieriego i zarazem pierwsza porażka. Doświadczony Włoch, znany ostatnio głównie z Mistrzostwa Anglii z ekipą Leicester, zastąpił w marcu na stanowisku trenera Eusebio Di Francesco.

Gospodarze są piątą siłą ligowej tabeli i wciąż są w grze o Ligę Mistrzów. Goście zaś pewnie zasiadają w fotelu wicelidera Serie A – strata do liderującego Juventusu jest znacząca, bo 15 punktów, ale i przewaga nad następnymi drużynami pozwala zachować względny spokój.

Przed nami jeden z najlepiej zapowiadających się pojedynków 29. kolejki Serie A. Na Stadio Olimpico w Rzymie dojdzie do starcia miejscowej AS Romy z SSC Napoli. Startujemy o 15:00!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Piotr

Gole: 45+4. Perotti (kar.) – 2. Milik, 50. D. Mertens, 55. Verdi, 81. Younes

Kartki:   13. Schick (ASR), 37. Manolás (ASR), 37. Džeko (ASR), 66. Kolarov (ASR) – 18. Nikola Maksimović (NEA), 43. Milik (NEA)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały celne: 3:10. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 0:2. Foule: 14:13.
    AS Roma: Olsen – Santon, Manolás, Fazio, Kolarov – N´Zonzi, De Rossi (82. Kluivert) – Schick (63. Zaniolo), Cristante, Perotti – Džeko.
    Zmiany: Fuzato, Mirante – Ćorić, Juan Jesus, Karsdorp, Kluivert, Marcano, Riccardi, Ünder, Zaniolo.

SSC Napoli: Meret – Hysaj (68. Malcuit), Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Ruiz – Verdi (74. Younes), Milik, D. Mertens (58. Ounas).
    Zmiany: Karnézis, D'Andrea – Malcuit, Luperto, Younes, Ounas, Gaetano.

Sędziowie: G. Calvarese – Peretti, Giovane – Sacchi.