Białoruś
Niedziela 29.12.2019, 20:30 • Hala "Jaskółka", Tarnów • Mecze towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:08:18)

Polska na trzecim miejscu w Turnieju Czterech Narodów.

Białoruś zwyciężyła 25:24 i tym samym triumfuje w Turnieju Czterech Narodów. Polska goniła w drugiej połowie i nawet doprowadziła do remisu, ale nie potrafiła wyjść na prowadzenie i wypunktować przeciwnika w końcówce. Konfrontacja z naszymi wschodnimi sąsiadami była tradycyjnie wyrównana, ale to przeciwnicy Polski mieli więcej argumentów i była skuteczniejsza.

Arcem Karaliok i Mateusz Kornecki wybrani najlepszymi szczypiornistami tego spotkania.

60:00
    Koniec meczu. (24:25)
    60
    Przemysław Krajewski już wyłącznie na otarcie łez rzucił ostatniego gola w meczu. (24:25)

59
    Dmitrij Nikulenkow intuicyjnie w obronie i nie pozwolił na zdobycie gola Przemysławowi Krajewskiemu. (23:25)

58
    Gra pasywna Białorusi. (23:25)

58
    Michał Olejniczak również nie pokonał bramkarza przeciwnika. Zaskakująca, ale nieprecyzyjna próba. (23:25)

58
    Dmitrij Nikulenkow spudłował rzutem z biodra. (23:25)
    57. Przemysław KRAJEWSKI - 23:25
    57
    Przemysław Krajewski przelobował Aleksieja Kiszowa z rzutu karnego. Przełomowy gol Polski. (23:25)

57
    Rafał Przybylski sfaulowany w polu bramkowym przez Barysa Puchowskiego. Rzut karny dla Polski. (22:25)

56
    Szymon Sićko również nie trafił swoim rzutem. Coraz mniejsza szansa na zwycięstwo Polski. (22:25)

55
    Mikita Wajłupow daje jeszcze szansę Polakom, ponieważ trafił w słupek. (22:25)

54
    Wiaczesław Bochan ukarany dwiema minutami za faul na Michale Olejniczaku. (22:25)
    54
    Mikita Wajłupow rzucił gola po rozciągnięciu akcji z prawego skrzydła. Niestety, reprezentacja Białorusi odzyskała trzybramkową przewagę. (22:25)
    53
    Barys Puchowski skutecznie z rzutu karnego. Mateusz Kornecki nie może złapać rzutu z siódmego metra. (22:24)

52
    Mikita Wajłupow wywalczył rzut karny dla gości. (22:23)

52
    Zgubili piłkę gospodarze. (22:23)

52
    Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Polski. (22:23)
    51
    Mikita Wajłupow pewnym egzekutorem rzutów karnych. (22:23)

51
    Barys Puchowski sfaulowany i teraz to reprezentacja Białorusi ma rzut karny. (22:22)
    50
    Remis! Przemysław Krajewski dopadł przeciwnika. Pewne wykonanie rzutu karnego. (22:22)

50
    Długie rozegranie sprowokowało Białoruś do faulu. Rzut karny po przewinieniu na Rafale Przybylskim. (21:22)

48
    Druga połowa to niemal nieustanny pościg Biało-Czerwonych. Dmitrij Nikulenkow nie pokonał swoim rzutem Mateusza Korneckiego. (21:22)
    47
    Szymon Sićko zakończył dobrym rzutem cierpliwie zbudowaną akcję reprezentacji Polski. Znalazł miejsce między rozluźnionymi obrońcami z Białorusi. (21:22)
    46
    Andrej Jurynok dostał rozrzucające podanie, wbiegł w pole bramkowe z lewego skrzydła i wykorzystał szansę na strzelenie gola. (20:22)
    45
    Arkadiusz Moryto pokonał Saldacenkę rzutem w kierunku krótkiego narożnika bramki. Celnie! (20:21)
    45
    Mikita Wajłupow pewnym egzekutorem rzutu karnego. (19:21)

45
    Dawid Dawydzik dostał dwie minuty kary za faul na Arcemie Karalioku. (19:20)
    44. Przemysław KRAJEWSKI - 19:20
    44
    Przemysław Krajewski zdobył bramkę kontaktową po ekspresowym ataku. (19:20)
    42. Przemysław KRAJEWSKI - 18:20
    42
    Przemysław Krajewski pokonał bramkarza reprezentacji Białorusi z rzutu karnego. (18:20)

43
    Michał Olejniczak wywalczył rzut karny dla reprezentacji Polski. (17:20)

42
    Białoruś ma piłkę i gra spokojnie, żeby odzyskać swoich wykluczonych zawodników. Nie trafił Andrej Jurynok. (17:20)

42
    Wiaczesław Saldacenka nie pozwolił Polakom na zmniejszenie strat mimo gry w podwójnej przewadze liczebnej. (17:20)

41
    Arcem Karaliok ukarany dwiema minutami za faul. Białoruś broni w czterech. (17:20)

41
    Wiaczesław Bochan ukarany dwiema minutami za przewinienie na Szymonie Sićce. (17:20)
    40
    Białoruś straciła najlepszego strzelca, ale nie traci rezonu i nie pozwala na wyrównanie Polakom. (17:20)
    39
    Arcem Karaliok dopadł do piłki i wykonał dobitkę do bramki zdezorientowanych gospodarzy. (17:19)
    39
    Szymon Sićko przelobował ręce Białorusinów i celnym rzutem wpakował piłkę pod poprzeczkę. (17:18)

38
    Piłka w posiadaniu Polaków. (16:18)
    37. Michał OLEJNICZAK - 16:18
    37
    Michał Olejniczak ma dobre minuty i utrzymuje kontakt z przeciwnikami. (16:18)
    37
    Arcem Karaliok miał obok siebie dwóch przeciwników, mimo to znalazł sposób na skierowanie piłki do siatki. (15:18)
    36
    Michał Olejniczak przymierzył idealnie i zdobył swojego pierwszego gola w tym pojedynku. (15:17)

35
    Wadim Gajduczenko jeszcze raz nie pokonał swoim rzutem polskiego bramkarza. (14:17)

35
    Wadim Gajduczenko zatrzymany po rzucie przez Mateusza Korneckiego. (14:17)
    34
    Barys Puchowski nie pozwolił sobie na błąd z rzutu karnego. (14:17)

34
    Mikita Wajłupow wywalczył rzut karny dla Białorusi. (14:16)

33
    Szymon Sićko nie przymierzył do bramki przeciwników, która była odsłonięta. Białoruś stara się uzupełnić braki w polu grając z wycofanym bramkarzem. (14:16)

33
    Siarhej Szyłowicz ukarany czerwoną kartką za faul na Dawidzie Dawydziku. (14:16)
    33. Dawid DAWYDZIK - 14:16
    33
    Dawid Dawydzik skutecznie w kontrataku. (14:16)
    32. Dawid DAWYDZIK - 14:16
    32
    Dawid Dawydzik dobrze na kole. (14:16)
    32
    Mikita Wajłupow i już także Białoruś poprawiła wynik po przerwie. (12:15)
    31
    Szymon Sićko wyszedł w powietrze i otworzył drugą połowę widowiskowym rzutem. (12:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:15)

Oczekujemy na drugą połowę, w której odrobienie strat nie będzie zadaniem nie do wykonania.

Białoruś na dobrej drodze do wygrania tego spotkania, a przede wszystkim Turnieju Czterech Narodów. Prowadzi z Polską 15:11. Konfrontacja długo była wyrównana, ale Biało-Czerwoni mieli kryzys w ofensywie od 18. minuty i zdobyli już do końca pierwszej połowy tylko jednego gola.

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:15)

30
    Przerwa na żądanie selekcjonera Białorusi. (11:15)

30
    Arkadiusz Moryto huknął z rzutu karnego w poprzeczkę. (11:15)

30
    Rzut karny dla Polski po faulu na Arkadiuszu Morycie. Arcem Karaliok dostał dwie minuty kary. (11:15)

28
    Dmitrij Nikulenkow zatrzymany przez Mateusza Korneckiego. Została minuta w pierwszej połowie. (11:15)
    28. Przemysław KRAJEWSKI - 11:15
    28
    Przemysław Krajewski zakończył kontratak po ambitnym przechwycie Sićki. (11:15)

27
    Potężny kryzys Polski w ataku. (10:15)
    27
    Barys Puchowski zameldował się obrońcom reprezentacji Polski. (10:15)

26
    Mateusz Kornecki efektownie po rzucie skrzydłowego reprezentacji Białorusi – Maksima Baranowa. (10:14)

25
    Antoni Łangowski napomniany żółtą kartką za faul. (10:14)

25
    Wiaczesław Saldacenka poradził sobie z rzutem Przemysława Krajewskiego po przytomnym podaniu. (10:14)

25
    Piłka w dłoniach Polaków, którzy zacięli się w ofensywie. (10:14)

Przerwa na żądanie selekcjonera Polski. (10:14)
    24
    Mikita Wajłupow powiększył przewagę reprezentacji Białorusi i wprowadził nerwowość w polskim obozie. (10:14)

23
    Wiaczesław Bochan napomniany żółtą kartką za faul. (10:13)
    23
    W przewadze liczebnej Białoruś strzeliła kolejnego gola. Maksim Baranow wykorzystał szansę na prawej flance. (10:13)

22
    Przemysław Krajewski dostał karę dwóch minut za faul. (10:12)

21
    Szczelniejsze defensywy obu drużyn, a Kornecki odbił piłkę po strzale z dystansu. Arkadiusz Moryto trafił w poprzeczkę po przeciwnej stronie boiska. (10:12)
    20
    Maksim Baranow ukarał Polaków za nieskuteczny atak. (10:12)

20
    Polacy zatrzasnęli drzwi do własnej bramki i zablokowali dwóch rzucających. (10:11)

19
    Długo grają Białorusini. (10:11)
    18. Arkadiusz MORYTO - 10:11
    18
    Arkadiusz Moryto tym razem wykorzystał rzut karny w pierwszym tempie. (10:11)

18
    Rzut karny dla reprezentacji Polski. (9:11)
    17
    Andrej Jurynok wykorzystał nieobecność Arkadiusza Moryty w defensywie. Wyciągnął z bramki Korneckiego i pokonał go sprytnym rzutem. (9:11)

17
    Gra pasywna Polski. (9:10)
    15
    Siarhej Szyłowicz szaleje w ofensywie. Wykorzystał rykoszet na zaskoczenie Korneckiego rzutem z drugiej linii. (9:10)

15
    Przyblokowany rzut Rafała Przybylskiego zatrzymany przez Saldacenkę. (9:9)
    14
    Mikita Wajłupow poradził sobie z Korneckim i zdobył gola z rzutu karnego. (9:9)

14
    Rzut karny dla Białorusi. (9:8)
    14
    Arkadiusz Moryto miał dużo czasu, żeby obmyślić sposób na pokonanie w sytuacji sam na sam Mackiewicza. (9:8)
    13. Rafał PRZYBYLSKI - 8:8
    13
    Rafał Przybylski nie daje uciec w statystykach skutecznemu rywalowi Szyłowiczowi. (8:8)
    12
    Siarhej Szyłowicz nie hamuje ręki. (7:8)
    11
    Arcem Karaliok odpowiedział równie szybko. (7:7)
    10
    Andrej Jurynok uruchomiony na lewym skrzydle, gdzie miał dużo miejsca i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Szansa wykorzystana. (5:5)

9
    Rozkręca się polski bramkarz, który odbił dwa rzuty Białorusinów. (5:4)
    8
    Rafał Przybylski znalazł miejsce między zdezorganizowanymi obrońcami z Białorusi na prawym rozegraniu. Obie drużyny są już w komplecie na boisku, a prowadzi Polska. (5:4)
    7. Maciej PILITOWSKI - 4:4
    7
    Maciej Pilitowski rzucił pierwszego swojego gola w Turnieju Czterech Narodów. (4:4)
    7
    Mikita Wajłupow rzucił Polakom gola mimo osłabienia. (3:4)
    6
    Szybka dobitka Arkadiusza Moryty po niewykorzystanym rzucie karnym. (3:3)

6
    Arkadiusz Moryto nie wykorzystał rzutu karnego. (3:3)

6
    Rzut karny i dwie minuty kary dla Białorusina. (2:3)
    5
    Siarhei Szyłowicz sfinalizował kolejny żwawy atak naszych wschodnich sąsiadów. (2:3)
    4
    Wadim Gajduczenko nie zastanawiał się długo i nie czekał na zaproszenie, żeby wyrównać. (2:2)
    4. Rafał PRZYBYLSKI - 2:1
    4
    Rafał Przybylski przedarł się przebojowo przez defensywę grających w czerwonych strojach Białorusinów. (2:1)

3
    Kamil Syprzak napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego. (1:1)
    2. Arkadiusz MORYTO - 1:1
    2
    Arkadiusz Moryto skutecznie po energicznym kontrataku reprezentacji Polski. (1:1)
    1
    Andrej Jurynok dostał podanie na lewe skrzydło i poradził sobie w czystej sytuacji. (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu reprezentacji Polski i Białorusi. Będzie to ostatnia konfrontacja w ramach Turnieju Czterech Narodów. Początek w niedzielę o godzinie 20:30.

Reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze w Turnieju Czterech Narodów. Biało-Czerwoni przegrali 26:27 z Hiszpanią B, a także zwyciężyli 28:15 ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Trzecim przeciwnikiem Polaków będzie Białoruś.

Podopieczni Patryka Rombla w swoim wygranym meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi prowadzili od początku do końca. Najskuteczniejszy w polskim zespole był Arkadiusz Moryto, który zdobył sześć bramek. Pięć razy do siatki rzucił Antoni Łangowski, a cztery razy Szymon Sićko.
    Polacy wyraźnie wygrali poprzedni mecz.

Białoruś również ma za sobą dwa spotkania. Nasi wschodzi sąsiedzi odnieśli zwycięstwa. Pokonali kolejno reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Hiszpanię B. Podopieczni Jurija Szewcowa są najbliżej pierwszego miejsca w Turnieju Czterech Narodów.

Polacy regularnie konfrontują się z Białorusinami i często są to zacięte mecze. Trzy ostatnie spotkania były towarzyskie i dwa z nich wygrali Biało-Czerwoni. Poprzednio jednak w styczniu tego roku Białoruś zwyciężyła 30:28.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Polska: Kornecki, Zakreta – Olejniczak, Krajewski, Pilitowski, Łangowski, Czuwara, Syprzak, Moryto, Krajewski, Kondratiuk, Przybylski, Bondzior, Piechowski, Dawydzik, Szyba, Walczak, Sićko.

Białoruś: Saldacenka, Mackiewicz, Kiszow – Browka, Kułak, Szyłowicz, Astraszapkin, Puchowski, Nikulenkow, Szumak, Jurynok, Baranow, Łukianczuk, Karaliok, Wajłupow, Bochan, Gajduczenko.

Sędziowie: Chrzan, Janas