Rekord – Jelcz-Laskowice 6:0 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
6:0 (2:0)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Piątek 17.01.2020, 19:00 • Hala BTS Rekord, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • 15. kolejka

39:40
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki ALEX VIANA.

Jeszcze jedno trafienie w ostatniej minucie. Podobnie zakończyła się druga połowa tego spotkania jak pierwsza. Alex Viana zabrał piłkę przeciwnikom i pognał w kierunku ich bramki. Asekurujący nieobecnego Macieja Foltyna obrońca nie zdołał zatrzymać uderzenia najskuteczniejszego zawodnika spotkania.

38:04
    Samobójcze trafienie zalicza MYKOŁA MOROZOW.

Szybki wypad Rekordu Bielsko-Biała, a pechowiec Mykoła Morozow zamiast uratować sytuację, zaskoczył jeszcze powracającego Kacpra Kędrę i umieścił piłkę we własnej bramce. Rośnie przewaga mistrza Polski.

29:41
    Strzelcem bramki JANI KORPELA.

Podobna sytuacja i kompletnie zdemobilizowani goście ponownie pomogli, a już na pewno nie przeszkodzili faworytowi w strzeleniu gola. Z wysokim pressingiem ruszył między innymi Jani Korpela, zabrał piłkę gościom blisko bramki i podwyższył prowadzenie Rekordu.

29:26
    Strzelcem bramki JAN JANOVSKY.

Banalna pomyłka. Maciej Foltyn podał do zdezorientowanego Kacpra Kędry, do którego ekspresowo dobiegł Jan Janovsky i wiedział jak strącić piłkę do odsłoniętej przez przyjezdnych bramki.

19:57

Andrzej Szłapa skutecznie wyjaśnił swoim podopiecznym jak strzelić gola w ostatnich sekundach, a ci wdrożyli plan szkoleniowca w życie. Zagranie z rzutu rożnego, wyblok, a Alex Viana pokonał Macieja Foltyna perfekcyjnym strzałem z czystej pozycji.

03:23
    Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Rekord Bielsko-Biała na prowadzeniu. Artur Popławski dostał podanie na lewym skrzydle i resztę zrobił już sam. Łatwo obiegł Janisa Pastarsa, po czym pokonał płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka Macieja Foltyna.

Gole: 4. Popławski, 20. Alex Viana, 30. Janovsky, 30. Korpela, 39. Morozow (sam.), 40. Alex Viana

Kartki:   38. Alex Viana (BIE) – 35. Firańczyk (JLA)

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Burzej, Iwanek) – Alex Viana, Korpela, Bondar, Janovsky – Surmiak, Biel, Gąsior, Popławski, Budniak, Marek, Kubik.

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Charrier) – Henrique, Pastars, Morozow, Firańczyk – Lopez, Makowski, Kędra, Turkowyd, Szypczyński.

Sędziowie: Jaruchiewicz, Potępa – Konieczny, Maciąg