Gorzów Wlkp. – Zagłębie L. 1:5 (koniec) | Rekord – Górnik Ł. 0:2 (koniec) | Błękitni – Sandecja 3:0 (koniec)
Radomiak – GKS T. 1:2 (koniec) | Resovia – Lech P. 0:4 (koniec) | Bytovia – Cracovia 2:3 (po dogrywce)
Miedź – Jastrzębie 1:0 (po dogrywce) | ŁKS – Górnik Z. 2:0 (koniec)
Resovia
0:4 (0:2)
Lech Poznań
Wtorek 29.10.2019, 13:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału
    Kolejorz wypełnił obowiązek i awansował:

Ani minuty nie doliczył arbiter i mecz w Rzeszowie został zakończony! Lech po przerwie szybko strzelił kolejne dwa gole i może cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi lechici, a zwłaszcza Kamil Jóźwiak i Filip Marchwiński. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (14:52:50)

90

89
    Długie zagranie Gumnego w pole karne do Makuszewskiego, któremu jednak ewidentnie zabrakło skuteczności.

88
    Trwa już wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Rzeszowianie nie kwapią się do walki o honorowe trafienie, a i Lech nie chce wkładać wszystkich sił w zdobycie piątej bramki.

86
    Szarżował na prawym skrzydle Feret, ale ostatecznie piłka uciekła mu poza linię końcową. Z piątego metra futbolówkę wprowadzi do gry van der Hart.

85
    Zbyt lekko uderzył Tiba i nie miał kłopotów z interwencją golkiper Resovii.

84
    Potężne uderzenie Puchacza z dystansu i piłka ostemplowała poprzeczkę!

82
    Mocne uderzenie Płatka z dystansu, ale piłka pomknęła obok słupka bramki strzeżonej przez van der Harta.

81
    Potrzebuje jeszcze czasu Tiba, aby wrócić do swojej optymalnej dyspozycji. Nie jest to najlepszy występ Portugalczyka.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Awansu Lechowi nikt już nie zabierze, ale nie znamy wciąż końcowego rezultatu.

79
    Zablokowane uderzenie Tomczyka z niewielkiej odległości. Pachnie piątym golem dla Lecha Poznań.

77
    Strzał głową Satki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny.

77
    Zablokowane zagranie Makuszewskiego, ale jeszcze rzut rożny będą wykonywać przyjezdni.

76
    Tym razem z dystansu uderzył Muhar, ale piłka przeniesiona została ponad poprzeczką.

75
    Strzał Tiby zza linii pola karnego zablokowany przez jednego z defensorów.

74
    Teraz rajd przeprowadził Krykun. Przemknął z piłką kilkanaście metrów, ale uderzył zbyt lekko, aby pokonać van der Harta!

73
    Trzecia zmiana w drużynie Kolejorza. Tymoteusza Puchacz wszedł za Kamila Jóźwiaka.

72
    Indywidualna akcja Fereta zakończona zbyt wysokim uderzeniem z ostrego kąta!

71
    Zbyt mocny przerzut na prawe skrzydło do Gumnego i młodzieżowy reprezentant Polski nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

70
    Bardzo spokojnie wymieniają się podaniami przyjezdni. Wynik maja bezpieczny, nic złego im się stać już nie może.

69
    Na pozycji spalonej złapany został Paweł Tomczyk.

67
    Dośrodkowanie gospodarzy, ale pewnie radzą sobie w defensywie zawodnicy Lecha.

65
    Niedokładnie w ofensywie lechici i nie sięgnął piłki Tomczyk. Od bramki rozpocznie Daniel.

64
    Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu niemal przy narozniku boiska.

62
    Lechici od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska. Tempo gry wyraźnie opadło.

60
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Geniec, na boisku pojawia się Feret.

59
    Bardzo dobra interwencja Daniela po uderzeniu Gumnego z prawej strony. Korner dla Kolejorza.

57
    Dążą do zdobycia kolejnych bramek zawodnicy Dariusza Żurawia.

56
    Na spalonym złapany jeden z piłkarzy Lecha. Szybko rozpoczynają grę miejscowi przerzucając futbolówkę na skrzydło.

54
    Gol dla Lecha!
    Zasługiwał na tego gola FILIP MARCHWIŃSKI! Jóźwiak idealnie zagrał na piąty metr do młodego zawodnika Kolejorza i goście prowadzą już 4:0!

53
    Zmiana w zespole Lecha. Strzelec dwóch bramek, Christian Gytkjaer został zastąpiony przez Pawła Tomczyka.

53
    Huknął zza pola karnego Jóźwiak, ale bardzo, bardzo niecelnie i wysoko ponad poprzeczką.

51
    Wyraźnie zdezorientowani po kolejnym straconym golu są rzeszowianie. Inicjatywa teraz całkowicie po stronie lechitów.

49
    Marchwiński odebrał piłkę Krykunowi, ale chwilę później łatwo ją stracił.

47
    Znakomicie rozpoczęli drugą połowę przyjezdni! Rajd Jóźwiaka, później zagranie w pole karne do WOŁODYMYRA KOSTEWYCZA, który "dzióbnął" piłkę i pokonał Daniela!

46
    Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Za Radulja i Świderskiego na murawie meldują się Kaliniec oraz Płatek.

46

Do przerwy Lech Poznań prowadzi w Rzeszowie z Resovią 2:0. Obydwie bramki zdobył snajper Kolejorza, Christian Gytkjaer. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze nie grają źle, zwłaszcza początek był dobry w ich wykonaniu. Wyrachowanie klubu z Ekstraklasy dało jednak o sobie znać. Czy Kolejorz utrzyma prowadzenie? Zostańcie z nami, aby się przekonać!

45+3

45+2
    Faul Marchwińskiego w okolicach linii środkowej boiska. Żółta kartka dla młodego zawodnika Lecha.

45+1
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45
    A jednak się zdarzyło! Po zagraniu Marchwińskiego piłka przypadkowo poszybowała w pole karne do CHRISTIANA GYTKJAERA, a ten pewnie pokonał wychodzącego z bramki Daniela!

44
    Długo budują kolejny atak na połowie rywali poznaniacy. Prawdopodobnie niewiele zdarzy się jeszcze przed przerwą, choć arbiter z pewnością coś doliczy ze względu na serpentyny i kontuzję Cywki.

42
    Arbiter uznał, że Jóźwiak zbyt ostro walczył o piłkę z jednym z obrońców i przerwał akcję Lecha. Rzut wolny dla miejscowych.

41
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez gości grę od własnej bramki wznowi Daniel.

40
    Makuszewski uderzał z kilkunastu metrów, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

39
    Ostro potraktowany w środku pola Świderski przez Makuszewskiego, ale arbiter nie zdecydował się na sięgnięcie po kartkę.

38
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Marchwiński zagrał w pole karne do Tiby. Jego uderzenie wybronił Daniel, ale do piłki na trzecim metrze dopadł CHRISTIAN GYTKJAER i umieścił ją w bramce!

37
    Kolejny raz na pozycji spalonej złapany został Świderski.

36
    Gumny faulował rozpędzonego rywala. Taktyczne przewinienie i żółta kartka dla zawodnika Lecha.

36
    Niezbyt udanie przyjął piłkę Gytkjaer w polu karnym rywali. futbolówka mu odskoczyła i wybili ją rywale.

35
    W dalszym ciągu na połowie rywali utrzymują się przy piłce przyjezdni. Zobaczymy, co "wycisną" z tej akcji lechici.

34
    Makuszewski wywalczył rzut rożny.

32
    Pierwsza dobra okazja Lecha! Po zagraniu Kostewycza z lewej strony na niesygnalizowany strzał zdecydował się Jóźwiak, ale nie zdołał zaskoczyć Daniela!

31
    Zupełnie nieudane są dzisiejsze dośrodkowania graczy Lecha. Za wysokie piłki, których nie mają szans sięgać koledzy.

30
    Zakotłowało się przed polem karnym Lecha, ale ostatecznie swoją akcję niecelnym strzałem zakończył Krykun!

29
    Głośny doping miejscowych kibiców. Dla fanów Resovii mecz z Lechem to wielkie wydarzenie. Jak na razie sympatycy mogą być dumni z gry swoich zawodników!

28
    Jóźwiak w polu karnym Resovii, ale dobrze pilnowany był Gytkjaer.

26
    Długo wymieniają podania wzdłuż linii środkowej boiska lechici.

25
    Rogne faulował w środku pola i rywale rozpoczną od rzutu wolnego.

23
    Walczył o zatrzymaniem piłki w boisku Marchwiński, ale minimalnie się spóźnił. Od autu gospodarze.

21
    Dośrodkowanie w szesnastkę Lecha, ale przegrał walkę o górną piłkę Mikulec.

18
    Zbyt głęboka wrzutka Gumnego z prawej strony i piłka ląduje w objęciach golkiper Resovii.

17
    Mają problem ze skonstruowaniem jakiejś ciekawej akcji lechici. na ten moment nie widać, że obie drużyny dzielą aż dwie ligi.

15
    Pierwszy w tym spotkaniu korner. Rzut rożny wykonywali przyjezdni, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką Resovii.

14
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

13
    Za wysokie dośrodkowanie Kostewycza i z ogromnym spokojem wyłapał piłkę Daniel.

13
    Jóźwiak faulowany na lewym skrzydle przez Kubowicza.

12
    Uspokoili na chwilę grę poznaniacy. Zawodnicy Dariusza Żurawia wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska.

11
    Faulował Satkę Świderski i arbiter przerwał akcję miejscowych. Jak na razie przeważają gospodarze.

10
    Muhar bardzo dobrze zatrzymał we własnym polu karnym rozpędzonego Świderskiego.

9
    Zupełnie nieudane zagranie Makuszewskiego na połowie rywali i od autu rozpoczną gospodarze. Oddana piłka za darmo.

8
    Świderski uderzał głową, ale ponad poprzeczką. Jak się jednak okazało, i tak znajdował się na pozycji spalonej.

6
    Domoń w nieprzepisowy sposób atakowany w środku pola. Kolejny rzut wolny dla ekipy z Podkarpacia.

5
    Błyskawiczna zmiana w zespole Kolejorza. Tomasz Cywka już w piątej minucie z powodu urazu musi opuścić murawę. W jego miejsce wszedł Robert Gumny.

3
    Gramy dalej! Rzeszowianie od rzutu wolnego na połowie Lecha, jednak dośrodkowanie było zbyt niskie.

2
    Gra nadal nie została wznowiona, tymczasem zdrowotne kłopoty dopadły Cywkę.

1
    Serpentyny wrzucone na boisku przez fanów miejscowej Resovii i arbiter musi na chwilę przerwać grę.

1

Znamy kłady wyjściowe obu ekip!

Resovia:
    Daniel – Mikulec, Domoń, Makowski, Kubowicz, Radulj, Krykun, Geniec, Dziubiński, Zalepa, Świderski

Lech Poznań:
    van der Hart – Cywka, Satka, Rogne, Kostewycz – Makuszewski, Muhar, Tiba, Jóźwiak – Marchwiński – Gytkjaer.

Start spotkania:

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Składy obu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Czy Resovia zdoła sprawić niespodziankę? Bądźcie z nami!
    Lechici do Rzeszowa udali się samolotem:

Gorsze nastroje panują u przyjezdnych. Goście są co prawda faworytem, ale przegrali ostatnie dwa ligowe mecze, a w ostatnich latach zdarzało im się zaliczać wpadki w pucharze z niżej notowanymi rywalami. W 1/32 finału tegorocznej edycji Kolejorz pokonał Chrobrego Głogów 2:0.

Resovia:

Gospodarze na drugoligowych boiskach radzą sobie całkiem przyzwoicie i liczą się w walce o awans na zaplecze Ekstraklasy. Skutecznie przeszli również pierwszą rundę krajowego pucharu, pokonując po dogrywce Hutnik Kraków 3:2.

O meczu:

Czas na zmagania w ramach 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski! W jednym z pierwszych starć drugoligowa Resovia zmierzy się z Lechem Poznań.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 38. Gytkjaer, 45. Gytkjaer, 47. Kostewycz, 54. Marchwiński

Kartki:   36. Gumny (LPO), 45+2. Marchwiński (LPO)