GKS K. – Toruń 2:0 (koniec) | Resovia – Lech II P. 3:2 (koniec) | Gryf – Legionovia 1:2 (koniec)
Bytovia – Stal Rz. 3:2 (koniec) | Polkowice – Stal S. W. 3:0 (koniec) | Widzew – Pogoń Sdl. 7:3 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
3:2 (1:1)
Stal Rzeszów
Sobota 12.10.2019, 16:00 • Stadion MOSiR, Bytów • 2. Liga • 13. kolejka

W pierwszej połowie jak pisałem przewaga optyczna stal, ale w drugiej połowie Czarne Wilki okazały się lepsze, można rzec pożarły Żurawie. 3 punkty zostają w Bytowie, mi pozostaje podziękować za wspólnie spędzony czas. Relację prowadził Jan Starzomski (17:54:04)

90+4

90+4
    Stal próbuje coś zmienić, długie wrzutki pod pole karne.

90+4
    Bytovia gra dalekimi piłkami, byle dalej od bramki.

90+3
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Janik, na boisku pojawia się Szmidhe.

90+2
    Hołtyn co dopiero wszedł a mógł, właściwie powinien strzelić bramkę: wyszedł sam na sam z Kapsą, położył go, zbiegł z piłką przy zwodzie w bok i się pogubił – Kapsa zdążył wrócić i obronić strzał.

90+1
    Sędzia dolicza aż cztery minuty.

90
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Plewska, na boisku pojawia się Szczepanek.
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Giel, na boisku pojawia się Hołtyn.

89
    Bytovia, a konkretniej Deleu też nie gra za mądrze: zamiast uspokoić grę, wycofać, pograć z tyłu to gra długą piłkę i traci ją.

88
    Dziwna sytuacja, Stal zamiast odważniej atakować gra piłką na własnej połowie. Nie rozumiem tej "taktyki".

87
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Ligenza, na boisku pojawia się Jarecki.

86
    Na bramkę Kaczorowskiego uderzał Deleu,bramkarz Stali pewnie złapał piłkę.

85
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Liberacki, na boisku pojawia się Stanchev.

85
    Bytovia wywalczyła rzut wolny, Feruga bardzo źle dośrodkowuje.

84
    Szeliga próbuje swoich sił, uderza z akcji z 25 metrów – bardzo niecelnie.

83
    Stal atakuje, próbuje przejść zasieki obronne Bytovii ale nie przedziera się w pole karne.

82
    Stal w ładnym ataku, wiele celnych podań, uderzenie Rejmana z 18 metrów zablokowane – rzut rożny dla Stali. Dośrodkowanie z rożnego wybite przez Bytowian.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Nawrot (Stal Rzeszów).
    Żółtą kartkę otrzymuje Deleu (MKS Bytovia Bytów).

81
    Zakotłowało się między zawodnikami obu drużyn, sędzia interweniuje i...

80
    Kilka dośrodkowań pod rząd wykonywanych przez zawodników Stali, bez rezultatu w postaci bramki.

79
    Stal chce wyrównać, uderzenie Pląskowskiego w boczną siatkę.

77
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Szela, na boisku pojawia się Lęngiewicz.

77
    Trener Stali nie czeka na końcówkę, i tak zostało już mało czasu do końca spotkania.

76
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Chromiński, na boisku pojawia się Nawrot.
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów: z boiska schodzi Głowacki, na boisku pojawia się Mozler.

74
    Bytovia idzie za ciosem – najpierw Giel nieczysto uderzył z przewrotki, po chwili strzał Liberackiego obronił Kaczorowski.

73
    Gol dla Bytovii!
    Była brzydsza gra, a tu nagle dobre podanie do wychodzącego na czystą pozycję GIELA, który idealnie ją przyjął, wypuścił przed siebie i mocnym strzałem pokonał bramkarza Skry!

72
    Okres brzydszej gry w środku boiska, wiele podań i strat.

71
    Kilka podań stali na własnej połowie, długie podanie na 20 metr do Głowackiego, którzy uderzył Decyzja dobra, strzał niecelny.

70
    Stal w ataku, prawą stroną boiska – zbyt mocne dośrodkowanie, piłkę pewnie łapie Kapsa.

69
    Ligenza uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów – daleko od bramki Kapsy.

68
    Ostro gra Bytovia, wejścia w nogi od tyłu, kolejna kartka za niemalże takie same zagranie poza przepisami.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Lech (MKS Bytovia Bytów).

68
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, Kawula wybija piłkę poza linię szesnastego metra.

67
    Rzut wolny dla Stali, krótkie rozegranie piłki, wstrzelenie piłki w pole karne i Bąk wybija piłkę na rzut rożny.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Szela (MKS Bytovia Bytów).

66
    Rzut wolny dla Stali, dośrodkowanie Głowackiego w pole karne – nieudane, łapie piłkę Kapsa.

65
    Stal w ataku, strata piłki w polu karnym przeciwnika i nietypowa sytuacja – bramkarz gospodarzy zagrywa piłkę do swojego zawodnika piętką, niebezpiecznie ale skutecznie.

64
    Szela miał swoją szansę na bramkę, ładnie uderzył zza pola karnego ale minimalnie przestrzelił.

63
    Feruga źle dośrodkował z rzutu wolnego, piłka wybita przez gospodarzy.

62
    Rzut wolny dla gospodarzy, do bramki ponad 30 metrów.

61
    Stal pograła chwilę piłką i straciła ją na połowie Bytovii.

60
    Stal rozpoczęła grę od autu na własnej połowie, Bytovia wyszła wysokim pressingiem i odzyskała piłkę, podanie do Giela który zdecydował się na strzał z 30 metrów – obok bramki.

59
    Gospodarze ponownie atakowali, Giel stracił jednak piłkę przy narożniku boiska na rzecz przeciwnika.

58
    Cały czas w ataku Bytovia, obraz meczy zmienił się – tak, jak wczesniej Stal atakowała to tera gospodarze są cały czas przy piłce.

57
    Rzut rożny szybko rozegrany, dośrodkowanie w pole karne i jeden z zawodników Stali wybija piłkę przed pole karne.

56
    Bytovia idzie z ciosem, sporo podań, wycofanie piłki do nadbiegającego Ferugi który mocno uderza – piłka ociera się o przeciwnika, mamy rzut rożny.

55
    Ładna akcja Bytovii – wiele podań, w tym jedno przerzucenie piłki, piłka podana w pole karne do FERUGI który strzela obok rozpaczliwie interweniującego Kaczorowskiego i wyrównuje wynik!

53
    Bytovia w ataku pozycyjnym, podanie zbyt krótkie do Liberackiego który by ratować piłkę wszedł w nogi przeciwnika wślizgiem; szczęśliwie dla niego obyło się bez drugiego żółtego kartonika, sędzia tylko ustnie napomniał zawodnika.

52
    Giel fauluje Ligenzę, zawodnik Stali bardzo ucierpiał, mamy chwilę przerwy w grze.

51
    Bytovia w ataku pozycyjnym, piłka rozgrywana na własnej połowie.

50
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego,wysoko do piłki wyskoczył PLĄSKOWSKI, uderzył głową i zdobył bramkę!

50
    Rzut rożny dla Stali Rzeszów.

49
    W akcji Stal, niecelne podanie przed bramką Kapsy który wyszedł z bramki i złapał piłkę.

48
    Feruga zdecydował się na strzał z rzutu wolnego – w krótki róg bramki, Kaczorowski interweniuje i wybija przed siebie piłkę. Sędzia przerwa grę – spalony.

47
    Akcja ofensywna Bytovii zakończona faulem przeciwnika.

46

Pierwsza połowa z optyczną przewagą Stali, goście częściej byli przy piłce, gospodarze groźni głównie przy stałych fragmentach gry.

45+1

45
    Żółtą kartkę otrzymuje Kostkowski (Stal Rzeszów).

45
    Sędzia także widział ten faul, przerwał grę.

45
    Dwóch zawodników Stali poszkodowanych w walce o piłkę, w drugiej z sytuacji mieliśmy ewidentny faul.

44
    Stal pograła piłką, długie podanie w kierunku Goncerza – Deleu zablokował dojście przeciwnikowi do piłki i od bramki rozpoczyna Kapsa.

43
    I to bardzo dobre dośrodkowanie – Bąk musnął piłkę głową, piłka zmierzała w światło bramki tuż obok słupka i gdyby nie świetna interwencja Kaczorowskiego mielibyśmy bramkę!

43
    Bytovia po raz trzeci taki sam wariant rzutu wolnego z linii środkowej boiska- czyli dośrodkowanie w pole karne.

42
    Strzał przewrotką Giela wysoko nad bramką.

41
    Feruga nie dośrodkowywał a uderzał z wolnego – wprost w zawodnika Stali.

41
    Rzut wolny dla Bytovii do bramki 25 metrów, dobra szansa na dośrodkowanie.

39
    Kartka za dopominanie się rzutu rożnego w sposób wykraczający poza przepisy.

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Bąk (MKS Bytovia Bytów).

39
    Podobnie rozegrany rzut wolny jak minutę temu przez Bytovię, także zakończony strzałem – tym razem niecelnym.

38
    Kartka za odkopnięcie piłki.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Liberacki (MKS Bytovia Bytów).

38
    Dziwny sposób na rzut wolny dla gospodarzy, dokładniej mówiąc dośrodkowanie w pole karne z linii środkowej boiska w pole karne – dziwny, ale skuteczny, bo został oddany celny strzał i Kaczorowski musiał się wyciągnąć jak długi by go obronić!

37
    Małe spięcie między Kostkowskim a Deleu.

36
    Feruga dwa razy pod rząd stracił piłkę, Stal miała swoją szansę, Pląskowski uderzył obok słupka z 18 metrów. Od bramki Kapsa.

35
    Rzut rożny dla Stali. Krótkie rozegranie piłki, Feruga dal się ograć jak trampkarz, dośrodkowanie w pole karne, trochę zamieszania ale na szczęście dla miejscowych Liberacki wybija piłkę głową poza pole karne.

34
    Stal gra coraz bardziej kombinacyjnie – teraz wprowadziła do swojej gry także podania górą, wcześniej grali głównie po ziemi.

33
    W trakcie wspomnianego ataku mieliśmy faul – ale faul na zawodniku Bytovii.

32
    mamy już 32 minutę i to goście zdecydowanie przeważają. W tym momencie atakują pozycyjnie na połowie Bytovii.

31
    Rejman uderza wysoko ponad bramką.

30
    Dobre podanie Rejmana do wychodzącego sam na sam z Kapsą Goncerza, szybkie wyjście Kapsy który wybija piłkę. Sędzia przerwał grę – gdyby piłka wpadła do bramki i tak by nie została uznana, spalona pozycja zawodnik Stali.

29
    Goście w ataku pozycyjnym na własnej połowie.

Podajemy pełne składy wyjściowe obu zespołów:

MKS Bytovia Bytów: Kapsa – Rutkowski, Bąk, Kawula, Deleu, Liberacki, Lech, Feruga, Janik, Szela, Giel
    Rezerwowi: Ryngwelski – Lengiewicz, Błaszkowski, Wolski, Szmidhe, Stanchev, Hołtyn

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Szeliga, Sierant, Głowacki, Plewka, Chromiński, Ligenza, Reiman, Plaskowski, Goncerz
    Rezerwowi: Bieszczad – Cyfert, Jarecki, Michalik, Mozler, Szczepanek, Nawrot, Pociecha, Sylwestrzak

Sędziuje: Paweł Horożaniecki – Żary.

28
    Feruga dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, w walce o piłkę górą goście.

27
    Dobre uderzenie z 16 metra Chrominskiego – Kapsa na raty, ale skutecznie broni strzał.

26
    Feruga – jeżeli dobrze liczę, to po raz trzeci faulowany w tym spotkaniu.

25
    Dobre dośrodkowanie Plaskowskiego, niepilnowany Goncerz jednak za wolno ruszył do piłki i nie oddał strzału.

23
    Teraz to Kapsa wyszedł z bramki i wybiciem ratował swój zespół – niektórzy z kibiców widzieli w jego zagraniu faul na przeciwniku, sędzia nie użył gwizdka.

22
    Dobrze wykonany rzut wolny – dośrodkowanie w pole karne i Pląskowski minimalnie mija się z piłką. OD bramki rozpoczyna Kapsa.

21
    Dla odmiany 2 razy wcześniej faulowany Feruga sfaulował teraz przeciwnika.

20
    Kaczorowski z bramki wychodzi na 30 metr i w ten sposób ratuje swój zespół przed zagrożeniem.

19
    Feruga sfaulowany przy linii środkowej boiska. Bytovia próbowała swoich sił w ataku ale piłkarze gospodarzy wymienili kilka podań i stracili piłkę.

18
    Cały czas atakuje Skra ale nie jest w stanie zagrozić bramce Kapsy, nie oddaje strzałów.

16
    Kolejny rzut rożny w tym spotkaniu, a właściwe dwa rożne pod rząd dla Stali. Drugie z tych dośrodkowań niepewnie, ale skutecznie wypiąstkował Kapsa.

15
    Stal cały czas w ataku, w międzyczasie sędzia napomina słownie trenera gospodarzy.

14
    Stal wywalczyła rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne – Kapsa wychodzi w górę i piąstkuje piłkę.

Skład gości na to spotkanie:

12
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Giel przedłuża tor lotu piłki i LIBERACKI po tym podaniu umieszcza piłkę w siatce strzałem głową!

11
    Bytovia próbuje doprowadzić do wyrównania, dwie szybkie akcje, wywalczyli teraz rzut rożny.

9
    GONCERZ wbiegał z prawej strony w pole karne, zagrał piłkę na jedenasty metr do swojego kolegi, podanie przecięte przez obrońcę i piłka wróciła do GONCERZA, który umieścił piłkę w siatce – Kapsa nie miał szans, leżał na murawie po próbie interwencji przy wcześniejszym podaniu.

8
    Z rzutu rożnego dla Stali nic ciekawego nie wyszło, od bramki rozpoczyna Bytovia.

7
    Akcja Stali Rzeszów, kilka podań, dośrodkowanie i strzał głową Głowackiego – nad bramką po interwencji Kapsy.

6
    Atak Stali prawą stroną zatrzymany na wysokości pola karnego Bytovii.

5
    Chromiński ostro fauluje Ferugę na linii środkowej boiska – arbiter spotkania upomina ustnie faulującego.

4
    Mocne i ładne uderzenie Wojciecha Rejmana (Stal), niestety dla gości nad bramką.

3
    Mieliśmy po jednym ataku z obu stron bez strzałów na bramkę.

2
    Bytovia gra dziś na czerwono, goście z Rzeszowa na szaro.

1

Ekstraklasa ma przerwę reprezentacyjną, ale rozgrywki drugiej ligi mają się w najlepsze. Jesteśmy w Bytowie, gdzie miejscowa MKS Bytovia podejmie Stal Rzeszów.

Długo się zastanawiałem co napisać o gospodarzach tego spotkania: jeszcze na początku sezonu myślałem, że jako spadkowicz powalczą o choćby baraże, o górną szóstkę – ale ostatnie ich spotkanie które oglądałem odmieniło całkowicie moją opinię: fatalna gra w ataku, mnóstwo niewykorzystanych sytuacji, bardzo słaba postawa – bo co z tego, że strzelili dwie bramki jak przegrali ze Skrą Częstochowa 2:3 – co najważniejsze: Skra grała całą drugą połowę w osłabieniu i strzeliła wtedy dwie bramki! I owszem, zagrała bardzo dobrze, nie ma co jej odbierać – niemniej powtórzę wcześniejsze słowa: brak dokładności. Czy Bytovia się obudzi?

A co mogę napisać o gościach tego spotkania, oprócz tego że w tabeli mają trzy punkty więcej i są na szóstej pozycji? Jako beniaminek od początku sezonu grają całkiem dobrze, jednak z drobnym ale. Byli w tabeli wysoko, na podium jednak w ostatnich spotkaniach ich forma spadła – ostatni mecz o coś, co nie powinno się im przytrafić: porażka i to u siebie z Gryfem Wejherowo 1:2 – czyli przedostatnią drużyną w tabeli.

Oba zespoły mają teraz sporo do udowodnienia: zarówno sobie jak i kibicom, którzy liczą na trzy punkty. Zapraszam na relację ze spotkania!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.