Cracovia – ŁKS 1:2 (koniec) | Jagiellonia – Raków 0:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
0:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Sobota 27.07.2019, 20:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Trwa 2. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Białymstoku, gdzie miejscowa Jagiellonia zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 20:00. Emocji na pewno nie zabraknie!

Raków Częstochowa rozpoczął przygodę z PKO BP Ekstraklasą od porażki z Koroną Kielce. Spotkanie to zakończyło się rezultatem 0:1. Dziś częstochowian czeka kolejne trudne spotkanie. Zobaczymy, jak beniaminek spisze się na tle Jagiellonii Białystok, która jak co sezon ma wysokie cele.

Dla Jagiellonii Białystok inauguracja ekstraklasowych rozgrywek była w pełni udana. "Jaga" pokonała w pierwszym meczu Arkę Gdynia aż 3:0. Bramki w tym spotkaniu notowali kolejno Bida, Imaz oraz Romanczuk. Z pewnością białostoccy piłkarze oraz kibice chcieliby dziś powtórki z rozrywki.
    Jagiellonia pieczołowicie przygotowywała się do dzisiejszego spotkania.

Obsada sędziowska:

Główny: Daniel Stefański
    Asystenci: M. Boniek, M. Sobczak
    Techniczny: M. Szczerbowicz
    VAR: T. Kwiatkowski (AVAR: T. Listkiewicz)
    Czy bojowe nastawienie Rakowa da mu jakieś punkty?

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa. Startujemy kilka chwil przed godziną 20:00. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Guilherme, Arsenić, Mitrović, Wójcicki – Romanczuk, Imaz, Pospisil – Bida, Mudrinski, Přikryl.
    Rezerwowi: Santini – A. Kadlec, Camára, Mystkowski, Runje, Bodvarsson, Poletanović, Košťál, Sturski.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Kasperkiewicz, Szymonowicz, Kun – Sapała, Nouvier, Schwarz, Szczepański, Apolinarski – Brown Forbes.
    Rezerwowi: Szumski – Piątkowski, Azemović, Domański, Luković, Musiolik, Babenko, Skóraś..

Ostatnie akcenty przedmeczowe. Za kilka chwil rozpocznie się dzisiejszy mecz w Białymstoku.

Spotkanie poprowadzi pan Daniel Stefański.

1

1
    Ruszamy! Gospodarze w żółto-czerwonych koszulkach oraz czerwonych spodenkach. Rywale w białych strojach z bordowo-niebieskimi akcentami.

2
    Na trybunach dobra atmosfera. Niesie się głośny doping.

3
    Troszkę chaosu na początku tego starcia. Ma nieco pracy sędzia Daniel Stefański. Przed momentem ostro potraktowany został reprezentant białostockiej Jagiellonii.

4
    Na pewno mocno podrażniony jest Raków Częstochowa po inauguracyjnej porażce. Pierwsze spotkanie z PKO BP Ekstraklasą miłe dla częstochowian nie było.

5
    Pierwsze pięć minut już za nami. Na razie bardziej ofensywni są gospodarze tego pojedynku. Raków trochę nieśmiały.

6
    Częstochowianie chyba nastawiają się na kontrataki. Przed chwilą przechwycili piłkę w środku pola i ruszyli w kierunku pola karnego rywali, jednak nic im to nie dało.

7
    Jagiellonia nie gra perfekcyjnie. Szczególnie jeżeli chodzi o podania. Częste straty. Tyczy się to także Rakowa.

8
    Częstochowianie mocno zwolnili i obecnie ze spokojem wymieniają podania na własnej części boiska.

9
    Za głęboko dośrodkowywał Wójcicki. Piłka poszybowała ponad bramką.

10
    A teraz słaba centra w pole karne Jagiellonii. Gospodarze szybko oddalili potencjalne niebezpieczeństwo.

11
    Gra przeniosła się w okolice środka boiska.

12
    Póki co bez większych zagrożeń. Z jednej i drugiej strony. Próby jednak są. Zaczyna się dość obiecująco. Oby tak dalej.

13
    Ależ było teraz ciekawie! Brown Forbes dostał świetne podanie w pole karne, oddał strzał, ale piłka poszybowała obok bramki!

14
    Postraszył, oj postraszył teraz beniaminek.

15
    Kwadrans gry już za nami. Częstochowianie z minuty na minutę prezentują się lepiej i starają się postraszyć przeciwnika.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Felicio Brown Forbes (Raków Częstochowa).

18
    Rzut wolny dla Jagiellonii. Może być bardzo niebezpiecznie.

19
    Jagiellonia troszkę się rozochociła. Próbuje zepchnąć piłkarzy Rakowa.

20
    20 minut spotkania już za nami. Wciąż 0:0.

21
    Jagiellonia częściej operuje futbolówką. Teraz gospodarze wymieniają podania w okolicach środka boiska. Chyba chcą uśpić czujność rywali.

23
    Przyspieszenie białostoczan. Mogło być groźnie, jednak przeciwnicy dobrze zorganizowali się w defensywie.

24
    Teraz zaatakowali częstochowianie. Szukali możliwości na oddanie uderzenia, lecz na niewiele się te próby zdały.

25
    Raków gra zupełnie inaczej niż na inaugurację. Chyba troszeczkę zeszły nerwy i presja.

26
    Posiadanie piłki: 42-58%.

27
    Gospodarze znów zwolnili i wymieniają podania na własnej połowie. Częstochowianie próbują wymusić jakiś błąd.

28
    Całkiem interesujące jest to spotkanie, choć brakuje nam celnych uderzeń i groźnych ataków. Teraz rzut wolny egzekwują goście z Częstochowy.

29
    Trochę fauli i znów nieco więcej pracy ma sędzia Daniel Stefański. Na razie jednak perfekcyjnie wykonuje swoje zadania.

30
    Od początku meczu minęło już pół godziny. Nadal czekamy na otwarcie wyniku.

31
    Szczepański próbował zainicjować kontratak gości, ale rywale mu to uniemożliwili.

32
    Nie zamknął dobrze akcji Brown Forbes. Strata inicjatywy i szansy na wywalczenie pierwszego gola przez częstochowski Raków.

33
    Główkował Petrasek, ale na poseturenku był golkiper Jagiellonii. Nic dodać, nic ująć. Kapitalna parada Węglarza!
    33. Było groźnie!

35
    Ostatnie dziesięć minut pierwszej partii. Bardzo, oj bardzo rozochocony jest beniaminek. Super wyglądają teraz goście.

36
    Widać, że Raków gra dziś bez kompleksów. Niespecjalnie przeżywa porażkę na start.

37
    Niesamowita parada Gliwy po strzale Imaza! Zapachniało golem, oj zapachniało niesłychanie mocno. Odpowiedziała Jaga na zagrożenie wyprowadzone przez przeciwnika!
    37. To mógł być gol!

38
    Po jednym strzale celnym na kontach obu ekip. Ogólem w strzałach prowadzą goście 4:3.

40
    Ostatnie pięć minut plus ewentualnie to, co doliczy sędzia Daniel Stefański.

41
    Częstochowianie znów w natarciu. Mocne uderzenie z większej odległości nie zaskoczyło jednak Węglarza. Kolejna skuteczna parada tego bramkarza. Korner dla Rakowa.

42
    Rzuty rożne: 1-1.

43
    Brown Forbes ostemplował poprzeczkę!

44
    Ostatnie akcenty premierowej partii. Pachnie golem numer jeden coraz mocniej, oj pachnie.

45

Do przerwy 0:0. Czas na kilka chwil wytchnienia od tych emocji. Trochę się w Białymstoku już działo. Oby druga partia była jeszcze bardziej emocjonująca!

46

46
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Bryan Nouvier, na boisku pojawia się Ruslan Babenko.

47
    Tylko jedna zmiana w trakcie przerwy. Szkoleniowiec Jagiellonii uznał, że nie ma sensu niczego zmieniać w jego premierowej jedenastce.

48
    Ależ teraz uderzył Mitrović! Główka w kierunku bramki, ale trochę zabrakło właściwej rotacji. Piłka jedynie otarła się o słupek.

49
    Kapitalny Gliwa! Miał świetną szansę jeden z zawodników Jagiellonii, ale ponownie na wysokości zadania stanął golkiper Rakowa!

51
    Ciekawie, oj bardzo ciekawie rozpoczęła się ta druga partia. Miejmy nadzieję, że do samego końca nie będzie brakowało emocji.

52
    Przejęła inicjatywę drużyna z Częstochowy.

53
    Raków znów przycisnął. Tym razem przyjezdnym udało się wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Ciekawe co z tego wyniknie.

55
    Dziesięć minut gry po przerwie już za nami. Wciąż 0:0.

56
    Teraz trochę gry w okolicach środka boiska. Jagiellonia próbuje nieco uspokoić swoje poczynania.

57
    Dobrze na przedpolu interweniował Gliwa.

58
    I znów pokazują swoje rozochocenie piłkarze Rakowa Częstochowa. Goście są świetnie zorganizowani!

59
    Próba zagrania prostopadłego w pole karne Rakowa, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze w defensywie goście.

60
    Godzina gry już za nami. Kolejny celny strzał gości, ale pewnie interweniował Węglarz.

62
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Przemysław Mystkowski.

63
    Groźnie zaatakowała białostocka Jagiellonia, ale zabrakło właściwego wykończenia tej akcji.

65
    Mijają kolejne minuty, a wynik ani drgnie, choć ciekawych sytuacji nie brakuje.

66
    Jagiellonia próbuje jakoś zaskoczyć przeciwników, ale ci nie pozwalają gospodarzom na zbyt wiele.

67
    Nie trafił w światło bramki Pospisil.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomas Petrasek (Raków Częstochowa).

70
    Około dwadzieścia minut do zakończenia tego starcia. Niebawem już wszystko będzie absolutnie jasne.

71
    Teraz przy piłce goście z Częstochowy. Aktualnie nie decydują się na poważniejsze forsowanie tempa.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Igor Sapała (Raków Częstochowa).

73
    Kompletnie nieprzygotowany do oddania strzału był teraz Mudrinski. To nie mogło zakończyć się powodzeniem. Chybienie.

75
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Jakub Apolinarski, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

76
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Tomáš Přikryl, na boisku pojawia się Juan Camára.
    77. Wynik ani drgnie.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Skóraś (Raków Częstochowa).

78
    Obecnie gra toczy się głównie na połowie Rakowa Częstochowa. Może to oznaczać, że powoli kontrolę nad spotkaniem przejmują gospodarze.

79
    Dośrodkowania: 19-8.

80
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 12 583 widzów.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok).

81
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Miłosz Szczepański, na boisku pojawia się Emir Azemović.

81
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki TOMAS PETRASEK. Przepiękne uderzenie głową! Niewiele do powiedzenia miał w tym przypadku Węglarz. Praktycznie nic. Goście wychodzą na prowadzenie!
    81. Tomas PETRASEK - 0:1

82
    Bardzo śmiało poczyna sobie dziś w Białymstoku beniaminek PKO BP Ekstraklasy. Ciekawe co na to gospodarze.

83
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Martin Košťál.

85
    Końcówka. Gospodarze jeszcze chcą gonić. Przed chwilą huknął Kostal, jednak na posterunku ponownie był Gliwa.

86
    Jagiellonia chce rzutu karnego. Robi się gorąco w Białymstoku!

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok).

90
    Pogramy cztery minuty dłużej!

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Ognjen Mudrinski (Jagiellonia Białystok).

90+2
    Jeszcze ostatnie chwile nadziei dla Jagiellonii. Jeżeli Raków to wygra, będziemy mieli sporą niespodziankę.

90+3
    Przed kilkoma chwilami ucierpiał Szymonowicz. Była przerwa w grze, więc należy się spodziewać, że wydłuży się też doliczony czas tego spotkania.

90+5
    Camara mijał rywali jak tyczki, ale nic to nie dało. Później dograł źle i tyle z akcji.

90+6

To już jest koniec! Jagiellonia przegrywa z beniaminkiem 0:1, a bohaterem Rakowa zostaje Petrasek. Częstochowianie pokazali, że śmiało mogą wygrywać w PKO BP Ekstraklasie. Zagrali naprawdę dobre spotkanie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (21:55:44)