Rekord – Piast 4:1 (koniec) | Red Dragons – AZS Gdańsk 3:1 (koniec) | FC Toruń – Zduńska Wola 2:1 (koniec)
Clearex – Jelcz-Laskowice 2:1 (koniec) | Red Devils – Szczecin 6:2 (koniec) | AZS UŚ – Jagiellonia 3:2 (koniec)
AZS UŚ Katowice
3:2 (3:1)
Jagiellonia Białystok
Sobota 20.04.2019, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 23

Podczas tej relacji gościć będziemy w Katowicach, gdzie AZS UŚ zmierzy się z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

AZS UŚ Katowice to dziewiąta siła ekstraklasowych zmagań. Obecnie zespół ten ma na swoim koncie 21 punktów.

MOKS Słoneczny Stok Białystok jest sąsiadem katowiczan z tabeli Futsal Ekstraklasy. Białostoczanie również mogą się pochwalić dorobkiem 21 "oczek".

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Początek o godzinie 18:00. Do usłyszenia!

Protokół meczowy:

AZS UŚ Katowice:
    Bednarczyk, Lasik, Gruszczyński – Jasiński, Podobiński, Szczurek, Gładczak, Musiał, Wojtyna, Pękala, Łopuch, Dubiel, Hewlik, Piskorz

MOKS Słoneczny Stok Białystok:
    Jendruczek, Święciński – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Sklepko, Grabowski

Gol dla AZS-u UŚ!
    DANIEL WOJTYNA błyskawicznie otwiera wynik spotkania!

4
    Po akcji gospodarzy prawym skrzydłem ROBERT GŁADCZAK podwyższa prowadzenie katowiczan!

5
    Słupek chroni miejscowych przed utratą bramki po uderzeniu Lisowskiego z rzutu wolnego!

6
    Próbują odpowiedzieć na dwa gole rywali białostoczanie, ale gospodarze skutecznie bronią dostępu do własnej bramki.

7
    Znakomita interwencją popisuje się golkiper MOKS-u.

9
    Hewlik nie zdołał opanować piłki na lewym skrzydle i od autu rozpoczną przyjezdni.

10
    Długo budowali swój atak na połowie rywali katowiczanie, ale ostatecznie łatwo stracili piłkę.

10
    Ładnie zadryblował na lewym skrzydle Hewlik, następnie uderzając jednak prosto w golkipera rywali.

11
    Indywidualna akcja Lisowskiego zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem na bramkę rywali!

13
    Jasiński skutecznie blokuje uderzenie rywala ze skrzydła, a następnie wybija piłkę na aut.

13
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Po zagraniu ze skrzydła piłkę do bramki pakuje MARCIN FIRAŃCZYK!

14
    Wracają na dwubramkowe prowadzenie gospodarze! Strzelcem bramki JACEK HEWLIK.

14
    Momentalnie o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Białegostoku.

15
    Z lotnym golkiperem grają przyjezdni. Pięć minut do końca pierwszej odsłony spotkania.

16
    Nasilają się ataki białostoczan. Goście są zdeterminowani, aby strzelić kontaktowego gola jeszcze przed przerwą.

17
    Faule: 3-1.

18
    Dużo częściej w ostatnich minutach przy piłce znajdują się białostoczanie. Dwie minuty efektywnego czasu gry do końca pierwszej części.

19
    Potężnie z prawego skrzydła uderzał Firańczyk, ale broni golkiper katowiczan. Chwilę później Firańczyk wybiciem piłki na aut przerwał kontrę gospodarzy.

20

Do przerwy katowiczanie prowadzą z MOKS-em 3:1. Mecz jest otwarty i szybki, co zwiastuje spore emocje po przerwie. Zostańcie z nami!

21

22
    Znakomite wejście w drugą połowę notujący przyjezdni! ADRIAN CITKO wpisuje się na listę strzelców!

23
    Kolejne ataki białostoczan, ale tym razem zabrakło skuteczności. Kontra Akademików.

24
    Groźna akcja MOKS-u prawym skrzydłem, ale piłka minimalnie mija słupek! Jeszcze korner dla przyjezdnych.

25
    Białostoczanie wznawiają grę od autu na własnej połowie boiska.

27
    Piskorz nie zdołał opanować futbolówki pod długim wyrzucie bramkarza swojej drużyny.

28
    Nie przestają atakować i walczyć o wyrównanie przyjezdni. Pachnie golem dla którejś z drużyn!

29
    Zamknięci w okolicach własnego pola karnego są katowiczanie. Długo budują "futsalowy zamek" goście.

30
    Faule: 1-3.

32
    Pękala faulowany na wysokości linii środkowej boiska. Białostoczanie od rzutu wolnego.

33
    Bardzo długo utrzymują się przy piłce zawodnicy MOKS-u, jednak brakuje uderzeń na bramkę AZS-u.

34
    Niedokładne zagranie Dubiela i futbolówkę przechwycili goście. Przyjezdni od razu ruszyli z kontrą, która jednak zakończyła się niecelnym uderzeniem z prawego skrzydła.

35
    Nieco ponad pięć minut efektywnego czasu gry mają na doprowadzenie do wyrównania przyjezdni.

36
    Nie rezygnują z dalszej walki goście. Rzut rożny dla MOKS-u.

37
    Firańczyk popisał się skutecznym odbiorem piłki, która była w posiadaniu Dubiela. Potencjalne niebezpieczeństwo pod bramką gości zażegnane.

38
    O czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Białegostoku.

38
    Mocne uderzenie Wojtyny z dystansu zablokowane przez jednego z rywali, ale utrzymują się przy piłce gospodarze.

39
    Całym zespołem atakują przyjezdni. Ewentualna strata może zakończyć się utratą bramki.

40
    23 sekundy do końca spotkania! Od bramki wznawia grę golkiper białostoczan.

40

Spotkanie w Katowicach właśnie się zakończyło! Gospodarze zwyciężają z MOKS-em Białystok 3:2, choć do końca nie mogli być pewni triumfu. Przyjezdni dążyli do wyrównania, ale zabrakło konkretów pod bramką rywali. Dziękuję za uwagę! (19:34:13)

Gole: 3. Wojtyna, 4. Gładczak, 14. Hewlik – 13. Firańczyk, 22. Citko