Cracovia – ŁKS 1:2 (koniec) | Jagiellonia – Raków 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
0:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Sobota 27.07.2019, 20:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (21:55:44)

To już jest koniec! Jagiellonia przegrywa z beniaminkiem 0:1, a bohaterem Rakowa zostaje Petrasek. Częstochowianie pokazali, że śmiało mogą wygrywać w PKO BP Ekstraklasie. Zagrali naprawdę dobre spotkanie.

90+6

90+5
    Camara mijał rywali jak tyczki, ale nic to nie dało. Później dograł źle i tyle z akcji.

90+3
    Przed kilkoma chwilami ucierpiał Szymonowicz. Była przerwa w grze, więc należy się spodziewać, że wydłuży się też doliczony czas tego spotkania.

90+2
    Jeszcze ostatnie chwile nadziei dla Jagiellonii. Jeżeli Raków to wygra, będziemy mieli sporą niespodziankę.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Ognjen Mudrinski (Jagiellonia Białystok).

90
    Pogramy cztery minuty dłużej!

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok).

86
    Jagiellonia chce rzutu karnego. Robi się gorąco w Białymstoku!

85
    Końcówka. Gospodarze jeszcze chcą gonić. Przed chwilą huknął Kostal, jednak na posterunku ponownie był Gliwa.

83
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Martin Košťál.

82
    Bardzo śmiało poczyna sobie dziś w Białymstoku beniaminek PKO BP Ekstraklasy. Ciekawe co na to gospodarze.
    81. Tomas PETRASEK - 0:1

81
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki TOMAS PETRASEK. Przepiękne uderzenie głową! Niewiele do powiedzenia miał w tym przypadku Węglarz. Praktycznie nic. Goście wychodzą na prowadzenie!

81
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Miłosz Szczepański, na boisku pojawia się Emir Azemović.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok).

80
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 12 583 widzów.

79
    Dośrodkowania: 19-8.

78
    Obecnie gra toczy się głównie na połowie Rakowa Częstochowa. Może to oznaczać, że powoli kontrolę nad spotkaniem przejmują gospodarze.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
    77. Wynik ani drgnie.

76
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Juan Camára.

75
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Jakub Apolinarski, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

73
    Kompletnie nieprzygotowany do oddania strzału był teraz Mudrinski. To nie mogło zakończyć się powodzeniem. Chybienie.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Igor Sapała (Raków Częstochowa).

71
    Teraz przy piłce goście z Częstochowy. Aktualnie nie decydują się na poważniejsze forsowanie tempa.

70
    Około dwadzieścia minut do zakończenia tego starcia. Niebawem już wszystko będzie absolutnie jasne.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomas Petrasek (Raków Częstochowa).

67
    Nie trafił w światło bramki Pospisil.

66
    Jagiellonia próbuje jakoś zaskoczyć przeciwników, ale ci nie pozwalają gospodarzom na zbyt wiele.

65
    Mijają kolejne minuty, a wynik ani drgnie, choć ciekawych sytuacji nie brakuje.

63
    Groźnie zaatakowała białostocka Jagiellonia, ale zabrakło właściwego wykończenia tej akcji.

62
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.

60
    Godzina gry już za nami. Kolejny celny strzał gości, ale pewnie interweniował Węglarz.

59
    Próba zagrania prostopadłego w pole karne Rakowa, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze w defensywie goście.

58
    I znów pokazują swoje rozochocenie piłkarze Rakowa Częstochowa. Goście są świetnie zorganizowani!

57
    Dobrze na przedpolu interweniował Gliwa.

56
    Teraz trochę gry w okolicach środka boiska. Jagiellonia próbuje nieco uspokoić swoje poczynania.

55
    Dziesięć minut gry po przerwie już za nami. Wciąż 0:0.

53
    Raków znów przycisnął. Tym razem przyjezdnym udało się wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Ciekawe co z tego wyniknie.

52
    Przejęła inicjatywę drużyna z Częstochowy.

51
    Ciekawie, oj bardzo ciekawie rozpoczęła się ta druga partia. Miejmy nadzieję, że do samego końca nie będzie brakowało emocji.

49
    Kapitalny Gliwa! Miał świetną szansę jeden z zawodników Jagiellonii, ale ponownie na wysokości zadania stanął golkiper Rakowa!

48
    Ależ teraz uderzył Mitrović! Główka w kierunku bramki, ale trochę zabrakło właściwej rotacji. Piłka jedynie otarła się o słupek.

47
    Tylko jedna zmiana w trakcie przerwy. Szkoleniowiec Jagiellonii uznał, że nie ma sensu niczego zmieniać w jego premierowej jedenastce.

46
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Bryan Nouvier, na boisku pojawia się Ruslan Babenko.

46

Do przerwy 0:0. Czas na kilka chwil wytchnienia od tych emocji. Trochę się w Białymstoku już działo. Oby druga partia była jeszcze bardziej emocjonująca!

45

44
    Ostatnie akcenty premierowej partii. Pachnie golem numer jeden coraz mocniej, oj pachnie.

43
    Brown Forbes ostemplował poprzeczkę!

42
    Rzuty rożne: 1-1.

41
    Częstochowianie znów w natarciu. Mocne uderzenie z większej odległości nie zaskoczyło jednak Węglarza. Kolejna skuteczna parada tego bramkarza. Korner dla Rakowa.

40
    Ostatnie pięć minut plus ewentualnie to, co doliczy sędzia Daniel Stefański.

38
    Po jednym strzale celnym na kontach obu ekip. Ogólem w strzałach prowadzą goście 4:3.
    37. To mógł być gol!

37
    Niesamowita parada Gliwy po strzale Imaza! Zapachniało golem, oj zapachniało niesłychanie mocno. Odpowiedziała Jaga na zagrożenie wyprowadzone przez przeciwnika!

36
    Widać, że Raków gra dziś bez kompleksów. Niespecjalnie przeżywa porażkę na start.

35
    Ostatnie dziesięć minut pierwszej partii. Bardzo, oj bardzo rozochocony jest beniaminek. Super wyglądają teraz goście.
    33. Było groźnie!

33
    Główkował Petrasek, ale na poseturenku był golkiper Jagiellonii. Nic dodać, nic ująć. Kapitalna parada Węglarza!

32
    Nie zamknął dobrze akcji Brown Forbes. Strata inicjatywy i szansy na wywalczenie pierwszego gola przez częstochowski Raków.

31
    Szczepański próbował zainicjować kontratak gości, ale rywale mu to uniemożliwili.

30
    Od początku meczu minęło już pół godziny. Nadal czekamy na otwarcie wyniku.

29
    Trochę fauli i znów nieco więcej pracy ma sędzia Daniel Stefański. Na razie jednak perfekcyjnie wykonuje swoje zadania.

28
    Całkiem interesujące jest to spotkanie, choć brakuje nam celnych uderzeń i groźnych ataków. Teraz rzut wolny egzekwują goście z Częstochowy.

27
    Gospodarze znów zwolnili i wymieniają podania na własnej połowie. Częstochowianie próbują wymusić jakiś błąd.

26
    Posiadanie piłki: 42-58%.

25
    Raków gra zupełnie inaczej niż na inaugurację. Chyba troszeczkę zeszły nerwy i presja.

24
    Teraz zaatakowali częstochowianie. Szukali możliwości na oddanie uderzenia, lecz na niewiele się te próby zdały.

23
    Przyspieszenie białostoczan. Mogło być groźnie, jednak przeciwnicy dobrze zorganizowali się w defensywie.

21
    Jagiellonia częściej operuje futbolówką. Teraz gospodarze wymieniają podania w okolicach środka boiska. Chyba chcą uśpić czujność rywali.

20
    20 minut spotkania już za nami. Wciąż 0:0.

19
    Jagiellonia troszkę się rozochociła. Próbuje zepchnąć piłkarzy Rakowa.

18
    Rzut wolny dla Jagiellonii. Może być bardzo niebezpiecznie.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Felicio Brown Forbes (Raków Częstochowa).

15
    Kwadrans gry już za nami. Częstochowianie z minuty na minutę prezentują się lepiej i starają się postraszyć przeciwnika.

14
    Postraszył, oj postraszył teraz beniaminek.

13
    Ależ było teraz ciekawie! Brown Forbes dostał świetne podanie w pole karne, oddał strzał, ale piłka poszybowała obok bramki!

12
    Póki co bez większych zagrożeń. Z jednej i drugiej strony. Próby jednak są. Zaczyna się dość obiecująco. Oby tak dalej.

11
    Gra przeniosła się w okolice środka boiska.

10
    A teraz słaba centra w pole karne Jagiellonii. Gospodarze szybko oddalili potencjalne niebezpieczeństwo.

9
    Za głęboko dośrodkowywał Wójcicki. Piłka poszybowała ponad bramką.

8
    Częstochowianie mocno zwolnili i obecnie ze spokojem wymieniają podania na własnej części boiska.

7
    Jagiellonia nie gra perfekcyjnie. Szczególnie jeżeli chodzi o podania. Częste straty. Tyczy się to także Rakowa.

6
    Częstochowianie chyba nastawiają się na kontrataki. Przed chwilą przechwycili piłkę w środku pola i ruszyli w kierunku pola karnego rywali, jednak nic im to nie dało.

5
    Pierwsze pięć minut już za nami. Na razie bardziej ofensywni są gospodarze tego pojedynku. Raków trochę nieśmiały.

4
    Na pewno mocno podrażniony jest Raków Częstochowa po inauguracyjnej porażce. Pierwsze spotkanie z PKO BP Ekstraklasą miłe dla częstochowian nie było.

3
    Troszkę chaosu na początku tego starcia. Ma nieco pracy sędzia Daniel Stefański. Przed momentem ostro potraktowany został reprezentant białostockiej Jagiellonii.

2
    Na trybunach dobra atmosfera. Niesie się głośny doping.

1
    Ruszamy! Gospodarze w żółto-czerwonych koszulkach oraz czerwonych spodenkach. Rywale w białych strojach z bordowo-niebieskimi akcentami.

1

Spotkanie poprowadzi pan Daniel Stefański.

Ostatnie akcenty przedmeczowe. Za kilka chwil rozpocznie się dzisiejszy mecz w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Guilherme, Arsenić, Mitrović, Wójcicki – Romanczuk, Imaz, Pospisil – Bida, Mudrinski, Přikryl.
    Rezerwowi: Santini – A. Kadlec, Camára, Mystkowski, Runje, Bodvarsson, Poletanović, Košťál, Sturski.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Kasperkiewicz, Szymonowicz, Kun – Sapała, Nouvier, Schwarz, Szczepański, Apolinarski – Brown Forbes.
    Rezerwowi: Szumski – Piątkowski, Azemović, Domański, Luković, Musiolik, Babenko, Skóraś..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa. Startujemy kilka chwil przed godziną 20:00. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Czy bojowe nastawienie Rakowa da mu jakieś punkty?

Obsada sędziowska:

Główny: Daniel Stefański
    Asystenci: M. Boniek, M. Sobczak
    Techniczny: M. Szczerbowicz
    VAR: T. Kwiatkowski (AVAR: T. Listkiewicz)
    Jagiellonia pieczołowicie przygotowywała się do dzisiejszego spotkania.

Dla Jagiellonii Białystok inauguracja ekstraklasowych rozgrywek była w pełni udana. "Jaga" pokonała w pierwszym meczu Arkę Gdynia aż 3:0. Bramki w tym spotkaniu notowali kolejno Bida, Imaz oraz Romanczuk. Z pewnością białostoccy piłkarze oraz kibice chcieliby dziś powtórki z rozrywki.

Raków Częstochowa rozpoczął przygodę z PKO BP Ekstraklasą od porażki z Koroną Kielce. Spotkanie to zakończyło się rezultatem 0:1. Dziś częstochowian czeka kolejne trudne spotkanie. Zobaczymy, jak beniaminek spisze się na tle Jagiellonii Białystok, która jak co sezon ma wysokie cele.

Trwa 2. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Białymstoku, gdzie miejscowa Jagiellonia zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 20:00. Emocji na pewno nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.