Clearex – Lubawa 4:4 (koniec) | GI Malepszy – Jelcz-Laskowice 1:1 (koniec) | Rekord – Jagiellonia 8:2 (koniec)
Zduńska Wola – PA Nova Gliwice 4:5 (koniec) | Piast – Red Dragons 6:3 (koniec)
Piast Gliwice
6:3 (2:2)
Red Dragons Pniewy
Sobota 07.12.2019, 18:30 • Hala Jasna 31, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 11. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:15:08)

Dziewięć goli w Gliwicach. Było na co popatrzeć. Szczególnie zadowoleni ze swojego występu są futsalisci Piasta, którzy idą za ciosem i cieszą się z zasłużonego zwycięstwa 6:3. Red Dragons nie odnieśli przełomowej wygranej na Górnym Śląsku.

40:00

38:52
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki ADRIAN SKRZYPEK.

Zawodnik z Pniew oddał płaskie uderzenie obok wprowadzonego z ławki rezerwowych na boisko Wojcika. Wygrał w sytuacji sam na sam.

38:30
    Piast Gliwice nadal bez faulu w drugiej połowie. Tak skoncentrował się na strzelaniu goli.

37:25
    Przerwa na żądanie trenera Piasta Gliwice.

37:15
    Futsaliści z Gliwic kontrolują wydarzenia i trzymają z bezpiecznej odległości od własnej bramki grających z przewagą zawodnika w polu przeciwników.

36:10
    Słupek po uderzeniu Michała Widucha. Bramkarz Piasta Gliwice znudził się staniem w bramce i po wykonaniu chwytu wybrał się z futstalówką na połowę Red Dragons Pniewy.

35:05
    Red Dragons z wycofanym bramkarzem w ostatnich minutach spotkania, ale to nie przynosi pozytywnego dla nich efektu.

33:36
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki MARCIN GRZYWA.

Kapitalna passa gospodarzy, którzy w ciągu kilku minut zagwarantowali sobie zwycięstwo. Marcin Grzywa przymierzył, a po jego strzale Piast ma już cztery gole zaliczki.

33:25
    Przerwa na żądanie trenera gości.

32:36
    Strzelcem bramki SEBASTIAN SZADURSKI.

Szybko przeprowadzona akcja przez Piasta Gliwice po interwencji Michała Widucha w sytuacji sam na sam. Piłka trafiła do Sebastiana Szadurskiego, który rozwinął wysoką prędkość i umieścił piłkę w siatce potężnym uderzeniem z ostrego kąta.

31:49
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYGNAROWSKI.

Podanie w centralną część boiska od Dominika Soleckiego do Michała Cygnarowskiego. Mocne uderzenie tego drugiego dało dwubramkowe prowadzenie Piastowi po raz pierwszy tego wieczoru.

31:20
    Rozegranie pniewian grających w żółto-czarnych strojach. Patrykowi Hołemu nie udało się utrzymać piłki pod naciskiem Dominika Soleckiego. Strata gości była konsekwencją wysokiego pressingu Piasta.

28:50
    Bez przełomowych wydarzeń w ostatnich minutach rywalizacji. Piast Gliwice pozostaje drużyną aktywniejszą i stara się nie dopuszczać do głosu przeciwnika.

26:30
    Denerwują się futsaliści z Pniew, którzy po przerwie popełnili już trzy przewinienia. Z kolei Piast na czysto.

24:40
    Piast Gliwice stara się nie powtórzyć popełnionych wcześniej błędów i nie zamierza stracić prowadzenia.

23:06
    Strzelcem bramki RAFAŁ FRANZ.

Po raz trzeci w tym meczu Piast Gliwice cieszy się z objęcia prowadzenia. Rafał Franz pokonał Łukasza Błaszczyka swoim uderzeniem.

21:15
    Niewykluczone, że przyjezdni zagrają odważniej po przerwie. Poznali już przeciwnika i zobaczyli, że są w stanie mu zaszkodzić.

Gole: 10. Czyszek, 20. Tavarez, 24. Franz, 32. Cygnarowski, 33. Szadurski, 34. Grzywa – 13. Kostecki, 20. Kostecki, 39. Skrzypek

Piast Gliwice: Widuch (Wojcik) – Amaro, Grzywa, Barszcz, Tavarez – Bugański, Wołongiewicz, Solecki, Czyszek, Cygnarowski, Grecz, Franz, Szadurski.

Red Dragons Pniewy: Błaszczyk (Roj) – Wachoński, Kostecki, Silagawa, Hoły – Skrzypek, Kubiak, Banasik, Błaszyk, Gładyszewski, Bogaczyk.

Sędziowie: Podlecki, Szczołko – Bąk, Białek