Jagiellonia – Jelcz-Laskowice 1:4 (koniec) | Red Dragons – Lubawa 3:4 (koniec) | GI Malepszy – Ruda Śląska 6:5 (koniec)
Clearex – FC Toruń 1:4 (koniec) | Rekord – Red Devils 7:1 (koniec) | AZS UŚ – Zduńska Wola 1:7 (koniec)
AZS UŚ Katowice
1:7 (1:4)
Gatta Active Zduńska Wola
Niedziela 03.11.2019, 18:00 • Hala Szopienice, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:50:59)

Futsalowa demolka w Katowicach. 7:1. Ten wynik mówi sam za siebie. Wyraźnie lepsza Gatta Active Zduńska Wola tego wieczoru zmiotła przeciwnika z boiska. Wcześnie strzeliła pierwszego gola, a następnie powiększała prowadzenie. Akademicy byli bezradni.

40:00

39:45
    Jesus Quiles wszedł do bramki przyjezdnych. Na razie wykazał się nieprzepisowym zagraniem na żółtą kartkę. Sędzia szczodrze rozdał kartoniki.

38:46
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki LUCAS BONIFACIO DOS SANTOS.

Srogie lanie przyjmują futsaliści z Katowic. 7:1. Taki wynik nie pozostawia złudzeń, która drużyna jest wyraźnie lepsza tego wieczoru. Lucas Bonifacio Dos Santos z hat-trickiem na koncie.

38:10
    Dariusz Słowiński stara się jeszcze mobilizować swoich kompanów z pola. Bilans goli może też mieć znaczenie.

36:40
    Lucas Bonifacio Dos Santos napomniany żółtą kartką za faul na połowie przeciwnika.

36:05
    Ostatnie minuty spotkania i nie ma się co oszukiwać – komplet punktów pojedzie do Zduńskiej Woli.

34:27
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

Można mówić o futsalowej demolce. Daniel Krawczyk zrehabilitował się po zmarnowanym przedłużonym rzucie karnym. Tym razem z ruchomej piłki pokonał Kamila Lasika. Nie jest to przyjemny wieczór dla bramkarza katowiczan.

33:35
    Strzelcem bramki MARCIN STANISŁAWSKI.

Drużyna ze Zduńskiej Woli powróciła do śrubowania korzystnego dla siebie rezultatu. To dopiero pierwsza bramka po przerwie. Uśmiechał się szeroko po swoim skutecznym strzale Marcin Stanisławski. Cztery gole więcej ma Gatta Active od przeciwnika.

32:30
    Zakotłowało się pod bramką Kamila Lasika. Gościom przestała dopisywać skuteczność, choć szansa na strzelenie kolejnego gola wydawała się być wyśmienita.

30:41
    Daniel Krawczyk nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. Jego płaskie uderzenie zostało zatrzymane nogami przez Bartłomieja Krzywickiego wprowadzonego chwilę wcześniej do bramki.

30:41
    Przedłużony rzut karny dla zduńskowolan.

30:20
    W drugiej połowie nadal nie zmienił się wynik.

28:30
    Po dłuższej przerwie za rozegranie piłki zabrali się katowiczanie. Futsaliści w zielonych strojach z białymi akcentami nie przebili się pod bramkę strzeżoną przez Dariusza Słowińskiego.

27:47
    Piąty faul AZS UŚ Katowice.

27:05
    Kamil Musiał napomniany żółtą kartką za faul. Czwarte przewinienie gospodarzy w tej części meczu.

26:25
    Michał Dubiel napomniany żółtą kartką za faul blisko własnego pola bramkowego.

26:20
    Rzut wolny na linii pola bramkowego AZS UŚ Katowice. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Daniel Wojtyna, po którego podaniu było uderzenie Piotra Łopucha. Stłoczeni na linii bramkowej goście zapobiegli stracie gola.

Gole: 15. Jochymek – 8. Marciniak, 11. Krawczyk, 13. Lucas, 17. Lucas, 34. Stanisławski, 35. Krawczyk, 39. Lucas

Kartki:   16. Jochymek (KAT), 27. Dubiel (KAT), 28. Musiał (KAT) – 6. Sobalczyk (ZDW), 37. Lucas (ZDW), 40. Quiles (ZDW)

AZS UŚ Katowice: Lasik (Krzywicki) – Jochymek, Wojtyna, Łopuch, Hewlik – Podobiński, Szczurek, Hoszek, Musiał, Bzura, Dubiel, Ząbek, Piskorz.

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Quiles) – Stanisławski, Marciniak, Sobalczyk, Szymczak – Adamski, Dregier, Krawczyk, Zanata, Krawcow, Lucas.

Sędziowie: Potępa, Gawle – Maciąg, Cieślok