Valencia – Eibar 1:0 (koniec) | Getafe – Real Madryt 0:3 (koniec) | Atletico – Levante 2:1 (koniec)
RCD Espanyol – FC Barcelona 2:2 (koniec)
RCD Espanyol Barcelona
2:2 (1:0)
FC Barcelona
Sobota 04.01.2020, 21:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 19

89
    Kolejna znakomita okazja gospodarzy! Calleri ruszył na bramkę rywali, ale naciskany przez Pique oddał niecelne uderzenie!

88
    Gol dla Espanyolu!
    Dopięli swego gospodarze! Zagranie w pole karne do WU LEJA, który płaskim strzałem w kierunku dłuższego słupka doprowadził do wyrównania!

87
    Mogło być po meczu! W dogodnej sytuacji znalazł się Suarez, próbował przelobować golkipera rywali, ale ten zachował czujność i doskoczył do piłki!

80
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Antoine Griezmann, na boisku pojawia się Nélson Semedo.

77
    Było blisko! Fantastyczna interwencja Neto po strzale głową Leja!

75
    I robi się ciekawie! Stracił piłkę na własnej połowie de Jong, a następnie sfaulował rywala. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla byłego zawodnika Ajaxu!

74
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol Barcelona: z boiska schodzi Oscar Melendo, na boisku pojawia się Wu Lej.

67
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol Barcelona: z boiska schodzi David López, na boisku pojawia się Ander Iturraspe.

66
    Taktyczny faul de Jonga na Vargasie i arbiter słusznie decyduje się na upomnienie.

65
    Powinno być 3:1! Znakomita akcja Leo Messiego zakończona zagraniem do Suareza, jednak tez przegrał pojedynek z golkiperem rywali!

62
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol Barcelona: z boiska schodzi Víctor Gómez, na boisku pojawia się Matías Vargas.

62
    Roca faulował na własnej połowie boiska i arbiter po raz drugi w tym pojedynku sięgnął po kartkę.

59
    Gol dla Barcelony!
    Piętnaście minut drugiej połowy wystarczyło, aby mistrzowie Hiszpanii odrobili straty i wyszli na prowadzenie! Efektowna asysta Suareza i ARTURO VIDAL głową pokonał Lopeza!

50
    Goście doprowadzają do wyrównania! Centra w pole karne na szósty metr do uciekającego defensorom LUISA SUAREZA. Urugwajczyk umiejętnie dostawił nogę i umieścił piłkę w bramce!

46
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Ivan Rakitić, na boisku pojawia się Arturo Vidal.

42
    Słupek chroni Espanyol przed utratą gola po świetnym uderzeniu Luisa Suareza!

41
    Wreszcie dobra okazja gości! Miękka centra Roberto, głowa uderzył Messi, ale prosto w dobrze ustawionego golkipera Espanyolu!

36
    Spóźniona interwencja Javiego Lopeza na prawym skrzydle i arbiter po raz pierwszy sięga po kartkę.

23
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową golkipera Barcy pokonał DAVID LOPEZ!

Gole: 23. David López, 88. Lej – 50. L. Suárez, 59. Arturo Vidal

Kartki:   36. Javi López (ESB), 62. Roca (ESB) – 66. F. de Jong (BAR)   75. F. de Jong (BAR)

Posiadanie piłki: 31 % : 69 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:1. Foule: 17:11.
    RCD Espanyol Barcelona: D. López – Javi López, Espinosa, Naldo, Vilà – V. Gómez (62. Vargas), Roca, David López (67. Iturraspe), Darder – Melendo (74. Lej), Calleri.
    Zmiany: Prieto – Pedrosa, Lluis López, Campuzano, Vargas, Iturraspe, Lej.

FC Barcelona: Neto – Roberto, Lenglet, Piqué, Alba – Rakitić (46. Arturo Vidal), Busquets, F. de Jong – Messi, L. Suárez, Griezmann (80. N. Semedo).
    Zmiany: Peña – Arturo Vidal, Fati, Umtiti, C. Pérez, Firpo, N. Semedo.

Główny: Carlos Del Cerro
    Asystenci: Juan Yuste, Abrahamn Alvarez
    Techniczny: Jose Pardeiro