Raków – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | Legia – Lechia 1:2 (koniec) | Górnik Z. – Lech P. 1:3 (koniec)
Górnik Zabrze
1:3 (1:2)
Lech Poznań
Sobota 28.09.2019, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:06:02)

Dzisiejszy mecz w Zabrzu kończy się triumfem Kolejorza 3:1. Zasłużone zwycięstwo poznaniaków. Stworzyli więcej sytuacji i zasłużenie świętują wygraną.

90+5
    90+4. Christian GYTKJAER - 1:3

90+4
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER. "Czarną robotę" wykonał tutaj Jakub Moder. Świetnie wystawił Duńczykowi, który jedynie dopełnił formalności. Goście ze stolicy Wielkopolski stawiają kropkę nad "i"!

90+1
    Sędzia dorzucił jeszcze pięć minut.

89
    Bochniewicz ma jakieś problemy zdrowotne. Zszedł już z boiska, Górnik w dziesiątkę.

88
    Górnik trochę bez pomysłu. Nadal nie ma recepty na rozmontowanie defensywy Lecha Poznań i strzelenie bramki numer dwa.

87
    Tymczasem trener Brosz szykuje zmianę.

86
    Decydujące fragmenty na razie spokojne.

84
    Nie brakuje strat – zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Zanosi się na pasjonującą końcówkę.

83
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Joao Amaral, na boisku pojawia się Darko Jevtić.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Jesus Jimenez (Górnik Zabrze).

82
    Strzały: 14-16
    Strzały celne: 6-3

81
    Zawodnicy Kolejorza uderzają teraz zza pola karnego. Celności jednak im brakuje. Oj brakuje mocno.

80
    Nieudane uderzenie zaaplikował teraz Moder. Ładnie rozegrał piłkę z Kamińskim.

78
    Dzisiejszy mecz obserwuje z poziomu trybun około 15 tys. widzów.

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Maciej Makuszewski.

75
    Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry.

74
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Daniel Ściślak, na boisku pojawia się Ishmael Baidoo.

73
    Kibice Górnika mobilizują się nawzajem do głośnego dopingu. Chcą maksymalnie mocno wspomóc swoich ulubieńców.

72
    Teraz mamy trochę walki w okolicach środka boiska.

71
    Nie ma mowy o przestojach. Zarówno jedni, jak i drudzy nie ustają w atakach.

70
    Za około dwadzieścia minut już wszystko będzie jasne. Czy padnie tu jeszcze jakiś gol?

68
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Jakub Kamiński.

67
    Tymczasem roszadę szykuje trener Żuraw. Niebawem na placu gry zamelduje się Kamiński.

66
    Sympatycy Kolejorza zaczynają domagać się trzeciego gola.

65
    Jóźwiak, strzał, rykoszet i... broni Chudy. Inicjatywa znów po stronie zabrzańskiego Górnika.

64
    Ładnie teraz próbował Janża, ale nie pozostawił złudzeń van der Hart. Pewna parada golkipera poznańskiej Lokomotywy.

63
    Coraz mniej czasu na odrabianie strat ma Górnik.

61
    Baidović już próbował, ale niecelnie.

60
    Około pół godziny gry do końca spotkania. Na tablicy wyników nadal jednobramkowe prowadzenie poznańskiego Kolejorza.

59
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Alasama Manneh, na boisku pojawia się Filip Bainović.

57
    Sporo strzałów oddają piłkarze Kolejorza. Na pewno się starają. Tylko czasami brakuje konkretów.

56
    Lech długo czeka na zwycięstwo w Zabrzu, bo już ponad trzy lata. Jest duża szansa, że dziś się doczeka.

55
    Kopacz postraszył dziś troszkę rywali, ale generalnie furory nie zrobił. Przeciętny występ. Zobaczymy, co pokaże jego zmiennik.

54
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi David Kopacz, na boisku pojawia się Łukasz Wolsztyński.

53
    Zapolnik nie wykorzystał drugiej szansy w tym spotkaniu! Miał okazję do zdobycia bramki, ale chybił.

52
    Do wejścia na murawę przygotowuje się obecnie Wolsztyński.

51
    A jednak żadnych większych korzyści dla Kolejorza po stałym fragmencie gry.

50
    Stricte taktyczne przewinienie Bochniewicza. Rzut wolny dla Lecha. Za moment może być bardzo groźnie!

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Pawel Bochniewicz (Górnik Zabrze).

48
    Lech próbował przyspieszyć, ale bezowocnie. Piłka wróciła w posiadanie przeciwników.

47
    Piłka kierowana do Angulo, ale nic sensownego z tego nie wynikło. Inicjatywa pozostała jednak po stronie gospodarzy – korner dla Górnika.

46
    Po pierwszych 45 minutach nasze apetyty są bardzo mocno rozbudzone. Wierzymy, że i druga partia będzie emocjonująca.

46

Błyskawicznie zleciała nam ta pierwsza połowa. Obie ekipy postawiły na ofensywę. Bardziej opłaciło się to gościom ze stolicy Wielkopolski, którzy do przerwy prowadzą 2:1.

45+1

45
    60 sekund doliczone do pierwszej partii.

44
    Niespodzianka. Lech wraca na prowadzenie. Mocny cios gości ze stolicy Wielkopolski.
    43. Tymoteusz PUCHACZ - 1:2

43
    Strzelcem bramki TYMOTEUSZ PUCHACZ. Ależ przepięknie huknął teraz Puchacz! Wziął sprawy w swoje nogi i ręce, co opłaciło się w stu procentach!

40
    Chyba nici z prowadzenia Lecha do przerwy. Ba, tutaj jeszcze może ukąsić Górnik. Złapali wiatr w żagle gospodarze!
    39. Jesus JIMENEZ - 1:1

39
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki JESUS JIMENEZ. Jedna prostopadła piłka i pozamiatane. Pogubili się defensorzy Kolejorza, co jest dla gości bolesne w skutkach. Pewne trafienie Jimeneza.

39
    Jóźwiak tylko na chwilę opuścił boisko. Tymczasem groźnie zaatakował Górnik.

38
    Jóźwiak nie dość, że został kopnięty, to jeszcze ma jakieś problemy mięśniowe. Leży teraz na murawie. Oby to nie było nic poważnego.

37
    Groźnie zaatakował Kolejorz. Znów błysnął Jóźwiak! Gospodarze musieli wybijać piłkę z okolic bramki.

36
    Puchacz czekał aż piłka opuści boisko i Lech będzie miał korner, ale się przeliczył. Futbolówka w posiadaniu rywali.

35
    Trochę brakuje nam konkretów ze strony Górnika Zabrze. Niby kąsają, niby się starają, ale niewiele z tego wynika...

34
    Warto wspomnieć, że dziś Kolejorz musi sobie radzić bez Pawła Tomczyka, który niedawno nabawił się wstrząśnienia mózgu i musi odpocząć.

33
    Strzały: 5:5
    Strzały celne: 3:1

32
    Widać, że poznaniacy wyciągnęli wnioski z błędów popełnianych na początku. To już inna drużyna.

31
    Zabrzanie nie mają już takiej łatwości w kreowaniu ataków jak na początku dzisiejszego spotkania.

30
    Kwadrans do końca pierwszej połowy. Górnik chce wyrównać, ale nie ma pomysłu na przeforsowanie defensywy rywala.

29
    Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienia.

26
    Górnik jeszcze w tym sezonie nie stracił pierwszego gola na swoim terenie. To o czymś świadczy.

25
    Czy Lech prowadzi zasłużenie? Można dyskutować. Fakty są jednak takie, że to Górnik musi odrabiać straty.
    24. Kamil JÓŹWIAK - 0:1

24
    Strzelcem bramki KAMIL JÓŹWIAK. Strzał, rykoszet, bramka! Goście ze stolicy Wielkopolski obejmują prowadzenie przy sporym szczęściu.

24
    Kompletnie niewidoczny jest na razie Angulo. Zaliczył niewiele kontaktów z futbolówką.

23
    Zabrzanie delikatnie się wycofali. Czekają teraz na to, co zrobi Lech Poznań.

22
    Tempo rywalizacji jest całkiem niezłe. Nie brakuje odważnych zagrań i przyspieszeń. Trzeba to docenić.
    21. Raport kibicowski.

20
    Śmiało można ocenić, że póki co lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

19
    Podopieczni trenera Brosza coraz częściej znajdują się na połowie Kolejorza. Mają jednak problem z oddaniem celnego uderzenia.

18
    Janża dograł do Zapolnika, który nie zdołał zaskoczyć golkipera Lecha.

16
    Zarówno gospodarze, jak i goście prezentują bardzo ofensywne nastawienie. To może się podobać zgromadzonym kibicom.

15
    Kwadrans gry za nami. Emocji nie brakuje, ale mimo to na razie na tablicy wyników bezbramkowy remis.

14
    Gdy Lech dostaje policzka, od razu odpowiada akcją ofensywną. Bardzo efektowny, ale niezbyt efektywny styl gry gospodarzy.

13
    Lech mocno rozochocony. Teraz przymierzył Puchacz, ale fatalnie chybił.

11
    Ładnie próbował teraz Jóźwiak! Szybka odpowiedź na natarcia gospodarzy.

10
    Górnik próbuje nękać Lecha dwoma stronami boiska. Widać, że gospodarze mają pomysł na dzisiejsze spotkanie.

9
    Żadnych korzyści nie przyniósł gospodarzom ten stały fragment gry.

8
    Rzut rożny dla Górnika. Nieźle zaatakowali teraz zabrzanie. Zobaczymy, jak rozegrają korner.

7
    Próbowali przyspieszyć goście, ale ich akcję przerwał Zapolnik. Przewinienie.

5
    Piąta minuta spotkania za nami. Zaczęło się obiecująco. Atakują i jedni i drudzy.

4
    Spokojna interwencja van der Harta po strzale Kopacza. Nie zrobiło to na nim najmniejszego wrażenia.

3
    Bochniewicz zblokował uderzenie Gytkjaera.

2
    Wiśniewski miał znakomitą sytuację, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Świetnie dośrodkował Janża.

1
    Ruszamy z dzisiejszym starciem w stolicy Wielkopolski. Liczymy na spore emocje!

1
    Za kilka chwil początek spotkania.

Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Jimenez, Ściślak, Manneh, Zapolnik – Kopacz – Angulo.

Rezerwowi: Kudła – Arnarson, Baidoo, L. Wolsztyński, Koj, Matras, Krawczyk, Matuszek, Bainović.

Lech Poznań: van der Hart – Gumny, Dejewski, Crnomarković, Kostewycz – Jóźwiak, Muhar, Moder, Puchacz – Amaral – Gytkjaer.

Rezerwowi: Mleczko – Jevtić, Žamaletdinov, Makuszewski, Cywka, Skrzypczak, Marchwiński, Kamiński..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań. Ruszamy kilka chwil przed godziną 20:00. Do usłyszenia!
    Tak trenował Lech.
    W tygodniu Górnik rozbił niżej notowanego rywala.

Górnik Zabrze ma tyle samo punktów, co poznański Lech. "Trójkolorowi" także trzykrotnie remisowali, wygrywali i przegrywali. Obecnie zabrzanie plasują się na miejscu dziesiątym. Ich ostatni mecz ligowy to remis 1:1 z Pogonią Szczecin.

Lech Poznań nie błyszczy. Aktualnie zespół ze stolicy Wielkopolski plasuje się poza pierwszą ósemką. Jest dziewiątą siłą ekstraklasowych zmagań. Póki co poznaniacy zainkasowali po trzy triumfy, remisy i porażki. W zeszłej kolejce Lech zremisował na domowym obiekcie z Jagiellonią Białystok.

Dziesiąta kolejka PKO Ekstraklasy w trakcie. Podczas tej relacji skupimy się na pojedynku Górnika Zabrze z Lechem Poznań. Spotkanie ruszy o godzinie 20:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.