Piast – Wisła Pł. 1:0 (koniec) | Legia – Zagłębie L. 1:0 (koniec) | Raków – Lechia 2:1 (koniec)
Legia Warszawa
1:0 (1:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 18.08.2019, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na naszej stronie. (19:36:07)

W następnej kolejce Legia Warszawa zagra w Łodzi z ŁKS-em, a Zagłębie Lubin podejmie na własnym boisku Piasta Gliwice. Oba spotkania odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 17:30.

Faule: 13:24.

Legia Warszawa ostatecznie zasłużenie wygrywa z Zagłębiem Lubin 1:0 po bramce z 19 minuty zdobytej przez Marko Vesovicia. Wicemistrzowie Polski mieli więcej z gry, oddali więcej strzałów, była częściej na połowie rywala i stworzyła więcej groźniejszych sytuacji. Lubinianie w drugiej połowie zagrali lepiej niż przed przerwą, jednak nie starczyło to na pokonanie Legii i wracając na Dolny Śląsk bez punktów.

90+6

90+6
    Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Filip Starzyński, które niepewnie, ale ostatecznie skutecznie obronił Radosław Majecki.

90+5
    Żółtą kartkę za faul otrzymuje Ľubomír Guldan (Zagłębie Lubin).

90+4
    Znów świetnie dośrodkował w pole karne Filip Starzyński, tym razem głową strzelał Maciej Dąbrowski, ale niedokładnie i spokojnie złapał piłkę Radosław Majecki.

90+2
    Ależ okazję miał Patryk Tuszyński! Po dośrodkowaniu z prawej strony od Damjana Bohara były napastnik Jagiellonii czy Lechii uderzał głową, ale kapitalnie interweniował Radosław Majecki!

90+1
    Damjan Bohar dostał się w pole i próbował oddać strzał, a zepsuł akcję, gdyż trafił wprost w Artura Jędrzejczyka.

90+1
    Co najmniej 6 minut doliczonych do drugiej części spotkania.

90
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Cafú, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

89
    Po podaniu kontrze Dominik Nagy zagrał do Waleriana Gwilii, który strzelał z ponad 20 metrów, jednak znów obok słupka.

88
    Po podaniu z prawej strony od Alana Czerwińskiego zza szesnastki uderzał Filip Starzyński, lecz futbolówka po odbiciu się od Mateusza Wieteski wylądowała w rękach Radosława Majeckiego.

87
    Po wrzucie z autu Sašy Balicia piłka odbiła się od Patryka Szysza i próbował do niej dojść Patryk Tuszyński, jednak ubiegł go Radosław Majecki.

86
    Bartosz Kopacz przewinił w środkowej strefie boiska na Walerianie Gwilii i powinien się cieszyć, że nie został ukarany kartonikiem.

84
    Po kolejnej dobrej akcji lewą nogą z dystansu uderzał Dominik Nagy, lecz za lekko by pokonać Konrada Forenca.

82
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Sandro Kulenović, na boisku pojawia się Mateusz Wieteska.

Radosław Radczak

Gole: 19. Vesović

Kartki:   80. Balić (ZAG), 90+5. Guldan (ZAG)

Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 12:2. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 0:2. Foule: 13:24.
    Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Luís Rocha – Martins, Cafú (90. Jodłowiec) – Vesović (75. D. Nagy), Gwilia, Luquinhas – Kulenović (82. Wieteska).
    Zmiany: Cierzniak – Wieteska, Jodłowiec, D. Nagy, Praszelik, Carlitos, Niezgoda.

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, M. Dąbrowski, Guldan (C), Balić – Poręba (46. Slisz), Tosik (80. Bohar) – Czerwiński, Starzyński, Żivec (46. Tuszyński) – Szysz.
    Zmiany: Bieszczad, Hładun – Jończy, Oko, Slisz, Mucha, Bohar, Sirk, Tuszyński.

Sędziowie: Piotr Lasyk (główny), Konrad Sapela (asystent 1), Bartłomiej Lekki (asystent 2), Tomasz Wajda (arbiter techniczny), Daniel Stefański (sędzia VAR), Marcin Boniek (asystent sędziego VAR).

Widownia: 16 262