Hertha – Düsseldorf 1:2 (koniec) | Bayer – RB Lipsk 2:4 (koniec) | Schalke 04 – Eintracht 1:2 (koniec)
Stuttgart – 1. FC Nurnberg 1:1 (koniec) | Wolfsburg – Hannover 3:1 (koniec) | Bayern – Borussia D. 5:0 (koniec)
Bayern Monachium
5:0 (4:0)
Borussia Dortmund
Sobota 06.04.2019, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 28

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Na to spotkanie czekają całe piłkarskie Niemcy! Pora na Der Klassiker – pojedynek Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. Tym razem starcie odbędzie się na Allianz Arena.

Bayern Monachium:
    Klub z Bawarii w tym sezonie miał sporo wzlotów i upadków. Podopieczni Niko Kovaca zdołali zmniejszyć stratę do Borussii, jednak wcześnie odpadli z Ligi Mistrzów – już w 1/8 po rywalizacji z Liverpoolem. Po niepowodzeniu na arenie międzynarodowej, Bayern chce za wszelką cenę zgarnąć siódme z rzędu mistrzostwo Niemiec. Obecnie strata do Borussii wynosi dwa punkty – po 27. kolejce. Jednak za Bayernem przemawiają jego wyniki u siebie. Bawarczycy doznali w Monachium tylko jednej porażki – z Borussią Mönchengladbach 0:3. Die Roten usiłują podtrzymać świetną passę na Allianz Arenie, gdzie wygrali ostatnie 7 ligowych meczów.
    W ramach niemieckiego klasyku dojdzie do rywalizacji dwóch najlepszych strzelców tych zespołów: Roberta Lewandowskiego i Paco Alcacera.

Borussia Dortmund:
    Ekipa z Zagłębia Ruhry mają za sobą bardzo udane rozpoczęcie sezonu. Pierwszej porażki w Bundeslidze doznali dopiero w połowie grudnia z Fortuną Düsseldorf. Następnie przyszła lekka obniżka formy – trzy remisy z rzędu i przegrana z Augsburgiem. Mimo to, utrzymali się na fotelu lidera. Po raz pierwszy od wielu lat Borussia ma okazję przerwać hegemonię Bayernu. BVB znacznie gorzej prezentuje się na wyjazdach niż u siebie. Bilans z ostatnich pięciu meczów to dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka. Z kolei na Signal Iduna Park nie doznali jeszcze przegranej.
    Trener gości Lucien Favre trafnie zauważył, że obecnie największym rywalem jest Bayern. Jednak do końca sezonu zostało łącznie siedem kolejek.

Sobotnie rywalizacja będzie setną rywalizacją Bayernu z Borussią w Bundeslidze. Do tej pory Bawarczycy wygrali 45 pojedynków, remis padł 29 razy. BVB wygrało w 25 meczach. Natomiast w rundzie jesiennej tego sezonu klub z Dortmundu wygrał z mistrzami Niemiec 3:2. Gole strzelali wówczas Marco Reus (dwa razy), Paco Alcacer i Robert Lewandowski (również dwukrotnie).

Niestety oba zespoły nie mogą skorzystać z pełnej kadry. W Bayernie zabraknie Arjena Robbena i Alphonso Daviesa, ale Niko Kovac przyznał, że jest optymistą w kwestii dyspozycji Davida Alaby i Manuela Neuera. Z kolei Lucien Favre liczy, że Paco Alcacer będzie mógł zagrać w meczu. Decyzja odnośnie Abdou Diallo i Łukasza Piszczka zostanie podjęta tuż przed meczem.

Spotkania na szczycie największych lig europejskich bardzo często elektryzuje kibiców. Do tego, gdy do tego mierzą się dwa najlepsze kluby w kraju, emocję są gwarantowane. Mecz Bayernu Monachium z Borussią Dortmund na tym etapie sezonu może rozstrzygnąć o losach mistrzostwa Niemiec. O godzinie 18:30 na Allianz Arenie temperatura sięgnie zenitu! Zapraszamy do śledzenia rywalizacji na naszą stronę! Walki w Monachium z pewnością nie zabraknie!

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martinez, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

Rezerwowi: Ulreich – Rafinha, Boateng, Sanches, Goretzka, Rodriguez, Ribery

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Akanji, Zagadou, Diallo – Witsel, Delaney – Sancho, Dahoud, Bruun Larsen – Reus.

Rezerwowi: Hitz – Götze, Philipp, Wolf, Schmelzer, Weigl, Toprak

Sędziowie: Manuel Gräfe – Guido Kleve, Markus Sinn – Christoph Günsch.
    Zawodnicy udali się na przedmeczową rozgrzewkę.

Sam Robert Lewandowski strzelił więcej goli w Bundeslidze (199) niż cała jedenastka Borussii (170).

Sędziowie wyprowadzają oba zespoły na murawę Allianz Areny w Monachium.

1

1
    Daleka piłka w kierunku Comana wybita na aut przez Piszczka. Kilka sekund później Bayern wywalczył rzut rożny.

1
    Hummels uderzył głową przy bliższym słupku, futbolówka poszybowała obok bramki.

2
    Lewandowski wbiegł w pole karne, ale nie trafił w piłkę i upadł na murawę. Sędzia konsultuje się ze swoimi partnerami.

3
    Gramy dalej. Reprezentant Polski po chwili przerwy wraca do rywalizacji.

5
    Po mocnym otwarciu meczu, Bayern zwolnił i wymienia podania na własnej połowie.

6
    Zagranie Müllera do Lewandowskiego trochę za silne. Nadal gospodarze wyraźnie przeważają.

7
    Jednak co z tego! Pierwszy atak gości za sprawą rajdu Bruuna Larsena, który podał do Reusa! Niemiec przytomnie wycofał na 18. metr do Dahouda, jednak ten trafił w słupek!
    7. Dahoud mógł otworzyć wynik spotkania, ale po świetnej kontrze Borussii uderzył w słupek.

9
    Zagranie Bayernu po rzucie wolnym. Dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego za mocne.

10
    Gol dla Bayernu!
    Bawarczycy dokumentują swoją przewagę i trafiają do bramki! Znów wrzutka, tym razem z rzutu rożnego! Ponownie najwyżej w polu karnym wyskoczył MATS HUMMELS, który dobrze nabiegł na piłkę i uderzył nie do obrony!
    10. Mats Hummels (BAY) - 1:0

12
    Goście nie potrafią wyjść z własnej połowy. Dahoud faulował na skrzydle Comana.

13
    Thiago uderzył ze stałego fragmentu gry, Bürki wypiąstkował ten strzał.

15
    Płaska centra Comana w szesnastkę Borussii wybita przez Delaney'a. Kolejny rzut rożny dla Bayernu.

16
    Witsel głową oddala zagrożenie spod własnej bramki.

17
    Gospodarze rozbijają rywali na początku meczu! Fatalne zachowanie Zagadou na własnej połowie! ROBERT LEWANDOWSKI zgarnął futbolówkę, minął Bürkiego i efektownym uderzeniem nożycami strzela swoją 200. bramkę w Bundeslidze!
    17. Robert Lewandowski (BAY) - 2:0

18
    Lewandowski poszedł za ciosem, ale po akcji prawą stroną świetnie obronił Bürki.

20
    Daleki przerzut do Gnabry'ego, za mocne zagranie dla reprezentanta Niemiec. Od bramki Borussia.
    20. Mocny strzał Lewandowskiego obronił Bürki.
    Tylko Gerd Müller potrzebował mniej meczów od Roberta Lewandowskiego na strzelenie 200 goli w Bundeslidze.

22
    Obraz gry nie ulega zmianie. Totalna dominacja gospodarzy trwa w najlepsze.

24
    Zdecydowanie za lekkie uderzenie Dahouda na bramką Neuera. Spokojnie interweniuje bramkarz Bayernu.

26
    Goście próbują przedrzeć się prawą stroną boiska. Wrzut z autu Piszczka wybity przez Hummelsa.

28
    Zagranie Reusa na prawe skrzydło do Sancho. Miękkie dośrodkowanie Anglika bez problemu wyłapał Neuer.

30
    Bayern po raz kolejny wznowi mecz od rzutu rożnego.

31
    Znów centra na Humellsa, strzał głową niemieckiego defensora obronił Bürki.
    31. Bürki interweniuje po uderzeniu głową Hummelsa.

33
    Borussia mogła wyprowadzić atak po błędzie Süle. Delaney uprzedzony przez Martineza.

34
    Szybka kontra Bayernu zatrzymana przez defensorów gości.

36
    Lewandowski ponownie bliski przechwytu futbolówki przez Zagadou. Na szczęście dla gości, Polakowi zabrakło kilku centymetrów.

38
    Strzał głową Lewandowskiego z ostrego kąta sparował Bürki. Korner dla Bayernu.

39
    Stoperzy nie mają żadnego pomysłu na zatrzymanie Hummelsa w powietrzu. Uderzenie Niemca obok bramki.

40
    Lewandowski wybiegał na wolne pole, ale został sfaulowany przez Zagadou. Żółta kartka dla defensora Borussii.

41
    To jest nokaut! Bawarczycy prowadzą już trzema golami! Centra w pole karne z rzutu wolnego, swoich sił spróbowali Müller i Lewandowski, ale ich uderzenia były blokowane. Futbolówka spadła pod nogi JAVIEGO MARTINEZA, który technicznie uderzył zza pola karnego!
    41. Javi Martínez (BAY) - 3:0

43
    Kanonada na Allianz Arenie! Szybki atak gospodarzy środkiem pola. Miękkie i dochodzące do bramki dośrodkowanie Müllera na głowę SERGE'A GNABRY'EGO! Uderzenie głową skrzydłowego Bayernu i Bürki bez szans na interwencję!
    43. Serge Gnabry (BAY) - 4:0

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45+2
    Zagranie na lewe skrzydło do Comana trochę za mocne dla Francuza. Od bramki Bürki.

45+2

Bayern Monachium do przerwy wręcz demoluje Borussię Dortmund aż 4:0! Mistrz Niemiec dał pretendentowi do tego miana prawdziwą lekcję futbolu. Eksperci są zgodni, BVB gra najgorszy mecz w tym sezonie Bundesligi! Z koeli gospodarze nie mają rywalom miejsca na wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. Podopieczni Niko Kovaca od pierwszego gwizdka rzucili się do ataku i widać to w rezultacie. Linia obrony Borussii już popełniła kilka błędów. Akanji, Zagadou i Diallo nie potrafią zachować zimnej krwi i szybko panikują przy piłce. Niestety Łukasz Piszczek, który wraca po kontuzji również dwa razy nie był w stanie zatrzymać Hummelsa w polu karnym. Zobaczymy co zawodnicy obu drużyn zaprezentują nam w drugiej połowie.
    Sam Mats Hummels oddał więcej strzałów na bramkę (4) niż wszyscy zawodnicy Borussii razem wzięci (3).

46

46
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Dan-Axel Zagadou, na boisku pojawia się Julian Weigl.

48
    Borussia wymienia podania na własnej połowie i próbuje wyprowadzić atak.

49
    Jednak po chwili Piszczek faulował Comana na skrzydle. Bayern wychodzi z atakiem.

50
    Akcja Gnabry'ego nieudana. Bürki wznawia od własnej bramki.

52
    Rzut rożny dla Bayernu po wślizgu Delaney'a przy akcji Gnabry'ego.

53
    Centra na dalszy słupek do Gnabry'ego. Niemiecki skrzydłowy skiksował przy próbie strzału z woleja.

55
    Weigl zablokował Comana w polu karnym Bürkiego.

57
    Bayern stara się szanować piłkę i wymienia podania w okolicach linii środkowej.

60
    Dahoud wyprowadził kontratak Borussii, zagranie w pole karne do Reusa, który był na wyraźnym spalonym.

62
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Mahmoud Dahoud, na boisku pojawia się Mario Götze.

64
    Tempo gry po zwariowanej pierwszej połowie zdecydowanie spadło. Borussia nadal nie ma pomysłu na akcję, a Bayern skupia się na obronie.

66
    Gospodarze wyszli z kontrą, Lewandowski ruszył lewą stroną, a środkiem wybiegał mu... Hummels. Futbolówka trafiła w ręce Bürkiego.

68
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Kinglsley Coman, na boisku pojawia się Franck Ribéry.

70
    Żółtymi kartkami ukarani Lewandowski i Delaney. Napastnik Bayernu za niesportowe zachowanie, a Duńczyk za faul w środku pola.

72
    Borussia zdecydowała się na zaatakowanie rywali pressingiem, ale Ribery zdołał wyprowadzić piłkę.

75
    Kimmich faulowany na skrzydle przez Bruuna Larsena.

76
    Gnabry zbiegł na prawą stronę, ale uderzył bardzo niecelnie.

77
    Owacje na stojąco dla Martineza, który świetnie zagrał w defensywie i dołożył do tego bramkę. Hiszpania zmienia Goretzka.

78
    Lewandowski mógł strzelić drugą bramkę. Napastnik Bayernu zaatakował piłkę wślizgiem na szóstym metrze, ale przeniósł ją nad poprzeczką.

80
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Renato Sanches.

82
    Rzut wolny dla Bayernu przy narożniku pola karnego po faulu Weigla na Riberym.

82
    Dośrodkowanie Thiago spokojnie wyłapał Bürki.

83
    Gnabry popędził z piłką do linii końcowej i zagrał do Lewandowskiego. Reprezentant Polski źle trafił w futbolówkę.

84
    Süle spróbował swoich sił uderzeniem z daleka. Piłka wylądowała w trybunach Allianz Areny.

86
    Borussia ruszyła lewą stroną, ale nic z tego wynika. Bayern wraz ze swoimi kibicami czeka na koniec meczu.

89
    Gospodarze grając całą drugą połowę "na stojąco" strzelają bramkę na 5:0! Świetne zagranie na wolne pole do Gnabry'ego, ten jeszcze miał siły na rajd prawą flanką i zagranie w pole karne. Tan był ustawiony ROBERT LEWANDOWSKI, który trafił do pustej bramki!
    89. Robert Lewandowski (BAY) - 5:0

90

Sędzia nie chciał znęcać się nad Borussią i zakończył mecz równo w 90. minucie. Bayern rozgromił BVB 5:0 i wraca na fotel lidera Bundesligi na 6 kolejek przed końcem sezonu! Niestety druga połowa nie obfitowała w okazje strzeleckie, żeby nie powiedzieć, że była po prostu nudna. Bawarczycy nie pozostawili rywalom złudzeń i miejsca na murawie. Na dobrą sprawę kwestia wygranej była już przesądzona w pierwszej połowie. Kto wie jak wyglądałoby spotkanie, gdyby Dahoud wykorzystał swoją okazję z początku spotkania. W koncertowym meczu Bayernu Monachium, Borussia Dortmund była jedynie tłem – tak krótko można podsumować ten mecz. To na tyle z Bawarii, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do naszego serwisu. (20:26:18)

Radosław Łączkowski

Gole: 10. Hummels, 17. Lewandowski, 41. Javi Martínez, 43. Gnabry, 89. Lewandowski

Kartki:   70. Lewandowski (BAY) – 40. Zagadou (DOR), 70. Delaney (DOR)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 22:4. Strzały niecelne: 12:3. Rzuty rożne: 14:11. Spalone: 1:2. Foule: 9:12.
    Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez (77. Goretzka), Alcántara – Gnabry, Müller (80. Sanches), Coman (68. Ribéry) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Ribéry, James Rodríguez, Rafinha, Boateng, Goretzka, Sanches.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Zagadou (46. Weigl), Diallo – Dahoud (62. M. Götze), Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen.
    Zmiany: Hitz – M. Götze, Philipp, M. Wolf, Schmelzer, Weigl, Toprak.

Sędziowie: Manuel Gräfe – Guido Kleve, Markus Sinn – Christoph Günsch