Radomiak – GKS Bełchatów 2:0 (koniec) | Warta – Wigry 3:0 (koniec) | Odra O. – GKS T. 0:0 (koniec)
Chrobry – Miedź 0:2 (koniec)
Chrobry Głogów
0:2 (0:1)
Miedź Legnica
Niedziela 01.12.2019, 19:30 • Stadion Chrobry, Głogów • Fortuna 1 Liga • 20. kolejka

Miedź Legnica lepsza w derbach zamykających pierwszoligową jesień. Klasyczna bramka do szatni Jakuba Łukowskiego dała prowadzenie gościom. Po przerwie przewagę podwoił Marquitos. Chrobry nie odpowiedział i musi przełknąć gorzką porażkę. (21:25:49)

90+4

90
    Doliczone cztery minuty.

83
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Łukowski, na boisku pojawia się Ojamaa.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Ilków-Gołąb (Chrobry Głogów).

79
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Stolc, na boisku pojawia się Ratajczak.

77
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Śliwa, na boisku pojawia się Makuch.

73
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Piła.

68
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki MARQUITOS.

Druga bramka mocno przybliża Miedziankę do zwycięstwa w derbach. Marquitos przymierzył po podaniu otrzymanym w polu karnym.

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Śliwa (Miedź Legnica).

57
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Kort, na boisku pojawia się Sabala.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Artur Pikk (Miedź Legnica).

50
    Dośrodkowanie wykonane przez Miłosza Kozaka zostało zneutralizowane przez obrońców Miedzi Legnica.
    Miedzianka broni przewagę.

46

Tuż przed przerwą nastąpił przełom i w drugiej połowie musi zaatakować Chrobry Głogów, który po 45 minutach przegrywa w derbach z Miedzią Legnica 0:1.

45

45
    Strzelcem bramki JAKUB ŁUKOWSKI.

Miedź strzeliła klasycznego gola do szatni. Jakub Łukowski strzelił pewnie po podaniu Artura Pikka. Mocne zakończenie pierwszej połowy przez legniczan.

Gole: 45. Łukowski, 68. Marquitos

Kartki:   81. Ilków-Gołąb (CHR1) – 18. Purzycki (MLE), 54. Pikk (MLE), 63. Śliwa (MLE)

Chrobry Głogów: Szromnik – Ilków-Gołąb, Praznovsky, Góra, Stolc (79. Ratajczak), Ziemann, Pawlik, Kubica, Kozak, Kowalczyk (73. Piła), Lebedyński.

Zmiany: Abramowicz – Antochów, Artigas, Ratajczak, Diduszo, Kulchawy, Jóźwiak, Piła.

Miedź Legnica: Załuska – Zieliński Bartczak, Musa, Pikk, Danielewicz, Purzycki, Marquitos, Kort (57. Sabala), Łukowski (83. Ojamaa), Śliwa (77. Makuch).

Zmiany: Hewelt – Byrtek, Heredia, Koziara, Warcholak, Sabala, Makuch, Ojamaa.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź).