Wisła Pł. – ŁKS 2:1 (koniec) | Piast – Lechia 1:2 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie L. 4:2 (koniec)
Piast Gliwice
1:2 (0:0)
Lechia Gdańsk
Sobota 31.08.2019, 17:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Trwa siódma kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji skupimy się na meczu Piast Gliwice – Lechia Gdańsk. Początek o godzinie 17:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Obsada sędziowska:
    Główny: Paweł Raczkowski
    Asystent #1: Michał Obukowicz
    Asystent #2: Michał Hnatkiewicz
    Techniczny: Mateusz Jenda
    VAR: Tomasz Kwiatkowski / Marcin Borkowski

Piast Gliwice jest aktualnie piątą siłą ekstraklasowych rozgrywek. Do tej pory "Piastunki" zainkasowały na swoim koncie jedenaście punktów. Na wynik ten złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka. W zeszłej kolejce gliwiczanie pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:0.

Z kolei Lechia Gdańsk w ligowej tabeli plasuje się na pozycji dziesiątek. Dotychczas "Lechiści" wywalczyli o cztery "oczka" mniej od drużyny z Gliwic. Gdańszczanie mają w swym dorobku zwycięstwo, cztery remisy oraz jedną porażkę. W zeszły weekend podzielili się punktami ze Śląskiem Wrocław (1:1)
    Jasny cel.
    Tak trenowała Lechia.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Piast – Lechia. Ruszamy kilka chwil przed godziną 17:30. Do usłyszenia!

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Huk, Rymaniak, Korun – Hateley, Sokołowski, Milewski, Badia – Félix, Parzyszek.
    Rezerwowi: Szmatuła – Jagiełło, Holúbek, Borkała, Mokwa, Malarczyk, Aquino, Steczyk, Tuszyński.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Łukasik, Makowski, Kubicki, Peszko – Haraslin, Udovicić.
    Rezerwowi: Alomerovic – Chrzanowski, Maloča, Gajos, Lipski, Wolski, F. Paixao, Sobiech..

Za chwilę ruszamy!

1

1
    Sędzia Paweł Raczkowski zagwizdał po raz pierwszy. Czas rozpocząć pojedynek Piasta z Lechią.

2
    Lechia dziś w biało-zielonych strojach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w niebieskich kompletach.

3
    Początek bez większych rewelacji. Częściej w posiadaniu piłki znajdują się jednak gdańszczanie.

4
    Gospodarze zmuszeni do obrony. Mocno spychają ich goście. Lechia nieźle wchodzi w to spotkanie. Widać, że ma konkretny pomysł na to spotkanie.

5
    Podniesiona chorągiewka sędziego. Na pozycji spalonej złapany został Parzyszek. Słuszna decyzja.

6
    Faulowany był teraz Parzyszek. Inicjatywa w posiadaniu gospodarzy.

7
    Gospodarze egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Rywale mieli groźny kontratak, który nie został zwieńczony strzałem Haralina.

8
    Na pochwałę zasłużył Plach, który wyratował swój zespół ze sporej opresji.

9
    Trochę bilarda w okolicach środka boiska. Popełniają błędy i jedni, i drudzy.

10
    Ależ było teraz niebezpiecznie. Uderzał Felix, jednak na posterunku był Kuciak.

11
    Fatalny błąd Koruna. Haraslin próbował to wykorzystać, aczkolwiek ponownie wspaniale zaprezentował się Plach. Dobre wejście w mecz tego bramkarza!

12
    Wymieniają się podaniami gdańszczanie. Obecnie nie ma w ich poczynaniach większego pośpiechu.

13
    Trochę walki w okolicach środka pola. Przed momentem wyznaczone przepisy przekroczył Fila.

14
    Posiadanie piłki: 41-59%.

15
    Na trybunach dość dobra atmosfera. Kibice starają się prowadzić głośny doping.

16
    Na razie bez goli, ale tempo należy pochwalić.

17
    Obecnie na stadionie jak w piekarniku. Temperatura w słońcu sięga 30 stopni Celsjusza. Nie są to łatwe warunki.

18
    Pan Paweł Raczkowski ma dość dużo pracy. Przed momentem upominał Mladenovica.

19
    Tempo delikatnie siadło.

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami. Do tej pory groźniejsze sytuacje wypracowywali zawodnicy Lechii Gdańsk.

21
    Niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Piasta. Było groźnie, jednak koniec końców futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

22
    Posiadanie piłki: 48-52%

23
    Wynik ani drgnie. Nadal mamy bezbramkowy remis. A gra? A gra raz lepiej, raz gorzej. Dość chimeryczna postawa zawodników obu ekip.

24
    Generalnie teraz nieco lepiej prezentują się gospodarze. Początkowy impet Lechii został delikatnie wyhamowany.

25
    Piast Gliwice ma problemy z wyprowadzeniem składnego ataku pozycyjnego. Mocną barierę stawiają bowiem przeciwnicy.

26
    Zablokowane dośrodkowanie jednego z reprezentantów gdańskiej Lechii. Za moment przyjezdni będą egzekwować rzut rożny.

27
    Bardzo dobra interwencja w defensywie w wykonaniu Parzyszka. Bez większego kłopotu oddalił potencjalne niebezpieczeństwo.

28
    Za dziesięć minut Piast dobije do 400 min. bez straconej bramki w meczach PKO Ekstraklasy.

29
    Na pozycji spalonej złapany teraz Udovicic.

30
    Pół godziny gry już za nami. Obecnie mamy bezbramkowy remis, a sędzia zaprosił zawodników obu ekip na krótką przerwę – czas uzupełnić płyny!

31
    Strzały: 2-3.
    Strzały celne: 1-2.

32
    Badia wywalczył drugi w tym spotkaniu rzut rożny dla gospodarzy. Zobaczymy, czy wyniknie z tego coś sensownego.

33
    Wyrównało się posiadanie piłki. Mamy już 50/50%.

34
    Około dziesięć minut do końca pierwszej partii tego pojedynku. Wiele wskazuje na to, że do przerwy nie doczekamy się goli.

35
    Piast Gliwice dość spokojnie. Lechia próbuje szarpnąć, ale niewiele z tego wychodzi.

36
    Badia, Rymaniak i... poprzeczka! Ale, ale, nawet jakby to wpadło, gola byśmy nie mieli. Rymaniak na spalonym!

37
    Rozkręca się ten dzisiejszy pojedynek w Gliwicach. Może jednak padnie jakaś bramka do szatni?

38
    Faule: 4-9

39
    Ostatnie akcenty tej pierwszej połowy.

40
    Około pięciu minut do przerwy. Ładnie teraz zastawiał się Parzyszek, ale jeszcze lepiej wypadł Augustyn.

41
    Parzyszek poszukał Badie, a ten oddał mocne uderzenie. Kapitalna robinsonada Kuciaka!

42
    Aaa teraz odpowiedział Peszko! Ładnie zakręcił futbolówką, ale jednak mimo wszystko troszkę niecelnie.

43
    Czwarty rzut rożny Lechii Gdańsk w tym spotkaniu. Ciekawe, co przyniesie ten stały fragment gry.

44
    Nie przyniósł nic. Jeszcze teraz próbowali gliwiczanie, mieli niezłą okazję, jednak nie zdołali oddać celnego uderzenia.

45
    Chyba jednak do przerwy będziemy mieli 0:0.

45
    Niezłe dośrodkowanie do Fili, ale wybił piłkę Huk

45
    Minuta dorzucona do pierwszej partii.

45

Do przerwy w Gliwicach 0:0. Mieliśmy dobre sytuacje z jednej czy drugiej strony, jednak żadna z nich nie została zwieńczona golem. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam jakieś trafienia. Zostańcie z nami.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli gospodarze dzisiejszego pojedynku. Wierzymy, że nadchodzące 45 minut dostarczy nam większej porcji wrażeń niż pierwsze.

47
    Trzeba jednak zaznaczyć, że ta premierowa odsłona była niezła. Zabrakło jednak soli piłki nożnej, a więc bramek.

48
    Odnotujmy jeszcze jedną istotną kwestię – obie ekipy powróciły na boisko w niezmienionych składach.

49
    Upał zdecydowanie zelżał. Nie ma już tak dokuczliwych promieni słonecznych, a na dodatek lekko zawiewa.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej partii za nami. Póki co bez rewelacji.

51
    Nie zdążył do piłki Udovicić. Inicjatywa wróciła w posiadanie gospodarzy, którzy raczej nie spieszą się z wyprowadzaniem ataków.
    52. Czy dziś ta passa zostanie przedłużona?

53
    Parzyszek uderzał z niezbyt dobrego położenia. To nie mogło się udać. Chwała mu jednak za to, że postanowił spróbować.

54
    Przed kilkoma chwilami kibice Piasta przypominali, kto jest aktualnym mistrzem Polski. Tymczasem niektórzy zaczynają domagać się gola.

55
    Strzały: 5-6
    Strzały celne: 2-3

55
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki SŁAWOMIR PESZKO. Ładne uderzenie byłego reprezentanta Polski. Strzelił zza pola karnego, piłka odbiła się od przeciwnika i powędrowała do siatki. Piast traci gola i mamy 0:1!
    55. Sławomir PESZKO - 0:1

56
    Ciekawe, jak Piast zareaguje na utratę tego gola. Zobaczymy, czy gospodarze rzucą się do odrabiania strat, czy może jeszcze chwilę przeczekają.

57
    Zapachniało żółtą kartką dla Makowskiego. Ostatecznie jednak Paweł Raczkowski nie sięgnął po kartonik. Zdecydował, że się nie należy.

58
    Czwarty rzut rożny dla gospodarzy w tym spotkaniu.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Parzyszek (Piast Gliwice).

60
    Ostatnie pół godziny rywalizacji w ramach tego spotkania. Trenerzy obu ekip nadal nie poczynili żadnych zmian.

61
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Sławomir Peszko, na boisku pojawia się Artur Sobiech.

62
    Wywołaliśmy premierową zmianę. Z boiska zszedł Peszko, który zaprezentował się dziś z dobrej strony. Przede wszystkim należy pochwalić go za zdobytego gola.

63
    Strzały: 6-7
    Strzały celne: 4-2

65
    Za wolno grają teraz gospodarze. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że ta stracona bramka mocno ich usztywniła.
    66. Dziś potwierdził dobrą formę.

67
    Nieco ciszej zrobiło się teraz w Gliwicach. Jakby kibice gospodarzy stracili nadzieję.

68
    Rozbudził kibiców Felix! Dwa mocne uderzenia, ale dwukrotnie kapitalnie interweniował Kuciak!
    68. Ależ było groźnie!

69
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

69
    Strzelcem bramki ZARKO UDOVICIĆ. Najpierw słupek Sobiecha, a po chwili perfekcyjna dobitka Udovicica. Goście podwyższają prowadzenie!
    69. Zarko UDOVICIĆ - 0:2

71
    Ostatnie dwadzieścia minut tego pojedynku. W bardzo trudnym położeniu znajdują się obecnie gospodarze.

73
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Patryk Tuszyński.

75
    Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry.

76
    Dobra akcja Piasta, ale nie udało się zdobyć gola.

77
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się Mario Maloča.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4 875 widzów.

79
    Posiadanie piłki: 53-47%.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Gerard Badia, na boisku pojawia się Jakub Holúbek.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Rymaniak (Piast Gliwice).

82
    Kubicki pokazał trenerowi, że chce dać dalej. Chyba chciał go zmienić.

83
    Trener Fornalik jakby już zrezygnowany. Włożył ręce w kieszenie i chyba nie bardzo wie, jak pomóc swoim piłkarzom.

85
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

86
    Wracają nadzieje gospodarzy. Nalepa zagrywał w polu karnym ręką. Jedenastka dla Piasta!

87
    Gol dla Piasta!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa JORGE FÉLIX. Pewnie wykonana jedenastka.
    87. Jorge FÉLIX - 1:2

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Tuszyński (Piast Gliwice).

89
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Zarko Udovicić, na boisku pojawia się Flavio Paixao.

90
    Końcówka spotkania. Niebawem już wszystko będzie jasne.

90+1
    Sędzia dorzucił jeszcze sześć minut.

90+2
    Jeszcze mamy rzut rożny dla gdańszczan. Nie spieszą się z jego wykonaniem.

90+3
    Szansa gospodarzy, ale jeden z nich był na spalonym.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk).

90+4
    Tuszyński główkował ponad poprzeczką.

90+5
    Lechia robi wszystko, by odsunąć grę od pola karnego Kuciaka.

90+5
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Fila (Lechia Gdańsk).

90+7

Koniec dzisiejszego meczu w Gliwicach! Gospodarze popełnili więcej błędów i przegrywają to spotkanie. Lechia perfekcyjna nie była, jednak koniec końców może cieszyć się z trzech punktów. To było całkiem dobre widowisko! (19:26:23)