AZS Gdańsk – Clearex 2:4 (koniec) | FC Toruń – Szczecin 5:1 (koniec) | Red Devils – Jagiellonia 5:1 (koniec)
Red Dragons – Rekord 1:4 (koniec) | AZS UŚ – Jelcz-Laskowice 2:4 (koniec)
FC Toruń
5:1 (1:0)
Pogoń '04 Szczecin
Sobota 06.04.2019, 18:00 • Uniwersyteckie Centrum Sportowe, Toruń • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 15

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:39:01)

Nie doszło do niespodzianki w Toruniu. Wicelider zgodnie z przewidywaniami pokonał przedostatni zespół Futsal Ekstraklasy. Pierwsza bramka padła w ostatniej minucie pierwszej części, a później worek z nimi rozwiązał się. Drużyna Łukasza Żebrowskiego zatriumfowała ostatecznie 5:1, a dwa gole dla niej strzelił Tomasz Kriezel.

40:00

39:15
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KONRAD PRAWUCKI.

Honorowa bramka Pogoni. Jej najlepszemu strzelcowi udało się znaleźć drogę do siatki gospodarzy w ostatniej minucie spotkania. Ten gol już nic nie zmieni.

37:51
    Gol dla FC Toruń!
    Strzelcem bramki TOMASZ KRIEZEL.

Po przechwycie jedynym zadaniem dla Kriezela było wpakowanie piłki do opuszczonej przez Daniela Szklarza bramki Pogoni 04 Szczecin. Celne uderzenie prawie przez całe boisko i wynik staje się coraz bardziej spektakularny.

36:40
    Piłka na połowie FC Toruń, a tam powolne i mało interesujące podania przyjezdnych.

36:00
    Przerwa na żądanie szkoleniowca.

34:57
    Strzelcem bramki MATEUSZ CYMAN.

Zawodnik FC Toruń zabrał piłkę już na połowie przeciwników, a że ci starają się rozgrywać z wycofanym bramkarzem, to nie było trudno wpakować piłkę do ich siatki po raz czwarty w tym meczu.

34:30
    Pogoń z wycofanym bramkarzem, ale stwarza dużego zagrożenia dla swojego przeciwnika.

32:18
    Tym razem nieudane uderzenie Tomasza Kriezela z przedłużonego rzutu karnego. Piłka wylądowała poza bramką Pogoni.

32:18
    Kolejny przedłużony rzut karny dla FC Toruń.

30:42
    Bramkę z 10 metrów zdobywa TOMASZ KRIEZEL.

Pewne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego i FC Toruń ma komplet punktów praktycznie w kieszeni. Już trzy gole przewagi gospodarzy i spotkanie pod ich kontrolą.

30:40
    Przedłużony rzut karny dla gospodarzy, ponieważ Pogoń przekroczyła limit fauli.

30:40
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika FC Toruń.

29:30
    Starają się zorganizować do ataku futsaliści Pogoni.

28:15
    Mimo niekorzystnego wyniku trudno mówić o huraganowym szturmie Pogoni 04 Szczecin. Przyjezdni nadal przyczajeni na własnej połowie jakby chcieli minimalizować stratę.

26:30
    Powolne rozegranie FC Toruń posiadającego coraz bezpieczniejszą przewagę w konfrontacji z przedostatnim zespołem ligi.

25:15
    Trzeci faul popełniony po przerwie przez zawodnika Pogoni.

24:30
    Po strzale Konrada Prawuckiego korner dla Pogoni. Przyjezdni nie potrafili wykonać tego stałego fragmentu równie dobrze jak niedawno gospodarze.

Gole: 19. Mrówczyński, 24. Spychalski, 31. Kriezel (10 m rzut karny), 35. Cyman, 38. Kriezel – 40. Prawucki

FC Toruń: Naparło (Iwański) – Kriezel, Wojciechowski, Mikołajewicz, Elsner – Domański, Stolarski, Zboralski, Waszak, Spychalski, Cyman, Mrówczyński, Wędołowski.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) – Czyszek, Gepert, Jakubiak, Prawucki – Kondiuch, Sapon, Dąbrowski, Przygórzewski, Maćkiewicz.

Sędziowie: Jaruchiewicz, Netkowska – Wanicki, Rosołek