Raków – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | Legia – Lechia 1:2 (koniec) | Górnik Z. – Lech P. 1:3 (koniec)
Górnik Zabrze
1:3 (1:2)
Lech Poznań
Sobota 28.09.2019, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dziesiąta kolejka PKO Ekstraklasy w trakcie. Podczas tej relacji skupimy się na pojedynku Górnika Zabrze z Lechem Poznań. Spotkanie ruszy o godzinie 20:00.

Lech Poznań nie błyszczy. Aktualnie zespół ze stolicy Wielkopolski plasuje się poza pierwszą ósemką. Jest dziewiątą siłą ekstraklasowych zmagań. Póki co poznaniacy zainkasowali po trzy triumfy, remisy i porażki. W zeszłej kolejce Lech zremisował na domowym obiekcie z Jagiellonią Białystok.

Górnik Zabrze ma tyle samo punktów, co poznański Lech. "Trójkolorowi" także trzykrotnie remisowali, wygrywali i przegrywali. Obecnie zabrzanie plasują się na miejscu dziesiątym. Ich ostatni mecz ligowy to remis 1:1 z Pogonią Szczecin.
    W tygodniu Górnik rozbił niżej notowanego rywala.
    Tak trenował Lech.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań. Ruszamy kilka chwil przed godziną 20:00. Do usłyszenia!

Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Jimenez, Ściślak, Manneh, Zapolnik – Kopacz – Angulo.

Rezerwowi: Kudła – Arnarson, Baidoo, L. Wolsztyński, Koj, Matras, Krawczyk, Matuszek, Bainović.

Lech Poznań: van der Hart – Gumny, Dejewski, Crnomarković, Kostewycz – Jóźwiak, Muhar, Moder, Puchacz – Amaral – Gytkjaer.

Rezerwowi: Mleczko – Jevtić, Žamaletdinov, Makuszewski, Cywka, Skrzypczak, Marchwiński, Kamiński..
    Za kilka chwil początek spotkania.

1

1
    Ruszamy z dzisiejszym starciem w stolicy Wielkopolski. Liczymy na spore emocje!

2
    Wiśniewski miał znakomitą sytuację, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Świetnie dośrodkował Janża.

3
    Bochniewicz zblokował uderzenie Gytkjaera.

4
    Spokojna interwencja van der Harta po strzale Kopacza. Nie zrobiło to na nim najmniejszego wrażenia.

5
    Piąta minuta spotkania za nami. Zaczęło się obiecująco. Atakują i jedni i drudzy.

7
    Próbowali przyspieszyć goście, ale ich akcję przerwał Zapolnik. Przewinienie.

8
    Rzut rożny dla Górnika. Nieźle zaatakowali teraz zabrzanie. Zobaczymy, jak rozegrają korner.

9
    Żadnych korzyści nie przyniósł gospodarzom ten stały fragment gry.

10
    Górnik próbuje nękać Lecha dwoma stronami boiska. Widać, że gospodarze mają pomysł na dzisiejsze spotkanie.

11
    Ładnie próbował teraz Jóźwiak! Szybka odpowiedź na natarcia gospodarzy.

13
    Lech mocno rozochocony. Teraz przymierzył Puchacz, ale fatalnie chybił.

14
    Gdy Lech dostaje policzka, od razu odpowiada akcją ofensywną. Bardzo efektowny, ale niezbyt efektywny styl gry gospodarzy.

15
    Kwadrans gry za nami. Emocji nie brakuje, ale mimo to na razie na tablicy wyników bezbramkowy remis.

16
    Zarówno gospodarze, jak i goście prezentują bardzo ofensywne nastawienie. To może się podobać zgromadzonym kibicom.

18
    Janża dograł do Zapolnika, który nie zdołał zaskoczyć golkipera Lecha.

19
    Podopieczni trenera Brosza coraz częściej znajdują się na połowie Kolejorza. Mają jednak problem z oddaniem celnego uderzenia.

20
    Śmiało można ocenić, że póki co lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.
    21. Raport kibicowski.

22
    Tempo rywalizacji jest całkiem niezłe. Nie brakuje odważnych zagrań i przyspieszeń. Trzeba to docenić.

23
    Zabrzanie delikatnie się wycofali. Czekają teraz na to, co zrobi Lech Poznań.

24
    Kompletnie niewidoczny jest na razie Angulo. Zaliczył niewiele kontaktów z futbolówką.

24
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki KAMIL JÓŹWIAK. Strzał, rykoszet, bramka! Goście ze stolicy Wielkopolski obejmują prowadzenie przy sporym szczęściu.
    24. Kamil JÓŹWIAK - 0:1

25
    Czy Lech prowadzi zasłużenie? Można dyskutować. Fakty są jednak takie, że to Górnik musi odrabiać straty.

26
    Górnik jeszcze w tym sezonie nie stracił pierwszego gola na swoim terenie. To o czymś świadczy.

29
    Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienia.

30
    Kwadrans do końca pierwszej połowy. Górnik chce wyrównać, ale nie ma pomysłu na przeforsowanie defensywy rywala.

31
    Zabrzanie nie mają już takiej łatwości w kreowaniu ataków jak na początku dzisiejszego spotkania.

32
    Widać, że poznaniacy wyciągnęli wnioski z błędów popełnianych na początku. To już inna drużyna.

33
    Strzały: 5:5
    Strzały celne: 3:1

34
    Warto wspomnieć, że dziś Kolejorz musi sobie radzić bez Pawła Tomczyka, który niedawno nabawił się wstrząśnienia mózgu i musi odpocząć.

35
    Trochę brakuje nam konkretów ze strony Górnika Zabrze. Niby kąsają, niby się starają, ale niewiele z tego wynika...

36
    Puchacz czekał aż piłka opuści boisko i Lech będzie miał korner, ale się przeliczył. Futbolówka w posiadaniu rywali.

37
    Groźnie zaatakował Kolejorz. Znów błysnął Jóźwiak! Gospodarze musieli wybijać piłkę z okolic bramki.

38
    Jóźwiak nie dość, że został kopnięty, to jeszcze ma jakieś problemy mięśniowe. Leży teraz na murawie. Oby to nie było nic poważnego.

39
    Jóźwiak tylko na chwilę opuścił boisko. Tymczasem groźnie zaatakował Górnik.

39
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki JESUS JIMENEZ. Jedna prostopadła piłka i pozamiatane. Pogubili się defensorzy Kolejorza, co jest dla gości bolesne w skutkach. Pewne trafienie Jimeneza.
    39. Jesus JIMENEZ - 1:1

40
    Chyba nici z prowadzenia Lecha do przerwy. Ba, tutaj jeszcze może ukąsić Górnik. Złapali wiatr w żagle gospodarze!

43
    Strzelcem bramki TYMOTEUSZ PUCHACZ. Ależ przepięknie huknął teraz Puchacz! Wziął sprawy w swoje nogi i ręce, co opłaciło się w stu procentach!
    43. Tymoteusz PUCHACZ - 1:2

44
    Niespodzianka. Lech wraca na prowadzenie. Mocny cios gości ze stolicy Wielkopolski.

45
    60 sekund doliczone do pierwszej partii.

45+1

Błyskawicznie zleciała nam ta pierwsza połowa. Obie ekipy postawiły na ofensywę. Bardziej opłaciło się to gościom ze stolicy Wielkopolski, którzy do przerwy prowadzą 2:1.

46

46
    Po pierwszych 45 minutach nasze apetyty są bardzo mocno rozbudzone. Wierzymy, że i druga partia będzie emocjonująca.

47
    Piłka kierowana do Angulo, ale nic sensownego z tego nie wynikło. Inicjatywa pozostała jednak po stronie gospodarzy – korner dla Górnika.

48
    Lech próbował przyspieszyć, ale bezowocnie. Piłka wróciła w posiadanie przeciwników.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Pawel Bochniewicz (Górnik Zabrze).

50
    Stricte taktyczne przewinienie Bochniewicza. Rzut wolny dla Lecha. Za moment może być bardzo groźnie!

51
    A jednak żadnych większych korzyści dla Kolejorza po stałym fragmencie gry.

52
    Do wejścia na murawę przygotowuje się obecnie Wolsztyński.

53
    Zapolnik nie wykorzystał drugiej szansy w tym spotkaniu! Miał okazję do zdobycia bramki, ale chybił.

54
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi David Kopacz, na boisku pojawia się Łukasz Wolsztyński.

55
    Kopacz postraszył dziś troszkę rywali, ale generalnie furory nie zrobił. Przeciętny występ. Zobaczymy, co pokaże jego zmiennik.

56
    Lech długo czeka na zwycięstwo w Zabrzu, bo już ponad trzy lata. Jest duża szansa, że dziś się doczeka.

57
    Sporo strzałów oddają piłkarze Kolejorza. Na pewno się starają. Tylko czasami brakuje konkretów.

59
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Alasama Manneh, na boisku pojawia się Filip Bainović.

60
    Około pół godziny gry do końca spotkania. Na tablicy wyników nadal jednobramkowe prowadzenie poznańskiego Kolejorza.

61
    Baidović już próbował, ale niecelnie.

63
    Coraz mniej czasu na odrabianie strat ma Górnik.

64
    Ładnie teraz próbował Janża, ale nie pozostawił złudzeń van der Hart. Pewna parada golkipera poznańskiej Lokomotywy.

65
    Jóźwiak, strzał, rykoszet i... broni Chudy. Inicjatywa znów po stronie zabrzańskiego Górnika.

66
    Sympatycy Kolejorza zaczynają domagać się trzeciego gola.

67
    Tymczasem roszadę szykuje trener Żuraw. Niebawem na placu gry zamelduje się Kamiński.

68
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Jakub Kamiński.

70
    Za około dwadzieścia minut już wszystko będzie jasne. Czy padnie tu jeszcze jakiś gol?

71
    Nie ma mowy o przestojach. Zarówno jedni, jak i drudzy nie ustają w atakach.

72
    Teraz mamy trochę walki w okolicach środka boiska.

73
    Kibice Górnika mobilizują się nawzajem do głośnego dopingu. Chcą maksymalnie mocno wspomóc swoich ulubieńców.

74
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Daniel Ściślak, na boisku pojawia się Ishmael Baidoo.

75
    Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry.

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Maciej Makuszewski.

78
    Dzisiejszy mecz obserwuje z poziomu trybun około 15 tys. widzów.

80
    Nieudane uderzenie zaaplikował teraz Moder. Ładnie rozegrał piłkę z Kamińskim.

81
    Zawodnicy Kolejorza uderzają teraz zza pola karnego. Celności jednak im brakuje. Oj brakuje mocno.

82
    Strzały: 14-16
    Strzały celne: 6-3

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Jesus Jimenez (Górnik Zabrze).

83
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Joao Amaral, na boisku pojawia się Darko Jevtić.

84
    Nie brakuje strat – zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Zanosi się na pasjonującą końcówkę.

86
    Decydujące fragmenty na razie spokojne.

87
    Tymczasem trener Brosz szykuje zmianę.

88
    Górnik trochę bez pomysłu. Nadal nie ma recepty na rozmontowanie defensywy Lecha Poznań i strzelenie bramki numer dwa.

89
    Bochniewicz ma jakieś problemy zdrowotne. Zszedł już z boiska, Górnik w dziesiątkę.

90+1
    Sędzia dorzucił jeszcze pięć minut.

90+4
    Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER. "Czarną robotę" wykonał tutaj Jakub Moder. Świetnie wystawił Duńczykowi, który jedynie dopełnił formalności. Goście ze stolicy Wielkopolski stawiają kropkę nad "i"!
    90+4. Christian GYTKJAER - 1:3

90+5

Dzisiejszy mecz w Zabrzu kończy się triumfem Kolejorza 3:1. Zasłużone zwycięstwo poznaniaków. Stworzyli więcej sytuacji i zasłużenie świętują wygraną.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:06:02)