FC Reiter – Lubawa 1:6 (koniec) | Clearex – GI Malepszy 4:0 (koniec) | Rekord – Piast 5:1 (koniec)
Jelcz-Laskowice – PA Nova Gliwice 3:3 (koniec) | Zduńska Wola – Jagiellonia 6:3 (koniec) | AZS UŚ – Red Dragons 1:2 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
5:1 (2:0)
Piast Gliwice
Sobota 11.01.2020, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • 14. kolejka

Pewna wygrana bielszczan. Ci w drugiej połowie nie dali szans rywalom i zdecydowanie zwyciężyli w dzisiejszym meczu. (19:40:25)

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Groszak (Piast Gliwice).

39
    Tutaj raczej już niewiele się zmieni. Glwiiczanie mimo to nadal grają wysoko pressingiem.

38
    A teraz poprzeczka po uderzeniu jednego z gospodarzy!

38
    Surmiak na prawej formie boiska, jednak jego strzał z ostrego kąta zablokowany.

37
    Wciąż Piast w natarciu. Piłka krąży po obwodzie pola karnego, ale na razie Rekord w defensywie.

36
    Teraz w odpowiedzi Budniak na lewej stronie, ale świetnie w bramce golkiper gości.

35
    Szadurski z dystansu, jednak świetnie w bramce Nawrat.

35
    Agresywny pressing Piasta. Na razie jednak niewiele z tego wynika.

34
    Teraz akcja gości, jednak uderzenie Szadurskiego wybronione przez Nawrata.

33
    Gol dla Rekordu!
    KAMIL SURMIAK wykorzystuje pustą bramkę rywali i po przechwycie strzela z własnej połowy!

33
    Solecki strzela, ale zostaje zablokowany. Po chwili kolejna alcja gości, jednak strzał z ostrego kąta niecelny.

32
    Gol dla Piasta!
    Grzywa na lewo dogrywa do RAFAŁA FRANZA, a ten pewnym strzałem pokonuje golkipera gospodarzy.

32
    Sołecki próbuje swoich sił z dystansu, jednak jego uderzenie okazuje się nieudane.

31
    Czas dla trenera gospodarzy.

31
    Kolejny raz pusta bramka gości. Z własnej połowy uderza Popławski, ale nad poprzeczką.

30
    Niedokładne dogranie gości do przodu i znów bielszczanie w posiadaniu piłki.

29
    Bielszczanie już mają sporą przewagę. Piast jeszcze szuka swoich możliwości bramkowych.

27
    Czas dla przyjezdnych.

27
    Za mocne podanie gliwiczan do przodu i piłka w rękach Nawrata.

26
    Błąd bramkarza gości. Mija się z piłka i JAN JANOVSKY trafia do pustej bramki!

25
    Niezebyt udane wznowienie gry przez gości. Po chwili aut dla gospodarzy i dogranie w pole karne do MICHAŁA MARKA, a ten trafia po raz trzeci.

25
    Kapitalna akcja gości! Mrowiec w polu karnym rywala, ma przed sobą rywala, ale uderza tuż obok słupka!

24
    Gliwiczanie szukają okazji by zdobyć kontaktowego gola. Na razie jednak niewiele z tego wynika.

23
    Viana na lewo do Bondara, który widząc wychodzącego z bramki Widucha próbuje loba, ale obok słupka!

22
    Ostry kąt, ale Janovsky uderza, jednak pewnie po raz kolejny broni Widuch.

22
    Marek z dystansu, jednak świetnie w bramce interweniuje Widuch!

21
    Nieco za mocne podanie gliwiczan do przodu i pewnie z bramki wychodzi Nawrat.

21

Pierwsza połowa dla bielszczan. Ci grali zdecydowanie lepiej i zasłużenie prowadzą!

20

19
    Teraz Kubik z dystansu, ale jeszcze raz świetnie na linii bramkowej Widuch.

19
    Popławski z dystansu, ale świetnie w bramce interweniuje Widuch.

18
    MICHAŁ MAREK obraca się z piłką i decyduje się na potężny strzał z dystansem i trafia!

17
    Rekord przyspieszył, wysoki pressing. Gliwiczanie zamknięci na własnej połowie.

16
    Janovsky na lewej stronie boiska, strzela z dość ostrego kąta, ale kest zablokowany.

16
    Kubik dogrywa piłkę do MICHAŁA MARKA, a ten z czystej pozycji sprzed pola karnego strzela do bramki!

16
    Po raz kolejny Budniak z dystansu, ale tym razem trafia wprost w jednego ze swoich kolegów.

15
    Budniak po raz kolejny strzela z dystansu, jednak obok słupka!

15
    Zdecydowanie za mocne zagranie gości do przodu i piłka w rękach Nawrata.

14
    Rozegranie piłki z rzutu rożnego przed pole karne, gdzie jest Popławski, ale uderza wprost w rywala.

14
    Budniak decyduje się na strzał, ale zostaje przyblokowany i korner!

13
    Popławski z dystansu, ale ponownie świetnie interweniuje Widuch i to dwukrotnie!

13
    Franz decyduje się na strzał z dystansu, ale teraz Nawrat świetnie broni!

12
    Korpela fauluje na prawej stronie obok pola karnego rywala.

12
    Na razie dość ciekawe spotkanie. Sporo się dzieje pod obiema bramkami!

11
    Grzywa na prawej stronie, decyduje się uderzać, ale zostaje zablokowany!

11
    Viana decyduje się na strzał na bramkę rywala, ale niecelnie!

10
    W starciu z rywalem ucierpiał jeden z gości. Potrzebna pomoc medyków.

10
    Kontra gliwiczan, ale Popławski przejmuje i nie zdołał w kontrze uderzyć!

9
    Kolejna szansa bielszczan i uderzenie, ale obok bramki!

9
    Popławski z dystansu, ale uderza bardzo niecelnie i wysoko nad bramką.

8
    Jeszcze Budniak uderza, ale teraz świetnie w bramce golkiper gości!

8
    Michał Marek uderza z dystansu, jednak trafia jedynie w poprzeczkę.

7
    Tym razem nieco za mocne podanie bielszczan do przodu i piłka w rękach bramkarza gości.

7
    Bondar najpierw zablokowany, a przy drugiej próbie uderza minimalnie obok słupka!

6
    Potężne uderzenie z dystansu jednego z gliwiczan, jednak świetnie w bramce golkiper gospodarzy.

6
    Korner dla bielszczan, dogranie w pole karne, ale niezbyt udane i rywale oddalają zagrożenie.

5
    Kolejna kontra Rekordu, ale dogranie do przodu okazuje sie nieco za mocne.

3
    Nieudana akcja gości i niecelne podanie do przodu. Od autu rywale.

2
    Jeden z zawodników gospodarzy ucierpiał w starciu z rywalem. Krótka przerwa.

2
    Strzał z dystansu bielszczan, jednak zablokowany. Piłka trafia wprost w rywala.

1
    Na razie goście spokojnie w ataku pozycyjnym. Mocne podanie do przodu bardzo niecelne.

1

W pierwszym meczu w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami to Rekord okazał się minimalnie lepszy i wygrał w Gliwicach 1:0.

W przypadku gliwiczan, Ci z dorobkiem 20 punktów zajmują dopiero 8 miejsce. Strata do wicelidera wynosi jedynie 6 oczek.

Rekord jest zdecydowanym liderem rozgrywek. Po 13 meczach ma na swoim koncie 11 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Przewaga nad drugim zespołem z Torunia wynosi 8 punktów.

W ramach 14 serii spotkań na poziomie Futsal Ekstraklasy, Rekord Bielsko-Biała podejmie u siebie Piast Gliwice. Faworyt? Wydają się nim być gospodarze.