Hertha – Düsseldorf 1:2 (koniec) | Bayer – RB Lipsk 2:4 (koniec) | Schalke 04 – Eintracht 1:2 (koniec)
Stuttgart – 1. FC Nurnberg 1:1 (koniec) | Wolfsburg – Hannover 3:1 (koniec) | Bayern – Borussia D. 5:0 (koniec)
Bayern Monachium
5:0 (4:0)
Borussia Dortmund
Sobota 06.04.2019, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 28

Sędzia nie chciał znęcać się nad Borussią i zakończył mecz równo w 90. minucie. Bayern rozgromił BVB 5:0 i wraca na fotel lidera Bundesligi na 6 kolejek przed końcem sezonu! Niestety druga połowa nie obfitowała w okazje strzeleckie, żeby nie powiedzieć, że była po prostu nudna. Bawarczycy nie pozostawili rywalom złudzeń i miejsca na murawie. Na dobrą sprawę kwestia wygranej była już przesądzona w pierwszej połowie. Kto wie jak wyglądałoby spotkanie, gdyby Dahoud wykorzystał swoją okazję z początku spotkania. W koncertowym meczu Bayernu Monachium, Borussia Dortmund była jedynie tłem – tak krótko można podsumować ten mecz. To na tyle z Bawarii, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do naszego serwisu. (20:26:18)

90
    89. Robert Lewandowski (BAY) - 5:0

89
    Gol dla Bayernu!
    Gospodarze grając całą drugą połowę "na stojąco" strzelają bramkę na 5:0! Świetne zagranie na wolne pole do Gnabry'ego, ten jeszcze miał siły na rajd prawą flanką i zagranie w pole karne. Tan był ustawiony ROBERT LEWANDOWSKI, który trafił do pustej bramki!

86
    Borussia ruszyła lewą stroną, ale nic z tego wynika. Bayern wraz ze swoimi kibicami czeka na koniec meczu.

84
    Süle spróbował swoich sił uderzeniem z daleka. Piłka wylądowała w trybunach Allianz Areny.

83
    Gnabry popędził z piłką do linii końcowej i zagrał do Lewandowskiego. Reprezentant Polski źle trafił w futbolówkę.

82
    Dośrodkowanie Thiago spokojnie wyłapał Bürki.

82
    Rzut wolny dla Bayernu przy narożniku pola karnego po faulu Weigla na Riberym.

80
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Renato Sanches.

78
    Lewandowski mógł strzelić drugą bramkę. Napastnik Bayernu zaatakował piłkę wślizgiem na szóstym metrze, ale przeniósł ją nad poprzeczką.

77
    Owacje na stojąco dla Martineza, który świetnie zagrał w defensywie i dołożył do tego bramkę. Hiszpania zmienia Goretzka.

76
    Gnabry zbiegł na prawą stronę, ale uderzył bardzo niecelnie.

75
    Kimmich faulowany na skrzydle przez Bruuna Larsena.

72
    Borussia zdecydowała się na zaatakowanie rywali pressingiem, ale Ribery zdołał wyprowadzić piłkę.

70
    Żółtymi kartkami ukarani Lewandowski i Delaney. Napastnik Bayernu za niesportowe zachowanie, a Duńczyk za faul w środku pola.

68
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Kinglsley Coman, na boisku pojawia się Franck Ribéry.

66
    Gospodarze wyszli z kontrą, Lewandowski ruszył lewą stroną, a środkiem wybiegał mu... Hummels. Futbolówka trafiła w ręce Bürkiego.

64
    Tempo gry po zwariowanej pierwszej połowie zdecydowanie spadło. Borussia nadal nie ma pomysłu na akcję, a Bayern skupia się na obronie.

Radosław Łączkowski

Gole: 10. Hummels, 17. Lewandowski, 41. Javi Martínez, 43. Gnabry, 89. Lewandowski

Kartki:   70. Lewandowski (BAY) – 40. Zagadou (DOR), 70. Delaney (DOR)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 22:4. Strzały niecelne: 12:3. Rzuty rożne: 14:11. Spalone: 1:2. Foule: 9:12.
    Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez (77. Goretzka), Alcántara – Gnabry, Müller (80. Sanches), Coman (68. Ribéry) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Ribéry, James Rodríguez, Rafinha, Boateng, Goretzka, Sanches.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Zagadou (46. Weigl), Diallo – Dahoud (62. M. Götze), Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen.
    Zmiany: Hitz – M. Götze, Philipp, M. Wolf, Schmelzer, Weigl, Toprak.

Sędziowie: Manuel Gräfe – Guido Kleve, Markus Sinn – Christoph Günsch